Samsun halki nerdesin?

Başlatan 55ertan, 18 Haziran 2006, 13:34:31

« önceki - sonraki »

55samsunlu55

Samsunlu olup, gelirinin büyük kısmını samsun sayesinde elde edip de Konyaspora, Galatasaray'a vs. para yardımı yapan zenginler utansın.

mican 55

diyarbakırlı işadamı Şiyar Mehmetoğlu kulüpten alaçagı 8 milyon 500 bin YTL'yi almaktan vazğeçmiş ve kulübe hibe etmiş bizim hangi iş adamımız böyle birşey yaptı hep elde mi görecegiz böyle iş adamlarını.ayrıca debo babaya yüklenmeyin kulübünü hiç bir şekilde yalnız bırakmayan gerçek bir samsunspor taraftarı oldugu için saygı duyun keşke tüm samsunlular onun gibi olsa.hem deboya hem de başarı olmadığı için maça gelmeyen taraftarlarımıza hak veriyorum diyecek birşey bulamıyorum...150 milyon dolar bütçesi olan istanbul takımları ile nasıl başedecegiz diyen ismail uyanık acaba kulübe gelir kaynagı yaratmak için hiç mi birşey yapamazdı ya da ondan önceki başkanlardamı yapacak birşey bulamadı.Bulancak belediyesi bulancakspora bir otopark ve halısaha hibe etti bizim büyükşehir belediyesi onca olanaga  ragmen birşey yapmadı.bizimkiler bir bulancak kadarda mı olamadılar.bu işler yavaş yavaş  olur birden istanbul takımlarını yakalayamayız elbette ama şirketleşme adına 40 yıldır hiçbir şey yapılmamasının açıklamasını kim yapacak bu zamana kadarki başkanlar taşıma suyu ile degirmen dönmediğini bilmiyorlarmıydı iş adamlarımız bu kadar mı duyarsız inanamıyarum.rizeli iş adamları rizespor için 16 milyon dolarlık tesis yaptırıyorlar biz samsunlular hiçbir şey yapmıyoruz.kalıcı gelir olmadan başarı olmaz başarı olmadan taraftar olmaz.bu bir gerçek kimse inkar edemez.ama ben samsunlu ve samsunsporluyum her zaman da öyle kalacagım keşke tüm samsunlular öyle olsa diyorum ama mümkün değil.

köprülü

SAMSUNSPOR şampiyonluğa oynamadiğı sürece stadı dolduramaz beklediği ilğiyi göremez bu bir gerçek kimsede inkar etmiyor zaten. mican 55 trabzonsporun 66 tirilyonluk bütçesinden bahsetmiş bende 65 trilyon diye duymuştum demekki dogru.yalnız trabzonlu işadamlarının trabzonspora yaptığı yardımların onda birini samsunlu işadamları SAMSUNSPORUMUZA yapmadı belkide.futbol kültürünün gelişmediği Türkiyemizde hedefi olmayan takımın taraftarı olmaz.bu durumda SAMSUNSPORUN çok sayıda taraftarı olmasını beklemiyorum ama maçlara gitmiyor takımınıza destek vermiyorsanız bile verenlere köstek olmayın.-yok biz senin gibi küçük hedefler ile tatmin olmayız yok senin gibi 2000 idealist taraftar kaldı vb ifadelerle kimseyi eleştirmeyin bu gibi ifadeler kulübümüze daha çok zarar veriyor evet sizede hak veriyorum hedefi olan bir kulübümüz olmasını bende isterim suçun daha çok yöneticilerde işadamlarında olduğunu bende kabül ediyorum ama SAMSUNSPORA destek verenleri aşagılayıcı bir şelilde eleştirmenize hoş bakamam debo babanın SAMSUNSPORLULUGUNDAN şüphem olmadığını söylemiştim zaten onun gibi onbinlercesine ihtiyacımız varken siz elimizde olanıda kaybettirmek istiyormuşcasına konuşuyorsunuz.-biz SAMSUNSPORLUYUZ amatörede düşşe bu takım benim memleketimin takımı ondan kopamam siz küsüp gitsenizde bizler gitmeyecegiz.siz maçlara gitmemeye devam edin isterseniz ama gidene dil uzatmayın yeterki.sözüm ona samsun store açıldı oradan anahtarlık tişört atkı bayrak şapka vb alın belki daha iyi şeyler yapılabir he nedersiniz belki kulübünüzlede barışırsınız

jean

samsunsporumua elbet biri sahip cikacak ve rahata erecez bu takimi tekrar 1.lige cikarip oada kalacaz insallah

south_london

trabzonsporun bütcesini neden fazla?çünkü televizyon gelirlerinden bizden fazla alıyorlar.iş adamlarıyla ilgisi yok.

