İzmir'deki Samsun pidecisi: Samsun pide evi

Başlatan Bafralı, 26 Haziran 2008, 15:05:27

« önceki - sonraki »

Bafralı

Burası bildiğim kadarıyla İzmir'deki tek Samsun pidecisi. Bir aralar internet adresleri de vardı ama kaldırdılar galiba.
Yemeksepeti.com dan bulduğum kadarıyla adresi şöyle:M. Kemal Caddesi 159 Sokak No:33/A Bornova.
İzmir'i bilenler için daha basit bir tarif vereyim: bornova metroda inin. Süvari caddesinden(küçük parkın yanındaki sok) yukarıya doğru gidin. Tarihi caminin yanındaki sokaktan dönün. Solunuzda karşınıza çıkacak.
Sadece kapalı kıymalı pidesini yedim. yanında da ayran aldım.Pidesi Samsun dışındaki bir işletmeye göre çok güzel. Ayranı ise büyük bir bardakta getirdiler. Ayranı da güzeldi.
yemeksepeti hız, servis ve lezzete 10 üzerinden 8 vermiş.

celebi

Recep

çelebi izmire gidene kadar kaynağına SAMSUN a gitsene

veis

pidede samsundan başkasını tanımam.acıbadem caddesinde.

eLLis

İzmire gidersem aklımda bulunacak bu bilgi saolasın.Samsundada çok güzel dediğiniz yer varsa yazın keşfetmemiş olabiliriz :D Çarşambadakilere ayrı bayılıyorum :)

Bafralı

Alıntı yapılan: eLLis - 26 Haziran 2008, 18:41:02
İzmire gidersem aklımda bulunacak bu bilgi saolasın.Samsundada çok güzel dediğiniz yer varsa yazın keşfetmemiş olabiliriz :D Çarşambadakilere ayrı bayılıyorum :)

Sen de saol. Çok ilginçtir Samsun merkezde ben de hiç yemedim.

Sempatik Bengülü

bundan 3 sene önce ilkkez samsuna gittiğimde bafrada bafra pidesi yemiştim okadar lezzetliydiki bursaya dönünce arkadaşlara dedimki bursada bizi bafra pidesi diye kandırmışlar dedim ;D ;D ama ne yapalım sürekli samsuna gidemediğimiz için bizde heykeldeki bafra pidecisiyle idare ediyoruz ;)

Sadece Samsunspor

Bafranın dondurması meşhur pidesi falan değil Termemin pidesi meşhurdur.

veis

Alıntı yapılan: tuqberk - 27 Haziran 2008, 00:00:22

eminmisin tugberk benim bidigim bafra pidesi meşhurdur dondurmadada abartmasak hani diyorum maraş varken biraz geride kalırız bence :P

celebi

Alıntı yapılan: recep55 - 26 Haziran 2008, 15:58:29
çelebi izmire gidene kadar kaynağına SAMSUN a gitsene

yolumuz düşerse ya yoksa tabii kide membasına gidilecektir abi ;)

veis

abi zorlanmayın ya pidede samsun var da oradan migdenizin ihtiyaçlarını karşılıyabilirsiniz.gerçekden pidesi çok güzel istanbulda samsun yemek kültürünü yaşamak insana ayrı bir haz veriyor.

celebi

Alıntı yapılan: veis - 27 Haziran 2008, 11:10:10
abi zorlanmayın ya pidede samsun var da oradan migdenizin ihtiyaçlarını karşılıyabilirsiniz.gerçekden pidesi çok güzel istanbulda samsun yemek kültürünü yaşamak insana ayrı bir haz veriyor.

eeeeee ne zaman gidelim

veis

gitmeyeli epey oldu oyüzden yakın zamanda gidilmesinde fayda var hem şafak abiyide görmüş oluruz.

celebi

Alıntı yapılan: veis - 27 Haziran 2008, 14:06:00
gitmeyeli epey oldu oyüzden yakın zamanda gidilmesinde fayda var hem şafak abiyide görmüş oluruz.

o zaman bu akşam ha ne dersin

Bafralı

Alıntı yapılan: tuqberk - 27 Haziran 2008, 00:00:22

;D
Samsun'da coğrafi işaretleme hakkı almış 2 şey var.
Birisi Çarşamba ayakkabısı
Diğeri Bafra pidesi
Hiç yemediysen tadına bakmnanı öneririm.