Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

ata55

Erhan Kartal'mış. No problem.

KocumVolkan

Ertuğrul hoca, İlyas ve Keremcan 2 şer maç ceza almışlar.

Sadece Samsunspor

29 Mart 2021, 21:50:56 #48227 Son düzenlenme: 29 Mart 2021, 23:20:05 Sadece Samsunspor
Baskan. Samsunkenttv canli yayinda facede youtube da canli yayinda. Tuzla maciyla beraber artik maclara gelecekmis. Suan tanju colak ve selcuk kaya ya giydiriyor. Eski calisanlar baskanlar elini kollunu sallayarak kulube giremez futbolcularla geyik yapim biraz gibi seyler artik yok dedi. Ertugrulun arkasinda duruyor. Hocayi ziyaret edenler varmis cok sayida onu bile haber yapiyorlar dedi. Ertugrul hoca tesisde kaliyor tabiki gelecekler ziyaretleri olacak dedi.

Tanju icin samsunspor hakkinda konusma. Seviyorsan konusma dedi. 3.ligdeki kuluplerde bile futbol sube sorumlusu basin sozvusu var bizde niye yok demis baskana sallamis. Baskanda onlar dernek biz sirketiz dedi. Ben seni seviyorum ama beni kizdiriyorsun. Artik sus dedi. Sen bu kadar biliyorsun tffde bizim haklarimizi koru. Baskanim beni tffye sok dese sokarim ama sallama isini birak dedi. Madem cok seviliyorsun cik Samsunspirun haklarini koru dedi. Kendine is yaratmaya calisiyor kulupte diyor.

Tesis konusunda keske yazmasaydim dedi. Herkes belediye baskanina salladi ben mustafa demirden ozur diliyorum dedi. Konunun onla hic alakasi yok dedi. O yerin kontrat isi bakanlikta ankarada. Bakanla covid olmadan gorusmus federasyonla hamit altintopla bile gorustum. Herkes sahane alkisliyor ama icraat yapamiyorlar dedi. Bu olay spor bakanligina bagli. Bi yaziya bakiyor dedi. Nuri asan tesisleri bile kiralik dedi. Samsunsporun hicbiseyi yok dedi. Samsunspor zamaninda nakit para degil tesisi isteseydi para kazanirdi burdan dedi. Gs bile rivayi satti dehset para aldi dedi. Batiparkta gunes enerji paneli dahi varmis. Burayi ben kendime yapmiyoruk burasi Samsunsporun olacak dedi. Burdan yildizlar cikacak insallah dedi. Belki ilerde derler yuksel baskan burayi yapmak icin cok ugrasyi iyiki yapmis diyecekler dedi.

Buraya yatirim yapiyorum bana kredi verin desem bankalara kimse 1 yillik sozlesmeye kredi vermez dedi. En azindan 10 yillik olsa iyi diyor. 1 senelik verelim her sene yenileriz kimse cesaret edip Samsunspora burdan cikin diyemez demisler. Orda ciddi bi istihdam olacak dedi. Kimseden para istemiyorum gelir sifir.

Her yeni gelecek olan teknik direktore kulubun yasasini verecegiz en az 3 kisi yeni yapilan altyapidan gelecek oyuncularini kadroya alacak dedi.

Comolli gelmis ziyaretine gecen sene 30milyon euro kazanmislar transferden. Toulusr kulubunu satin aldiktan sonra kazanmislar. Daha ilk seneden kâr ettiler dedi. Ben 80 100milyon borc odedim. Ustune 200milyon tl harcadim comolli bile sasirdi delilik demis. Kazanc sifir.

Onumuzdeki superligde bi ton oyuncu alacagimiza. 3 as kadroya 3 yedege altyapidan oyuncu getirecegiz. Madem para kazanmiyoruz tasarruf yapacam. 6 iyi oyuncu alip altyapidan a takima monte ederek takim kuracagim dedi. Kendi ayaklari uzerinde duracak bana bagli olmayacak artik kendi kazanacak dedi. Her sey para degil kac tane cocugun hayatini kurtardik su kadar yildiz cikardik diyecegiz dedi.

Ender gur. Baskana sizin asist edilmeniz lazim dedi. O kadar yonetim kurulu var dernek var dedi. Onlardan biri yerel bi siyasetciyi yanina alip ankaraya gidip bakanla gorusup belki bu isi halleder senin onune sadece imzayi getirebilirdi dedi.