tunç güvenoðlu

Alıntı yapılan: "55teXas55"trabzonsporun bütcesini neden fazla?çünkü televizyon gelirlerinden bizden fazla alıyorlar.iş adamlarıyla ilgisi yok.

bizden fazlada onlar 4 mılyon euroluk oyuncu alıyorlar bız 500 bın dolarlık oyuncu .(tabı o 500 bın dolarlık futbolcular da etse etse 100 bın dolar ancak eder ya neyse)
aslında samsunsporda duzlege cıkması bıraz zor.hele hele 2.ligde cok daha zor. takside baglanmıs borclar mı ödenecek transfer taksıtlerımı ödenecek prımler mı odenecek borçlar mı ödenecek ödemeye ödensınde gelecek para yok. herkes agzını açmış yusuf z.yanın işaretini bekliyor...varya ne diyeyim allah bu külübü yusuf ziyanın  eline kim muhtaç etti ise ne bileyim.
öncelikler beyler külübün gelirlerinin üztünde bulunan şahıs temliklerinin kesin kalkması gerek.o temlik koyan şahıslar da verdikleri bu paraları reklam parası na saysınlar yönetici olmadan önce samsun dışında kimse onları tanımıyordu hoş samsundada pek öyle yönetici olmadan tanındıklarını sanmıyorum ya. evet öncelikle şahıs temliklerinin acilen kalkması gerekiyor o şahıslar samsunspora hibe yapmaları gerekıyor .ki büügüne kadar bu hibe olayını duymadım henüz bu dakikaya kadar.
ben açıkca diyorumki bu şahıs borçlarını hibe ederlerse samsun halkı bağış konusunda daha duyarlı olacaktır.mesala ben eger şahıs borçlarını hibe ettikleri takdırde bağış yapacam.
bagıstan gelen paralarla taksıtlı borçlar ödenmeli.birde samsunspor her sene gelir getirecek yatırımlar gerekli bunlar otopark benzinlik promosyon aletleri forma satışları olabılır.ozellıkle bız taraftarlarda lisansız ürünleri almayalım külübün ürünlerini alalım.
VE ASIL BAŞKAN VE YÖNETİCİLERE SESLENİYORUM 50 BİN DOLARLIK ADAMLARA 500 BIN DOLAR VERMEYIN.BU KULUBUN PARASINI KORUYUN CAVCAVI ORNEK ALIN KENDINIZE ADAM TRANSEFRİ BİZZAT KENDI YAPTI 50 BIN DOLARLIK ADAMA 50 BIN DOLAR VERDI KULUBUN PARASINI HEBA ETMEDI.İŞTE ASIL SAMSUN SPORUN TEMEL SORUNU BURDA BU KADAR BORÇLANMANIN NEDENI BU.

