Yeni Samsun Otogarı'nın renkleri

Başlatan Anonymous, 29 Aralık 2004, 13:03:20

« önceki - sonraki »

jurista

Alıntıya arkadaşlar diyelimki eğer samsunun yeni otogarının renkleri sarı lacivert olursa o otogarın açılışında biz samsunspor taraftarları olarak bütün otogarın camlarını dökeriz diyelim bakalım karşımızda kimler duracak

başka bir başlıkta açtığın topicte üniversite sınavına girdiğini, sınavın iyi geçtiğini ve İnşallah yakında üniversiteli olacağını yazmızsın... bu sebepten ötürü senden daha yapıcı çözüm önerileri bekliyorum yazdıkların Samsunspor taraftarına yakışıyormu onada sen karar ver....

beşnumara

ama abi bunlar admı çıldırtır  :evil:

55ss1965

Alıntı yapılan: "jurista"
Alıntıya arkadaşlar diyelimki eğer samsunun yeni otogarının renkleri sarı lacivert olursa o otogarın açılışında biz samsunspor taraftarları olarak bütün otogarın camlarını dökeriz diyelim bakalım karşımızda kimler duracak

başka bir başlıkta açtığın topicte üniversite sınavına girdiğini, sınavın iyi geçtiğini ve İnşallah yakında üniversiteli olacağını yazmızsın... bu sebepten ötürü senden daha yapıcı çözüm önerileri bekliyorum yazdıkların Samsunspor taraftarına yakışıyormu onada sen karar ver....
Yakışmıyoo :)

Sioux

Alıntı yapılan: "jurista"yazdıkların Samsunspor taraftarına yakışıyormu onada sen karar ver....

samsunspora ilgisiz kalan insanlara bir kez bile tepki göstermeyenlerin, Samsun otogarının Samsunspor'un güzide renkleri olan kırmızı-beyazımız varken sarı laciverde boyanmasına karşı nasıl çileden çıktığımızı anlaması mümkün değil tabi.

amisos

Alıntı yapılan: "söğütlübahçeli"
Alıntı yapılan: "jurista"yazdıkların Samsunspor taraftarına yakışıyormu onada sen karar ver....

samsunspora ilgisiz kalan insanlara bir kez bile tepki göstermeyenlerin, Samsun otogarının Samsunspor'un güzide renkleri olan kırmızı-beyazımız varken sarı laciverde boyanmasına karşı nasıl çileden çıktığımızı anlaması mümkün değil tabi.

daha otogarın alt yapısı yapılırken serı/lacivert tartışması başladı söylenmedik laf bırakılmadı.
evet otogar bitmek üzere şu an lacivert kısım tamamen yok edilmiş,sarı ksım da kısmen metalik gri kaplamalarla kapanacak.yani resimde görülen gibi olacak.
 inanmayan varsa yarın otogara gitsin baksın.

jurista

Alıntı yapılan: "söğütlübahçeli"

ben teki göstermemeli demedim sadece tepkinin samsunspor taraftarına yakışacak şekillerde gösterilmesi gerektiğini belirtmek istedim ama sen
böyle düşünüyor ve bu gibi bir tepkiyi kendine yakıştırıyorsan buyur kır camları da eserin samsun ve samsunspora hayırlı olsun....

Sioux

amisos sen piyangodan mı çıktın, avukatmısın sana ne oluyor? daha iki gün olmuş foruma üye olalı önüne gelene posta koyuyorsun. sarı lacivert otogardan rahatsız olmadın da sarı-lacivert tartışmasından rahatsız oldun demek.. elbette tartışılacak birader burası samsun. istanbul değil.

jurista

kişilerle konuşma uslubunu ve yazını okuyunca bende  böyle bir tepki vermenin sana yakışacağı kanaatine vardım... ne dersen de artık sana sözüm yok....

Sioux

senin üslubun çokmu farklı, cahil değiliz anlıyoruz ne demek istediğinizi.. benim yazımda hakaret yok, ikaz var. ama sen süslü cümlelerle de olsa hakaret etmişsin. zaten samsunspora yönelik bir tek yazısı olmayan birisi beni anlayamaz. benim için ne düşündüğü de umrumda olmaz. benim de sana sözüm yok. burası samsunspor formuysa ben samsunspor açısından yazmaya devam edeceğim, yok eğer antu.com forumuysa bizde bilelim.

amisos

Alıntı yapılan: "söğütlübahçeli"amisos sen piyangodan mı çıktın, avukatmısın sana ne oluyor? daha iki gün olmuş foruma üye olalı önüne gelene posta koyuyorsun. sarı lacivert otogardan rahatsız olmadın da sarı-lacivert tartışmasından rahatsız oldun demek.. elbette tartışılacak birader burası samsun. istanbul değil.

söylediklerine cevap yazabilmem için rütbemin mi olması gerekiyor...
yazdıklarımın doğruluğu mu posta koymak? yazdığım yazının posta koymayla ne alakası var?
ezbere ortalığı bulandırıyor,karalama yapıyorsun.gidip baktın mı otogara da hala yusuf ziya yılmaza hakaretler yağdırıyorsun.
peki sen kral samsunlu nun avukatımısın da atlıyosun jurista ile arasındaki diyaloğa.kral samsunlu bile senin verdiğin tepkinin onda birini vermemiş,nedir bu yusuf ziya düşmanlığı...
bi konu ile ilgili yazı yazdığında otomatik olarak birinin avukatı oluyorsun senin anlayışınla...
bu forumda genel olarak birilerinin ''benim dediğim dedik çaldığım düdük '' anlayışı hakım.
öz eleştiri karşıtı bu anlayışında çok faydalı bir anlayış olmadığını gelecek günler daha iyi gösterecektir.