Eski bakan cagatay kilic ve cigdem karaaslanla gorusmus. Bu haftada gorusecek isi cozeriz ama zaten acelimizde yok dedi cunku her seyde benden para cikiyor yavas yavas yapacaz paldir kuldur gitmeyecez dedi. Bunun nedeni superlige cikinca bu ligdeki gibi dusuk primler maaslar olmayacak dedi. Her seyimi hemen oraya harcamak yanlis olur dedi.

Birileride ciksin desinki surayi ben yapayim orayi ben yapayim diyen yok dedi. Benimde kendime gore butcem var varimi yogumu oraya veremem o kadar cilgin degilim dedi. Dipsiz kuyu futbol dedi. Ali koc 3 senedir deli gibi para sacti ortada hicbise yok dedi.

Baskan gercekten yorulmus. Nereye kadar vereyim. Ayagimizi yorganimiza gore uzatiyoruz dedi.

Superlige cikaramazsam ne batiparkin ne harcadigim paralarin anlami kalmas. Birakip gitsem herkes sover kimse batiparka altyapiya bakmaz dedi. Herkes a takima bakar dedi.

Tabiki hata yapacaz  bizde cogu seyi yeni ogreniyoruz. Bjkde sergen Larin i istemiyorum dedi adam bu sene yildiz oldu dedi. Herkes hata yapar dedi.

Parayla bile bu lige gelmeyen topcular var. Cok baska transferler yapacaktik ama son anda cayanlar olmus.

Hakan atilla gokbilgin tffde lobimiz olacakmi oralara birilerini sokabilecez mi. ts nin durumu ortada dedi. Baskan mete kalkavan var dedi :) tffde suan baskanindan tut yardimcilarina kadar hepsini taniyorum ama tek basima oraya adam sokamam dedi. Hep beraber olmamiz lazim dedi. Ama samsunda da o gorevleri yapacak adam yok dedi. Gozlemci temsilci yonetime girebilecek birileri varsa listesini yap bana yolla dedi. Teklif ederiz dedi. Samsun kubagina sigmayacak Samsun lobisi sart dedi. Bi umraniye macini bile oynatamadik o kadar inat ettim tek basima dedi. Ne yaparsan yap oynatmicaz demisler. 7dk icin gelmem demis baskan. Bana borcunuz var dedim. Orda bi trabzon kanadi var cok guclu dedi. Tek basina olmuyor dedi. Ilerde 1 tane Samsunlu birini yonetime sokabilirsem iyi olur dedi. Tekkekoyde birini temsilci yaptirmis tffde. Onu destekleyip temsilci yapmis tffde.

Bu istekler hepimizin arzusu dedi.

Tffnin karadeniz bolgesi temsilcisi hep trabzonluymus. Tum liglerde 10 maca atanan hakemler 7si trabzonlu gerisi ordu giresun Samsun bolgesiymis. Raporlar bu yuzden samsunspor aleyhine cikar dedi. Oraya birilerini sokmaliyiz dendi. Ben hazirim geregini yaparim dedi. Dogru insanlari bana yollayin ben destek olacam dedi.

Son olarak batipark a hicbise olmaz orasi bizim. Kafaniz rahat olsun dedi. He zaten bisey olursa onbinler yuzbinler ayaga kalkar taraftarlar dedi.

Suan beni bulmusken sorcaklarinizi sorun diyor ama dogru duzgun soru soranda yok acikcasi. Guzel sorular vardi ama azdi.

Ender Gur bos sorular sormayalim. Sizin vizyonunuz yeter dedi. Bu gozler kasari ince dogru niye bu kadar kalin dogruyorsun kulupte parami var diyen yoneticiler gordu dedi. Otele giden takimin kredi kartlarinin limitlerinin yetmedigini gordum dedi.

Kendi yorumum: Baskan lige baya hakim durumda. Kim kac puanda kacinci sirada. Kim kimle oynayacak hepsini ezbere biliyor. Ben bile bilmiyorum :) ankaraspor menemen bursa gibi takimlar puanlar alacak dedi.

Bugun ertugrul hoca ile gorusmus. Tomane cok istekliymis oynamak icin baya iyi oynamis antremanda. Hakemler bizleri kirmizi kartla bizleri kesmezlerse bu takim cikacak hepsine guveniyorum.