mican 55

55teXas55 trabzonsporun bütçesi 66 trilyon liradır git araştır istersen.samsunsporun ise 12 trilyon liradır. trabzonun tv'den aldıgı para samsunun aldıgı paradan 54 trilyon daha fazla mı demek istiyorsun? fenerbahçenin tv gelirlerin 13 milyon 750 bin euro (26 trilyon) oldugunu göz önüne aldığımızda samsun ile trabzon arasındaki bütçe farkının tv gelirlerinden kaynaklanmadığı açıkça meydandadır.trabzonsporun bir çimemto fabrikası birçok market halısaha vb oldugunu daha önce söylemiştim.şunuda belirtmek isterimki çimento fabrikası havuz gelirleri yokken de vardı.bazı gerçekleri görmek mi istemiyorsunuz yoksa kafa mı buluyonuz yada gerçekler söylenince kızıyormusunuz gerçekleri göremeyen başarıyı göremez bizim iş adamları samsunspora sahip çıkmıyor herşey ortada ismail uyanık yalnızım kimse yardımcı olmuyor diye istifa etti bunu da açıkça ifade etti. trabzonlu iş adamları trabzona sahip çıkıyor  rizeli ve diyarbakırlı iş adamlarının yartıkları ortada bizim samsunlu iş adamlarında tık yok şehirde yaprak kımıldamıyor.burada trabzonsporun bütçesini çekememezlik etmiyoruz dile getiriyoruz çünkü samsunsporun da bu ve benzeri şeyler yapması gerek tv gelirleri sponsorlar falan yeterli değil taraftar bu konuda bilinçlensin istiyoruz.trabzonun malı tabiki bizi ilğilendirmez çekememezlik de yapmıyoruz ben bazı samsunspor taraftarları gibi trabzonspora gıcık değilim trabzonlularda samsunspora gıcık degil samsunsporun liğden düşmesine üzülen birçok trabzonlu gördüm karadenizin acı bir kayıbı olarak nitelendirdiklerine ben çok defa şahit oldum -koca samsun gitti, yazık oldu takıma, liğe renk katıyordu acı bir kayıp,ayak oyunlarıyla hemşehrimizi düşürdüler gibi birçok konuşmaya tanık oldum-tekrar süper liğe dönmesine sevineceklerini ve bu potansiyelin samsunda olduğunu söylüyorlar kusuruma bakmayın bu kadar şeye şahit olduktan sonra trabzonspora gıcık olamam .meltem tv'de samsunsporu konuştuklarına çok defa şahit oldum tüm karadeniz takımlarını üstelik.bunları görmezlikten gelemeyiz ben kendi gördüğümü söylüyorum ondan bundan duydugumu değil.şunu da belirteyim ki samsunlu ve samsunsporluyum diger karadeniz takımlarınada sadece sempatim vardır o kadar

tunç güvenoðlu

Alıntı yapılan: "köprülü"SAMSUNSPOR şampiyonluğa oynamadiğı sürece stadı dolduramaz beklediği ilğiyi göremez bu bir gerçek kimsede inkar etmiyor zaten. mican 55 trabzonsporun 66 tirilyonluk bütçesinden bahsetmiş bende 65 trilyon diye duymuştum demekki dogru.yalnız trabzonlu işadamlarının trabzonspora yaptığı yardımların onda birini samsunlu işadamları SAMSUNSPORUMUZA yapmadı belkide.futbol kültürünün gelişmediği Türkiyemizde hedefi olmayan takımın taraftarı olmaz.bu durumda SAMSUNSPORUN çok sayıda taraftarı olmasını beklemiyorum ama maçlara gitmiyor takımınıza destek vermiyorsanız bile verenlere köstek olmayın.-yok biz senin gibi küçük hedefler ile tatmin olmayız yok senin gibi 2000 idealist taraftar kaldı vb ifadelerle kimseyi eleştirmeyin bu gibi ifadeler kulübümüze daha çok zarar veriyor evet sizede hak veriyorum hedefi olan bir kulübümüz olmasını bende isterim suçun daha çok yöneticilerde işadamlarında olduğunu bende kabül ediyorum ama SAMSUNSPORA destek verenleri aşagılayıcı bir şelilde eleştirmenize hoş bakamam debo babanın SAMSUNSPORLULUGUNDAN şüphem olmadığını söylemiştim zaten onun gibi onbinlercesine ihtiyacımız varken siz elimizde olanıda kaybettirmek istiyormuşcasına konuşuyorsunuz.-biz SAMSUNSPORLUYUZ amatörede düşşe bu takım benim memleketimin takımı ondan kopamam siz küsüp gitsenizde bizler gitmeyecegiz.siz maçlara gitmemeye devam edin isterseniz ama gidene dil uzatmayın yeterki.sözüm ona samsun store açıldı oradan anahtarlık tişört atkı bayrak şapka vb alın belki daha iyi şeyler yapılabir he nedersiniz belki kulübünüzlede barışırsınız

