Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

cembaba

Alıntı yapılan: Sol Açık - 22 Ekim 2020, 08:01:20Yalnız arkadaşlar, kendi takımımızı yerin dibine sokuyoruz, "Adana Demir şöyle süper oyuncu aldı, Altay böyle ligi bilen adam aldı" falan diyoruz, 6 maç sonunda sonuç:
Adana Demirspor 11 puan
Samsunspor 11 puan
Altay 10 puan

Ve bu süreçte Covid nedeniyle neredeyse 3 yabancıyla çıktığımız maç yok! "Genç çocuklar" dediğimiz Eskişehir bile 2 yabancıyla karşımıza çıktı, bizim takımdaki 2 yabancıdan birisi yedek olsun diye alınmış olan 19 yaşındaki Yameogo'ydu!

Çok "güzel" oynamadığımız açık, ama gerçekten de en önemli oyuncularımızın sürekli eksildiği bir süreçte, "süper" dediklerimiz bizim önümüze geçemediyse, kendi takımımıza biraz fazla mı yükleniyoruz diye düşünmeden edemiyorum...

Katılmakla beraber sezon içinde bazı oyuncularımızın (özellikle Gökhan Alsan) seviye olarak üstlere çıkacağını düşünürsek bir seriye bakar puan tablosu. Bir şekilde doğru bir 11 oluşturup ilk yarıyı tamamlamak lazım.

jean

Gecen sene basindaki sendromu yasiyoruz tekrar oyun sifir bu sefer senepler farkli tabi biran once kendimize gelmeliyiz

KocumVolkan

22 Ekim 2020, 14:27:15 #47717 Son düzenlenme: 22 Ekim 2020, 14:53:44 KocumVolkan
Alıntı yapılan: Sol Açık - 22 Ekim 2020, 08:01:20Yalnız arkadaşlar, kendi takımımızı yerin dibine sokuyoruz, "Adana Demir şöyle süper oyuncu aldı, Altay böyle ligi bilen adam aldı" falan diyoruz, 6 maç sonunda sonuç:
Adana Demirspor 11 puan
Samsunspor 11 puan
Altay 10 puan

Ve bu süreçte Covid nedeniyle neredeyse 3 yabancıyla çıktığımız maç yok! "Genç çocuklar" dediğimiz Eskişehir bile 2 yabancıyla karşımıza çıktı, bizim takımdaki 2 yabancıdan birisi yedek olsun diye alınmış olan 19 yaşındaki Yameogo'ydu!

Çok "güzel" oynamadığımız açık, ama gerçekten de en önemli oyuncularımızın sürekli eksildiği bir süreçte, "süper" dediklerimiz bizim önümüze geçemediyse, kendi takımımıza biraz fazla mı yükleniyoruz diye düşünmeden edemiyorum...

Aynen öyle. Ek olarak Demirspor ve Altay'ın, teknik-yönetim konusunda ilerde sorunlar yaşayacağını düşünüyorum. Ümit Özat topun ağzında. Altay taraftarı da çok huzursuz.

Sadece Samsunspor

dün altınordu alanya maçını izledim. altay ın defans çok kötü. paxio sırtlıyor takımı başka bi numara yok

5trawberry

Akhisar'a iyi oldu. Bu kadar beceriksiz olursan böyle olur işte.

eprianu

Geçen hafta şampiyon ilan ettiğimiz İstanbulspor bir puanı son beş dakikada zar zor kurtardı. İstanbulspor'un peşine çıkar dediğimiz Altay ise Altınordu karşısında kaybetti. Biz hala bu ligi 2. Lig gibi zannediyoruz. Manisa FK gibi bir takım çıkar, ligi süpürür diye korkuyoruz. Yok öyle bir şey, burası 1. Lig.

Geride kalan 6 haftalık periyodu belki de en sancılı geçiren takım bizdik. Her hafta sakatlıklar ve koronavirüs vakalarıyla boğuştuk. Ona rağmen şu anda 5. sıradayız ve liderden sadece 3 puan gerideyiz. Yani sadece bir maç!

Tamam, kabul ediyorum üst düzey bir kadromuz yok. Ancak kötü bir takım da değiliz. Birkaç hafta, değil aynı kadro ile 6-7 oyuncudan oluşan iskelet kadroyla bile oynayabilirsek o zaman toparlamaya başlarız. Hepimiz gibi Ertuğrul Hoca'nın da kafasında az çok ideal kadro için isimler netleşmeye başlamıştır. Nurullah, Boli, Yameogo, Ferhat, Savicevic, Tomane vs.

Biz maddi zorluklar ile boğuşurken, puan silme ve saha kapatma cezaları yerken bile zirveye oynamış bir camiayız. Daha şimdiden gerek burada gerekse sosyal medyada "Her şey bitti" mantığıyla yapılan yorumlara katılmıyorum. Allah izin verirse bu sene buradan çıkacağız.

