SAMSUNSPOR - MİY maçı ve sonrası

Başlatan doðan, 07 Eylül 2009, 10:59:03

« önceki - sonraki »

AntZ

Abi ben maddi güçten geçtim, ilk 6 yı zorlayan ıvır zıvır takımları da örnek vermiyorum hadi ondan da geçtim, herşeyde maddiyat değil, yürek, istek, inanç... Kaç senedir borç borç diyoruz, tamam borcumuz çokta sezon sonuna kadar kulüpten çıkacak para bu ligdeki çoğu takımın çok çok altında. Ödenen borç taksitleriyle kulübün sezon sonuna kadar ihtiyacı olan para 4-5 milyon lira en fazla. Yani borç ödememize rağmen sezon sonuna kadar kasamızdan bu ligdeki çoğu takımın transfer bütçesinin yarısı kadar para çıkıyor. Bizim bahanemiz borç olmamalı artık, zaten çoğu yapılandırılmış. Herşeye rağmen tek tek baktığımızda çoğu takımdan kalite olarak eksik bir kadromuz yok, hatta fazlamız var. Neden hala zorlayamadığımızı anlamış değilim. Daha doğrusu zorlayamamızın nedeni, istememek, inanmamak ama neden istemediğimizi anlayamıyorum.

ali ihsan

At sahibine göre kişnermiş der atalarımız.Senin yöneticin,başkanın bu vizyonu ortaya koyamadıktan sonra,futbolcusunu inandırıp hedefe kilitleyemediyse,sıkıntının adresi belli oluyor bence.Koca bir yazı ağlayarak geçiren,bir birini yalanlayan,tutarsızlıklarla dolu bir yönetim kadrosu iş başında.Bence sorun orası.

KocumVolkan

08 Eylül 2009, 02:17:38 #17 Son düzenlenme: 08 Eylül 2009, 02:20:06 KocumVolkan
elimizde bir örnek var ; Kocaelispor örneği..

2 takımı kıyaslayalım..

biz...
3 ay önce tv de "tahta açılmaz büyük ihtimalle" deyip 3 aydır tahtayla uğraşan bir yönetim. a b c d gibi planlar yapıp en kötü  "tahtanın açılmamasını" gösteren yönetim..
taraftarın çok sevdiği.. elinden geleni yapan sol bek oyuncusunu ısrarla istemeyen..kale ve defanstan 3 adam daha kaçıran yönetim..

ne olur ne olmaz  tahta açılmayacak diye hazırlanmış bir takım..hemde birbirini tanıyan bir takım..
sonunda geçte olsa iyi birşey yapıp tahtayı açtıran beceriksiz yönetim..
beceriksiz yönetimin peşinde getirdiği   "antreman " " kondisyon " " tecrübe" eksikliği bulunan geleceğin futbolcuları(tahtaları)..

gelen kötü sonuçlardan sonra utanmadan mırın kırın eden.. hala koltuğunda oturan.. maç günü kongre kararı alan yönetim...
gelen kötü sonuçlardan sonra bile canla başla mücadele etmeyen.. ruhsuz topcular (bir kaç futbolcumuzu elbette ayırıyorum )

kocaelispor -
Takımı küme düşürmüş.. belediye tarafından sevilmeyen bir yönetim.. 7.5 trilyon borç olmasına rağmen ısrarla transferler yapıp takımı " tahta açılacak " gibi hazırlayan yönetim..
taner gülleri gibi birçok kaliteli futbolcusunuda hata yapıp serbest bırakan yönetim..
yönetimin tahta açılır sözüne inanıp takımı ona göre hazırlayan teknik ekip..

Lig başlamasına "tahtayı açamıcaz galiba" diye korkup kaçan bir yönetim..
ve yeni gelen " tahta açılacak" palavrasına inandıran başka bir yönetim..

Açılmayan tahta...
hazırlıksız yakalanan tüm takım..pafla mücadeleden bir takım..
Ona rağmen guruyla şerefiyle  ruhuyla puanlar çıkarabilen bir takım..
Bolu gibi "bomba bu sefer şampiyon" denilen takımı deplasmanda evirip çeviren bir takım..
ve hala ısrarla palavra atan bir yönetim..