köprülü kardeşim şu saatte hala işyerinde çalışmaktayım ve senın bana yazdıgın cevabı okudum ve aramızdaki farkı anlamaya çalıştım. ben yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım evet bizler şampiyonluga oynayan kupada fınal oynayan ferneri içerde dısarda yenen her maça yenecegiz diye koşa koşa giden bir jenerasyondanım sen o döneme yetişemediğin içinde benim duygularımı anlamazsın.şimdi yazacakları cogu zaman ipuçlarını vermeye çalıştıgım ama artık açık açık yazmanın  gerekli oldugunu hıssettıgım konulara gelelim.
beyler hiç kusura bakmayın da sizin büyük başkanınız ismail uyanık bugunku samsun tribünlerinin mimarıdır.kurdugu hedefsiz amaçsız ruhsuz takım kadroları nedeni ile nerdeyse herdeyse amacsız maçlar seyrettık.buda 1980 lı yılların ıstanbulda trabzonda samsunda dolu trıbunlerı oyanatan seyırcıyıde bıktırdı.bir hafta fenerı yenıyoruz sonra malatyaya malubıyet sonra g.saray dan fark yıyen bır takım.sonra da ismail başkan samsunsporu oyle bır kullanmaya basladıkı nerdeyse kendı kasası samsunsporu , samsunspoorun kasasıda kendı kasası gıbı sankı kendı şirketini yonetır gıbı yonetmeye basladı cogunlukla aynı ekıple yonetmeye devamn ettı bır kac kucuk ınsan degısımı dısında.hıc kusura bakmayında samsu da borçlar olusmaya baslayana kadar ısmail baskan hıç samsun halkından yardım istemedi ne zaman borçlar olusmaya basladı o zaman samsun
halkı nerdesınız demeye basladı.ama durum oyle bır yere geldıkı samsunspor ısmaıl uyanık samsunspor gıbı anılmaya basladı.samsun sehrınde kopuk resmen kozmopolıt bır yasam suren kabıle gıbı .
gelelım samsunsporu yusuf zıyaya devır ısıne dıyorkı kocaelı g.antep gıbı beledıyenın kaynaklarını kullanır sandım.ısmalı baskan sankı hıc olayı gormedımı kocaelınde sefa sırmen g.antepde celal dogan nerdeyse sporla iç içe olan insanlar ya yusuf zıya belkıde hayatında topa bundan 30 sene once dokunmus bır polıtıkacıdır.spordan anlamaz ayak oyunlarını bılmez  bunun anlamıda adama sen resmen bır cuvalla demektır. oda cuvallamanın allahını yaparak gorevını yerıne getırmıstır.yusuf zıya zamnında yenılen vergı cezasınında kımın donemının vergı cezası olduguna ıyı bakın dıyorum sadece.
gelelım koprulu kardesım samsunstoreden bana cakmak al atkı al da yardım et bır nebze serzenısıne bende dıyorumkı AMA ÖNCELİKLE TEK ŞARTIM OLARAK ismail uyanık adnan ölmez ayhan bermek ve dıger isimlerini sayamadıgım yonetıcıler nasıl oldugu tamn belli olmayan külüpten alacaklarını tahsıl için koymuş oldukları temlıklerı kaldırıp alacaklarını samsunspora bağışladıkları takdirde bende samsunspor arsa göstersın şirketimiz oraya bir benzinlik yapsın içinede sermaye olarak 50 yada 100 mılyarlık mal koymayı burdan taahüt edıyorum.al sana köprülü kardes hem benzınlık yapayım hemde içine sermaye koyayım butun gelerıde samsunsporun olsun dıyorum bu herhalde anahtarlık almaktan cakmak almaktan daha ıyı bır teklıf degıl mı.herhalde sende debonun samsunsporlugundan suphe etmedıgın gıbı benım samsunsporlulugumdan da etmezsın.
not: ankarada benım yakın cevremdekı samsunlu müteahhitler iş adamları ceo lar büroktarlar ın nıye samsunspor konusunda suskun kaldıklarını bu yazımdan anlamısınızdır umarım...

timofte

Bana göre İsmail Uyanık'a fazlasıyla odaklanarak başka gerçekler gözden kaçırılıyor. Son on yılda futbolun endüstriyelleşmesi ile birlikte yaşanan gelişmeler ve değişmeler var. Türk futbolunda medyanın daha da acımasızlaşması ve etkinleşmesi gibi gerçekler gözardı ediliyor. Yorum yaparken bunları bir tarafa koymamak gerekir. 1980'lerdeki ortamla bugünü aynı kefeye koyarak doğru sonuca varamayız.