Ekrem

Türkiye Kupası 3. Tur kuraları çekildi.
Rakibimiz Muğlaspor oldu.
Muğlaspor 3. Lig 4. Grupta 1 puanı var.
Bu sene kupayı ciddiye alıp takımıda yormadan gidebildiğimiz yere kadar gitmeliyiz

Stoper

Muhtemelen Muğlaspor ile tarihimizde ilk defa karşılaştık.

Nuri Asan

Adana Demirspor 11 puan
Samsunspor 11 puan
Altay 10 puan

bende katılmakla beraber ek yapmak istiyorum. Altay yada Adanademir ilk 2 den çıkamayacak. Asıl transferi ve takım olmayı İatanbulspor ve keçiören yaptı. Altay Adanademir gereksiz büyütüldü. Ligin başından beri Keçiören'in bu sene başımıza bela olacağını söylüyorum.

Süper ligden düştüğümüz ilk sene hatırlarsanız biz 25. haftada şampiyon olacağız demişti Mahzar Başoğlu ve avaneleri. O sene Süper lige kimsenin hesap etmediği;

İstanbul BB
Kasımpaşa
Gençerbirliği Oftaş çıkmıştı

Bu senede bu tip taraftarsız takımlar çıkabilir.

Nuri Asan

Alıntı yapılan: jean - 20 Ekim 2020, 23:13:21Yurtdisina cikmadan yegeniyle ayni siniftaydik baskan oldugunda konusmustuk is arkadaslari vakit kaybetme baskan olma demelerîe ragmen sahip cikti basarilimi derseniz hayir ben niyetten bahsettim sadece

fuat köktaş ve iyi niyet, oda iyiymiş. yalnız güzel espiri.

Sol Açık

İlk 7 maçta 14 puan aldık ve hiç de kolay olmayan bir fikstürü geçtik. Geriye 4 maçlık zor fikstür var (ADS, Altınordu, Giresun, Tuzla), sonrasında görece kolay 6 maç oyanayacağız (Balıkesir, Menemen, Bursa, Bolu, Ankara, Adana).

İlk 7 maçta Altay, İstanbul, Keçiören, Bandırma ve Akhisar gibi çok da kolay olmayan rakipleri geçtik, tek kolay maçımız Eskişehirleydi. Tek yenilgi aldık ve bence yenilmeyi çok da haketmediğimiz, Yalçın'ın bireysel hatalarıyla dağıldığımız bir maçta İstanbul'a yenildik.

Pek çok sakat ve Covid-19 sorunu olan oyuncumuz oldu, gerçekten de ideal kadromuzu sahada henüz göremedik. Bununla beraber, biraz da zorunluluktan, toplam 25 oyuncu sahada yer aldı. 7 maçta hem de kaleciler hariç 24 farklı oyuncu gerçekten çok ciddi birşey, pek çok takım 20 oyuncuyla sezonu tamamlar. Altyapıdan kadroya alınan birkaç gencimiz dışında tüm oyuncuları sahada gördük ve herkes elinden geleni sahaya koydu. Bu durum ileride bize büyük avantaj sağlayacaktır.

Benim vurgulamak istediğim ortasaha oyuncularımız. Birisi Kubilay. Gole etki etmediği maçlarda çekilir bir oyuncu değil, ama tek başına maç alabiliyor. Gerçekten de oyunda çok az faydalı hareketi var, ama ceza sahası çevresinde topla demarke halde buluşursa büyük bir tehdit! Kubilay'ı sanırım artık böyle kabul etmemiz; ya ona göre oynamamız, ya da ilk 11'de düşünmememiz gerek.

Diğer oyuncu ise Saviçevic. Mücadelesi üst düzey, savunması da var ve oyun kurmaya başladığında gerçekten çok etkili. Ben kötüleşeceğini hiç zannetmiyorum, takım onu anladıkça etkinliği daha da artacaktır.

Bir diğer ortasaha oyuncumuz ise Oğuz. Oğuz geçen sezon ve bu sezonki oyunuyla benim beklentilerimi epey aştı. Oyun kurulumunda etkili olan, Saviçevic dışındaki tek pasörümüz (Kubilay oyun kurmuyor, asist yapıyor!). Şimdiden 2 gol ve 1 asist yaptı, bu katkısı çok değerli.

Bu üçlüden ikisinin sahada olması yeterli ve değerli. Etkili oldukları sürece oyun kurmakta zorlanmayacağımızı düşünüyorum...

