TÜRK Olmak!

Başlatan berusa55, 20 Ekim 2009, 19:52:15

« önceki - sonraki »

Yaman55

Alıntı yapılan: iak5529 - 20 Ekim 2009, 23:43:22
Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur...

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

bezgınbekır

Ebedi yiğit!!
Adı yok şehit !

Kefenin: Vatan..
Tabutun: Cihan..
                       H.N.A

ali ihsan

Alıntı yapılan: bezgınbekır - 21 Ekim 2009, 16:37:10
Ebedi yiğit!!
Adı yok şehit !

Kefenin: Vatan..
Tabutun: Cihan..
                       H.N.A

Alıntı

Kahramanlık

Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,
Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.
Ölmezliği düşünmek boşuna bir emektir;
Kahramanlık; saldırıp bir daha dönmemektir.

Sızlasa da gönüller düşenlerin yasından
Koşar adım gitmeli onların arkasından.
Kahramanlık; içerek acı ölüm tasından
İleriye atılmak ve sonra dönmemektir.

Yırtıcılar az yaşar... Uzun sürmez doğanlık...
Her ışığın ardında gizlidir bir karanlık.
Adsız sansız olsa da, en büyük kahramanlık;
Göz kırpmadan saldırıp bir daha dönmemektir.

Kahramanlık ne yalnız bir yükseliş demektir,
Ne de yıldızlar gibi parlayıp sönmektir.
Bunun için ölüme bir atılış gerekir.
Atıldıktan sonra bir daha dönmemektir...

Hüseyin Nihal Atsız

Oflu

22 Ekim 2009, 20:30:58 #18 Son düzenlenme: 22 Ekim 2009, 20:32:54 Oflu
Arkadaslar ben bu konuya biraz daha manevi bakiyorum. Allaha sükür Türküm! Ka$garli Mahmutu bir dinleyelim:

" Allah'ın, devlet güneşini Türk burçlarından doğurmuş olduğunu ve Türklerin ülkesi üzerinde göklerin bütün dairelerini döndürmüş olduğunu gördüm. Allah onlara Türk adını verdi. Ve yer yüzüne hakim kıldı. Cihan imparatorları Türk ırkından çıktı. Dünya milletlerinin yuları Türkler'in eline verildi. Türkler Allah tarafından bütün kavimlere üstün kılındı. Haktan ayrılmayan Türkler, Allah tarafından hak üzerine kuvvetlendirildi. Türkler ile birlikte olan kavimler aziz oldu. Böyle kavimler, Türkler tarafından her arzularına eriştirildi. Türkler, himayelerine aldıkları milletleri, kötülerin şerrinden korudular. Cihan hakimi olan Türkler'e herkes muhtaçtır, onlara derdini dinletmek, bu suretle her türlü arzuya naili olabilmek için Türkçe öğrenmek gerekir.."

Kasgarli Mahmut bunlari yazdiginda, Osmanli Imparatorlugu, Cengizhan-Tük-Mogol Imparatorlugu, Büyük Timur Imparatorlugu, Altin Ordu Imparatorlugu, Kubilay ve Ilhanin Imparatorluklari yoktu. Fakat yazdiklari, gelecekte olan ve olacaklara harfiyyen uyuyor. Iste bu yüzden Türklügün tadina varilinca, Türklükten vazgecilemez.
Ama Türk müslüman olunca Türk oluyor! Günümüzde Yakutistanda, Altayda, Tuwa ve Buryatistanda Müslüman olmayan Türkler var. Bu insanlarin benim gözümde Ruslardan veya Cinlilerden bir farki yok.

Konu Türk olmak. Bizde Türküz. Durumumuz farkli. Batakligin modern hali olan Almanyada yasiyoruz. Tuvaletin varligini bizden ögrenen halklardan birtanesi. Basi sIkIstIgInda, köpekk gibi Osmanlidan yardim dilenen, ama sirasi gelince Osmanliyi sirtindan vuran millet. Günümüzde bize etmediklerini birakmiyorlar. Küfür ediyorlar. Temel fikralari misali, Türk fikralari ile egleniyorlar. Vatanimiza, milletimize edilmedik küfürler birakmiyorlar. Peki biz niye böyle olduk?
Niye Osmanlidan sonra gercek bir güc halinde küllerimizden dogamadik? Niye bugün Kürt, Türk, Laz sorunu basladi? Niye insanlarimiz cifte standard ve 2. Sinif muamele görüyorlar? Niye bu sorunlar ile bogusarak, ülkemiz yerinde sayikliyor?