Sioux

ben kimleri kast ediyorsun bilmiyorum ama buraya yazmayalı tam 2 ay olmuştu. ben de o dediğim dedik anlayışı yüzünden yazmıyordum. burada y.ziya eleştirilemiyor sarı lacivert otogarın eleştirilmesi bile taarruzla karşılanıyor. antu.com'a çevirdiniz. o yüzden biraz daha ara vermekte fayda var benim açımdan. samsunspor formunda görmek istemediğim yazılarla karşılaşıyorum ve moralim bozuluyoır çünkü. allah sizin yolunuzu açık etsin, anlaşılan benim tarzım beğenilmemiş. siz beğendiğiniz tarzı uygulayın burada. kolay gelsin.

amisos

bi şeyi netleştirmekte fayda var,eleştirilememek allaha mahsustur.
yusuf ziyada eleştirilmeli,ismail uyanıkta,tayyip erdoğanda hatta ve hatta insan yeri gelince babasını bile eleştirebilmeli.
eğer yusuf ziya eleştirilemiyor diyorsan ahan da eleştiriyorum;samsunspora beş kuruşu çok gören,kaynak aktarmayan,stadı fenerbahçeye verip taraftarı kan kusturan adama yazıklar olsun. ama sürekli bir otogar hikayesi almış başını gidiyor.2 aydır yazmıyorum diyorsun sanki teyakkuzdaydın da biri otogara bişey yazdı hemen cevabını yetiştirdin.
eleştiri güncel ve seviyeli olmalı,gerçekleri yansıtmalı.ön yargıların düşüncelerinin önüne geçmiş olacak ki daha şu an otogarın rengi nasıl hala sarı lacivert mi? doğruluğuna bakmadan giydiriyorsun adama.o kadar da insafsızlığın luzumu yok.
ikimizde olaya farklı açılardan bakıyoruz,sen yusuf ziyanın eleştirilemediğini söylüyorsun halbuki ben kendim bile eleştiriyorum.ama sen yazdıklarının eleştirilmesini kabullenemiyorsun,sanırım problem burada.
neyse bende daha yazacak değilim ,yazdıklarının doğruluğuna ve düşüncelerine itiraz etmeyen, farklı yorumlar getirmeyen birilerinin olmadığı bir ortam daha sakin olur kanısındayım.
umarım tek tip düşünce hayırlar getirir.

salihcakir

kendimce ben tek tip taraftar istemiyorum..eğer öyle olursa kendimi burada gereksiz hissederim..
bir yerde hiç bir şey tartışılmıyorsa veya tartışılamıyorsa; orada ilerleme falan beklenemez..
umarım samsunspor.biz farklılıkları ile devam eder..

kral55

Belediye reisi Samsunspora hiçbir katkı sağlamadı ve fenerbahçe maçı rezaleti hafızalardan silinmeyecek.
Ancak ben bunu bilinçli yaptığı inancında değilim.Belediye yöneticiliği farklı klüp yöneticiliği farklı.Tamamen acemiliğine geldi diye düşünüyorum.
Otogar meselesine gelince 2-3 hafta sonra Samsuna gelirken birde kendi gözlerimle göreyim ona göre yorum yapacağım.
Fakat Samsuna çağ atlattığı gerçeğini unutmamak gerekiyor.Ben 6 yıldır şehir dışındayım ve Samsuna her gelmemde farklılığı görüyorum.Bunu siz şehirde yaşarken benim kadar farkedemeyebilirsiniz.
Sahil yolu bile tek başına dehşet bir proje ve Samsuna çağ atlattı.Lafta değil filiyatta karadenizin en güzel şehri oldu.
Bunu yusuf ziya değil başka herhangibir kişi yapsaydı yine aynı şekil saygı duyardım.
Samsunspora olan ilgisizliğini (yada bizmi öyle zannediyoruz).Samsuna geldiğim zaman bizzat kendisiyle görüşüp sizlerle paylaşacağım.

kral55

Sevgili dostlar,benim Yusuf Ziya ile herhangibir özel bağım yok.Kendisiyle bir iki kez kısa sohbetim olmuştur.Başka birşey yok.Beni hatırlamaz belkide.
Ancak söylentiyle olacak iş değil. Birde kendisine sormak lazım.Kendisiyle ben bir şekilde görüşeceğim.
Samsunspora bir nefreti olsa bile (ki zannetmiyorum)bunun sebebini birde kendisine sormak lazım diye düşünüyorum.
Samsun'u bu kadar seven ve Samsun için uğraşan bir insan neden Samsunspordan nefret etsinki? Böyle bir nefret varsa mutlaka bir sebebi olmalı.
 Ki bahsettiğimiz bu insan Samsunspora başkanlık yapmış insan.
 Samsunsporun gelir gider tablosunu görmeden bu borçlarıda ona yükleyemeyiz.
 Gerçekten Samsunspor yöneticileri ile görüşmemişmidir oda muamma.
 Bence Samsunspor ve taraftarlar belediyeyi bir kenara koymalı artık.Gençlerbirliğine belediye mi yardım ediyor?
Ki Samsunspora birileri herzaman yardım etmek zorunda mı?
Nerede kaldı profesyonellik.Bu takım nezaman ayakları üzerinde duracak.
Bu belediye kısırdöngüsünden Samsunspor derhal kurtulmalı bence.