Ertuğrul Sağlam

Başlatan Sadece Samsunspor, 20 Şubat 2008, 10:24:32

« önceki - sonraki »

ngonge

belki bircogunuz ertugrul'u affetti ama ben hala affedemedim.

samsunspor'un belki de en iyi kadrolarindan birini cok kotu bir sekilde yonetti. onceki sezon ligi 7. bitiren takimda her oyuncu korunmus, ustune muthis transferler yapilmisti ama...
serkan aykut o donem futbola kustu ki ondan onceki sezon 20 golu gecmisti, bir daha da eskisi gibi olmadi.
ilk yari 13 gol atan cenk isler devre arasi gonderildi. nedenini hala cok iyi hatirliyorum, cenk'den uzun vadeli yararlanamayacagini soylemisti ertugrul. cenk hala superlig'de oynuyor...
ivanov vardi zannedersem israrla oynattigi, sezonu 1 golle tamamlamisti. (aslinda iyi oyuncuydu ama israrla formsuzken oynatilmasi buyuk hataydi)

5 futbolcuyu otorite probleminden kadro disi biraktigini hatirliyorum.

ismail baskan ertugrul'a karsi o kadar baski varken onu nasil kollamisti, diyordu ki oyuncular gecici olabilir ama biz ertugrul'la 5 yillik plan yaptik. ama ertugrul ne yapti, olayli diyarbakir macindaki kufurler nedeniyle hemen istifa etti, nedenini de dinlenmesi gerekti seklinde acikladi.

3 gun sonra kayseri'ye imza atti...

efsane baskan ismail uyanik ise zaten hem halktan hem belediyeden yeterli destegi gorememekten bikmisti ki elini etegini samsun'dan cekti ve bu hallere dustuk.

hatirlayamadigim yada yanlis aktardiklarim olabilir ama hala bu olay hala hafizamda o kadar taze ki ertugrul'u her gordugumde aklima geliyor.

babasamsunlu

Bende çok severim ama bu hatalarını da asla affedemem..Samsunspor bu hale gelsin diye değil de tecrübesizliğinden kaynaklandığını düşünüyorum hep..En büyük yalnışıda bence İsmail başkanı bir anda öylece bırakmasıydı.. Vefa bambaşka bir şey..Herkesten beklemek bence fazla iyimserlik...

beşnumara

ismail uyanık ile ertuğrul sağlam arasında olanlarla ilgil ben bir şey söyleyemem ama gidişi gidiş değildi bence de.o an gerçekten çok kızmıştım ama sonraki sezon adnan ölmez ve ekibinin getirildiğini görünce iyi ki ertuğrul gitmiş demiştim.belki de ertuğrul sağlam neler olabileceğini sezdi duydu öğrendi de onun için gitti diye de düşünmeden edemiyorum.Samsunsporumuzdan gittiğinde şuan hala affedemediğim olay da transfer listesini süleyman huramayla birlikte alıp kayseriye gitmesi ve bizim sonrakis ezon alacağımız futbolcuları onların kayserispora götürdüğü olaydır.belki bu da adnan ölmez ve ekibinin yalanıdır ama adnan ölmez ve ekibi geldiğinde ellerinde daha önceden izlenmiş futbolcuların listesi olmadığı için alelacele rafael-marciel gibi futbolcuları brezilyadan getirmişlerdi baya da para vermiştik sadece her ikisine de

erkutdem55

Futbolcuyken yapmış olduğu hizmetlerden çok teknik direktörken yaptığı hatalar insanların zihninde kalmış gibi duruyor.Ben ise GS'ye Ali Samiyende attığı kafa golünü hatırlıyorum 2-1 yenmiştik,yine TS'ye attığı golleri.O döneme kadarki en yüksek transfer ücretiyle gidip bize kazandırdığı çok ciddi parayı ve de TS'nin Ertuğrul'un ilk zamanlarında transfer etmek isteyip bizden çok daha fazla para vermesine karşın TS'ye gitmemesini.Arkadaşların yazdıklarına katılmama rağmen Ertuğrul konusunda bardağın dolu tarafındayım ben.Saygılar

mehmet yılmaz

29 Mart 2010, 16:11:17 #124 Son düzenlenme: 29 Mart 2010, 17:03:16 samsuni
Her görüşe saygı duyuyorum ama bence Ertuğrul Sağlam, Samsunspor konusunda kimseden daha fazla yanlış yapmamıştır. Çok sevdiğim Serkan da, Celil de, efsane Tanju da... Hangisi Ertuğrul Sağlam'dan daha masum ki? Biz Samsunspor taraftarı olduğumuz için gayet doğal olarak kendi penceremizden bakıyoruz ve elbette ki hiç birisi bizim gibi değil, olamaz da...

Transfer listesi söylentisi de Adnan Ölmez döneminin tıpkı İsmail Başkana olduğu gibi kirli propagandalarından birisidir.

Ertuğrul abiyi seviyorum ve önemsiyorum...