Cevabi bence cok kolay: Kuran ve sünnetten ayrildigimiz icin. Ben dahil, acaba kacimiz 5 vakit namaz kiliyor? Aramizda Kuran-i Azim-ü $ani layikiyla okuyabilen kisi sayisi acaba kac? Kalinligi ile cizgi filimlerdeki sihir kitaplarini andiran, Harry Potter kitablari 2 kere 3 kere okunabiliyorda, 100 sayfalik Peygamberler kitabi bize cok mu geliyor?
Politikacilarin, Ünlülerin, Futbolcularin, Starlarin ve daha nice insanin hayatini eksiksiz biliyoruz, ama 2 cihan serveri Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v.)nin hayatini kacimiz biliyoruz? Fatihin Istanbulu nasil aldigini, Yavuzun denizlere meydan okudugunu, Kanuninin Avrupaya istedigini yaptirdigini duyarken, hayran kaliyoruz. Ama sadece hayran kaliyoruz. Oralara gelebilmek icin hic birsey yapmiyoruz. Hacilarimiz Hocalarimiz bise dediginde, yobazdir diyerek gecistiriyoruz. "Irtica" ile mücadele eylem planlari yapanlara destek cikiyoruz, $ak $ak alkisliyoruz?

Simdide Allahin bize dedelerimizin mevkiini vermesi icin bir neden söyleyin bana?

Kimsenin özel hayatina karismak istemem, haddim de degil zaten. Zaten bu forumda, ya ben cok provokatif iletiler yaziyorum, yada bazi arkadaslarin bana karsi alerjisi var? Polemik yaratmak istemem, ama birazcik düsünelim...

Fecr_55

Oflu kardesim, ilk defa yorumunun cogu kismina katiliyorum..

Biz DINIMIZ ve VATANIMIZLA bir BÜTÜNÜZ..bu iki degerimizden biri eksikse tek tarafini kaybetmis gibi yasarsin, en azindan ben öyle düsünüyorum..

Almanya'daki bizleri de eklemissin yorumuna..Ben buraya gec geldigimden dolayi, bircok seyi disaridan biri gibi görebiliyorum..yorumum ise seninki gibi almanlari suclarmiscasina olmayacak..kendi ülkelerindeki yabancilari tabii ki alt kategoride görecekler, ama genellememek lazim bunu da..
burada yasayan biziz, yani ortama ayak uydurmakta büyük bir azimle calisan bizler asil suclulariz..gurbetteki Türkler kültür farkini kapattigi icin, kültürümüzü savunamaz hale geliyoruz..
biz MÜSLÜMAN TÜRKLER olarak degerlerimize sahip cikmazsak, nasil yolumuza devam edebiliriz?

2. sinif muamelesi görmemiz normal degil mi sence? Dikkat etmissen eger, kültürlerin, insanlarin ne kadar birbirine karistiginin farkina varmis olmalisin..bir özentidir gidiyor, cünkü hersey daha kolay..herkes daha basit..!
sadece Almanya degil, dinimizden bir ülke olan Arabistan bile Osmanli'yi sirtindan vurdu..
yani dindaslarimizdan darbe yersek, diger dinlere inananlara ne deme hakkimiz var ki?

sor bakalim sokaktaki bir Türk evladina, Istiklal Marsi'mizin kac kitasini biliyor? daha dogrusu hic ayakta söylemis veya dinlemis mi? ya da Marsimiz okunurken ayakta durmasi gerektigine, agzindaki sakizi patlatmamasina kaci özen gösteriyor? yüzde kactir sence?

