DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

Kaya

Bu filmde rastlantının olmadığını kanıtlayan,kader kavramını öne çıkaran bölüm gerçekten müthişti.

Benjamin Button Filmindeki ' KADER ' Sahnesi

Bazı filmler var 1 buçuk saat bitmek bilmez,bu film gibi uzun süreli iyi yapımlarda ise zamanın nasıl geçtiğini anlamıyor insan

berusa55

04 Ocak 2011, 02:38:51 #541 Son düzenlenme: 04 Ocak 2011, 02:44:29 berusa55
True Grit | İz Peşinde

Charles Portis'in 1969 tarihli ilk filmin de uyarlandığı romanından tekrar uyarlanacak filmde, babasının bir cinayete kurban gitmesinin ardından işe "gerçekten yürekli" bir yardımcı olan Tom Chaney'i alan ve babasının katilini bulmayı kafaya koyan 14 yaşındaki çiftçi kızı Mattie Ross'un hikayesi anlatılacak.

Yapım: 2010 ~ ABD
Tür: Dram , Macera , Western
Oyuncular: Matt Damon , Barry Pepper , Jeff Bridges , Josh Brolin , Domhnall Gleeson
Yönetmen: Joel Coen , Ethan Coen
Senaryo: Joel Coen , Ethan Coen
Senaryo (Kitap): Charles Portis
Yapımcı: Steven Spielberg , Joel Coen , Ethan Coen , Scott Rudin
Görüntü Yönetmeni: Roger Deakins
Görüntü Yönetmeni: Carter Burwell
Süre: 1 saat 50 dk
Gösterim Tarihi: 25 Şubat 2011 (Türkiye)

http://www.youtube.com/watch?v=YfTSvFSdyRg&feature=player_embedded#!

eren55

Snatch(kapışma) bence kesinlikle izlenmesi gereken eğlenceli kült olmuş bir filmdir.Yine eski filmlerden İhtiras Rüzgarları mükemmel bir filmdir.İsmine aldanıp silme aşktan ibaret sanmayın,10 numara bir filmdir.Eskilerden '3.15 to Yuma' adlı Avustralya yapımı filmi önerebilirim.Ağır ama esaslı ilerleyen,kafa yoran bir klasik de 'Jesse James Suikasti'dir.Bununla beraber 'İlluonist' ve 'Prestige' filmleri de yeni sayılmayıp benzer ama güzel filmlerdir.Senaryoları bir hayli enteresandır.2010 filmlerinden Zindan Adası ve Başlangıç mükemmel filmler.Her ikisinde de olayların gidişatı hakkında tahmin yapmanız hata olur.Her ikisi de kesinlikle izlenmeli diye düşünüyyorum.

Burak

işte size kült bir film eminim çoğu kişi izlemiştir ama izlemeyenler için paylaşayım. benim için efsane filmlerden birisidir. Sanırım bu kadar ünlü oyuncunun bir araya geldiği film sayısı çok azdır .
Oyuncular:
Bruce Willis,  John Travolta,  Samuel L. Jackson,  Quentin Tarantino,  Uma Thurman,  Christopher Walken,  Steve Buscemi,  Tim Roth,  Harvey Keitel,

sırf bu kadro hatrına bile izlenir bu film . İMDB puanı 8.9 

edmontdante

BAŞLANGIÇ-INCEPTION-2010
İMDB Puanı:9.1/10
Leonardo Di Caprio-Michael Caine-Ken Watanabe

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb'un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb'a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız "başlangıç"ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb'un görebildiği bir düşmandır.

Bence 2 yönde de fikir belirtilecek bir film.Beğenmeyenler olduğu kadar beğenenlerin de olduğunu sanıyorum.Konu çok enteresan iyi düşünülmüş Ama benim anlayışımda film gerçeklikten uzaklaştı mı zevki kaçıyor.Film 2-3 kez izleyenler olduğunu duymuştum.Bence 2.izleyiş filmi daha iyi anlamak amacıyla yapılmıştır.Benim fikrimse hiç gerek yok 142 dakika öldürmeye şeklinde

Dartagnan

hiç şaşırmadım bu yorumuna :)

Serkan

Benim sinemada uyuduğum film buydu dimi  ( =

berusa55

11 Ocak 2011, 13:56:13 #547 Son düzenlenme: 11 Ocak 2011, 14:01:10 berusa55
Alıntı yapılan: edmontdante - 11 Ocak 2011, 13:35:19
Ama benim anlayışımda film gerçeklikten uzaklaştı mı zevki kaçıyor.

Aynen abi...

Dartagnan

hayal gücü 0 anlaşıldı :)

edmontdante

Sercan

Bu filmin sonu rüya mı? Gerçek mi?  :P :P :P

edmontdante

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 11 Ocak 2011, 20:26:59
Bu filmin sonu rüya mı? Gerçek mi?  :P :P :P

2.si çekilecek galiba

mehmet yılmaz

Bu filmin 40. dakikasında ailevi nedenlerle kaldım.( çocuk uyandı, çizgi film kanalı açtırdı :) :) ) Yeni yeni toparlıyordum konuyu, elbette devam edeceğim.

edmontdante

Alıntı yapılan: samsuni - 11 Ocak 2011, 20:54:44
Bu filmin 40. dakikasında ailevi nedenlerle kaldım.( çocuk uyandı, çizgi film kanalı açtırdı :) :) ) Yeni yeni toparlıyordum konuyu, elbette devam edeceğim.

Hatanın neresinden dönersen kardır.102 dakika karda olursun : ))

Dartagnan

ya abi bırak bu işleri.ZEvkler ve renkler tartışılmaz :) hayal gücün 0 bir kere :)