2013-14, 1. Transfer Dönemi Transfer Haber, Yorum ve Dedikoduları...

Başlatan Ertuğrul Sağlam, 13 Mayıs 2013, 10:09:44

« önceki - sonraki »

engiz

Ertuğrul Sağlam'a kadar sallanacak çok adam var.Yolu açık olsun...

lato

Alıntı yapılan: samsunluhakan - 26 Haziran 2013, 17:47:36
gereğinden fazla değer verilmiş ertuğrula eskişehir içinmi bizi reddetti söyleyecek söz yok boşverin kimin ne olduğunu iyi anlamış olduk

Hocam yanlış anlamayın da Eskişehir'in bizden eksiği nedir? Adamlar anadolunun en ateşli taraftarlarından birine sahip. Para sıkıntıları yok. Az çok birşeyleri başaracak kaliteli bir kadroları var. Ertuğrul aşısı tutarsa kafaya bile oynayabilirler. Ayrıca fb ve bjknin Avrupa'ya gidemeyeceği durum söz konusuyken bir sıfır öndeler. Samsun'a gelmedi diye kızıyoruz. Daha teknik adama futbolcuya imza attıramadık. Hepsi prensipte kalmış durumda. Nedeni büyük ihitimalle kasada para yok. Ertuğrul gelse bunlar aşılırdı demek sadece varsayım. Bugün kulağının üstüne yatanların ne malum o zaman harekete geçeceği? Verilen sözler var daha gelen bir para yok. Adam şehrin bütünlüğüne başarılı olacağına inanmamış ki gelmedi. Şu anki tabloda haksız da sayılmaz. Ayrıca ''babasamsunlu''nun dediği gibi bu adamın küfürlerle uğurlandığı camia başka bir camia mıydı?

kalptenþimþek

babasamsunlu söyleyecek birşey bırakmamış sadece sahil kısmına biraz kum ekleyebilirdi.. samsunspor_x

MeL_55

peki buna ne diyelim arkadaslar?

"Eskişehirspor'un teklifi gelene kadar hiçbir takımla görüşmedim"
Sağlam da Eskişehirspor'un yeni yönetim kuruluna başarılar diledi.

Bugüne kadar kendisine teklif yapan bütün kulüplere teşekkür eden Sağlam, şöyle konuştu:

"Eskişehirspor'un teklifi gelen kadar hiçbir takımla görüşmedim. Eskişehirspor gibi futbol kültürüne sahip, taraftarı futbola tutkuyla bağlı kendine has bir futbol kültürü olan ve geçmişine bakıldığında Türk futboluna damga vurmuş, çok önemli başarılara imza atmış böyle bir köklü camiada görev yapmanın heyecanını yaşıyorum. İsmimiz Eskişehirspor ile anılmaya başladığı andan itibaren kentteki ve taraftardaki heyecanı ve coşkuyu yakından hissetmeye başladım. Bu coşku ve heyecan beni gelecek adına umutlandırdı. Her konuda anlaştık. Allah kaza bela vermezse cuma günü akşamı coşkulu taraftarımızla tanışmak ve onların önünde imzayı atmak için sözleştik."

lato

Alıntı yapılan: MeL_55 - 26 Haziran 2013, 18:23:59
peki buna ne diyelim arkadaslar?

"Eskişehirspor'un teklifi gelene kadar hiçbir takımla görüşmedim"
Sağlam da Eskişehirspor'un yeni yönetim kuruluna başarılar diledi.

Bugüne kadar kendisine teklif yapan bütün kulüplere teşekkür eden Sağlam, şöyle konuştu:

"Eskişehirspor'un teklifi gelen kadar hiçbir takımla görüşmedim. Eskişehirspor gibi futbol kültürüne sahip, taraftarı futbola tutkuyla bağlı kendine has bir futbol kültürü olan ve geçmişine bakıldığında Türk futboluna damga vurmuş, çok önemli başarılara imza atmış böyle bir köklü camiada görev yapmanın heyecanını yaşıyorum. İsmimiz Eskişehirspor ile anılmaya başladığı andan itibaren kentteki ve taraftardaki heyecanı ve coşkuyu yakından hissetmeye başladım. Bu coşku ve heyecan beni gelecek adına umutlandırdı. Her konuda anlaştık. Allah kaza bela vermezse cuma günü akşamı coşkulu taraftarımızla tanışmak ve onların önünde imzayı atmak için sözleştik."