AlıntıBatakligin modern hali olan Almanyada yasiyoruz

Batakliktaki camur olmaktan cogu TÜRK vatandas mutlu, inkar edemeyiz..!!

demek istedigim bu zamanda, yasadigin ülkeyi, o ülkenin insanlarini suclamadan, önce kendimizde aramaliyiz hatayi..TÜRK'lügü biz biliyor ve yasiyoruz,onlar degil..haliyle TÜRK olmanin zorlugunu da bizden baskasi bilemez..bu zorluga gögüs geremeyenin TÜRK'lügü sadece lafta kalir, hatta yeri gelir lafini etmekten bile geri kalabilir..! BAYRAGIMIZ dalgalaninca, EZAN sesini duyunca hissettigimiz o duyguyu, gururu sadece biz biliyoruz..

YÜCE ALLAH MÜSLÜMAN TÜRK'Ü KORUSUN VE YÜCELTSIN..

bu arada, özenti dedim ya, senin imzan bile bir özentidir..Aslin bu degil, gördüklerinin yansimasidir o imzan..!

Oflu

Nuray abla, imzam sadece ara sira dinledigim müzik tarzinin bir yansimasidir.  ;)
Normalde Mahsun Kirmizigülü ve Karadeniz havalari dinlerim, ara sira dinlerim Alman Rapini. Sen Azadin resminin orda olduguna bakma, Bankada meslek egitimi aliyorum, aslinda iyi bir cocugumdur ben  ;D

Yazdiklarin katiliyorum. Kesinlikle dogru. Genclerimiz Türklügü koruyamiyor. Burda sacini pemdeye, eflatuna, maviye boyayan Türk gencleri var. Kulaklarindan küpe, dillerinde argo argo konusmalar eksik olmayanlar. Ve Almanlar maalesef genelleme yapiyorlar. Bir kac Türkü görüp, hepimizi öyle zannediyorlar.
Ama benim bakis tarzim yine bir degisik. Burada dogdum, büyüdüm. Yasadigim bölgenin sivesi ile konusurum Almancayi. Beni zaten Alman olarak görmeye basladi etrafimdaki Almanlar. Sen normal bir Türk degilsin diyorlar.
Türkiyedeki gencleri göz önünde bulunduralim. Genel olarak suanki durumumuz bence iyi degil. Ve bunun tek nedeni, yukarida söyledigim gibi Islamdan uzaklasmak. Son yillarda bi kipirdama var gibi sanki, hani Kuran ve Tam namaz hocasi VCdleri gibi. Bence bunlar güzel gelismeler, ama daha coook ekmek yememiz lazim.
Gelecegimiz genclerimizin elinde. Bugün gecnlerimiz Kurani ögrenmezlerse, tefekkür etmek, iman tazelemek, nedir bilmezlerse vay halimize. Allah yardimcimiz olsun.

Sayet birgün yine Allah ile icli disli olan bir Türk kavmi olusursa - ki bu insallah biz oluruz - iste ozaman degil Viyanayi, Parisi, New Yorku, Londrayi Tel Avivi fethederiz.
Filistinde zulme son veririz. Dogu Türkistanda halay cekip sarkilar söyleriz. Cecenistanda, Türk ve Cecen bayraklari altinda namaz kilariz. Tatile Türkmenistana gideriz. Ve zamaninda bize sirtini dönen, ama suan itten beter pisman olan Araplari (Filistinli Bakan: OSMALIYA IHANETIN BEDELINI ÖDYÜRUZ!!!) afederiz. Cünkü en güzel intikam affetmektir. Iste ozaman yeniden güclü bir Türkiye olusur.

kaptan 55

helal oflu bak isteyince güzel düşüncelerde çıkıyomuş

üstelik saatin 00:00 olmasına gerek duymaksızın :)

babasamsunlu

Alıntı yapılan: kaptan 55 - 23 Ekim 2009, 08:58:49

:):):):)

Oflu

Alıntı yapılan: kaptan 55 - 23 Ekim 2009, 08:58:49

Degistimmi ben ne??  ;D Allah allah dur bi silkeleneyim söyle  ;D

#BAFRALI#

TÜRK'LÜK ŞEREFTİR
ŞEREFTEN TAVİZ OLMAZ...

