Cnn Türk "Oradaydım"belgeselinde 20 Ocak (syf.3)

Başlatan turkelibo, 25 Ocak 2007, 18:08:55

« önceki - sonraki »

sycetin_55

ARKADASLAR BU PROGRAM YARIN DA DEĞİL Mİ?
YARIN HEM 2 DE HEM 4 DE HEM GECE İZLEYECEM
HELAL OLSUN CNN TÜRK E

turkelibo

cnnturk ün cumartesi günkü yayın akışında saatler verilmiş.ben oradan yazdım saatlerini.ama cnntürkde reklamını seyrederken 18.10 ve 00.10 diye geçiyordu.yanlışlık olmaz inşallah.

mehmet yılmaz

CNN Türk'ün web sitesinde 14:05 , 18:10 ve 00:05 olarak veriliyor.
Bu arada bir arkadaş Fatih Uraz'ı aramış; programdaki konuk oymuş. Üç-dört gün önce yarım saatlik bir sohbetimiz oldu demiş. İnşallah iyi görüntüler bulup güzel bir montaj yaparlar. İzlemek ve eğer beklentimizi karşılarsa olumlu, baştan savam yapılmışsa olumsuz mesajlar atmak farz oldu artık.

hasselbaink

Alıntı yapılan: "KotuCocuk55"Geçen sene saolsun samsunlu bi gazetecimiz bu konuya parmak basmış,hem bu olayı daha iyi anlatmak hemde samsunspor sevgisini gonullere yenıden kazımak için bu acı gunu konu alan bır belgesel hazırlamıştı.Sınırlı bır butce ve ımkanlarla hazırlanan bu belgesel yapılan ozverılı calışma nedenıyle takdır alsada benım ızledıgım salonda bulunan ınsanlardan bende dahıl geçer not alamamıstı...

o samsunlu gazeteci kendince şehre giriş vizesi çıkarmıştı o belgeselle. Belgesel bahane reklam şahane durumları yani. üç çiekle bahar, beş fotoyla belgesel olmaz olmaz!

hasselbaink

CNN Türk gibi ciddi bir kurumdan böyle bir umursamazlığı hiç beklemezdim. Saat 14.00 de TV başındaki yerimizi aldık ama önce Erzurum-Kars yöresinden beleş yemek yemekten başka bir şey yapmayan bir adamın anlattıklarını, sonra da Paris-Dakar Motor Rallisini seyrettik. Şimdi ise Nebil Özgentürk'ün büyük bir insaniyetle ( nedense bu insaniyeti hep kendi dünya görüşündekilere gösterir hazret!) hazırlamış olduğu İstanbul'da azınlık matbuatı adlı belgeseli seyrediyoruz. Yani, çok kızgınım ve eleştirim abartılı olabilir ama en azından bir altyazı geçir, özür dlie, web sitesini güncelle falan filan...
inşallah en sonunda izleriz belgeseli ve beğenip unuturuz bunları.

CeLL-O

inşallah güzeL yapmı$lardır. Eğer beklediğimiz gibi olursa bir maiL kampanyasıyla karşılık verebiliriz arkadaşlar ;)

tuzlalı

Tam bir hayal kırıklığı oldu. Bir gazete ropörtajından farksız, televizyon programı, belgesel formatına uzak, yavan ve basit hazırlanmış bir program. Elde ettikleri dokümanların çoğunu bizim siteden kullanmışlar. Zaten bunu da programın sonunda Samsunspor kulübüne ve www.samsunspor.biz' e teşekkürler notu düşerek ortaya koydular. Ulusal bir kanal tarafından hazırlanacak bir belgesele, bizlerin ulaşamayacağı bir çok belge ve görüntüye ulaşılabileceğini hayal ederek epey umutlanıştım. Olmamış.

CeLL-O

evet gerçekten beklediğimizin çok daha altında bi program olmu$. Yinede cnn türk'e teşekkürler bunu anmaları bile yeterLi benim için ;)

info@cnnturk.com.tr bu adresten hiç değilse bu günü unutmadıkları için bi teşekkür edebiliriz.

hasselbaink

Samsunspor'dan bahsetmiş olması ne kadar güzel birşeyse de görüntü ve foto bakımından beklediğimin altında bir çeşitlilik vardı. Ayrıca sitemizden bir çok şey almışlar ama program bitiş fragmanında "teşekkürler www.samsunspor.biz" demişler.

bengülü55

bence çok güzel bir program oldu inanın gene bizi duygulandırdılar  benim en çok sevindiğim taraf www.samsunspor.biz adı geçmesi gerçekten ayrıca bir grur verdi artık sitemizin reklamıda olmuş oldu burdan cnn türk tşk ediyorum .

