BankAsya Birinci Lig / 10. Hafta - Samsunsporumuz - Diyarbakırspor: 3-1

Başlatan mehmet yılmaz, 24 Ekim 2010, 17:40:39

« önceki - sonraki »

King Of The North

Benim dikkatimi çeken ilk devrede tribünlere de bir barış havası gelmiş, uzun zaman sonra kırmız beyaz şampiyon samsun tezahuratında tüylerim diken diken oldu ekran karşısısında, maça gelince ilk 10 dakikada 4 gol pozisyonu bulmamız ve ilk 30 da farkı 3 lememiz oyunun erkenden koptuğunun habercisiydi ancak 2.devrede daha fazla gol bulmalıydık, Kalparın Hakanı çıkarması iyi olmadı.Bu arada Adana-Denizli maçını izledim , bizim yendiğimiz Adanaspor Denizli karşısında farka bile gidebilirdi, liderin bile ahım şahım top oynamadığı ortadayken, Mersin maçını çevirmemiz halinde play-of değil şampiyonluk konuşmaya başlayacağız diyorum..Allah utandırmasın, maşallah diyelim.

lucarelli

3 golden sonra süper ligi ne kadar istediğini gösterdi taraftar. İnşallah Mersin maçını çevirir şampiyonluk hesaplarına başlarız. Mersin'İ yenersek, ardından da Karşıyaka galibiyeti, Denizli maçını liderlik maçı olur.

davidsavage

arkadaşlar maraton tribününe girerken resmen çamura bata çıka gidiyoruz bunu kulube iletmek lazım ben şikayetimi bildirdim sizde bildirirseniz daha etkili olabilir.

http://www.samsunspor.org.tr/iletisim.asp

edmontdante

Konuya ilişkin gerekli açıklama yapıldı.Yerel medyada da yayınlanır

http://www.samsunspor.biz/haber-Stada_Giris_199_ikislardaki_Sorunlarla_Ilgili-8254-

edmontdante

Maçla ilgili olarak pek fazla yazılacak bir şey yok.Diyarbakırspor'un durumu belli.Maç motivasyonundan uzak olacakları herkesin bildiği bir gerçekti.Hal böyle olunca 10 dakikada 3 pozisyona girip yarım saatte 3 farkı bulduk.Benim dikkatimi çeken yaptığımız onca atağa rağmen doğru adamı doğru yerde topla buluşturamadığımız oldu.Dörde  dört,dörde  üç  çıktığımız pozisyonlarda sanki kırmızı formaların yoğun olduğu yere öylesine atılan paslarla başlamadan biten ataklar.Bunun sebebi belli.Bir atak organizasyonumuz yok.Atak organizasyonumuz olmadığı gibi oyuncularımız da  futbolun basit kurallarını yerine getirmekten uzak.Soldan Agbetu topu taşırken 3 tane hücumcumuzun rakip defansın önünde tek sıra halinde dizilişini anlamak mümkün değil.En arkadaki oyuncu aynı hizada önünde 2 arkadaşı daha olduğunu göremiyor mu?Bunu göre göre neden bir altirnatif oluşturma çabasına girmiyor anlamıyorum.Bu kadar mı tek düze oyun anlayışları.Giresun maçını hafta içi tekrar izledim aynı sahneler orada da vardı.Topu alan adamın dışında hareket eden kimse yok.Ne bir yaklaşan adam,ne yapılan başka bir koşu.Bu kafayla bizim galibiyetlerimiz  Savaş'ın Giresun'da attığı  tarzdan gollere bağlı.Sezon başından bu yana sonucagiden tek pasımız Hakan BAYRAKTAR'ın 2.goldeki ara pası.Zaten bu çoğu şeyi ortaya koyuyor aslında.

Adana-Denizli maçını izledim.O, 3 attığımız  Adana'nın Denizli karşısında girdiği pozisyonları görünce ,bu ligde, oynayan takımın kazandığını,kimsenin kimseden  çok bir farkı olmadığını anladım.Ama sen gerekli işleri yapmazsan rakiplerin karşısında mahkum oynarsın.

Her şeye rağmen 4 maçta alınan 10 puan mükemmel.Bundan sonraki haftalar bizim ne durumda olduğumuzu,gerçekçi hedefimizin ne olması gerektiğini daha net ortaya koyacak.Ancak bu güne kadar gördüklerim ümitlenmeme engel oluyor açıkçası.Galibiyetlerimiz anlık performanslara,mücadele gücümüze,bazen de şansımıza bağlı gibime geliyor.Murat bir türlü topu bırakmıyor,Abdülaziz'in boğuşmaktan başka yaptığı bir şey zaten yok,Savaş hala enteresan çalımlar peşinde,Zenke'nin ne olduğu hala belli değil,Turgay'ın mücadelesini takdir etsemde yaratıcılıktan tamamen uzak,Cenk hala hazır değil vs vs.Sonradan oyuna giren Anıl'ın soldan alıp en sağdaki Adem'e attığı  sıradan bir oyuncunun zaten yapması gereken paslar bile bize ekstraymış gibi geliyor.

Bu kadronun bence çok çalışması gerekiyor.Öncelikle fizik gücü,sonrasında futbolun basit ilkeleri.

King Of The North

Alıntı yapılan: davidsavage - 01 Kasım 2010, 00:57:47
http://www.sporajans.com.tr/anketba/ oyumuzu kullanalım arkadaşlar

G.Antep belediyenin taraftarı yok hiç oy kullanılmamış, ben kullandım tabiki Samsunsporumuza ama hiç de gerçekçi değil bu anket

mert ak

furkan5534

guzel mac oldu cok rht 7-8 gol atabılcek pozısyon bulduk ama olmadı olsn 3 puan bızım Allaha sukur

berusa55

Önceki videoya göre daha iyi bir özet. Maç sonu Savaş, Cenk, Orhan Taşdelen ve hocayla röportajlar var.

Samsunspor: 3 - Diyarbakırspor: 1

celebi

insan yenince haftasıda keyifli oluyor. Allahım mersinide yenmemizi nasip et ya Rabbim

ŞİM-ŞEK-LER

Aynen resmem şemmamamme oynadık zaten diyarbakır kendini iyice salmış biraz bastırıyolardı kalecimiz bi açıldı bala bi gol attılar işte :D :D

Burak

ilk golü bizde stadda ofsayt olarak gördük itiraf etmek gerekirse özetlerde tam açıdan göstermiyor . Ama öyle de böyle de bu maçı kazanacaktık çünkü takım ilk devre gayet iyiydi