---

2 takım arasında da bence büyük benzerlikler var.. özellikle yönetim saçmalıkları konusunda..
ancak her ne olursa olsun.. bizden daha kötü yakalanmış bir kocaeli bu şekilde oynuyorsa..
bizim topçu müsfettelerine faturayıda kesiyorum..
her ne olursa olsun..
bir kaçı dışında .. kocaeli kaptanı gibi takımın haline üzülen ağlayan futbolcu olduğuna inanmıyorum..
zor değil.. imkansız değil..
ne bekliyorlar.. illa paramı..
anlamak zor.. anlamak güç..

teknik ekip, yönetim, taraftar,futbolcular  hepimizin ciddi hataları var..
hepimiz ofsaytayız..

AntZ

08 Eylül 2009, 02:46:23 #18 Son düzenlenme: 08 Eylül 2009, 02:49:03 Ant55
Alıntı yapılan: aliihsan55 - 08 Eylül 2009, 01:29:49
At sahibine göre kişnermiş der atalarımız.

Katılıyorum abicim...

@KocumVolkan

Yazdıkların doğru ama karşılaştırmalara baktığımızda bile nasıl bir çıkmazda olduğumuzu görüyoruz. Daha düne kadar Sivas la kıyaslanırdık (ki nefret ederdim). Artık en kötü durumda olanlarla kıyaslanıyoruz ve daha kötü durumda olduğumuz açıkça görülüyor...  >:(

KocumVolkan

08 Eylül 2009, 02:52:20 #19 Son düzenlenme: 08 Eylül 2009, 02:54:56 KocumVolkan
Alıntı yapılan: Ant55 - 08 Eylül 2009, 02:46:23

@KocumVolkan

Yazdıkların doğru ama karşılaştırmalara baktığımızda bile nasıl bir çıkmazda olduğumuzu görüyoruz. Daha düne kadar Sivas la kıyaslanırdık (ki nefret ederdim). Artık en kötü durumda olanlarla kıyaslanıyoruz ve daha kötü durumda olduğumuz açıkça görülüyor...  >:(

şimdi abi.. bende sevmiyorum kocaeliyle yada başka bir takımla kıyaslanmak..
ama gidipte her türlü desteği alan rizeyle.. mafya giresunla.. karşılaştırılacak halimiz yok
kocaeliyi neden tercih ettim.. beklemedikleri bir anda tahtayı gören
şehirdne 1 gram destek almayan
berbat bir yönetimleri olan
hatta valileri bile sakaryalı olan (samsuna trabzonlu vali tarzı))
bence öyle yada böyle.. 2 takımında çok ortak noktası var..
ama aramızdaki ciddi fark herşeye rağmen cabalayan bir takım
illa paramda param deyip facebook larda gezinen başka bir takım..

yani özetle kocaeli bizden daha kötü durumda.. ama işe bakki puanları alan onlar.. koşan onlar..pres yapan onlar..

KotuCocuk55

Geçen seneki diyarbakır örneği,tamam işin içinde siyasi nedenlerde var ama sadece bunla özetleyemezsin olayı,adamlar antreman yapmadı,kamp yapamadı doğru dürüst maça çıkaracak oyuncu bulamadı,o diyarbakır şimdi süper ligde! Biraz da futbolcuda olacak,adam işine bakacak,paramı alamadım diye oynamıyo eninde sonunda parasını aldığında da oynamadan parasını almış alıyor.E bu para helal mi şimdi onlara bence değil.Hee  yada adamlar hakkaten çabalıoda ya kafa basmıyo yada yetenk yok bu kadar gidiyor araba,biz boşyere umutlanıyoruz..
Bilemiyorum!
Biz zaten armamızı renklerimizi seviyoruz,o yüzden amatöre de gitse burdayız,peşindeyiz,ama karakterli olalım istiyoruz!
Adam gibi!

