17- Kerim Baş

Başlatan mehmet yılmaz, 10 Ağustos 2009, 23:02:52

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Kişisel Bilgiler 
Doğum Yeri  : FRANSA 
Doğum Tarihi  : 18 Haziran 1990 
Uyruk : TC 

4 defa u19 milli takımında oynamış...
Bizler için kapalı bir kutu, iyi bir kumaş olduğu söyleniyor.

beşnumara

Alıntı yapılan: 35ama55 - 10 Ağustos 2009, 23:03:36
Ocak ayından evvel oynatamayacağız ..
belli olmz belki yolcudur abbas bağlasan durmaz da olabilir ::) ama geldikten 2 gün sonra nasıl kabul ettiler anlamış değilim.ne zaman izlediniz de kadroya katmaya karar verdiniz

Kodalak

Alıntı yapılan: beşnumara - 11 Ağustos 2009, 10:06:04
belli olmz belki yolcudur abbas bağlasan durmaz da olabilir ::) ama geldikten 2 gün sonra nasıl kabul ettiler anlamış değilim.ne zaman izlediniz de kadroya katmaya karar verdiniz

bizimkiler yetenek avcısı topçuyu kavun gibi kokusundan anlıyorlar ;D

fanli03

Erreadaki abiden yetenekli olduğunu duydum hadi hayırlısı :)

scorfield

babası çarşambalıymış annesi ise fransız

fransa'da doğup büyümüş

türkçe çok fazla bilmiyor

2-3 yıl içinde çok iyi bir oyuncu haline geleceği söyleniyor

bekleyip göreceğiz

Ertuğrul Sağlam

Fransa´nin FC Lorient PAF Takimi´nda oynayan U19 Milli oyuncumuz Kerim Bas ile röportajim.

Kerim Bas (Orta Saha) - Türkiye U19 Milli (U19 Milli´de su ana kadar 4 mac)
Dogum Tarihi: 18 Haziran 1990
Boyu: ?
Takimi: F.C. Lorient - PAF Takim

KERiM BAŞ (F.C. LORIENT)

AYYILDIZ`I GURURLA TAŞIYAN BiR MiLLi GURURUMUZ DAHA !

Bugün yetenekliturkfutbolcu.de.tl olarak Fransa´nin FC Lorient Takimi´nda oynayan U19 Milli futbolcumuz Kerim Bas ile konustuk. U18 Takimi´ndan PAF Takimi´na yükselen 1990 dogumlu orta saha oyuncumuz ayni zamanda defansta da görev yapabiliyor. Fransa´da son zamandir yetisen milli futbolcularimizdan biri olan Kerim´e kulak verelim simdi.

Soru: Merhaba Kerim. Öncelikle ayirdigin zaman icin cok tesekkür ederim. Kerim Bas kimdir? Kendini ve aileni tanitirmisin? Türkiye`nin neresinden geliyorsunuz? Tatillerde en cok nereye gidiyorsunuz?

Kerim: Yakinda 19 yasima girecegim! Annem Fransiz, babam ise Türk! Bir büyük agabeyim var, Mikail isminde.. 2 sene meslek lisesinde, pazarlama bölümünde okudum ve diplomami aldim. Türkiye'de Samsunda yasiyoruz! Baba tarafi Samsun'da! Tatillerde ise aile ziyareti sonrasi genellikle Bodrum´dayiz.

Soru: Türkiye´nin en cok nesini seviyorsun?

Kerim: Türkiye´de yasayan insanlarin düsünme tarzlarini cok begeniyorum. Cok sicak kanli ve cana yakin insanlar! Yemekleri, denizi, kumu, ve sicakligi unutmadan tabii !!!

Soru: Futbola ilgin nasil basladi?

Kerim: Futbola karsi çok küçük bir yasta ilgi duydum, ve 4 yasindayken futbola basladim! Televizyonda gördügüm oyuncular da çok etkildi beni!
Babamin asiri ilgisi de eklenince daha da motive oldum, ve hiç bikmadan devam ettim!
O yuvarlak top her zaman ilgimi çekmistir!!

Soru: Ailen futbola baslama ve devam ettirme konusunda destek oldumu sana?

Kerim: Elbette!! Ailem bu futbol merakimda en büyük etkendir!! Her zaman yanimda oldular, her maçimda! Uzak yakin farketmeden!! Babam futbol hakkinda çok tavsiyede bulunur, çok konusuruz bu konu hakkinda. Annemle babam, ailem, ve dostlarim sayesinde basardim, ve her zaman onlar için en iyisini yapmaya çalisiyorum.. Benimle gurur duymalari için, ve aileme gurur kaynagi olmak için!!
Benim için ailem her seyden önemlidir, basarabilmek için! Sizinle bu röportaj vesiylesiylede onlara buradan çok tesekkür ederim!!