Sevgili Tunç Güvenoğlu, başka bir yazıda İsmail Uyanık'ı büyük başkan olarak görenlerin görüşüne saygılıyım diyorsunuz ama burada "sizin büyük başkanınız" diye bir ifade kullanmışsınız. Elbette büyük başkan olarak görmeye mecbur değil hiç kimse. Ama İsmail Uyanık bu takımda 13 sene başkanlık yaptı, ve bu dile kolay ama uzun süreç boyunca hepimizin başkanıydı. Burada özel olarak kendisini övme gibi bir amacımız yok ama bazen hiç hak etmediği şekilde eleştiriliyor ve buna karşı kendi düşüncelerimizi tekrardan yazma zorunluluğu duyuyoruz. Yoksa, bu konuda sıkça yazdığım için mutlu değilim.

Gaziantepspor'da Celal Doğan, Kocaelispor'da Sefa Sirmen, Antalya'da Hasan Subaşı yıllarca belediye kaynaklarını şehirlerinin takımlarına aktardılar. Şu an aynı şeyi gölge başkan aracılığıyla Kayseri yapıyor. Nasıl bir piyasadan söz edildiği ortada. Bu işler o kadar da kolay olmasa gerek. Kocaelispor'un yıllarca aldığı belediye desteğine rağmen bizim kadar borcu var. Antalya'nın ise 11 trilyonluk vergi borcunu, şehrin yeni belediye başkanı üstlendiğini açıkladı. Bu kulüpler de borçlandı. Yani Gençlerbirliği dışında bu örnekleri de görelim artık. Ayrıca kulüp başkanlığının Yusuf Ziya Yılmaz'a devredilmesinde bile Uyanık'ı suçlamak fazlasıyla zorlama bir yorum oluyor. Herhalde Sayın Yılmaz'a bunu zorla kabul ettirmediler. O da gözüne kestirmese kabul etmezdi. Ama beceremeyince yine Uyanık'a "gel" denildi ve o da görevden kaçmadı. Ancak tekrar geldikten sonra, kendisine verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını hep birlikte gördük.

Son olarak Hasbi Menteşoğlu dönemi bütün Samsunsporlular için özel olan, hep gururla andığımız bir dönemdir. Yaş farkından dolayı o günleri bazılarımız çok iyi, bazılarımız hayal meyal hatırlarken, bazı kardeşlerimiz bu dönemi hiç hatırlamıyor. Ama hepimizde bu günlere bir özlem vardır. Büyük düşünmelerimiz, şampiyonluk hayali kurmalarımız buralardan geliyor olsa gerek. Hayallerimiz gerçekleşmedikçe hepimiz hayal kırıklığına uğruyoruz. Ama bu takım kabul edelim ki biraz da bahtsız. Bakın o altın çağda bile Avrupa'ya gidemedik. Orduspor'un, Mersin İdmanyurdu'nun, Antalya'nın oynadığı Avrupa Kupasında oynamadık. Buna kahrolmayan Samsunsporlu yoktur. Ama böyle oldu diye kişilerin emeklerine, içten çabalarına da bir şey diyemeyiz.

Bence insanların vurdumduymazlıklarını, bu kentte yaşadığı halde, "Samsunspor düşerse düşsün" diyecek kadar onursuzlaşan kişileri aklarcasına, İsmail Uyanık'ı günah keçisi haline getirmek ve her olumsuzluğu kendisine bağlamak fazlasıyla kolaya kaçan bir yaklaşımdır.

tunç güvenoðlu

Alıntı yapılan: "timofte"Bana göre İsmail Uyanık'a fazlasıyla odaklanarak başka gerçekler gözden kaçırılıyor. Son on yılda futbolun endüstriyelleşmesi ile birlikte yaşanan gelişmeler ve değişmeler var. Türk futbolunda medyanın daha da acımasızlaşması ve etkinleşmesi gibi gerçekler gözardı ediliyor. Yorum yaparken bunları bir tarafa koymamak gerekir. 1980'lerdeki ortamla bugünü aynı kefeye koyarak doğru sonuca varamayız.