AntZ

@KocumVolkan

Kardeşim örneğin doğru, benim sitemim örneğe değil düştüğümüz duruma

vanlioglu

arkadaş yukarda olayı çok güzel özetlemiş kocaeliden serdar ilk maç 4 yedikten sonra ağlıyodu bu takıma birileri el atsın transfer yapılsın die ne oldu tahtaları gene açılmadı ama adamlar bolu deplasmanından 1 puanla döndüler helal olsun demekki bu iş 14 transferle diil yürekle oluo. Hatayı hasana hüseyine yönetime teknik ekibe şuna buna atmıorum çünkü  kaç sezondur(sayısını bile unuttum artık) yönetimde deişti teknik ekipte deişti ama biz hala aynı biziz ileriye gitceğimize geriye gidiyoruz. Bi şeyden gayet eminim ki şuan kadroda olan sadece bizim altyapımızdan yetişen çocukların ruhunda samsunspor yok yeni transferi şunu bunu da düşünün artık!! BU hafta yeni yükselmiş mersinden 3 yedikten sonra hangisinin içi sızladı akşam evine gidince üzüldü(sadece üzüldü ağladı zırladı da demiorum sadece üzülmekten bahsediorum) 1 yada 2 yi geçmez die tahmin ediorum  :-\

mimar55

keşke sormalar dışarda satılmasa...belki bu kadar ucuz olmazdı.....

celebi

başkan şimdi 13 tane futbolcu aldıya kaynak açıklayacaktı ya. bizi hep bataklığa soktu

doðan

Alıntı yapılan: KocumVolkan - 08 Eylül 2009, 02:17:38
elimizde bir örnek var ; Kocaelispor örneği..

2 takımı kıyaslayalım..

biz...
3 ay önce tv de "tahta açılmaz büyük ihtimalle" deyip 3 aydır tahtayla uğraşan bir yönetim. a b c d gibi planlar yapıp en kötü  "tahtanın açılmamasını" gösteren yönetim..
taraftarın çok sevdiği.. elinden geleni yapan sol bek oyuncusunu ısrarla istemeyen..kale ve defanstan 3 adam daha kaçıran yönetim..

ne olur ne olmaz  tahta açılmayacak diye hazırlanmış bir takım..hemde birbirini tanıyan bir takım..
sonunda geçte olsa iyi birşey yapıp tahtayı açtıran beceriksiz yönetim..
beceriksiz yönetimin peşinde getirdiği   "antreman " " kondisyon " " tecrübe" eksikliği bulunan geleceğin futbolcuları(tahtaları)..

gelen kötü sonuçlardan sonra utanmadan mırın kırın eden.. hala koltuğunda oturan.. maç günü kongre kararı alan yönetim...
gelen kötü sonuçlardan sonra bile canla başla mücadele etmeyen.. ruhsuz topcular (bir kaç futbolcumuzu elbette ayırıyorum )

kocaelispor -
Takımı küme düşürmüş.. belediye tarafından sevilmeyen bir yönetim.. 7.5 trilyon borç olmasına rağmen ısrarla transferler yapıp takımı " tahta açılacak " gibi hazırlayan yönetim..
taner gülleri gibi birçok kaliteli futbolcusunuda hata yapıp serbest bırakan yönetim..
yönetimin tahta açılır sözüne inanıp takımı ona göre hazırlayan teknik ekip..

Lig başlamasına "tahtayı açamıcaz galiba" diye korkup kaçan bir yönetim..
ve yeni gelen " tahta açılacak" palavrasına inandıran başka bir yönetim..

Açılmayan tahta...
hazırlıksız yakalanan tüm takım..pafla mücadeleden bir takım..
Ona rağmen guruyla şerefiyle  ruhuyla puanlar çıkarabilen bir takım..
Bolu gibi "bomba bu sefer şampiyon" denilen takımı deplasmanda evirip çeviren bir takım..
ve hala ısrarla palavra atan bir yönetim..