Fecr_55

Yiğit Harbiyeliler!
Öğrenin dersinizi!
Kahraman; göz kırpmadan düşmana saldırandır..
"TÜRK tarihi" denen kahramanlık şiirini yeniden yazmak için harcayacağın damarindaki kandır..

ŞEHİT; KÜNYESİ KIRILANDIR..VATAN İÇİN CAN VEREN,VATAN İÇİN VURULANDIR..

ŞEHİT; ELBİSESİ ATEŞTEN, AK KUNDAK GİBİ KARA TOPRAĞA SARILANDIR..

.....TÜRK Olmak, ŞEHİT Olmaktır..Anaların, Babaların, Sevdiklerinin Gözünde Sel Olmaktır..Selin içinde düşmanları boğmaktır..

Fecr_55

Aslında çok şeydir, TÜRK olmak.
TÜRK olmak, Osmanlı'nın borcunu ödemektir. Hovarda babanın borçla yaşayan evladı gibi.
Kosova'da ve Bosna'da, Batı Trakya'da ve Makedonya'da bilmem kaç asır geçmişte kalan meselelerin hesabını vermektir.
TÜRK olmak Kıbrıs'ta, Hocalı'da, Anadolu'da ve Balkanlar'da soykırıma uğrayıp karşılığında yapmadığın soykırımla suçlanmaktır.
TÜRK olmak faşist olmaktır, vatanına, milletine, tarihine sahip çıktığında
TÜRK olmak demokrat ve çağdaş olmaktır, vatanına, milletine, tarihine sövdüğünde
TÜRK olmak lisanının Avrupa'da yasaklanmasıdır ve yine Türk olmak kendini ve derdini anlatamamaktır.
Avrupa'da hor görülmek TÜRK olmaktır, ataların bir çok asır önce Viyana'yı kuşattığı için ve hoş görülmemektir tabii ki sadece kuşatıp; Napolyon gibi bütün Viyana'yı yakmadığın için.
TÜRK olmak Selanik'te Pontus Anıtı'nın, Viyana'da çiğnenen yeniçeri minberinin ve Malta'da papazın üzerine bastığı TÜRK BAYRAĞI heykelinin önünden geçmektir.
TÜRK olmak zordur, çetindir ve eziyetlidir. Üç kıtadan dönüp, bir küçük yarımadada misafir muamelesi görmektir.
Sayısız imparatorluk kurmak TÜRK olmaktır, aynı zamanda sayısız imparatorluk yıkmak da TÜRK olmaktır.
Arabaya koşulan ilk atın vatanında, ilk yazılı antlaşmanın imzalandığı yurtta, yazının bulunduğu, paranın icat edildiği her metrekaresinden bereket fışkıran bu yurtta, kalkınmak için yabancı sermaye beklemektir.
TÜRK olmak; Truva'dan bu yana, Sümer'den bu yana serpilerek gelse de, tarihten eski bu topraklarda, bütün zamandan damıtılarak gelen yüksek değerlerine rağmen, bir haftalık hafıza ile yaşamaktır.
Doğu Roma'yı da Batı Roma'yı da yıkıp, yeni Roma olan AB'ye girmeye çalışmaktır TÜRK olmak.
TÜRK olmak, Mostar'da köprüdür, Kerkük'te kaledir, İstanbul'da Kızkulesi'dir, Anadolu'da buğdaydır, Çukurova'da pamuktur, Ege'de tütün, Karadeniz'de fındık, Trakya'da ayçiçeğidir.
TÜRK olmak Çanakkale'de ölmektir. Çanakkale'de ölmeden önce düşmana su vermektir, onun yaralısını sırtında kendi hastanesine taşımaktır. Düşmanın ardından rahmet okumak, kanlısından helallik almaktır.
Sabahları odana rahmet dolsun diye, camı açmaktır. Kar yağdığında kayak yapmayı değil, evsizleri düşünmektir. Balkon köşesine kuşlar için, kışın ekmek kırıntısı, yazın su koymaktır. Yağmura rahmet, kara bereket diye bakmaktır.
