Bank Asya 1.Lig 4.Hafta > Ç.Rizespor - Samsunspor'umuz: 2-2

Başlatan samsunsporulan, 06 Eylül 2009, 19:07:38

« önceki - sonraki »

KocumVolkan

Alıntı yapılan: 35ama55 - 10 Eylül 2009, 16:13:40
3-4-3'ü öyle bir oynayacaksın ki top rakipteyken 5-4-1 halini alacaksın topun arkasında olacaksın kısa sürede ..

Kenan Turgay Hakkı
Murat Ömür Sefa Oktay
Turgut Chelidze Volkan

mesela ilk 11 bu şekilde , 3-4-3 dizildik ..

Ne Oktay ne de Volkan kendi kanatlarında arkaya dönmezler keza sağ tarafta öyle .. 3'lü savunmada adam paylaşımı konusunda sıkıntı yaşar .. Çok forvetle oynamak çok gol atmak anlamına gelmez , dün akşam oynanan Bosna maçı gibi ..

Barcelona 4-6-0 oynadığı taktikle , gol rekorları kırdı .. Sağlam defans yapıp , iyi pas trafiği yakalayamazsan rakibin peşini kovalamakla meşgul olursun sahada bu taktkle ..

bizim takım olarak şuan oynadıgımız sistem tek forvet ve ona destek  kanatlardan yardımcı olarak gelicek olan futbolcularımızda turgut-sercan..
ne kadar kasarsak kasalım bu takımın oynadıgı futbol "defanstaki kanaların rastgele ileri topu şişirmesi  turgutun kafa topuna çıkarmış gibi yapıp topu kaptırması"ndan ibaret.. orta sahamız yok.. 2 pas yapamıyoruz hucumda arada sırada geçen toplarıda turgut yiyor..
defans zaten koşamıyor edemiyor 5 kişi yapsak bile rahatlıkla gol yeriz..
hiç değilse orta sahada kabalık olup bizimkiler beceremese bile kafalarına başlarına top çarpsa bile kâr olarak sayıyorum..öne düşen topları kısa ve net paslarla değerlendirmeye çalışsak (bu sistemde turgut ve sercanın yeri yok tabi) sonuca ulaşırız bence..

Sercan

Alıntı yapılan: Dartagnan - 10 Eylül 2009, 16:17:31
valla ben 4-5-1 den yanayim

Turgay Kenan hakki Orhan

Sefa omür

Murat

Volkan              oktay

Chelidze

Nedense bu hep bana basaril olcakmis gibi gelir :D

Turgut'la Sercan'ı unutmuşsun ayıp sana Yavuz  :D :D

Dartagnan

Alıntı yapılan: CriminaL - 10 Eylül 2009, 16:19:05
dartagnan bu sekilde cıkarsa iyi.yalnız sefa ile murat yer değiştirmeli

Olabilir tabi .Ya onu oyuna gore de degistirirsin aslinda .Bakarsin ortasahada ustunsun o zaman murat ile sefayi ileri ceker o sekil deneyebilirsin  performansa gore sefayi tek ileri alirsin degisir yani.Ama hep volkan ve oktay boyle olunca sanki gol atacakmisiz gibi geliyor.Belki sercan ile tds nin yoklugundandir :D

Dartagnan

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 10 Eylül 2009, 16:23:09
Turgut'la Sercan'ı unutmuşsun ayıp sana Yavuz  :D :D

abi gozunu sevim  salla sunlari :D  orduda oynadiklarini gorunce sinirden kriz gecirecektim  >:(

CriminaL

tabi oyun icerisinde yerleri değiştirilebilir.fakat oktay ve volkan 65-70de oyundan düşer.onun yerine ya turgutu sokacaksın ya sercanı , her türlü elin mahkum işte..

Dartagnan

Alıntı yapılan: CriminaL - 10 Eylül 2009, 16:26:12
tabi oyun icerisinde yerleri değiştirilebilir.fakat oktay ve volkan 65-70de oyundan düşer.onun yerine ya turgutu sokacaksın ya sercanı , her türlü elin mahkum işte..

aynen iste ya macin basindan kullanmaktansa cidden bu sekil kullanilsin  razıyım . Miy macinda volkan girdi macin sekli degisti .Hakan akman dusunulebilir 2 li forvete donebilir ortadan biri cikarip oyuna gore bi seyler yapilabilir,Turgut u alip kanata yerlestirir .Oktay tedirgin ediyor iste o baya dustu bu aralar.

şimşek_55

Alıntı yapılan: Kaptan - 10 Eylül 2009, 16:05:02
@şimşek_55

ŞBu prim olayı nedir arkadş?Fuytbolşcu sene başına 200 lira alıcak , aradada 10-15 lira Prim adı altında çerez parası isteyecek..

La aldığın 200 liranı nerene soktun demezler mi adama, deikkatimi çekiyoda hep primden bahsediyosun.İyide bu adamların gerçek parası değilki Prim.Sen hala prim alamdı diyosun.