---

2 takım arasında da bence büyük benzerlikler var.. özellikle yönetim saçmalıkları konusunda..
ancak her ne olursa olsun.. bizden daha kötü yakalanmış bir kocaeli bu şekilde oynuyorsa..
bizim topçu müsfettelerine faturayıda kesiyorum..
her ne olursa olsun..
bir kaçı dışında .. kocaeli kaptanı gibi takımın haline üzülen ağlayan futbolcu olduğuna inanmıyorum..
zor değil.. imkansız değil..
ne bekliyorlar.. illa paramı..
anlamak zor.. anlamak güç..

teknik ekip, yönetim, taraftar,futbolcular  hepimizin ciddi hataları var..
hepimiz ofsaytayız..

geçen samsuni ile telefondada konuştum , bu günü elbette yaşıaycağız iyisi kötüsü ,sizler ve bizler genç arkadaşlarım şu an için elimizden gelen bir şey yok diye düşünürken yarın bu takımın geleceği bizler olucağız ne içiniz deki he yacanı kaybedin nede coşkuyu fosilleşmiş dinazor yönetici yapısı kalmayacak elbette ( ha onlarada teşekkür onlarda olmasa kayyuma kalacaktık ya) bir gün EFSANE BAŞKAN ın çıkıtğı gibi birimiz çıkacak aradan diğerleride arkasından sizler bizler işte bu ses bu yürek ancak değişecek bilinç ancak sahip çıkan olucak bu şehrin takımına yine siz yine biz ,,, kıyaslama güzel tabi kocaeli - samsun ...   şimdi takımızda top koşturan çocuklarımıza sormak isterdim kaç samsun maçının hyecanına kapıldınız da ağladınız çocukken , kaç maçını izlemek için kenarda top topladınız (Kral serkan ki toplamıştır ) gözleriniz fal taşı gibi kaç defa açıldı samsun gol kaçırdığında , kaç defa fener e sövdünüz heyecandan , ya beşiktaşa , ya galatasaraya .. kaç trabzn maçı yaşadınız trübün sevdasıyla yapamdınız değilmi çünkü içinizde fener cimbom beşiktaş sevdası var ... ayaklarınız titremeden saha ya çıkıyosunuz ki zaten trübünede bi tarafınızı dönüyosunuz ama SAMSUN SPOR topçusuyum diye piyasa yapıpıyor transfer  görüşmeleri yapıyor , ÇİFTlikDE en kral araba nızla geziyor ... sahaya çıkıncada ne kendine  ne formana ne de o forma aşkına oraya gelen seyirciye saygı duyuyosun ... ahlakın bozulmuş senin  zaten yok da  ... belki utanırsın ama nerdeeee... AMA bizler efendileşmişiz İLHAN MANZSIZ ları TÜMER METİN leri çiftlik te kovalayan adamlar efendileşmiş elinden sopayı bırakan taraftar efendileşmiş .. devir bunların devri ya bu deveyi güdeceksin  eee gitmeyeceimize göre bu diyardan yada bu deveyi güdeceksin.......saygıyla

özkan

dün gece sahurda gese tv de samsunsporumuz-gese macı vardı  :( kais ayari kral rafael celil musa alayı vardıı ahh ahhh :( :( :(