Teknik direktor degismeyecek. Bizi o kadar yerden yere vuruyorlar hala 2.yiz demekki cok guclu bir kulubuz. Hica degismeyen giresunla Samsun dedi. 2mizde ilk 2deyiz dedi. Hoca degistirerek bisey olmuyor dedi. Superligde de ertugrulla devam edecez dedi buyuk bisey olmazsa.

7de 7 yaptiktan sonra kimse bizi engelleyemiyor son 7 mac dedi. Sansimiz varsa liderde olabiliriz dedi. 7 haftada cok sular akar dedi. Ads eses macini ornek gosterdi. Son maca kadar takima guvenin. Oyle ya da boyle ben bu takimi cikaracam rahmetliye soz verdim. Hasretle bekleyen taraftarlari sevindirecegim dedi. Basin moral versin artik diyor.

Son. :) yoruldum yaa benden bu kadar :)

eprianu

30 Mart 2021, 01:32:42 #48228 Son düzenlenme: 30 Mart 2021, 01:35:59 eprianu
Yüksel Yıldırım bir an önce işine gelince "burası bir şirket" işine gelmeyince "bu takım hepimizin, destekleyin" söylemini bırakmalı. Karar versin şirket mi, şehrin takımı mı?

1. Burası bir şirket de olsa futbol kulübü ve basın sözcüleri de futbol kulüplerinin en önemli ayağı. İnsanlar kulüp ile ilgili bilgileri basın sözcüsünden öğrenir. Basın sözcüsü yok, gereken açıklamalar da geç yapılıyor. Haliyle kargaşa çıkıyor. Bir an önce basın sözcüsü atamalı.

2. En ufak bir eleştiride taraftarı yerden yere vuran Yüksel Yıldırım, Ümraniyespor maçı ile ilgili TFF'ye "Ya yeniden oynatın ya da tescil edin" gibi yumuşak bir açıklama yaparsa tabii ki TFF tescil eder. Burası Türkiye; işler öyle hukukla kuralla yürümüyor. Kendisi de zaten lobinin ne kadar önemli olduğunu anlamış.

3. Comolli kısa bir sürede kâr elde ettiği halde Samsunspor edemediyse bu Yüksel Yıldırım veya onun başa getirdiği insanların hatasıdır. Mustafa Aztopal transferde bu kadar hata yapmışken hala ısrar etmek neyin çabası? Gyasi ve Plumain gibi bu ligin küme düşme hattındaki takımlarının yabancılarından bile kötü futbolcuları bu takımın başına ben getirmedim. Kim getirdiyse, zarar etmesinin suçlusudur. Bu kadar net!

4. Ender Gür doğru söylemiş. Hem başkan hem teknik direktöre çok fazla yük biniyor. Kağıt üzerinde "şirket" olmasının bir anlamı yok. Burası bir futbol kulübü. İşlerin paylaştırılması gerekiyor. Ertuğrul Hoca'ya da fazla yük bindiği konuşuluyor.

5. Bundan sonra maçlara geleceğini söylemiş. Hala "şirket" olarak gördüğü futbol kulüplerinde başkanlar zaten maçlara gider. Bu sıradan bir şeydir. "Şirket" dediği futbol kulübü öyle uzaktan yönetilmez. Uzaktan yönetmeye çalışırsa bir şeyler ters gider. Son haftalardaki keyfi kırmızı kartlar en güzel örneği.

6. Hakemlerin bizi kırmızı kartla falan kestiği yok. Gösterilen 4 kırmızı kartın hepsi haklıydı. Hala suçu dışarıda aramanın; karaktersiz ve vasıfsız futbolcuları savunmasının anlamı yok. Bu, hem kendi imajına hem de takıma zarar verir.

7. Bizim yıllardır TFF'de lobimiz yok. Hatta belki de hiç olmadı. Ancak biz hiçbir gücümüz yokken Gökçek'in Ankaraspor'un tüm Türkiye'nin gözü önünde her türlü pisliğe rağmen yenmiş bir camiayız. Yani her şeyi lobiye bağlamanın anlamı yok. Bazen 10 binlerin yapamadığını sahadaki 11 yapar.

8. Tesis konusunda insanlar Mustafa Demir'i hedef aldıysa yaptığın açıklamalardaki eksiklik yüzündendir. Çıkıp da "Bakanlık oyalıyor bizi" deseydin, biz de bakanlığa tepki gösterirdik.

