SAMSUNSPOR - MİY maçı ve sonrası

Başlatan doðan, 07 Eylül 2009, 10:59:03

« önceki - sonraki »

cem

bu takımda takımdan taraftarına siyasetcisinden yöneticisine kadar kabuk değiştirmeli siyasetçinin hiç bir şey ujmrunda değil,samsunspor yöneticiileri ismail uyanık hariç hepsi saçma sapan işler yaptılar bunların ne oldunu biliyoruz,arkasından başarısızlık geliyor süper lig özlemi arttıkçada biz taraftarda tribünlerde bizim üstümüzde etki yapıp tribünlerde olumsuz şeyler yapmamıza neden oluyor..

55_OrHaN_55

taraftarlarımızı taşkınlık yapıp sürekli ceza almamıza sebep olmasının hiçbir haklı gerekçesi olamaz. ülke genelinde artık zaten 5 paralık imajımız var, bir de seyirci taşkınlıkları, üstelik kendi aramızda yaptığımız kavgalar ve çıkan olaylara da alışmaya başladık. 3-4 sene önce samsun-karşıyaka maçında 1-0 öndeyken kendi seyircimiz birbirine girdi, sahaya koltuklar atıldı, gelen bir avuç karşıyaka taraftarının oralara bakıp kendi aralarında dalga geçtiklerini de gördüm. futbolcuların motivasyonu bozuldu. hatta bizim seyircilerden bir tane salak sahaya girdi, o anda bizim futbolcumuz tufan karşıyaka kalecisiyle başbaşa kalmıştı, vursa gol olacak, 2-0 yapacağız ama o salağın yüzünden hakem maçı durdurdu. son saniyelerde de ulaş bize şık ve şok bir gol attı ve resmen seyircimizin taşkınlığı yüzünden 2 puanı ve motivasyonumuzu kaybettik. sanırım ondan sonraki bir veya birkaç maçı da kaybettik. yazık. her taraftan darbe yiyoruz zaten, bir de akılsızlık ekleniyor buna kimse kusura bakmasın. bunun başka bir izahı olamaz.

cem

Alıntı yapılan: 55_OrHaN_55 - 09 Eylül 2009, 10:53:00
taraftarlarımızı taşkınlık yapıp sürekli ceza almamıza sebep olmasının hiçbir haklı gerekçesi olamaz. ülke genelinde artık zaten 5 paralık imajımız var, bir de seyirci taşkınlıkları, üstelik kendi aramızda yaptığımız kavgalar ve çıkan olaylara da alışmaya başladık. 3-4 sene önce samsun-karşıyaka maçında 1-0 öndeyken kendi seyircimiz birbirine girdi, sahaya koltuklar atıldı, gelen bir avuç karşıyaka taraftarının oralara bakıp kendi aralarında dalga geçtiklerini de gördüm. futbolcuların motivasyonu bozuldu. hatta bizim seyircilerden bir tane salak sahaya girdi, o anda bizim futbolcumuz tufan karşıyaka kalecisiyle başbaşa kalmıştı, vursa gol olacak, 2-0 yapacağız ama o salağın yüzünden hakem maçı durdurdu. son saniyelerde de ulaş bize şık ve şok bir gol attı ve resmen seyircimizin taşkınlığı yüzünden 2 puanı ve motivasyonumuzu kaybettik. sanırım ondan sonraki bir veya birkaç maçı da kaybettik. yazık. her taraftan darbe yiyoruz zaten, bir de akılsızlık ekleniyor buna kimse kusura bakmasın. bunun başka bir izahı olamaz.
şimdi bunları yazdın diye tepki gösterir burdaki başka şahsiyetler,savunurlar yaptıklarını...

55_OrHaN_55

Alıntı yapılan: cem - 09 Eylül 2009, 15:32:31
şimdi bunları yazdın diye tepki gösterir burdaki başka şahsiyetler,savunurlar yaptıklarını...

haklısın kardeş. zaten bile bile yazdım. doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. :)

doðan

Alıntı yapılan: seckin55 - 08 Eylül 2009, 22:04:14
Ey gidi ne gunlere kaldık..sinir olmamak elde degıl...bir mersin taraftarının  maç için yorumu dogru yalan hepsini içeriyor..adını ilk kez duydugumuz gruplar şimdi gelip bizlere kafa tutuyor hakkımızda asılsız şeyler yazılıyor çiziliyor,, kendi kendimize rezil olduk 3-5 kendini bilmezin yuzunden...yazık çok yazık..

bi sitede rastladım..ve paylaşmak istedim..artık bu durumlara duşurulmeyelimm.N'olur

----------------------------

Taraftar Gözüyle Samsunspor Maçı...

