Devre Arası Hazırlık Maçları

Başlatan mehmet yılmaz, 08 Ocak 2019, 01:01:43

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Menemen maci iptal asiri yagistan

Levent ÖCAL

Alıntı yapılan: ata55 - 12 Ocak 2019, 10:46:59
Bugün Menemen Belediye ile maçımız var. Onu da yenip iyice moral buluruz umarım.

Maç Menemen Belediye tarafının isteği doğrultusunda iptal edildi. Hava koşulları nedeniyle erken dönmeleri gerekiyormuş kamptan.

eprianu

06 Şubat 2019, 23:08:23 #17 Son düzenlenme: 06 Şubat 2019, 23:13:08 eprianu
Bugün Çarşambaspor ile oynanan hazırlık maçına gittim. Maçı merak edenler için yazmak istedim. Malum 4-1 gibi acı bir skor var ortada.

Karşılaşmaya aşağıdaki dizilimle başladık
                    Furkan
Enes - Şahin - Cenk - İshak
Onur - Oğuz - Bünyamin - Ramazan Çevik
                İrfan Başaran
              Muhammet Beşir

Maçın hemen başında Çarşambaspor'un bir topu direkten döndü, ardından ilk devrenin tamamı bizim kontrolümüzdeydi. Futbolcularımız hırslıydı, istekliydi. Hatta bazı pozisyonlara oldukça sert girdiğimiz anlar oldu. Örneğin; bir Çarşambasporlu oyuncuya, üç futbolcumuzun aynı anda pres yaptığını sert müdahalede bulunduğunu gördük. Kısacası hazırlık maçı gibi değildi.

İlk devre, takımda gördüğüm en güzel olumlu değişiklik, takımın bireysellikten uzak oynaması ve pas yapmasıydı. Sadece zaman zaman Onur Eriş, bireysel oynadı. Ama o da aşırıya kaçmadı.

Yukarıdaki dizilimde dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama Enes İslam, sağ bek oynadı. Hücuma oldukça iyi bindirmeler yaptı. Tabi rakip ilk devre atak yapamadığı için savunmasının nasıl olduğu hakkında yorum yapamıyorum.

İlk devreyi Muhammet Beşir'in kanattan taşıyıp, 2 kişiyi geçip, Ramazan'a attırdığı golle 1-0 önde kapattık.

Ne olduysa ikinci devre oldu. Kaleye Nurullah geçti. Devrenin hemen başında da Cenk, Oğuz ve Enes çıktı, yerlerine Nuri, Savaş ve Erhan girdi. İkinci yarı başlayalı çok olmamıştı ki bir gol yedik. Orta sahamız ve defansımız nedendir bilinmez, Çarşambasporluların yürüyerek geçtiği bir hale geldi. Çok dikkat etmedim ama 10-15 dakikalık süreç içinde 3 gol yedik. Maçın sonuna doğru bir tane daha yedik ve skor ortaya çıktı.

Sene başından beri Samsunsporumuzda görmek istediğimiz oyunu, futbolu; ikindi devre Çarşambaspor'da izledik. Önde bastılar, pas yaptılar, arkaya adam kaçırdılar ve 4 gol attılar. Bu arada Çarşambaspor'un hocası da sanırım İmdat Arslan'dı.

Adına ne dersiniz bilmiyorum ama en büyük sıkıntımız kırılgan bir takım olmamız. İlk devre güzel bir oyun sergileyen futbolcularımız, kalemizde bir gol yeyince hemen dağıldılar, oyundan düştüler. Aynı senaryoyu ilk dönem oynadığımız Sancaktepe ve Keçiörengücü maçlarında da yaşamıştık.

Bu maç özelinde konuşuyorum; kesinlikle İrfan Başaran'ı takıma kazandırmalıyız. Defansa geldi top aldı, oyunu açtı, hücuma destek verdi, etkili pas attı. Mesela bir pozisyonda Ramazan'ı defansın arkasına öyle güzel kaçırdı ki, Ramazan topu kontrol edebilse, bomboş kalacaktı.

Yine Onur Eriş'de de ısrar etmeliyiz. Ayağını çok iyi kullanıyor, pozisyon oluşturabiliyor. Yeni transfer Cenk de fena değildi, bir hatasını görmedik.

Son olarak Çarşambaspor'un kalesini de tebrik etmek lazım. Bünyamin ve İrfan'ın kullandığı 2 frikiği harika çıkardı. Yine kale önünden çektiğimiz ve gol diye ayağa kalktığımız bir şutu da çıkarmayı başardı.

Celil Sağır, Ercan Kol ve Serkan Aykut maçı bizimle aynı tribünde izledi. Burası da güzel bir detaydı :)

Maç sonunda takım otobüsünün önünden geçtim. Taraftarlar protesto ediyordu, İsmet Hoce ve Yücel Uyar'ın morali çok bozuktu. Allah yardımcıları olsun.

Sadece Samsunspor

Hazirlik macida olsa 4 yemiceksin. Taneri arayacagiz diye cok korkuyorum suan

Lusage

Rabbim bizim belamızı sizin üzerinizden veriyorsa eğer, sizin belanızı da bizim üzerimizden versin..