Bu arada N'Gonge, hoşgeldin üstat, özlettin kendini...

babasamsunlu

Bursaspor yönetiminde abisi bulunan bir avukat arkadaşım var bursada..Geçenlerde onlara akşam yemeğine geldiklerinde arkadaşım "seni samsunda çok sevenler var..Bir taneside benim çok samimi arkadaşım..Sizinle görüşmeyi çok istiyor.." demiş..

Ertuğrul da gülümseyerek "ver bakalım Samsunlu kardeşimizi.." demiş.Defalarca aramışlar ama biz sabah 5 te kalktığımız için yorgunluktan kanepelerde uyuya kaldığımızdan görüşme fırsatı bulamadık.
burda benim için önemli olan Samsundaki herkesi kardeşi olarak görebiliyor olması.Bizler Emin Kar gibi Nuri Asan gibi insanların gösterdikleri vefaları bildiğimizden sanırım Ertuğruldan da bu yönde beklentilere girdik..Belkide üzüntümüz bundandır..Ama her zaman başarılarıyla gurur duyuyorum...

celebi

Arkadaşlar Ertuğrul Sağlamı tanıyan biri olarak kendisini burada yanlış anlamayın savunma pozisyonunda olma istemem gerekirse savunuruz savunuruz değilde doğruları söyleriz diyelim.kendisinin de hatalı oldu olmadı değil. mehmet hocanında ifade ettiği bizler meseleye doğal olarak taraftar gözüyle bakıyor ve meseleleri ona göre değerlendiriyoruz. hayatımda mesleğim itibariyle bir çok kişi ile muhatap oluyorum ve bazı makamları az çok biliyorum. insanlar bulunduğu yere göre değerlendirme yapıyor. bizde aynen kendimize göre haklı olarak öyle yapıyoruz. ama Ertuğrul Sağlam için Samsun yada Samsunspor denince hassasiyet artıyor bunu sadece ertuğrulu iyi tanıyan bir olarak söylüyorum.

Kodalak

Alıntı yapılan: celebi - 29 Mart 2010, 16:44:51
Arkadaşlar Ertuğrul Sağlamı tanıyan biri olarak kendisini burada yanlış anlamayın savunma pozisyonunda olma istemem gerekirse savunuruz savunuruz değilde doğruları söyleriz diyelim.kendisinin de hatalı oldu olmadı değil. mehmet hocanında ifade ettiği bizler meseleye doğal olarak taraftar gözüyle bakıyor ve meseleleri ona göre değerlendiriyoruz. hayatımda mesleğim itibariyle bir çok kişi ile muhatap oluyorum ve bazı makamları az çok biliyorum. insanlar bulunduğu yere göre değerlendirme yapıyor. bizde aynen kendimize göre haklı olarak öyle yapıyoruz. ama Ertuğrul Sağlam için Samsun yada Samsunspor denince hassasiyet artıyor bunu sadece ertuğrulu iyi tanıyan bir olarak söylüyorum.

mehmet yılmaz

Ertuğrul Sağlam, İsmail Uyanık ve Bursaspor

Mazisi, futbol kültürü ve şehrinin nüfus yapısı itibarıyla Samsunspor'la benzeşen yönleri olan bir şehir takımı Bursaspor... Ve bir şehir takımının gerekli desteği bulduğu zaman bu bozuk düzende bile Süper Lig şampiyonu olabileceğini gösterebilen Bursaspor'u ve Ertuğrul Sağlam hocamı canı gönülden kutluyorum. Bursaspor'un söz verdiği gibi 5. büyük(!) olmadığına 4 büyük masalına son verdiğine inanıyorum.

Ve 2004 yılında İsmail Uyanık başkanımız ile Ertuğrul Sağlam'ın birlikte başlattığı ancak bu şehri yöneten, bu şehirde yaşayan ufuksuz, yetersiz kişilerce akim bırakılan; nihayetinde Samsun'da başlayan ama Bursa'da meyve veren bu kutlu şampiyonluk projesini ayakta alkışlıyorum.

Bu şampiyonluktan Samsunspor'un ve Samsun'un hissesine düşen şeyler var elbette. Bakın mesela neler?

Tarih: Mayıs 2004
Samsunspor Tesisleri

İsmail Uyanık ( Samsunspor Kulübü Başkanı )
Takımımızı bizim evladımız olan Ertuğrul Sağlam'a emanet ediyoruz. Kendisinin her zaman yanında yer alacağım. İyi ve güçlü bir kadro kuruyoruz. Şehir yeterli desteği verirse eğer 5 yıl içinde amacımız Süper Lig şampiyonu olmaktır. Bu bizim en önemli projemizdir. Bu projeye yatırım yapıyor ve destek bekliyoruz. 

Tarih: Nisan 2009
Samsunspor Kongresi
Y.Ziya Yılmaz ( Samsun Bş. Bld. Bşk. )
Zaten bu işler gereksiz, Süper Ligde hep aynı takımlar şampiyon oluyor, o yüzden Süper Ligde bulunmanın da bir anlamı yok, Samsun'un daha başka sorunları var. 

