Turgut Doğan Şahin (Ankaragücü'ne Transfer)

Başlatan **KaR6**, 10 Ağustos 2009, 22:44:53

« önceki - sonraki »

edmontdante

Alıntı yapılan: şimşek_55 - 13 Eylül 2009, 11:44:06
Yeteneklımı  bana  gore yeteneklı. Yeteneklı olmasa  mıllı takıma neden cagrılsın,bu takımda neden ılk 11 cıksın bu ısı yoneten kısıler bu ısı bılmıyorda  bızmı bılıyoruz yapmayın Allah askına.  Yeteneklı olabılır ancak   devamlılıgı yok dersenız  ben buna  katılırım. Bu takım bu cocuk olmadan ılerıye  top tasıyamıyor lutfen. Deparları ,adam eksıltmesı ıyı. Yalnız  tembel,kendıne  bakmıyor, hucum futbolu oynayan takımda  cok fazla varlık gosteremez. Kontra oynayan  takımlarda  yıldızı parlar. Bende  sızın  aksınızde bırsey dusunmuyorum aslında.

Yetenekli ama devamlılığı yok.Nasıl yani anlamadım.Yani yeteneklerini ortaya koyuyor ama istikralı değil öyle mi?Bir futbolcu  5 maçın 3 sinde adam gibi oynar diğerlerinde kötü gününde olur bunu diyebilirsin.Ama ben Turgut'u hiç böyle görmedim.
Deparları ve adam eksiltmeleri iyi.Kaç kez gördün adam eksilttiğini?
Topu ileri taşımaya gelince topu ileri taşımak alıp burnunun doğrultusuna gidip sonra taç çizgisi kenarına sıkışmaksa seninle aynı fikirdeyim.Topu ileri taşımak bence Oktay'ın yaptığı gibi dikine oynamak,araya top atmak yada geçen sezonki Malatya maçında olduğu gibi (Murat) bizim cezasahası önünde topu kapmak geen adamın sağından atıp solundan geçmek ve en müsait adama topu atarak onun topu gol pozisyonundaki adamla buluşturmasına  aracı olmaktır.
Milli takıma gelince  kim kimi nasıl izliyor belli değl.2 gol atanı yaşı da tutuyorsa alıyorlar.Bence izleme milli takıma alınınca oradaki performansıyla başlıyor.

Direğin dibinden topu direğe nişanlayan,6 pasın içibde ıska geçen,aynı golü onlarca kez kaçıran ve bunu hala düzeltemeyen vs vs vs

şimşek_55

Gecen sene oynayan Turgutla bu senekı Turgut arasında  fark olması  cok normal  gecen sene ıyıydı bu sene  bu taktıkle kotu olması cok normal. Araya pas atamıyor,cok kacırıyor, adam eksıltmesı ıyı degıl.  Burada  hem fıkırım zatgen.. Benım adam eksıltıyor dedıgım   deparları ıle statık defansı  asması .  Kotu oyuncumu  o da  degıl. Devamlılıgı  yok ıstıkrarsız. cunku yenı prof. olmus.   bır oyuncunun mıllı olması ıcın  cok asamalar  gecmesı lazım.  Tek bır goz secmıyor bu cocukları.

edmontdante

Alıntı yapılan: şimşek_55 - 13 Eylül 2009, 13:44:32
Gecen sene oynayan Turgutla bu senekı Turgut arasında  fark olması  cok normal  gecen sene ıyıydı bu sene  bu taktıkle kotu olması cok normal.

Geçen sene iyiydi yani : )) .Her neyse konu Turgut olunca benim için dayanılmaz oluyor.Ruh hastası olduk bunlar yüzünden.Herkesin kendi fikri sonuçta senin öyle benim böyle.

mehmet yılmaz

İlk yarısı oynanan rize maçıda nce sağ kanatta şimdi ise sol kanatta çimleri kemiren, iki tane olumlu hareket yapamayan, Murat Ocak ve Hasan Yiğitîn karşısında sabalak gibi dolaşan futbolcumtrak...

Ama hakkını yemeyelim, çoooook yeteneklidir kendileri...

Sioux

Ne kadar mal bir futbolcu olduğunu bugün Rizedekilerin de oğrendiği futbolcu.

