TFF 2. LİG 29. HAFTA | Keçiörengücü - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Kaya, 25 Mart 2019, 00:10:46

« önceki - sonraki »

ata55

Bir tarafım yine hayal kırıklığı yaşayacağız derken diğer tarafım basar geçeriz diyor.
Zor maç. Samsun'a lider dönersek şampiyon bitiririz. Gerisi boş.

fanatik samsunsporlu

Taha formunun zirvesinde 17 gol attı.Sertaç Çam sağ kanat en korktuğum adam.Canberk'i perişan edebilir.Arkasında Abdulkadir Korkut Mersin'de oynarken bile bize gol attı.Hızlı adam.Takım halinde defans yapıyorlar.Çok hızlı hücuma çıkıyorlar.Niğde maçında yediğimiz kontraları keçiören affetmez.Erkam'ın maç eksiği bu maç çok belli oldu.Canberk'in kanadı delik deşik oldu.Oğuz da iyi değildi Niğde maçında.Çok dikkat etmeliyiz.Aytaç,Erhan Şentürk ve Erkam oynamamalı bence.Bahahttin  kanat oynayacaksa muhakkak defansa yardım etmeli.İlk golü biz buluruz inşallah.İsmet hocayla 9 maçta 12 gol atıp(gaziantep hariç)3 gol yemişiz.Laubalilikten gol sıkıntısı maalesef var.İnşallah alırız ve lider döneriz.

celebi

jean

Berabere bile kalsak direk cikma sansimiz kalmaz ne yapip edip almaliyiz bu maci alip insaallah sariyer macina sampiyonluk icin cikariz her zaman stres zorlu maclar geciriyoruz ne var sanki su iki maci kolay kazansak bir kerede final maclarimiz kolay gecsib

_SoN_

Maçı al Şampiyon ol net.
Ama deplasmanda çok yumuşak top oynuyoruz, bu değişmez, dişe diş, tekmeye kafa şeklinde top oynamazsak ki bu sezon deplasmanda bunu yapamadık, KAZANAMAYIZ.

maço

Keçiören'e beraberlik yetiyor.Maçı kitlemek isteyeceklerdir. Ortasaha kalabalık olacaktır.
Adamlar İlyası tanıyor. Özel önlem alacaktır.
Belki de bu maç İlyası Messi gibi daha kenarda oyun kurma gibi kullanmalıyız.
İçe kat edip uzaktan şut veya paslarıyla gol yakalamalıyız.
Belki de bu maçta ortasahayı Yılmaz, Oğuz ve Okan'ndan oluşturmalıyız.
Bilemiyorum bizden daha iyi teknik ve taktik bilgisi iddiasıyla hocalık yapan İsmet Taşdemir bir çözüm bulacaktır !

Kazanalım ve çıkalım bu ligten. Berabere bile kalsak direk çıkamıyoruz bunu hepimiz biliyoruz.
Çünkü haftaya Sarıyer'i yenip Keçiören'in iddiasız Sarıyer'e gitmesini sağlayacağız.

Ama kazanamayacağız biliyorum.  :(
Yenelim yenelim yenelim ama kesinlikle yenilmeyelim.

2. veya 3. olmak da play-off için önemli . Saha avantajını kapmalıyız.
Sakarya yüksek ihtimal 5. olacak . Kastamonu veya Sarıyer'den daha çok tercih edebilirim.
Aşırı heyecanlıyım .  :o

ngonge

Benim fikrim de rakibin ortasahayı kuvvetli tutacağı ve bizi geride bekleyeceği. Bizim de benzer bir hamle ile orta alanı kalabalık tutmamız gerekiyor. Yoksa çok boşluk bulacaklardır. Yaratıcı oyunculara ve duran toplara güvenmemiz gerek. İnşallah anlamsızca saldırmayız. Çok sabır gerektiren bir maç.

Keçiören'in bu devre evinde çok iyi bir performans sergilememiş. Nispeten orta ayar olan Amed ve Sancak maçlarını 1-0 kazanmış, Kastamonu ile 0-0 berabere kalmış. Sahasında hiç yenilmemiş ama çoğu maçını 1-0 kazanmış. Ve genelde bu golleri ilk yarılarda atmış. Özellikle dikkatimi çeken bizim ilk maçta dahil olmak üzere 45 ve 45+'da çok gol atıyor. Oyun disiplinine sahip bir takım. Bu ligde pek karşımıza çıkan böyle ekipler yok.