Görüştü mü?

teksas3455

Sanoırsam Emin Başkan veya Ertuğrul Sağlam'dan biri yalan söylüyor.  :suslen:

lato

Alıntı yapılan: teksas3455 - 26 Haziran 2013, 18:31:16
Sanoırsam Emin Başkan veya Ertuğrul Sağlam'dan biri yalan söylüyor.  :suslen:

Ertuğrul yurtdışında olduğu için adını hatırlayamadığım başka birisiyle görüşülmedi mi? Başkan Samsun'a davet edip de Ertuğrul gelmeden görüşmeyi reddedip telefonda bunları dile getirmedi mi?
Ben mi yanlış biliyorum? eğer durum buysa pek yalanlık bir durum söz konusu değil.

Sercan

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 26 Haziran 2013, 17:12:13
HANGİ DEĞERDEN BAHSEDİYORSUNUZ SİZ.
ADAMI 2003 - 2004 SEONUNDA NE ANASI KALDI NE AVRADI GİDERKEN..
SAHİ NE YAPIYORDUNUZ SİZ OZAMAN ÇOK BİLENLER..
SAHİLDE GÜNEŞLENİYORMUYDUNUZ ?

Abi İsmail Uyanık'la Ertuğrul Sağlam'ı bir mi tutuyorsun? İsmail Uyanık bu taraftarın yıllarca başı dik dolaşmasını sağlayan adam değil mi? Samsunspor gibi bir takımın başına teknik direktör olarak tecrübesiz Ertuğrul'u hoca olarak getirme cesaretini gösteren de o adam değil mi? Ertuğrul Sağlam ülke futbolunda bir yere geldiyse bunda en büyük pay kesinlikle Samsunspor'a aittir. İnsanlığına zaten hiçbir şekilde laf diyemem. Ama zor durumda Samsunspor'un yanına gelmeyecekse, hiç gelmesin daha iyi. Samsunspor'un ona kattıklarının yanında, onun Samsunspor'a kattıkları solda sıfır kalmaz mı? Eski futbolculardan sağda solda aylaklık yapan varsa bu onların sorunudur. Ne ektilerse, onu biçiyorlar.

Abi ben konu Samsunspor olunca profesyonel düşünemiyorum maalesef. Nuri Asan'a dünyanın en iyi takımının başında olsan ve çok büyük paralar kazansan yine de "Hocam, Samsunspor zor durumda, sana ihtiyacı var; gelir misin?" diye sorulduğunda nasıl bir cevap verdiğini sanırım hepimiz biliyoruzdur. Benim adamlık anlayışım bu. Benim Samsunsporluluk anlayışım da bu. Ama Ertuğrul'da bu vasıfların olmadığını anlamış olduk. Eskişehir'e gitmiş olması benim için hiç önemli değil. Evet Ertuğrul Sağlam çok iyi bir profesyoneldir ama asla Samsunsporlu değildir benim gözümde. Ayrıca Akan abi Allah aşkına söyle; sen onun yerinde olsan nerede olursan ol evini ocağını toplar bu takımın başına gelmez miydin? Şimdi sen mi adamsın, o mu? Sen mi Samsunsporlusun? O mu?

desperate1

geçen sene denenip beğenilmeyen(yanlıştır demiyorum) mohamed gambo konfederasyon kupasında ispanya ya karşı ilk a milli maçına çıktı nijerya formasıyla

samsunum

Samsunspor Ahmet Burak Solakel ile anlaşmak üzere

Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar, geçen sezon Denizlispor'da oynayan sol kanat oyuncusu Ahmet Burak Solokel ile görüştüklerini söyledi.

PTT 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, transfer çalışmalarını sürdürüyor. En son defans oyuncusu Cemil Adıcan ile sözleşmesini yenileyen Samsunspor'da geçen sezon Denizlispor'da forma giyen sol kanat oyuncusu Ahmet Burak Solakel ile görüşüyor.

Transfer çalışmaları hakkında bilgi veren Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar, "Birçok futbolcu ile görüşüyoruz ama fiyatları inanılmaz bir şekilde yüksek. Bu transfer yapmayacağız anlamına gelmez ama bütçemizi de aşmamaya çalışıyoruz. Şuanda sol bek oyuncusu Ahmet Burak Solakel ile görüşüyoruz. Oda yüzde 90 olacak gibi. Hüseyin Kalpar hocamız ve yardımcıları kulübümüz için futbolcu izliyorlar. Yabancı konusunda çok titiz davranıyoruz. Yabancı konusunda yanlış yapmak istemiyoruz" dedi.