babasamsunlu

Alıntı yapılan: doğan - 08 Eylül 2009, 08:44:43
geçen samsuni ile telefondada konuştum , bu günü elbette yaşıaycağız iyisi kötüsü ,sizler ve bizler genç arkadaşlarım şu an için elimizden gelen bir şey yok diye düşünürken yarın bu takımın geleceği bizler olucağız ne içiniz deki he yacanı kaybedin nede coşkuyu fosilleşmiş dinazor yönetici yapısı kalmayacak elbette ( ha onlarada teşekkür onlarda olmasa kayyuma kalacaktık ya) bir gün EFSANE BAŞKAN ın çıkıtğı gibi birimiz çıkacak aradan diğerleride arkasından sizler bizler işte bu ses bu yürek ancak değişecek bilinç ancak sahip çıkan olucak bu şehrin takımına yine siz yine biz ,,, kıyaslama güzel tabi kocaeli - samsun ...   şimdi takımızda top koşturan çocuklarımıza sormak isterdim kaç samsun maçının hyecanına kapıldınız da ağladınız çocukken , kaç maçını izlemek için kenarda top topladınız (Kral serkan ki toplamıştır ) gözleriniz fal taşı gibi kaç defa açıldı samsun gol kaçırdığında , kaç defa fener e sövdünüz heyecandan , ya beşiktaşa , ya galatasaraya .. kaç trabzn maçı yaşadınız trübün sevdasıyla yapamdınız değilmi çünkü içinizde fener cimbom beşiktaş sevdası var ... ayaklarınız titremeden saha ya çıkıyosunuz ki zaten trübünede bi tarafınızı dönüyosunuz ama SAMSUN SPOR topçusuyum diye piyasa yapıpıyor transfer  görüşmeleri yapıyor , ÇİFTlikDE en kral araba nızla geziyor ... sahaya çıkıncada ne kendine  ne formana ne de o forma aşkına oraya gelen seyirciye saygı duyuyosun ... ahlakın bozulmuş senin  zaten yok da  ... belki utanırsın ama nerdeeee... AMA bizler efendileşmişiz İLHAN MANZSIZ ları TÜMER METİN leri çiftlik te kovalayan adamlar efendileşmiş elinden sopayı bırakan taraftar efendileşmiş .. devir bunların devri ya bu deveyi güdeceksin  eee gitmeyeceimize göre bu diyardan yada bu deveyi güdeceksin.......saygıyla

nokta............

34_55

ya arkadaşlar turan hoca nedemişti ben bu takıma ingiliz modeli oynatacağım dedini yaptı bütün goller havadan ve yandan uzun ortalarla geldi demekki hocanın sistemi bu ayrıcada geçen sene aynı hayrettinde bunun gibi konuşmuştu ben diyorumki artık bu beceriksiz basiretsiz yönetmin gitmesi lazım tabiki bazılarına samsunsporumuzu peşkeş çekmek için hakkı tomaç,tahsin kosif,erkut tutu gibiler bırakmazsa vay geldi halimize....

seckin55

Ey gidi ne gunlere kaldık..sinir olmamak elde degıl...bir mersin taraftarının  maç için yorumu dogru yalan hepsini içeriyor..adını ilk kez duydugumuz gruplar şimdi gelip bizlere kafa tutuyor hakkımızda asılsız şeyler yazılıyor çiziliyor,, kendi kendimize rezil olduk 3-5 kendini bilmezin yuzunden...yazık çok yazık..

bi sitede rastladım..ve paylaşmak istedim..artık bu durumlara duşurulmeyelimm.N'olur

----------------------------

Taraftar Gözüyle Samsunspor Maçı...

Taraftar otobüsleri ile 1500 km yol yaparak kırmızı lacivertli takımımıza destek veren sitemiz üyesi Rotec'in Samsunspor maçı ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili yazısı sizlerle...

Öncelikle iki adet 403 otobüs ve bir adet Silifke Koopa ait 25 kişilik araçla yola çıktık
12-13 saat yolculuk sürdü Niğde ,Kayseri,Sivas ,Tokat,Niksar ve sonrası Ünye'den Ordu'ya geldik yani Samsun'dan maça geçmedik bizi gece 12ye kadar bekleyen arkadaşlar boşa beklemiş geldiğimiz istikametten geri döndük

Stada vardığımızda Orduspor ve Samsunsporlu taraftarların Karadeniz dayanışmasını çok güzel göstermişler fakat bu birlikteliğin Karadeniz çatışması olacağından haberleri yoktu maçtan önce özellikle pankart asarken sürekli dışarıdan bizi tahrik edici ,küfürlü tezahüratlar yaptılar ama bir türlü gaza gelmedik çünkü biz deplasman seyircisiydik fakat dozunu kaçırdıkları anda tüm grubun hepiniz gereken cevabı da verdiğini söylemeliyim... neyse ...

Maç başladı maraton tribünü Samsunspor taraftarlarına ayrılmıştı bir türlü organize olamadılar Şirinler, 55 Gençlik, Söğütlü Bahçe ve bir sürü grup pankartı görmeme rağmen 50 kişi anca bağırılıyordu ve zaten onlarda maçın hemen başında kavga ettiler galiba birden dağıldılar sonradan toplanan Şirinler bağırmak için gayret gösterse de onlarda da bir ilerleme olmadı ...