Yazıktır ,günahtır...Para  yokken prim olayı saçmalıktır.

Hele hele şu günlerde prim almadım diye oynamayan varsada bişereftir.

PRımsız hıcbır futbol takımı basarı saglayamaz. PRım futbolcunun  suyu gıbıdır. Sene basında aldıgı parayla araba alır ,ev alır . Sene ıcınde aldıgı prımlede  karnını doyurur,gezer,arabasına  benzın koyar. ISın ozetı budur. Bu endustrı bu sekılde calısıyor.

ali ihsan

Sene başı imza attığı parayı federasyon kanalıyla er geç alır.Lakin primi nah alır.O yüzden futbolcular ille de prim der ...Diğeri garanti ne de olsa ...

babasamsunlu

arkadaş hepimiz çalışlıyoruz hepimizin bir işi var ortalama...hangi birimiz çalıştığımızın haricinde hafta da bir prim alabiliyoruz.sanki bana gidip kupa kazanıyorsunuzda gelip benden prim istiyorsunuz...zaten milyarlarca lira para  alıyorlar bir şekilde....

KotuCocuk55

Alıntı yapılan: şimşek_55 - 10 Eylül 2009, 16:34:21
PRımsız hıcbır futbol takımı basarı saglayamaz. PRım futbolcunun  suyu gıbıdır. Sene basında aldıgı parayla araba alır ,ev alır . Sene ıcınde aldıgı prımlede  karnını doyurur,gezer,arabasına  benzın koyar. ISın ozetı budur. Bu endustrı bu sekılde calısıyor.

Alın verin ekonomiye can verin diyosun yani  ;D

Kaptan

ben öyle topçunun....

İnsan müsveddleri , adroit , kocakafalı zübbe , binimum ne kadar  kötü kelime varsa...

hangi ülkede bu düzen var çok merak ediyorum.Şu maçı alırsan şu kadar para diye.
işçiler 25 sene çalısacak da aldıgı parayı eve yatıracak , bunlar  her yıl ev araba alıcak sonraada göltünü büyütmek içinde para isteyecek ...La ben öyle topcuya sokim.

CriminaL

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 10 Eylül 2009, 16:42:47
Sene başı imza attığı parayı federasyon kanalıyla er geç alır.Lakin primi nah alır.O yüzden futbolcular ille de prim der ...Diğeri garanti ne de olsa ...

aynen bu sekilde işte..

şimşek_55

Tum topcuların aklı fıkrı prımdır. Sene  basında  ımzaladıgı kontratta yaan tutarı elbet er veya  gec federasyon kanalıylada olsa alır.  Prım  topcunun  kamcısıdır. Prımsız tekneyı yuzduremezsın. Bır yerde  patlar.  Kaptan kardesım dedıklerın dogru prım  dedıklerı  paraya sen ben 1 ay belkıde 2 ay calısıyoruz. Ama sımdı onlarada  sorsan kac kısıden kac kısı futbolcu oluyor derler. YAnı herkesın kendıne  gore haklı bır tarafı vardır.

Dartagnan

10 Eylül 2009, 17:01:29 #223 Son düzenlenme: 10 Eylül 2009, 17:03:20 Dartagnan
Alıntı yapılan: şimşek_55 - 10 Eylül 2009, 16:58:48
Tum topcuların aklı fıkrı prımdır. Sene  basında  ımzaladıgı kontratta yaan tutarı elbet er veya  gec federasyon kanalıylada olsa alır.  Prım  topcunun  kamcısıdır. Prımsız tekneyı yuzduremezsın. Bır yerde  patlar.  Kaptan kardesım dedıklerın dogru prım  dedıklerı  paraya sen ben 1 ay belkıde 2 ay calısıyoruz. Ama sımdı onlarada  sorsan kac kısıden kac kısı futbolcu oluyor derler. YAnı herkesın kendıne  gore haklı bır tarafı vardır.

usta o zaman onlarda bizim gozumuzde bu farki yaratacaklar  bizde onlara futbolcu dicez.Ama karı gibi basmakla olmaz bu isler.Onu  yapmak icinde futbolcu olmaya gerek yok.O kadar idman ye ondan sonra karı gibi bas.Yok oyle sey.Sonra gel prim iste.Baslarım boyle duzene !!!!

Ulan 4 senede agzima etti benim okul ne sinir kaldi ne bisey.Sonra para kazanmayi dusunelim!!!.Adamlar belki de goremeyecegimiz paralari 2-3 ayda ceplerinde bulsun  >:(

şimşek_55

Alıntı yapılan: Dartagnan - 10 Eylül 2009, 17:01:29
usta o zaman onlarda bizim gozumuzde bu farki yaratacaklar  bizde onlara futbolcu dicez.Ama karı gibi basmakla olmaz bu isler.Onu  yapmak icinde futbolcu olmaya gerek yok.O kadar idman ye ondan sonra karı gibi bas.Yok oyle sey.Sonra gel prim iste.Baslarım boyle duzene !!!!

Neapalım katlanacagız bunlara :)