Soru: FC Lorient´de futbol hayatin nasil gelisti? Kac yildir ordasin ve hangi takimlarda oynadin simdiye kadar?

Kerim: Ilk önce AS Lanester isimli bir kulüpte basladim futbol oynamaya. 10 yasima geldigimde ise FC Lorient takimina katildim. Oradaki egitim merkezine dahil oldum ve 8 senedir FC Lorient takimindayim! Zor günlerimiz oldu, sabah aksam idmanlar, kosusturmalar ama bu bir futbolcunun hayati ve herseye ragmen ben bu meslegi tercih ettim!! Bugüne kadar birçok büyük takimlara karsi oynadim: PSG, RENNES, MONACO, NANTES, LILLE, AMSTERDAM, ARSENAL. Kadrosuna dahil olup oynadigim takimlar da oldu...

Soru: Fransa Genc Takimlar Lig´lerinden biraz bahsedermisin? Sen en yüksek Lig´demisin?

Kerim: FC Lorient'in yedek takiminda ilerliyorum. Bu takim 2. Fransa amatör sampiyonasi, ve çok iyi sayilabilecek bir derecede olan bir takim. 2`inci Ligin 3 seviye altinda bulunuyor! Bazen, 18 yas milli takiminda yer aliyorum. Bu takim ise, egitim merkezlerinden gelen oyunculari birlestiren bir sampiyonadir, ve ben de bu takimda kaptanim.
18 yas milli takimda 5´inci, Fransa amatör sampiyonasinda ise 4´üncüyüz!

Soru: Bu sezon FC Lorient´de kac mac oynadin ve kac gol attin?

Kerim: Toplam 25 maçta FCL takiminda yer aldim, ve 2 gol attim.

Soru: Baska takimlardan transfer teklifi aldinmi performansindan dolayi? Ya da FC Lorient´in profesyonel takimina cikma ihtimalin varmi? Takim arkadasin Ayhan Güclü Türkiye´ye transfer oldu. Sen de düsünüyormusun Türkiyeyi`?

Kerim: Aralik ayinda gitmeyi planlamis oldugum ama gitmedigim Sivasspor, Yigidolar takiminda bazi denemeler yaptim. Ankaraspor'da ve Türkiye'nin küçük kulüplerinde de bazi denemeler gerçeklestirmistim. Alistirma idmanlari çerçevesinde de 19 yas gurubu, Ümit Milli Takimi´nda kadroya dahil olmustum!!
Benim için güzel bir firsat olursa eger, Türkiye'de oynamayi düsünürüm evet!

Soru: Su ana kadarki futbol hayatinda unutamayacagin bir an varmi? Varsa ney?

Kerim: Ümit Milli Takiminda oynadigim ilk maç benim için unutulmazdi! Milli Mars´in söyledigin an... Cok gurur verici bir histi, onu, formayi tasimak, ve o bayrak altinda oynamak!

Soru: Orta saha oyuncusu olarak özelliklerinden bahsedermisin? Hangi özelliklerin ön plana cikiyor?

Kerim: Arka ya da orta sahada oynuyorum. Oyunu iyi takip edebilme kabiliyetim var. Topumu iyi saklayabilir ve çok nadir kaybederim. Topu zaten kapali ve kalabalik bir alandan çikarabiliyorum. Kisisel paslar konusunda ise kafa paslarini çok kullaniyorum, ve fiziksel bir etki çikiyor meydana. Cok azimliyimdir, kaybetmeyi sevmem!

Soru: Su an kendine ne gibi bir hedef koydun?

Kerim: Gayem, en üst düzeyde bir takimda oynayabilmek, 1´inci Ligde mesela.
Yada profesyonel bir takima entegre olabilmek, kendimi kanitlamak ve yerimi haketmek için! Sampiyonlar Ligi´nde, ve Dünya ya da Avrupa Kupasi´nda oynamak.. Neden olmasin?? Umduklarim bunlar. Ve basarabilmek için de çok çalismam gerektiginin farkindayim. Basaracagima dair bir kaniya varamam fakat elimden gelen herseyi yapacagim süphesiz!

Soru: U19 Türk Milli Takimi´na cagirildin. Ne zaman ve nasil cagirdilar seni? Ilk kez duydugunda neler hissettin?