Kendi tribünümüzü anlatırsam gerçekten çok iyiydik Bolu'ya 250 kişi gittik ama bu kadar iyi değildik yaklaşık 130 kişi çok iyi performans gösterdi ve stadı da baya inlettik özellikle kapalıya resital verdik sağ olsunlar maçtan sonrada hepsi tebrik etti...

2.yarıda Karadeniz dayanışması birden Karadeniz çatışmasına dönüştü olayın neden çıktığını anlamadık sonradan öğrendiğimize göre 52.dakikada Ordulular Orduspor lehine tezahüratta bulununca kopmuş olaylar. Samsunlulara bir çift lafım var orası adamların sahası ve size destek olmuş maça gelmişler bırakında 52.dakikada Ordu desinler neyse bizi ilgilendirmez ama bence çok kötü bir görüntü meydana geldi ve maalesef rezil oldunuz maçtan önceki dostluklardan sonrası yaptığınız kavga yüzünden...

Birazda maçı konuşayım takım olarak iyi oynadık ayağa güzel toplar yaptık Serkan irdem'e rağmen 3 gol bulduk ve o kadarda kaçırdık daha farklıda olabilirdi Samsun'un ilk yarı net bir pozisyonu vardı Kerem elleriyle dokundu direkten top kornere çıktı

Ve maç sonu yaşanan olaylara gelirsek Ordu Emniyet'ine bizi Ünye'ye kadar götürmelerini söyledik Samsunlu taraftarlarla aynı istikamete gideceğimize rağmen götürmediler suçlu 1 emniyet. Fatsa'da polis eskortundan ayrılarak yolumuza devam ettik biz en arka otobüste ailelerin ve çalışanların insanların olduğu otobüsteydik Fatsa'da 1 adet kırmızı minibüs üstünde Şirinler yazan pankartıyla pusu kurarak öndeki küçük otobüse taşla saldırmışlar suçlu 2 minibüs şoförü..Bunun üzerine camı kırılan otobüsdeki taraftarlarımız ve diğer kavşaktan geri dönerek o kırmızı minibüsü petrolün önünde buluyor ve arabayı kullanılmaz hale getiriyor tabi o esnada minibüs deki herkes kaçmış bahçeye petrole denize bile kaçanı gördüm diyen var biz Ünye girişinde diğer 2 otobüsün gelmesini bekledik telefon konuşmasından sonra camı kırılan otobüsün orda kalacağı bize devam etmemizi ve diğer otobüsünde yola çıktığı derken Ünye'ye girdik ve tam geldiğimiz yol olan kavşaktan dönerken beyaz bir minibüsle yine Samsunlu taraftarların taş yağmuruna tutulduk bu sefer bizim araç taşlandı otobüsün durması dışarı inmemiz ve taşlanan yere varmamızla birlikte Samsunlular galiba Samsun'a varmıştı

Şimdi soruyorum Samsunlulara kendi evinizde oynuyorsunuz pusu kuruyorsunuz taşlıyorsunuz ve daha sonra neden kaçıyorsunuz ya taşlamayın yada delikanlıca bekleyin ne olacaksa olsun ama Samsun taraftarları demiyorum herkese mal etmiyorum biz taşlayan biri Şirinlerdi ve diğer beyaz aracın hangi grup olduğunu bilmiyorum yaptığınız korkaklıktan başka bir şey değildi...

Ve son olarak gittik geldik olaylar oldu yaşandı kesinlikle olayları tasvip etmememe rağmen emniyetin bizi Ünye'ye kadar götürmemesi ve kırmızı minibüsün şoförünün taraftarların gazına gelip bize pusu kurmalarına yardımcı olmasından dolayı kaynaklandığını belirteyim .

Bu arada Karadeniz de baya güzelmiş yayla havası güzel geldi ilk fırsatta tekrar Karadenize gitmek üzere şimdilik hoşcakalın...