Taraftar otobüsleri ile 1500 km yol yaparak kırmızı lacivertli takımımıza destek veren sitemiz üyesi Rotec'in Samsunspor maçı ve sonrasında yaşanan olaylarla ilgili yazısı sizlerle...

Öncelikle iki adet 403 otobüs ve bir adet Silifke Koopa ait 25 kişilik araçla yola çıktık
12-13 saat yolculuk sürdü Niğde ,Kayseri,Sivas ,Tokat,Niksar ve sonrası Ünye'den Ordu'ya geldik yani Samsun'dan maça geçmedik bizi gece 12ye kadar bekleyen arkadaşlar boşa beklemiş geldiğimiz istikametten geri döndük

Stada vardığımızda Orduspor ve Samsunsporlu taraftarların Karadeniz dayanışmasını çok güzel göstermişler fakat bu birlikteliğin Karadeniz çatışması olacağından haberleri yoktu maçtan önce özellikle pankart asarken sürekli dışarıdan bizi tahrik edici ,küfürlü tezahüratlar yaptılar ama bir türlü gaza gelmedik çünkü biz deplasman seyircisiydik fakat dozunu kaçırdıkları anda tüm grubun hepiniz gereken cevabı da verdiğini söylemeliyim... neyse ...

Maç başladı maraton tribünü Samsunspor taraftarlarına ayrılmıştı bir türlü organize olamadılar Şirinler, 55 Gençlik, Söğütlü Bahçe ve bir sürü grup pankartı görmeme rağmen 50 kişi anca bağırılıyordu ve zaten onlarda maçın hemen başında kavga ettiler galiba birden dağıldılar sonradan toplanan Şirinler bağırmak için gayret gösterse de onlarda da bir ilerleme olmadı ...

Kendi tribünümüzü anlatırsam gerçekten çok iyiydik Bolu'ya 250 kişi gittik ama bu kadar iyi değildik yaklaşık 130 kişi çok iyi performans gösterdi ve stadı da baya inlettik özellikle kapalıya resital verdik sağ olsunlar maçtan sonrada hepsi tebrik etti...

2.yarıda Karadeniz dayanışması birden Karadeniz çatışmasına dönüştü olayın neden çıktığını anlamadık sonradan öğrendiğimize göre 52.dakikada Ordulular Orduspor lehine tezahüratta bulununca kopmuş olaylar. Samsunlulara bir çift lafım var orası adamların sahası ve size destek olmuş maça gelmişler bırakında 52.dakikada Ordu desinler neyse bizi ilgilendirmez ama bence çok kötü bir görüntü meydana geldi ve maalesef rezil oldunuz maçtan önceki dostluklardan sonrası yaptığınız kavga yüzünden...

Birazda maçı konuşayım takım olarak iyi oynadık ayağa güzel toplar yaptık Serkan irdem'e rağmen 3 gol bulduk ve o kadarda kaçırdık daha farklıda olabilirdi Samsun'un ilk yarı net bir pozisyonu vardı Kerem elleriyle dokundu direkten top kornere çıktı

Ve maç sonu yaşanan olaylara gelirsek Ordu Emniyet'ine bizi Ünye'ye kadar götürmelerini söyledik Samsunlu taraftarlarla aynı istikamete gideceğimize rağmen götürmediler suçlu 1 emniyet. Fatsa'da polis eskortundan ayrılarak yolumuza devam ettik biz en arka otobüste ailelerin ve çalışanların insanların olduğu otobüsteydik Fatsa'da 1 adet kırmızı minibüs üstünde Şirinler yazan pankartıyla pusu kurarak öndeki küçük otobüse taşla saldırmışlar suçlu 2 minibüs şoförü..Bunun üzerine camı kırılan otobüsdeki taraftarlarımız ve diğer kavşaktan geri dönerek o kırmızı minibüsü petrolün önünde buluyor ve arabayı kullanılmaz hale getiriyor tabi o esnada minibüs deki herkes kaçmış bahçeye petrole denize bile kaçanı gördüm diyen var biz Ünye girişinde diğer 2 otobüsün gelmesini bekledik telefon konuşmasından sonra camı kırılan otobüsün orda kalacağı bize devam etmemizi ve diğer otobüsünde yola çıktığı derken Ünye'ye girdik ve tam geldiğimiz yol olan kavşaktan dönerken beyaz bir minibüsle yine Samsunlu taraftarların taş yağmuruna tutulduk bu sefer bizim araç taşlandı otobüsün durması dışarı inmemiz ve taşlanan yere varmamızla birlikte Samsunlular galiba Samsun'a varmıştı

Şimdi soruyorum Samsunlulara kendi evinizde oynuyorsunuz pusu kuruyorsunuz taşlıyorsunuz ve daha sonra neden kaçıyorsunuz ya taşlamayın yada delikanlıca bekleyin ne olacaksa olsun ama Samsun taraftarları demiyorum herkese mal etmiyorum biz taşlayan biri Şirinlerdi ve diğer beyaz aracın hangi grup olduğunu bilmiyorum yaptığınız korkaklıktan başka bir şey değildi...

