ELVEDA...

Başlatan kaptan 55, 08 Temmuz 2013, 10:37:53

« önceki - sonraki »

cgr

09 Temmuz 2013, 16:12:44 #30 Son düzenlenme: 09 Temmuz 2013, 16:15:47 cgr
Farklı birşey konuşmuyoruz ;)

Alıntı yapılan: Sol Açık - 09 Temmuz 2013, 15:08:42
Özür dilerim ama Samsunspor taraftarı olmak, üyesi olmak, maçlarına gitmek vs; bir siyasi partiye, bir derneğe üye olmak gibi değildir. En azından benim için. İkincisinde "mantık" vardır, kafan uymazsa çeker gidersin, ama birincisinde yoktur.

Hangimiz, hangi "mantık"la Samsunsporlu olduk ki? Dolayısıyla, bu "mantıksız" birlikteliği, "istediğim gibi davranılmıyor, ben gidiyorum arkadaş" gibi "mantıklı" bir sebeple bitiremezsin, en azından ben yapamam. Sezon başladığında Samsunspor gol yesin mi isteyeceğim, kazanınca "bana ne lan!" mı diyeceğim!

Ne olursa olsun, tekrar yazıyorum, NE OLURSA OLSUN, ben Samsunsporluyum. Samsunspor konusunda bu kadar da genişim, başka takım konusunda o kadar da darım!

Sızlanmak meselesinde ise, "Adnan geldiyse ben Samsunspor taraftarı değilim, üyelikten istifa ediyorum, maçlara bir daha gitmeyeceğim" vs diyorsan, sana söylüyorum. Bunların hiç birisini dememişken üzerine alınmana gerek yok. Kaldı ki "biz"e, "siz"e falan da gerek yok. Hepimiz aynı taraftayız...  ;)
Alıntı yapılan: cgr - 09 Temmuz 2013, 02:06:17

2.olarak ise biz, İsmail Uyanık döneminde ki Samsunspor'a aşık olduk yaşımız anca onun ilk başkanlık dönemini görebildi.
Çünkü o dönemde bi karizma vardı. Bir Samsunspor duruşu vardı. Bi 2kg. tas...k vardı anlayacağın.
Gerektiğinde takımı sahadan çekebilecek kadar yürek vardı...
Ortamda güven vardı. Futbolcular boş sözleşmelere imza atardı. Ya da Samsunspor sevgisi yüzünden Milli Takım Kariyerini bırakanlar vardı...

Şimdi ?

Son 7 senedir kimde var bu ? Herkes birilerinin desteği ile yürütebiliyor bu işi. Var mı gerçek duygular ? Gerçek duyguların olsa bile bunu hayata geçirebilecek bir imkanın var mı ? Kim destek verirse, kim para gönderirse elbet onun da istedikleri oluyor şu an ki düzende...

Biz Samsunspor'a küseriz, barışırız, ayrılırız, tekrar geri geliriz. Ama nefret edemeyiz.

İnsan sevdiği şeylere kızar, küser... Onun daha iyi olabilmesi için bazen ayrılık yolunu seçer. Belki de bazı ayrılıklar, daha iyiye işarettir. Hatalarını, ya da ayrılığın sebebini araştırır bulmaya çalışırsın... Karşı tarafa, "nerede hata yaptım ?" düşüncesini yerleştirirsin...

Kısacası, insanların kararları yanlış veya doğru. Hepimizin ortak amacı Samsunspor'umuzu nasıl düzeltebilir, nasıl 3.kişilerin elinden alır, onlara ihtiyaç duymadan kendi ayaklarımızın üzerinde nasıl durabiliriz.

İşte bu olduğunda, gerçek Samsunspor duruşu meydana çıkacaktır...

kalptenþimþek

09 Temmuz 2013, 16:26:40 #31 Son düzenlenme: 09 Temmuz 2013, 19:03:51 kalptenþimþek
"Bir erkek her şeyini değiştirebilir. Yüzünü, evini, ailesini, kız arkadaşını, dinini, tanrısını.. Yine de değiştiremeyeceği bir şey var Benjamin,  tutkularını değiştiremez!" (Sandoval)
The Secret in Their Eyes" filmini izleyenler yukarıdaki repliği hatırlayacaktır..
Samsunspor bizim vazgeçilemez terkedilemez bir tutkumuz..Erdal için de fazlasıyla geçerli bir durum bu..
öyle ki  tutkusunun derinliği vurgun yedirecek kadar olan bir insanın tepkisini hissedebilmek mesele..