Videoyu izlemedim ancak hem uzun zamandır kulüp yönetimindeki hatalarından hem de sizin yazdıklarınızdan vardığım sonuç şu:

- Yüksel Yıldırım, İsmail Uyanık gibi bu işe yıllarını vermiş birinden işi öğrenmek varken; yaparak yaşayarak öğrenme yolunu seçti. Bu yüzden yaptığı hataları kabullenmeli. Ayrıca bu işi öğrenene kadar da acısını hep birlikte çekeceğiz.

- Bir an önce söylemlerindeki zıtlıkları bir kenara bırakmalı. Hem destek olun demek hem de eleştirilere karşı çıkmaz zıt olaylar. Destekleyen adam eleştirir. Kaldı ki desteklemese bile eleştirir. Sen milyarder olarak 100 milyon harcadıysan asgari ücretli adam da 200 TL harcayıp forma aldı. Ona göre de 200 TL çok para. Sen belki yarın harcadığın parayı kat ve kat geri kazanacaksın ama 200 TL veren asgari ücretli taraftar galibiyetlere sevinecek sadece.

- Ertuğrul Sağlam'ın arkasında durması güzel bir olay ancak futbolculara ceza vermemesinin, Gökhan Alsan'ın hala utanmadan sırıtarak poz vermesinin, haftalardır dökülen isimlerin mafyavari söylemlerinin cezasını çok ama çok ağır çekeceğiz gibi duruyor. İnşallah yanılırım.

- Artık şu para mevzusunu bir an önce kapatmalı. Merak ediyorum; birkaç sene sonra çıkıp da "Şu kadar kazandık, bu kadar kar ettik" diyecek mi? Hep verdim verdim verdim. Biz vermedin demiyoruz ki? Hem "şirket" diyorsun hem "verdim" diyorsun. Vereceksin tabii, senin şirketin(!) sonuçta!

55.hakan

Mustafa Demir eski bakan değil mi o kadar insiyatif alamıyor mu Samsun için. Gerçi Samsun için iyi ne varsa yapmamaya and içmiş sanki adamlar.

Ayberk

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 29 Mart 2021, 21:50:56Tffnin karadeniz bolgesi temsilcisi hep trabzonluymus. Tum liglerde 10 maca atanan hakemler 7si trabzonlu gerisi ordu giresun Samsun bolgesiymis. Raporlar bu yuzden samsunspor aleyhine cikar dedi. Oraya birilerini sokmaliyiz dendi. Ben hazirim geregini yaparim dedi. Dogru insanlari bana yollayin ben destek olacam dedi.

O diğer 3'ünün de sadece bölgesi Samsun, Ordu, Giresun. Bu camianın içinde yer almış biri olarak çok net söyleyebilirim ki, Samsun bölgesi hakemi olup klasman atlayan 5 hakem varsa çok net 4'ü Trabzonludur. Çünkü Samsun bölgesinde de lobileri var.

Sertenseli

Onlar dernek biz şirketiz demiş başkan..değil sayın başkan.Hukuki statü olarak evet şirketiz ama biz bir takımız yahu.Bu şehrin ruhu olan markası olan bir takım.Yoksa binlerce insan yaz kış demeden yağmur çamur demeden bir şirketin peşine takılır mı?.Onu da bırak kim bir şirkete sevdalanır.
SEVİYORUZ SENİ SAMSUNSPORUM.BAK SAMSUNSPORUM DİYORUM.

Raqua55

Adana Demir nasil seyirci alabiliyor hep arkadan sesler geliyor.

Sadece Samsunspor

Alir cezasi 26.500tl mi ne. Oduyorlar aliyorlar. Biz dogrucu davut oldugumuz icin bise yapmiyoruz.

Sadece Samsunspor

Bence bizim mac haric kotu oynayan ads kecioreni yendi. Kecioren e hayret ediyorum mac dk 90a geldi artik hala defansta pas yaptilar. Guya sistem takimi goruntusu top sisirmiyorlar falan pasla cikiyorlar. Ads geldi 2yi atti.

jean

Ads puan kaybi yasayacaktir bence birkac zorlu maci var ben altaydan korkuyorum

alperen_55

Biz kazandığımız sürece kimin puan kaybedip kaybetmiyeceğinin önemi yok.Yeter ki biz kazanalım.

jean

Yinede bir mac beraberlik hakkimiz olsa stresimiz azalir

Ayberk

Bir maç beraberlik hakkımız olsa ilk maçta beraberliğe yatarız. Sinir stres devam eder. 6'da 6 yap yaslan arkana.

jean