Ve son olarak gittik geldik olaylar oldu yaşandı kesinlikle olayları tasvip etmememe rağmen emniyetin bizi Ünye'ye kadar götürmemesi ve kırmızı minibüsün şoförünün taraftarların gazına gelip bize pusu kurmalarına yardımcı olmasından dolayı kaynaklandığını belirteyim .

Bu arada Karadeniz de baya güzelmiş yayla havası güzel geldi ilk fırsatta tekrar Karadenize gitmek üzere şimdilik hoşcakalın...

Al işte reziliğimize mi yanalım adamların taraftar kimliğimizi madara etmelerinemi yanalım , yenildiğimize mi yanalım gör bak el oğlu bide kafa yapıyor sorsan şimdi o otbüsü taşlayanlar camını kıranlarda böbürlenerek bunu anlatır .... haa bu arada yinemi ceza gelmiş duyan varmı saha kapatma bir maç diye .. bomba deyin ne olur...

mctlçy

10 Eylül 2009, 02:10:09 #35 Son düzenlenme: 10 Eylül 2009, 02:18:50 mctlçy
bu olayın bizimle hiçbir alakası yoktur..4aracımız da sağlam şekilde samsuna varmışlardır..ŞİRİNLERin hiçbir şekilde mersinlilerle diyaloğu olmamıştır..bizi rezil ettiniz gibi kelimeler kullanmayın!!herkes biliyor şirinler-sbç farketmez onlardan biriyle karşılaşsalardı mersinliler cewaplarını alırlardı ;)

sBc-55

Kardeşim her yazılana inanmayın..adam sallamış anlaşılan..bizde sapasağlam samsuna döndük hiç bir hasar yok.ama karşılassaydık ezilmezdik tam tersine ezerdik.!otobüsde hazır 100 fedai vardı zaten kafalarını ezerdik onların  >:(

samsunsporulan

SÖĞÜTLÜBAHÇELİ MEKANSIZ ŞİRİNLER      deyip kitleyelim bu konuyu artık

doðan

Alıntı yapılan: mctlçy - 10 Eylül 2009, 02:10:09
bu olayın bizimle hiçbir alakası yoktur..4aracımız da sağlam şekilde samsuna varmışlardır..ŞİRİNLERin hiçbir şekilde mersinlilerle diyaloğu olmamıştır..bizi rezil ettiniz gibi kelimeler kullanmayın!!herkes biliyor şirinler-sbç farketmez onlardan biriyle karşılaşsalardı mersinliler cewaplarını alırlardı ;)
kimse üstüne alınmasın ben sizleri de iyi tanıyorum gereken insanlara gereken cevapları nasıl vereceğinizide biliyorum çünkü benzer cevapları zamanında bizde verdik :) sadece yaşanan olaylardan almamız gereken dersleri dile getirelim ki hem biz hemde kulup zarar görmesin haksız mıyım

Sercan

Alıntı yapılan: doğan - 10 Eylül 2009, 16:34:56
kimse üstüne alınmasın ben sizleri de iyi tanıyorum gereken insanlara gereken cevapları nasıl vereceğinizide biliyorum çünkü benzer cevapları zamanında bizde verdik :) sadece yaşanan olaylardan almamız gereken dersleri dile getirelim ki hem biz hemde kulup zarar görmesin haksız mıyım

Çok haklısın abi eğer karabük maçındaki olaylar olmasaydı,Mersin maçını Samsun'da oynar ve alırdık...

doðan

Alıntı yapılan: 55sercan55 - 10 Eylül 2009, 16:36:42
Çok haklısın abi eğer karabük maçındaki olaylar olmasaydı,Mersin maçını Samsun'da oynar ve alırdık...
haklı oalbilirsin :)) ama ben  bu oyanan topla olmazdı diyorum  yinede :( haa şuarası vardıki o geen mersin taraftarı taraftar görürdü işte o zaman yanarım da ona yanarım bide gül gibi kereme gidemedik ya düz :))

Kaptan

Kereme  sövdük,  öylede hosuna gittiki... hep sokun bana der gibi baktı Maratona

Donbay

Alıntı yapılan: mctlçy - 10 Eylül 2009, 02:10:09