Genel olarak rakibin neler yapabileceği çok açık. Asıl sorun bizim nelere yapabileceğimiz.

Ahmeti

Son yıllarda oynadığımız final maçları psikolojimi bozdu amatör takımla final oynasak kazanırız diyemiyorum

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: Ahmeti - 27 Mart 2019, 13:40:25
Son yıllarda oynadığımız final maçları psikolojimi bozdu amatör takımla final oynasak kazanırız diyemiyorum

Valla Ahmet'im bu dediğin sanırım hepimiz için geçerli. hiç birimiz rahat değiliz. Ancak bu sefer olacak, olmalı.

maço

Valla ben inanmıyorum kazanacağımıza .
Her gün de inanılmaz heyecanlıyım . Nolacaksa olsun artık.

baha55

içimdeki ses bu sefer bu finali alacagımızı söylüyor...maç sonucu olarak 2-0 yenecegiz gibi geliyoır...sonucda biz  SAMSUNSPOR UZZ...onlar bizden korksunn...

eprianu

Maça gidecek olanlar için Keçiörengücü'nden açıklama :

"03.04.2019 tarihinde oynanacak olan #Keçiörengücü- Yılport Samsunspor maçının misafir takım bilet satışları Yılport Samsunspor Kulübü tarafından yapılacaktır. "

Link : https://twitter.com/kecioren_gucu

cembaba

Bence İsmet Hoca takımı bozmayacak.

Ahmet
Enes - Nuri - Cenk - Canberk
Oğuz- Okan
Ramazan - İlyas - Bahattin
Abdulkadir

tactician

Türkiye'deki hocalar maalesef genel anlamda maç maç olayı değerlendirip, temel stratejinin etrafına ayrı stratejiler ortaya koyamıyor. Genel düzenleri dışına çıkmaya ve maç için özel stratejiler üretip çalışmaya ya kapasiteleri yetmiyor ya da bu konuda cesur davranamıyorlar. Akabinde de maç içerisindeki gelişmeler daha çok oyuncuların kendi zekalarına, yeteneklerine ve sorun çözme becerilerine kalıyor. Bu konuda da bir çok futbolcunun bu yetkinliklerden uzak olduğunu söylememe gerek yok.

Neyse, bu konu başlığında daha önce de bahsettiğim gibi bu maça özel bir takım saha içi hamleler yapılması gerektiğini düşünüyorum. Keçiören takımı diğer takımların genel taktiksel diziliminden ayrı bir oyun yapısı oluşturmuş ve buna çok uygun oyuncular ile oynuyorlar. İleri uçtaki Sertaç-Taha-Devrim ve hemen onların gerisinde half space de konumlanan Burak ve Uğur son derece hareketli, ayakları ve atletik özellikleri iyi oyuncular. Daha önce de yazmıştım oyun stratejileri çok eveleyip gevelemeden topu bu ön bölgeye taşımak üzerine kurulu. Bu noktada onların geçişlerini kendi stratejilerinin dışarısına itmenin önemli olduğunu vurgulamaya çalışıyorum.

Bu doğrultuda bence nispeten zayıf halkaları sol bekleri; 41 numaralı Gökhan Meral. Topun ona geçip, onun da dağınık top kullanmasını sağlamak önemli diye düşünüyorum. Bu doğrultuda savunmaların önündeki istasyonları 5 numaralı süleymanı kitlemek önemli. Bunun yanı sıra stratejik olarak, sağ bekleri abdülkadir üzerine ön alan baskısı yapıp top aldırmayıp, gökhan'ın üzerine ilk etapta mesafeli baskı yapıp, iki stoperlerinin arasına da adam sokarakarak oyunu kendi sol beklerine akıtmak önemli. Top Gökhan'a geçerken de sağ açığımızın ani baskısı ile rakibin topu gelişi güzel kullanmasını sağlamak. adamlar ligin en çok gol atan takımı malumunuz. adamların ön bölgeye atacakları bilinçli topları minimuma indirmek gerektiğini düşünüyorum. Öndeki üçlü toplamda 35 gol atmış sanırım.

Ben bu maça yılmaz-okan ve önlerinde oğuz ile başlamayı tercih ederim açıkçası. sol önde bahattin sağ önde ramazan uçta da kubilay ile oynardım.   

tactician

Okan sakatmış ve büyük ihtimalle Keçiören maçına yetişemeyecekmiş maalesef