Samsunspor'un kampı Gerede'de

Bu arada Samsunspor'un kamp programı da belli oldu. Buna göre, 5 Temmuz'da Nuri Asan Tesisleri'nde top başı yapacak olan Samsunspor, 13 Temmuz'a kadar Samsun'da kalacak. Daha sonra oyuncular 2 günlük izinin ardından 16-29 Temmuz tarihlerinde de Bolu'nun Gerede ilçesinde kampa girecekler. Kırmızı-beyazlıların Gerede ilçesindeki kamptan sonra 31 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında da Samsun'a gelmesi bekleniyor.

TRTSPOR

cembaba

Sercan

Alıntı yapılan: desperate1 - 26 Haziran 2013, 19:02:28
geçen sene denenip beğenilmeyen(yanlıştır demiyorum) mohamed gambo konfederasyon kupasında ispanya ya karşı ilk a milli maçına çıktı nijerya formasıyla
o idmanı ben de izledim, fena oynamıyordu adam. En azından ilk devre roberts dan çok daha iyi olurdu bizim için ..

ngonge

Ertuğrul konusunda bir ki şey söylemek istiyorum.

Şu anda kırılanları anlıyorum gelmediği için. Ancak kişilerden bu kadar beklenti içinde olmamak lazım, sonunda hayal kırıklığından başka bir şey olmaz.

2003-2004'lere gitmeye gerek yok, Ertuğrul Sağlam'a teklif edilmiş kabul etmemiş gitmiş başka takıma. Çok da üzerinde duracak bir şey yok, söz verip gelmeme gibi bir durumu da yok.

Maalesef samsunspor takımı Hasbi ağa zamanından sonra hep birilerinden bir şey beklemiş, biri gelsin takımı düzeltsin işlemiş ancak artık bu devirler geçti.

Başarılı olmak için kişilere dayanmamak, tamamen duygusallıktan uzak kurumsal bir yapı koymak lazım, ne Galiplerden ne Kazımlardan, ne eskilerden bir şey beklememek lazım, takıma fayda sağlayacaksa işe yarayacak herkesten yararlanmak lazım.

Samsunsporun başarılı olduğu yıllara bakın hep yenilikçi dönemler, başarısız olduğu zaman da hep eski oyunculardan, istanbul eskilerinden, eski t.direktörlerden tekrar medet umulduğu yıllar. Yeni isimler kazanmak lazım, İsmail başkan Ertuğrul'u, İlhan'ı ve diğerlerini nasıl getirdiyse takıma o şekilde birilerini bulmalı, kazanmalı.

FaTiH_HaN

Gelseydi adamdı gelmedi adam değil muhabbetinden ziyade gelmemesi üzerine gerekçe olarak yaptığı açıklama yanlıştı. Gerekli şartların oluşması muhabbetinden bahsediyorum. O şartların oluşması için şehre bir kıvılcım lazımdı bizi yakıp alevlendirecek ve bu dönemde bu kıvılcımı yaratacak 2 insan var biri İsmail Uyanık diğeri Ertuğrul Sağlam. Yani Ertuğrul Sağlam gelseydi o şartlar zaten oluşacaktı anadolu takımını şampiyon yapmış bir teknik adamın gelişine ne ülke sessiz kalabilir ne Samsun şehri nede Samsunu yöneten kişiler. Kendi ayakları üzerinde durabilen bir Samsunspor yok belki ama yinede bu sene verilecek destek ile süper ligi hedefleyen bir Samsunspor ve taraftar var. Süper lige çıktığımızda zaten maddi olarak bir rahatlama olacak. Sonrasında uzun vadeli hedeflerle yolumuza devam ederdik. Her şey klavyeden yazıldığı kadar basit mi değildir elbette ben yönetici değilim anladığım kadarıyla yazıyorum ama Bursayı şampiyon yapmaktan daha zor olmayacağı kesindi.

sadece55

Alıntı yapılan: Serpico - 26 Haziran 2013, 17:42:44
Şu bir gerçek hiç biri sen ben o gibi düşünmüyor. Bu da adama koyuyor. Profesyonel olanlarla yolumuz kesişmez inşallah. Biz futbol romantiğiyiz abi. Belki son zamanlarını izledim ama Samsunspor taraftarı olarak Ertuğrul Sağlam'a hiç bir zaman içim ısınmadı , farklı bir şeyler sezdim ben.Belki hata bede ama bilmiyorum Umarım başarılı olur orası ayrı.

Yavuzum Bir bakıma da haklılar adamlar Senin Avukatlıkta ki Profesyonelliğin gibi bu da bir iş