Sevgili Tunç Güvenoğlu, başka bir yazıda İsmail Uyanık'ı büyük başkan olarak görenlerin görüşüne saygılıyım diyorsunuz ama burada "sizin büyük başkanınız" diye bir ifade kullanmışsınız. Elbette büyük başkan olarak görmeye mecbur değil hiç kimse. Ama İsmail Uyanık bu takımda 13 sene başkanlık yaptı, ve bu dile kolay ama uzun süreç boyunca hepimizin başkanıydı. Burada özel olarak kendisini övme gibi bir amacımız yok ama bazen hiç hak etmediği şekilde eleştiriliyor ve buna karşı kendi düşüncelerimizi tekrardan yazma zorunluluğu duyuyoruz. Yoksa, bu konuda sıkça yazdığım için mutlu değilim.

Gaziantepspor'da Celal Doğan, Kocaelispor'da Sefa Sirmen, Antalya'da Hasan Subaşı yıllarca belediye kaynaklarını şehirlerinin takımlarına aktardılar. Şu an aynı şeyi gölge başkan aracılığıyla Kayseri yapıyor. Nasıl bir piyasadan söz edildiği ortada. Bu işler o kadar da kolay olmasa gerek. Kocaelispor'un yıllarca aldığı belediye desteğine rağmen bizim kadar borcu var. Antalya'nın ise 11 trilyonluk vergi borcunu, şehrin yeni belediye başkanı üstlendiğini açıkladı. Bu kulüpler de borçlandı. Yani Gençlerbirliği dışında bu örnekleri de görelim artık. Ayrıca kulüp başkanlığının Yusuf Ziya Yılmaz'a devredilmesinde bile Uyanık'ı suçlamak fazlasıyla zorlama bir yorum oluyor. Herhalde Sayın Yılmaz'a bunu zorla kabul ettirmediler. O da gözüne kestirmese kabul etmezdi. Ama beceremeyince yine Uyanık'a "gel" denildi ve o da görevden kaçmadı. Ancak tekrar geldikten sonra, kendisine verilen sözlerin hiçbirinin tutulmadığını hep birlikte gördük.

Son olarak Hasbi Menteşoğlu dönemi bütün Samsunsporlular için özel olan, hep gururla andığımız bir dönemdir. Yaş farkından dolayı o günleri bazılarımız çok iyi, bazılarımız hayal meyal hatırlarken, bazı kardeşlerimiz bu dönemi hiç hatırlamıyor. Ama hepimizde bu günlere bir özlem vardır. Büyük düşünmelerimiz, şampiyonluk hayali kurmalarımız buralardan geliyor olsa gerek. Hayallerimiz gerçekleşmedikçe hepimiz hayal kırıklığına uğruyoruz. Ama bu takım kabul edelim ki biraz da bahtsız. Bakın o altın çağda bile Avrupa'ya gidemedik. Orduspor'un, Mersin İdmanyurdu'nun, Antalya'nın oynadığı Avrupa Kupasında oynamadık. Buna kahrolmayan Samsunsporlu yoktur. Ama böyle oldu diye kişilerin emeklerine, içten çabalarına da bir şey diyemeyiz.

Bence insanların vurdumduymazlıklarını, bu kentte yaşadığı halde, "Samsunspor düşerse düşsün" diyecek kadar onursuzlaşan kişileri aklarcasına, İsmail Uyanık'ı günah keçisi haline getirmek ve her olumsuzluğu kendisine bağlamak fazlasıyla kolaya kaçan bir yaklaşımdır.

TİMOFTE SEN BÖYLE DIYORSAN BİR SEY DEMEM.
SEN BENIM KARDESIMSIN SEN DIYORSAN DOGRUDUR.