Çiçekle Su

Başlatan Sadece Samsunspor, 08 Aralık 2008, 12:33:48

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Günün birinde bir çiçekle su karşılıklı bir kırda. Tanırlar birbirlerini, tanıdıkça severler. Çok mutludur çiçek, suya aşık olmuştur. Hayatında ilk kez aşkı tatmaktadır. Renk renk açar, etrafına güzel kokular saçar sırf suyun hoşuna gitsin diye...

Su da çiçeğe aşık olmuştur. Yine de biraz tedirgindir, çünkü ilk kez karşılaşıyordur bu duyguyla. Günler geçer ve çiçek suyun kendisini sevip sevmediğini düşünmeye başlar. Su fazla ilgilenmemektedir çiçekle. Oysa çiçek ilgisizliğe alışkın değildir. Dayanamaz bir gün ve suya "Seni seviyorum" der. Su da yanıt verir ona "Ben de seni seviyorum"...

Ama yine ilgisizdir su. Çiçek sabırlıdır. Hep beklemektedir. Beklerken de sürekli suya "Seni seviyorum" demektedir. Su da hep aynı yanıtı vermektedir; "Ben de seni seviyorum"...

Solmaya başlamıştır çiçek. Artık o neşeli renk renk açan, etrafa güzel kokular saçan çiçek yoktur. Bir kez daha "Seni seviyorum" der çiçek suya. Su aynı yanıtı verir; "Ben de seni seviyorum"...

Yataklara düşer çiçek. Hastadır artık. Eğilmiş boynu. Su çiçeğin başında beklemektedir ama sevdiğine emin olduğu çiçeğin neden böyle hastalandığını bilememektedir. Yardım edememektedir. Çaresiz bu işleri bilen birini çağırır su. Bilge kişi gelip muayene eder çiçeği. Hüzünlüdür. Çünkü çiçek artık kurtulamayacak noktaya gelmiştir. Suya dönüp "Artık durum ümitsiz" der.

Merak eder su, sevgilisi çiçeğin nasıl bu hale düştüğünü. "Nedir benim çiçeğimi böylesine hasta eden şey?" diye sorar bilge kişiye.

Bilge kişi suya bakar ve cevabını verir; "Çiçek hasta değil, sadece susuz kalmış..."

Su anlar ki sevgiliye sadece "Seni seviyorum" demek yetmez...

Her aşk bir çiçektir aslında. Her aşkın suya, besine ihtiyacı vardır. Bizde öyle değil miyiz? Aşkımız bittiği zaman "Neden bitti?" deyip kendimizi yemez miyiz? Ve hep "Şöyle yaptım da ondan bitti" ya da "O böyle yaptı da ondan bitti" deyip kaparız aşkın perdesini. Oysa yaptıklarımızdan değil, yapamadıklarımızdan bitmiştir aşk.

Sempatik Bengülü

süpermiş ya zevkle okudum paylaşım için sağol  ;)

beşnumara

çok güzel bi yazı emeğin için teşekkürler.devamını bekleriz böyle güzel yazılarınn

Türk!

boş işler gencler bunlar snucda çiçek erkek su kız mız bu hıkayede ;D çiçek solmaya mahkum kalmasın çiçeklerımız solmasın askda olmasın  ;D En büyük Aşk Hemde Karsılıksız Tek Ask Samsunspor Askı:=)

King Of The North

En güzel aşk zor olandır.

Tiryakiler55

güzel yazi :) cok dogru demi$ :D vay beaaaaaa a$k adamlarida cikarmi$ :D