KocumVolkan

d spor spikerinin değimiyle
"Doğuştan golcü"
hahaha...
bir ülkede futbolcu futbolcu değil.. yorumcu yorumcu değil .. bu kadar da olmaz :D

mahkumsun

ya bu futbolcuyu trabzon nasıl ıstedı anlamadımm

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: mahkumsun - 13 Eylül 2009, 19:15:03
ya bu futbolcuyu trabzon nasıl ıstedı anlamadımm

O haberler yalan, kendi menajeri turgutun piyasasını yükseltmek için böyle uydurma haberler yaptırıyorlar

Dartagnan

desene o zaman menajerleri turgut un  piyasasını yukseltmek ıcın bu dspor un spıkerıne de para yedırmısler :)

edmontdante

Sen topçuysan daha birşey demiyorum.
Tamam bu çocuğu beğenmiyorum,bana göre yetenekli falan da değil oyun anlayışı da bozuk.Buraya kadar tamam.Ama buna rağmen  hep birşeyler beklediğim bir adamdı.Hep dedim kendi kendime "Süratli,geçer gider,0rta yapar gol olur" falan.Ama bugüne kadarmış.

Yemin ederim ifade edemediğim şeyler var Turgut'un maç içinde yaptıklarıyla ilgili.
BU adam içim adam eksiltiyor diyorlar.Bugün topları taca doğru sürüp kaybetmekten başka ne yaptı.Yada rakip defans Turgut topu alınca ne yaptı da Turgut her topu kaybetti.
Sol beki geçemeyip sol kanada gittiğini spiker bile anladı.
Taçtan gelen topları taçı atan arkadaşına atarken kaç kez taca attı.
Kaç tane pas hatası yaptı kaç tane olumlu pas kullandı.
Kaç tane atağı başlamadan bitirdi.

Tamam bunları geçelim.Gelelim bu adamın kontratak futbolcusu olduğuna ve süratine.Rakip 2-0 galipken maçı 2-2 ye getirmişsin adamlar kopmuşlar rakip saha bomboş.Yani kontratak için bundan daha iyi ortam olabilir mi?Ortam müsait ve arkadaşların seni topla buluşturuyorlar.Ee ya şimdi ne yapman lazım madem süratlisin madem kontratak oyuncususun.alıp gideceksin.Ama nerdeee.

sercan'la ilgili son mesajımı yazdım demiştim sercan başlığında Turgut'la ilgili son mesajımda budur.Zira benim için bugün  topu ayağının ucuyla arkadaşına söver gibi taca attığı pozisyonda bitmiştir.

Hala yetenekli diyen,şöyle oyuncu böyle oyuncu,şöyle süratli,böyle kontratakcı diyen varsa

Dartagnan

Alıntı yapılan: edmontdante - 13 Eylül 2009, 19:44:51
Zira benim için bugün  topu ayağının ucuyla arkadaşına söver gibi taca attığı pozisyonda bitmiştir.

edmontdante

Alıntı yapılan: 35ama55 - 13 Eylül 2009, 20:54:29
Ben böyle tuhaf adam görmedim Samsunspor'da .. Takımın en uzun adamı korner atıyor, duran toplara vuruyor .. Sanki takımın 10 numarasıymış gibi atağa çıkmadan bütün toplar onda buluşuyor .. İyi mi kötü mü karar veremedim bi garip adam .. Spiker " doğuştan golcü" diyor adamın en zayıf vasfı bitiriciliği ..

Kesinlikle tuhaf.Attığı frikiki hepimiz gördük.Ben böyle bir şey görmedim.Adamın özgüveni yok desem serbest atışta topun başına nasıl geçiyor yada penaltıya nasıl cesaretleniyor.Var desem yaptığı vuruşa bakıyorum kaleye bir şekilde gitsin de ne olursa olsun manasında bir vuruş.Tribünden adam koysan  tam da bu düşünceyle topa vurur işte.

serdaryavuz

spiker doğuştan golcü deyince sövmemek için kendimi zor tuttum buna futbolcu diyenin ben

cem 55

Alıntı yapılan: serdaryavuz55 - 13 Eylül 2009, 22:13:25
spiker doğuştan golcü deyince sövmemek için kendimi zor tuttum buna futbolcu diyenin ben
aynen gerçekten çok komikti benzema turgut ;D ;D ;D

red_white

doğuştan golcü deyince ben sövmedim resmen yıkıldım gülmekten ..  :D

bu arada kornerleri turguta kim kullandırıyo anlamadım uzun boylu içerde olması lazım ilginç