Tarih: Mayıs 2010
Bursa Atatürk Stadı Basın Odası
Ertuğrul Sağlam (  Bursaspor Teknik Direktörü )
Bu şampiyonlukta herkesin payı var. Futbolcularım, yönetim kurulu ve başkanımız, taraftarlar... Büyükşehir Belediye başkanımız, Sivil Toplum Kuruluşları, Ticaret ve Sanayi Odası, şehir yöneticileri, siyasiler... Hepsi bize destek oldu, birlikte başardık.

Evet, bu proje bizimdi aslında ama maalesef bazılarının hayallerine bile yetişemedi bir başka bazıları. Kaldı ki Süper Ligde illa şampiyon olmak da gerekmiyordu zaten; o ligde yer almak bile başlı başına bir başarıydı ama bunu da göremediler.

Ertuğrul Sağlam & İsmail Uyanık projesini bozanlar; destek vermeyenler; İsmail Uyanık'ı yalnız bırakıp zora sokanlar, arkasından her türlü kara propagandayı yapanlar, onun 13 sene bin bir güçlükle üst ligde tuttuğu takımı, inanılmaz paralar harcayıp önce küme düşüren, sonra da yine kendilerine muhtaç edip, kahramanı oynayanlar; bana neciler; ben ne yapabilirim kiciler; göremeyenler, anlayamayanlar şu an neler düşünüyorlar acaba? Hoş, ne düşünecekler ki? Zaten aslında malum takımları tuttukları için yine o pencereden yorumluyorlardır Bursaspor hadisesini...

Bir şehrin kendi takımına sahip çıktığında neler yapabildiğinin bir örneğini sundu Bursaspor! Sahipsiz şehrin sahipsiz takımı olununca neler olduğunun örneklerini de biz sunuyoruz 4-5 yıldır! Bursaspor hadisesinden almamız gereken dersler var ve artık her fırsatta dikte edilen mazeretlerin önemli bir kısmı ortadan kalkmıştır.

Her şeye rağmen ben büyük Samsunspor'a inanıyorum ve dua ediyorum; Allah'ım bize de nasip et bu mutluluğu!..

europe_55

Sampiyonluk Süper Lig´deki teknik direktörler icinde en cok sana yakisti Ertugrul hoca!

Adam gibi adam, ERTUGRUL SAGLAM!!!

55Bafra55

Alıntı yapılan: europe_55 - 18 Mayıs 2010, 18:20:17
Sampiyonluk  en cok sana yakisti Ertugrul hoca!

Adam gibi adam, ERTUGRUL SAGLAM!!!

mehmet yılmaz

AlıntıTurkcell Süper Lig'de Bursaspor'u şampiyon yapan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, önceki akşam konuk olduğu TRT 1'de yayınlanan Stadyum Programı'nda Samsunsporu'un  yerinin  kendisi için bir başka olduğunu söyledi. Sağlam, "Samsunspor'da 10 yılım geçti. Tüm Samsun'a ve Samsunspor'a selamlarımı yolluyorum" dedi.TRT 1'de yayınlanan Stadyum Programı'na katılan Turkcell Süper Lig şampiyonu Bursaspor'un Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Samsun'un ve Samsunspor'un kendisinde ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Samsunspor'da 10 yılının geçtiğini hatırlatan başarılı teknik adam, "Tüm Samsun'a ve Samsunspor'a selamlarımı yolluyorum. Samsun benim için çok önemli bir şehirdir. Üniversiteyi orada okudum, orada evlendim, çocuğumun bir tanesi Samsun'da doğdu, ilk antrenörlük deneyimimi Samsunspor'da yaşadım. Bu nedenle Samsunspor'un bendeki yeri başkadır. Bugün Samsun'a gitsem saygıyla ve sevgiyle karşılanırım. Ben Samsunspor Kulübü'nden içeri kimseye sormadan rahatlıkla girip, orada saygı görebiliyorum. Samsun'da çok güzel günler yaşadım ve güzel intibalar bıraktım. Benim Bursaspor'da başarılı olmam için dualarını eksik etmeyen tüm Samsunlulara teşekkür ediyorum" dedi.

babasamsunlu

Olay budur ..Adam hayallerimin takımı demedi hiç bir zaman bjk deyken..Hiç bir zaman böbürlenmedi..Geldiği yeri ve oradaki insanların ona sevgisini unutmadı unutturmuyor..İşte bu yüzden Adnan gibiler piç gibi ortada dolaşırken Ertuğrul gibiler başarılarıyla gururumuz oluyor..Bu farkı göremeyenlere kapak olsun.

celebi

vefalı kaç kişi var acaba bu şekilde

Recep

Alıntı yapılan: celebi - 26 Mayıs 2010, 07:25:30
vefalı kaç kişi var acaba bu şekilde
ben,sen,o  biz,siz,onlar