TÜRK olmak, harap bir ülkede, zengin ülkelerin müstemlekesini reddedip, tahtadan kılıç ve ipten üzengi ile, paylaşacak ve sahiplenecek tek varlığı fakirlik olmasına rağmen, yedi düvele meydan okumaktır.
TÜRK olmak askere davul-zurna ile uğurlanmaktır, belki de dönmeyeceğini bilerek.
TÜRK olmak, annenin şehit oğlunun ardından 'Bir oğlum daha olsun, onu da vatan için göndereceğim.' demesidir. Babanın gözyaşlarını tutarak, tabutuna son kez dokunurken 'Vatan sağ olsun!' demesidir.
TÜRKolmak 'TÜRK çayında radyasyon olmaz!' yalanları ile, 'Gusül abdesti alana AIDS bulaşmaz!' dolanları ile yaşamaktır. Her hükümetin enkaz devraldığı, ama asla ardında enkaz bırakmadığı ülkede olmaktır.
TÜRK olmak, ecdadın yaşadığı kıtlıktan dolayı, çayın yanında gelen şekerden fazla olanı garsona geri vermektir. Aynı nedenle TÜRK olmak, yemeği ziyan etmekten korkmaktır. Göz hakkına, diş kirasına saygıdır.
TÜRK olmak. Evindeki bir kap aşın yarısını tanrı misafirine vermektir. Kendi yerde, misafiri döşekte yatırmaktır TÜRK olmak.
TÜRK olmak, milli maçta ağlamaktır. Ayhan Işık'a, Belgin Doruk'a aşık olmaktır.
TÜRK olmak, aşkını ölesiye sevmektir. Aşkı için ölmektir, öldürmektir. Sevdiceğinin elini bir kez tutamadan, toprağa girmektir. En güzel aşk şiirlerini yüreğinde hissetmektir. Eşkiyaya türkü yakmaktır, TÜRK olmak.
Milletine sövmektir, ama başkasına sövdürmemektir, TÜRK olmak.
TÜRK olmak Yunus'u bilmektir, Aşık Veysel'i sevmektir. Mevlana'yı, Hacı Bektaş-ı Veli'yi ve Hoca Yesevî -tek bir satırını okumasa da yüreğinde taşımaktır.
TÜRK olmak, saz çaldığında, ney üflendiğinde, kös dövül düğünde ve kaval çaldığında, yüreğinin derinlerinde bir sızı sezmektir, bir de Yemen Türküsü'nde... Hayatın sana verdiklerine 'Nasip', vermediklerine 'Kısmet' demektir. Her işin 'Hayırlısına' inanmaktır ve ağlamamak için çok gülmekten çekinmektir.
TÜRK olmak, Asya'da batılı, Avrupa'da doğulu diye tepki görmektir. Irk sözünü bilmeden yaşamak, yaradılanı Yaradandan ötürü sevmektir. Magazin programları ile dizilerin arasına sıkışsa da, silkinip üzerindeki ölü toprağını atabilmektir.
TÜRK olmak, mahalle maçı için aynı saatte, on kişi buluşamazken, milyon kişinin bir araya gelmesidir. Tavla oynarken bile kavga ederken, milyon kişinin kavga etmeden gösteri yapabilmesidir.
TÜRK olmak, buhran zamanında Arjantin'de de mağazalar yağmalanırken, daha ağır buhranda sıraya girerek, sorumlusuna en ağır cezayı tek bir cam kırmadan sandıkta kesmektir.
TÜRK olmak en zayıf gününde bile dünyaya meydan okumak, en dertli gününde bile her ufunetin bir şafakta biteceğini bilerek tevekkül göstermektir. Zor iştir TÜRK olmak.
TÜRK olmak Anadolu'da her düşen yağmur damlasına hamdetmek, her çıkan başak için şükretmektir.
TÜRK olmak, medeniyetler mezarlığı Anadolu'da dik durabilmektir.
Ve büyük önder Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyeti ilelebet payidar kılıp; Ne mutlu TÜRK'üm diyebilmektir.

--alinti--