south_london

Kızmak da sonuna kadar herkes haklı. Ama kimse Samsunpor'u kişilere kızdığından dolayı bırakmamalı. Ben o lüksü kendimde görmedim hiçbir zaman. Madem haksızlık olduğunu düşünüyorsunuz o zaman daha sıkı sarılmanız lazım, bırakıp gitmek değil. Biz bırakırsak bu takım, bu tribün kimlere kalacak? Samsunspor taraftarının zaten tepkisi hep küsmek oldu yıllardır. Fener'e tribün verildi abi ben küstüm bu takıma. E kardeşim bu fenere tribün veren adam kaç kere belediye başkanı oldu? Trabzona yalakalık yapılıyor, abi ben bu takıma küstüm. Biz küsmekden başka tepki vermeyi bilmiyor muyuz? Kombine almayacam, maça gitmeyecem demek ne demek? Böyle bir lüks var mı? O zaman bu takımın sahibi kim? Sen, ben bu takımı terkedersek o sevmediğin, tepki gösterdiğin adamlar bu takımı sahiplenir. Kullanır, atar işleri bitince. Sırf Adnan'a ya da yönetimin tavrına kızıp takımı bırakıyorsanız, hele hele bu sitede yazacak kadar Samsunspor fanatiğiyseniz armaya küsmeyi aklınıza bile getirmemeniz lazım.

teksas3455

Kimsenin Samsunspor'u bıraktığı yok bana göre. Ben de sonuna kadar Samsunsporluyum.
Ama şu malum dönemde kombine almayacam, maçlara gitmeyecem, hiçbir şekilde takımı takip etmeyecem.
Bana göre en büyük tepki bu olaydır. Tepki gösterdiğimiz durumlar ortadan kalkınca zaten geri dönecez.
Olayları yanlış değerlendiriyorsunuz bana göre.

babasamsunlu

tıpkı büyük başkanın gitmesi için bütün alt yapı hazırlandıktan sonra bu takımdan uzaklaştırılması  gibi mi ?

Bizim gibilerin bu takımın etrafından uzaklaşması için her türlü zemin hazırlandı..

şimdilerde meyveler toplanıyor.

Ben Samsunsporun 3 tane efsanesi olduğunu düşünürüm hep.

Birisi Rahmetli Nuri hocamız..
Hayatında en çok sevdiği sevasının yolunca son nefesini verdi.
Belki yaşasaydı o bile ne hale getirilecekti..

Diğeri Rahmetli Hasbi Ağamız.
Samsunsporun hızlı gidişinin önüne geçmek isteyenlerin siyasi oyunlarla bir anda alt ettiği ve Koskoca Samsunun hiç bir şekilde sahip çıkmadığı nevi şahsına münhasır büyük adam..
Küme düşseniz bile malum takım altınızda olacak diyen o büyük adam bile Bir gün hadi ağam tekrar alalım Samsunsporu şaha kaldıralım dediklerinde diyenleri tersleyecek hale gelmiş..

Ve son olarak ömrü çok olsun İsmail Uyanık..
Son büyük başkan..
Onunda nelerle karşılaştığı kimseden dilemeden takımı yürütebilmek için ne çileler çektiği,bizlere Samsunsporluluğun nasıl olması gerektiğini yaşayarak nasıl anlattığını dün gibi hatıralarımızda.
Samsunspor sevgisi yüzünden yaşadığı olumsuzluklar saymakla bitmeyecek olan,bütün sıkıntılara rağmen  hep bi şekilde direnen adam bile bir gün geldi ve "bana Samsunspor demeyin" dedi..

Samsunspor diyince sayacağımız ilk 3 isiminden ikisinin -ki bence yaşaydı rahmetlide bu hale gelirdi - bi şekilde bu takımın adını duymak istemeycek hale getirildiyse,bizim gibi sıradan Samsunsporluların aldığı kararları eleştirme hakkının kimsede olduğunu sanmıyorum.

Bu insanların kararlarını tenkit edeceğinize ne yapmak gerekir nasıl davranmak gerekir onu tartışın bence..

teksas3455

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 09 Temmuz 2013, 19:09:47
Bu insanların kararlarını tenkit edeceğinize ne yapmak gerekir nasıl davranmak gerekir onu tartışın bence..

:ok

edmontdante

Sezon başlayınca ne olur bilemem ama yaşananların hevesimizi kırdığı hatta hayal kırıklığı yarattığı ortada.Kombine almaya bile hevesim yok.Geçen sezon ki basın açıklamasının geri alınması,Kalpar ve Adnan olayları ve bunların hepsine sebep olan etkenler.Malesef böyle bir gerçek var.Kalpar için bile baskı kuruldu takım üzerinde.Siyasiler yine aynı tantanada.Yine takım kuramayıp yine ikinci yarıda aynı senaryoyu uygulayıp sizi biz kurtardık diyecekler.Yaşananardan sonra elini ayağını çekenleri de yapılan bu baskılara ve dolayısıyla bağımlılığa rağmen hala yönetimde olanları da anlıyorum.Bırakılsa bu takım kaybolur gider gibi bir görüntü var ortada.Şahsım adına konuşursam ben de bir kenarda maçları izleyeceğim.Ne Adnan'ı ne de onun lehine konuşanları ne de lehine tezahurat yapacak grupları çekebilirim.Malesef Adnan lehine faaliyetler olacağına eminim.