King Of The North

Programı pek beğenmedim hiç heyecanlandırmadı beni,futbol şehitlerimize arkaplan müziği kötüydü,Fatih Uraz'ın değindiği en elle tutulur konu Samsunsporun o kazadan sonra geriye doğru giden bir zihniyete bürünmesi ve şimdiki durumu oldu.Üstelik o kadar toplana paralar da çarçur edilmiş tek kalan Nuri Asan tesisleri.
Sonundaki www.samsunspor.biz olayı çok güzeldi yine de CNN Türk'e teşekkür etmek lazım diye düşünüyorum.

bafradan55

eğer kalecimiz yaşadıklarını biraz daha duygulu anlatsaydı belki birazda gözyaşı dökseydi yeri vardı ama çok sade bir belgesel olmuş

timofte

Belgeselin yayınlanacağını öğrenince e-posta aracılığıyla Kayserili bir abiyle temasa geçtim. Kendisi Kayserispor ve Erciyesspor'un tüm maçlarından görüntüleri kaydediyor ve yayınlıyor. Sağolsun bizi de kırmadı ve belgeselin tamamını capture ederek www.kayserisportv.com sitesine yükledi.

İsteyen arkadaşlar 35 dakika kadar süren Samsunspor'umuzun 20 Ocak 1989'da geçirdiği trafik kazasıyla ilgili  Cnn Türk - "Oradaydım"[/color] belgeselini aşağıdaki linkten indirebilirler. Bu vesileyle  develideportivo 'ya tekrar teşekkürler..

http://www.kayserisportv.com/VideolarKS/Samsunspor_1989Kazasi_CNNTurk_Oradaydim.wmv

yönetici

Bazı arkadaşların da bahsettiği bu görüntü hepimiz için güzel bir sürpriz oldu. Bazı resimlerden ve son röportajdan yararlanılmış olsa gerek, en azından bu olayı hatırlamaları ve insanlara hatırlatmaları dahi önemli. cnn'in e-mail adresi gibi oradaydim@proje-ct.net adresine de ilgilerinden dolayı teşekkür e-maili gönderilebilir.

mehmet yılmaz

Belgeseli iki defa seyrettim. Arkadaşların söylediklerinin büyük kısmına katılıyorum. Fotoğraf ve görüntü bakımından daha zengin bir belgesel bekliyordum. Anck yine de bir ulusal kanalın bu hadiseye yer vermiş olması güzel bir gelişme. Böylece yeni nesil de böyle bir kazanın vuku bulduğunu öğrenmiş olurlar.

Fatih Abi'nin söylediklerinin programı izlemeyenler için konu başlıkları halinde söylemek gerekirse;

1- Büyük kulüp büyük oyuncularla olunur. Biz o zaman büyük oyunculardan kuruluyduk. Şampiyon olabilirdik ve sempati kazanmıştık ama olmadı!
2- Bu dünyada Samsunspor'u en çok seven kişi kesinlikle Nuri Asan'dı.
3- Emin'i ve diğer arkadaşları çok fazla aramama sebebim sanki onlara acılarını hatırlatacakmışım gibi hissetmemdir.
4- Toplana paralarla pahalı transferler yapıldı. Ancak en iyi ynü Samsunspor'a yakışan bir tesis olan Nuri Asan tesisleriydi.
5- Eğer peşimizden gelen Çarşambaspor otobüsü olmasa idi, ölü sayısı çok daha fazla olabilirdi. Onlar bizi hastaneye taşıdı.
6- Mete, birkaç ay önce rüyasında öleceğini görmüştü. Doğru bir adamın rüyası doğru çıkmıştı.
7- Futbolda,sadece oynarsanız varsınız; yoksa kimse önemsemez sizi.
8- Kaza zamanında Samsun halkı ve Türkiye bize sahip çıktı. Hastanelerde göz bebekleri gibi baktılar bize; ihtimam gösterildi.
9- Kazada 6 kişi öldü. 4 kişi sakat kaldı ve birkaç kişi de kafadan ciddi darbeler aldı. Yani, kafilenin yarısı telef oldu...

İlk anda aklıma gelenler bunlar. Tabii CNN Türk'ün sitemizden de fazlasıyla istifade ettiğini söylemek lazım. Zaten onlar da en sondaki teşekkür bölümünde bunu belirtmiş.