Ali Alanyurt (Ali Baba)

Başlatan Anonymous, 12 Ocak 2005, 15:15:20

« önceki - sonraki »

Anonymous

12 Ocak 2005, 15:15:20 Son düzenlenme: 05 Temmuz 2008, 23:59:44 samsuni
Ali Alanyurt.                                                            
Samsunda onu herkes tanırdı. Hayır sever bir iş adamı idi, ondan dolayı herkes severdi.                                                  
En büyük tutkusu Futboldu. Samsunsporun başarılı döneminde katkısı çok olmuştur.                                
Samsunun sultanlarına, SAMSUNGÜCÜ bayan futbol takımının desteğini hiç bir zaman esirgemedi.                                
İnsanlara yardım etmeyi çok severdi.
Ondan dolayı ona BABA derlerdi.                                                              
ALİ BABA aramızdan ayrılmıştır. Ayrıldığı vakit Samsun yasa boğulmuştu.
Herkes yollardaydı, ve ALİ BABAYA son kez omuzlarında taşımak için sıraya giriyordu.                
Bizler onu unutmayacağız. Ve bu sitede onu yaşatmaya devam edeceğiz. Sen rahat uyu ALİ BABA. Merak etme, seni burada ölümsüzleştirdik. Arada sırada sende bu siteyi ziyaret etmeyi de ihmal etme.

Seni sevenler.

timofte

sevgili forza55,

foruma olumlu yöndeki bu katkıların için sağol.
gerçekten Ali Alanyurt Samsun halkı için çok önemli bir kişilikti.
Onu kaybetmek kenti yasa boğmuştu. adını yaşatmak için düzenlenen  Ali Alanyurt boks turnuvasının şu günlerde ikincisi yapılıyor.

Ali Alanyurt'un 1.lige yeniden döndüğümüz 1993'lü yıllarda Samsunspor'da yöneticilik yaptığını da hatırlatalım.

Anonymous

Alıntı yapılan: "timofte"sevgili forza55,

foruma olumlu yöndeki bu katkıların için sağol.
gerçekten Ali Alanyurt Samsun halkı için çok önemli bir kişilikti.
Onu kaybetmek kenti yasa boğmuştu. adını yaşatmak için düzenlenen  Ali Alanyurt boks turnuvasının şu günlerde ikincisi yapılıyor.

Ali Alanyurt'un 1.lige yeniden döndüğümüz 1993'lü yıllarda Samsunspor'da yöneticilik yaptığını da hatırlatalım.
+55

Genco_Bey

O Samsun için vardı çok erken gitti aramızdan Ali Baba sanırım kız takımıda kapanmış :(

curva55

Forza 55 seni tebrik ederim benim yaşım küçük olsa bile Ali Babanın ne kadar büyük bir adam olduğunbu biliyorum Samsun tarihinin en önemli insanlarından biridir.

Anonymous

Alıntı yapılan: "Skip to my lou"Forza 55 seni tebrik ederim benim yaşım küçük olsa bile Ali Babanın ne kadar büyük bir adam olduğunbu biliyorum Samsun tarihinin en önemli insanlarından biridir.
55+

Amsterdamli

Samsun icin bukadar onemli olan bir insani kaybettigimiz icin uzgunum. Allah Rahmet eylesin. Insallah Ali Baba'yi baskalarida ornek alir.

Samsungucu kiz takimi Turkiye sampiyonu oldugunda kendisi baskanlariydi, sevgili Genco kiz takimi kapanmis ise cok yazik olmus demektir. Son siralar hicde takip etmedim.

cico

ali baba gerçekten çok büyük bir kayıp
kalbimizdesin ALİ BABA

murat alanyurt

arkadaşlar ali baba hakında burada forum açtıgınız için size çok teşekkur ederim ,forum içinde samsungücü bayan futbol takımı hakında bagzı yorumlar yazılmıs bu konu hakkında bılgınızı güncellestirim alibabanın kurdugu samsungucu bayan futbol takımının en buyuk ozellıgı ,futbolcu kızlarını okutmaktı bır futbol kulubunden ötesi bir vakıf gibi işliyordu,samsungücü bayan takımı alibabanın vefatinden sonraki sezon türkiye şampiyonu olmustu, alibaba için terdökmüşlerdir ama 13 yıllık bayan futbol liginde ozamana kadar kupayı hep istanbul takımları almıstı ne zaman bir anadolu takımı olan samsungücü kupayı aldı o tarihten itibaren bayan ligi lav edilmek istendi bizlerin yogun ısrarları ve ugraşılar bagzı kafaları degistiremedi ve lig lav oldu anlayacanız şuan samsungücü bayan futbol takımı son sampiyondur .
alibaba ayrıca 23 yıl samsunspor yöneticiligi yapmış uzun yıllarda samsunda boks ajanslıgı görevini sürdürmüştür
alibaba hakında bilgi edinmek isteyen arkadaşlara  www.alibaba55.com adresini ziyaret etmelerini tavsiye ederim.
bu formu hazırlaya ve katılan arkadaslara tekrarda tesekur ederim .

ondestan_11

19 Mayıs 2008, 01:07:37 #9 Son düzenlenme: 19 Mayıs 2008, 01:09:21 berusa55
O da Çarşambalıydı mekanı cennet olsun

jean

kubra diye bir kiz vardi samsungucunun kaptani o senesi 1.ligde sampiyon olmustuk bizim mahalleye gelirdi hep mac yapardi bizimle beraber ali alanyurt samsun sevdalisiydi mekani cennet olsun

mehmet yılmaz

Maalesef kendisini tanıma şansım olmadı ama daha sonra başkalarından onun samsunluluğu ve samsunsporluluğuyla ilgili çok güzel şeyler duydum. Samsungücü Bayan Futbol takımını ve boks takımını medyadan ya da stattan takip ederdik ama Ali Alanyurt'un katkılarından çok da haberdar değildik.

Allah taksiratını affeylesin.

esedullah

kendisiyle tanışmak nasip olmadı ama aramızdan ayrıldığına çok üzüldm mekanı cennet olsun

hilal zenger

biz onun kızlarıydık o bızım ıcın cok ugraslar verdı allah rahmet etsın grcekten ben alı babamızın eskı bır fotbolcusu olarak onunla hep gurur duyduk sevdık aynı sekılde alı babamızda bızımle gurur duydu en son maç ıcın antalyanın alanya ılcesıne maca gıtmıstık cok guzeldı hatta dans yarısması oldu meryem hocayla bende katıldım bızım arkamızda durdu onu cok özluyorum keşke alıbabamız ıcın tekrardan kızları toplansak ve her maçta onun ıcın oynayabılsek eger alıbabanız kızlarıysak bızler toplanırız onun ıcın samsungücü ıcın herzamn senı sevdık ve halada sevıyoruz alıbaba :'(

jean

samsungucu 1.ligde sampiyon olmustu sanirim baskanin oldugu seneydi