Bence Ertuğrul hocanın önünde temel bir problem var. Hoca 3 orta sahayla oynuyor. Bunların ya ikisi 6 ya da ikisi 8 numara pozisyonunda oluyor. Gökhan ve Saviçevic her iki bölgede de, tek başlarına veya ikili oynamaya uygun oyuncular. Ama Kubilay öyle değil. 6 numarada zaten oynayamıyor, 8 numarada da (sağ veya sol iç olarak) bence etkisiz, onun yeri 10 numara. Örneğin son Keçiörengücü maçında Saviçevic ile Kubilay iki 8 numara olarak oynadılar ve Kubilay 2 gole doğrudan katkı koysa da oyunda bence çok faydalı değildi. Kubilay'ı kaleye yakın tutan bir oyun üretmemiz gerek. Benim basitçe önerim; bence Kubilay'ı ceza sahası yakınlarında 10 numara olarak kullanmak ve Saviçevic ile yanyana değil arka arkaya yerleştirmek.

Ben şimdilik iyi gittiğimizi ve daha da iyi olacağımızı düşünüyorum...

muzaffer4

Muğla kupa maçı 5 kasım Perşembe günü 13.00 da oynanacak

Nuri Asan

Sevgili renktaşlar; Çevresinde şeker hastası (Diyabet) olup NovoRapid FlexPenTM 100 U/ml ve Lantus Solostar alamayan, rapor çıkartamayan, SSK-Bağkur olmayan varsa bol miktarda insülin var, veririm.

Nuri Asan

Arkdaşlar FİFA21 hakkında yorumlarımı İnternet dünyasına yazdım, belki gözden kaçıranlar için buraya da müsadenizle yazıyorum.

FİFA ve EASport diyor ki;

Ben eski savunmayı kaldıracağım, seve seve taktiksel savunmaya alışın. Aksi taktirde Ofline maçlarda bile her ara pası seni kaleci ile karşı karşıya bırakırım. Zaten uzun yıllardır Online modda eski savunma ile değil, taktiksel savunma ile oynanıyordu.

Tribünlerde Corona virüs vakası bitmiş, eskisi gibi herşey. Oyuna bir iki skill hareketleri gelmiş. hatta kol kırılması gelmiş. Dün hava topuna çıkan bir oyuncumun kolu kırıldı. Hava topları Fifa 20 ye göre biraz daha insaflı, en azından attığın her kafa farklı yerlere gitmiyor. Çalım atmak bir nebze daha kolaylaşmış. Neymar'ın sol ayağı fena değil. Ronaldo zıplaması harika.

FUT ise her zamanki gibi mücadeleci/rekabetçi oyundan çok parasal kısma hitap ediyor. Senin maximum kimyan ve takım genel derecen 87 lerde olurken, adam kart satın alıp karşına 99'luk ve %100 kimya ile çıkıyor. Buda can sıkıcı. para vermeden o seviyeye ancak 2 senede ulaşırsın.

FUT'da bir şeyler yapabilmek için üst liglere oynayabilmek için FİFA Point alacaksınız. Zaten Türkiye şartlarında 650 TL olan oyuna birde oyundan fazla para vermek :D

SamsunsporSK'yı soracak olursanız; liglerde yaşam mücadelemiz devam ediyor. :) Oyun çok yeni olduğu için şimdilik profosyonel oyuncularla ve paralı mücadele etmeye çalışıyoruz. İlerleyen günlerde oyuncu sayısı artınca daha da iyi yerlere geleceğiz inşallah. Hem Başkan, Hem TD, hemde oyuncu çevirmek zor iş. Altyapıdan destek gelmiyor :)

Daha da iyi olabilirdik ama işten dolayı oyuna sadece gece 1'den sonra girebiliyorum. O saatten sonra da az oyuncu olduğu için iyi takımlar karşımıza çıkıyor. Ve iyi oynayan binlerin hepsi biz Türkiye'den girdiğimiz için gece yarısı karşımıza çıkıyor. Bizde saat gece yarısı 3 iken, çoğu ülkede ki iyi oyuncular GMT-3 yada GMT-4 yani gece 11-12 gibi oyunda oluyorlar. Tam saati yani.

Yinede öyle böyle fifa driving 5.lig seviyesine geldik.

Sol bek ve merkez Orta saha eksiğimize rağmen Samsunsporumuz FİFA21'de yaşıyor, savaşıyor.

_SoN_

Dün 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Samsunspor twitter hesabından çok güzel bir paylaşım yapıldı, benim gördüğüm en güzel flood oldu , bu tarihi paylaşım için Samsunspor medya çalışanlarını tebrik ederim. Çok ince ve güzel bir paylaşım oldu.

Bu şekilde istiklal marşımız SAMSUNSPOR'un önderliğinde, katılan klüplerle beraber okundu.
Gururlandık hepimiz, var olun !!!

Bilmeyenler için , link bırakayım,

https://twitter.com/medya1965/status/1321942713261019138