Kerim: Evet, ilk seçilmemde Finlandya'ya, ikincisinde ise Danimarka'ya gittim! Bütün bunlar benimle iletisime girmek isteyen ve Lorient'e gelen bir yetkili sayesinde gerçeklesti. Az önce belirttigim gibi, futbol hayatimin en unutulmaz aniydi bu, su ana kadar.

Soru: Türk Milli Takimin´a yine cagirilacakmisin? Seninle konusan oluyormu bu konuda?

Kerim: Umarim sadece bir hayal degildir milli takimda oynamak .

Soru: Fransiz yetkililer izleyip seni hic Milli Takimlari´na cagirdilarmi?

Kerim: Muhtemelen izlenmisimdir, fakat herhangi bir yetkili tarafindan Fransa Milli takimina çagirilmadim.

Soru: Kendinle ilgili gazete´de en cok okumak istedigin baslik ne?

Kerim: Sade bir baslik kafi olur sanirim. Bu konu hakkinda pek fikir üretmedim simdiye kadar. Sade biriyim, bundan dolayi, Ya kisiligim hakkinda veyahut benim için çok önemli olan ailem hakkinda bir baslik düsünülebilir...

Soru: Türkiye Süper Lig maclarini takip ediyormusun? Ediyorsan ligimiz hakkinda ne düsünüyorsun?

Kerim: Türkiye Süper Lig maçlarini takip ediyorum evet, büyük bir ilerleme var diyebilirim!

Soru: 2008 yilinda Türk Milli Takimi´nin Avrupa Sampiyonasindaki basarisini izlemisindir. Ne hissettin o zamanlar? Milli Takimimizin performansi hakkinda ne düsünüyorsun?

Kerim: Tek kelime ile mükemmeldi!! Gücün ve azmin basaramayacagi sey yoktur!! Yilmadan devam ettiler, ve bu bütün Türk Milletini ayaga kaldirdi sevinçten! Ne yazik ki finale kalamadik, ama kesinlikle hakediyorduk bence! Istedigini koparan bir takim, büyük bir dayanisma var aralarinda!! Onlara buradan çok tesekkür ediyorum, bize bu heyecani yasattiklari için!!

Soru: Futbol disindaki hayatinda neler yaparsin? Hobilerin varmi?

Kerim: Dinlenmeye çok dikkat ediyorum! Cünkü bu tempoya dayanmak zor! Onun disinda arkadaslarimla vakit geçirip, sinemaya, sahile, gezmeye gidiyorum!!

Soru: En sevdigin yemek hangisi?

Kerim: Adana kebap desem =)

Soru: Ne tür müzik dinlersin?

Kerim: DanceHall, Rap& Zouk.

Soru: Ne gibi filmler seversin?

Kerim: Gerilim yada komedi.

Soru: Senin gibi iyi bir futbolcu olma yolundaki genclere bir tavsiyen varmi? En önemli sey ne bu konuda?

Kerim: Kesinlikle yilmasinlar! Benim gibi adim adim basarabileceklerini anladiysalar eger, düzenli olarak çaba göstermeleri gerekecek!! Zorluklari da çok bu meslegin, onun için antrenörlerinin sözünden kesinlikle çikmadan, basariya dogru azimle ilerlesinler bence... Futbol'un disinda yaptiklarina çok dikkat etsinler, çünkü kötü etkenler çok etrafimizda! Calismak, calismak, calismak ve calismak! Dogustan yetenekli olsaniz bile kaafi degildir, cünkü alin teri dökmeden bir yere gelemezsiniz!! Hiçbir zaman yilmadan , basiniz dik devam edin..!!

Soru: Röportajin icin cok tesekkür ederiz Kerim. Sana bundan sonraki futbol hayatinda basarilar dileriz. Insallah Türk Futbolunun örnek gösterebilecek futbolcularindan biri olursun. Eklemek istedigin son bir sey varsa seni dinliyoruz.

Kerim: Ben de size cok tesekkür ediyorum bana bu firsati verdiginiz icin.

Kaynak: http://yetenekliturkfutbolcu.de.tl/KERiM-BA%26%23350%3B--k1-F-.-C-.--LORIENT-k2-.htm

babasamsunlu

vayyy samsunlu seniiii :):):) inşallah hayırlısı lur bizim için...önemli bir yıldız adayına benziyor..

cemanapal

bekleyip hep beraber görecegiz oynayan kazanır oynamayansa çokkkkkkkkkk bekler bu samsun takımı bu topçular için çok büyük bir şanstır bence  8) 8) 8)

gozgoz yýlmaz

Bence PAF'a yollarlar. Teknik ekibin tuttuğu bir oyuncu değil gibi geldi bana. İyi midir kötü müdür bilemem.

sadece55

Varmı bir haber bu adamdan?