Samsunspor Kitabı ( Kırmızı-Beyaz-Siyah )

Başlatan mehmet yılmaz, 22 Aralık 2008, 10:08:58

« önceki - sonraki »

Kadir ÇELEBİ

Muhteşem gecenin ardından Ahmet Çakır'ın Kitap ve Samsunsporumuzla ilgili birşeyler kaleme almışmı diye bir süre gazetesindeki köşesine baktım o gece aramızdaydı yakınen bu güzel tabloya şahit olmuştu mutlaka birşeyler yazar ümidim vardı göremeyincede içten içe eleştirmiştim..

Bu yazısıyla Samsunspor taraftarı olarak gerçekten gururlandırdı kendisine Teşekkürlerimi sunarım..

Ertuğrul Sağlam

07 Mart 2009, 17:12:37 #376 Son düzenlenme: 07 Mart 2009, 17:33:03 %100 samsunspor
valla şaşırdım Ahmet Çakar'dan böyle olumlu görüş beklemezdim demekki insanları daha iyi tanımak gerek tşk ahmey Çakar'ın yorumu için.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: %100 samsunspor - 07 Mart 2009, 17:12:37
valla şaşırdım Ahmet Çakard'an böyle olumlu görüş beklemezdim demekki insanları daha iyi tanımak gerek tşk ahmey Çakar'ın yorumu için.

:) :) :)

Kardeşim, Ahmet Çakar değil, Ahmet Çakır. :)
Ahmet ağabeyin en kızdığı şeylerden birisi de o eski hakemle karıştırılması zaten. Ahmet Çakar kim böyle bir yazı yazmak kim?

Ertuğrul Sağlam

07 Mart 2009, 17:29:47 #378 Son düzenlenme: 07 Mart 2009, 17:32:48 samsuni
Alıntı yapılan: samsuni - 07 Mart 2009, 17:16:30
:) :) :)

Kardeşim, Ahmet Çakar değil, Ahmet Çakır. :)
Ahmet ağabeyin en kızdığı şeylerden birisi de o eski hakemle karıştırılması zaten. Ahmet Çakar kim böyle bir yazı yazmak kim?

Abi kusura bakmayın yanlış anlama oldu  zaten ondanda (Ahmet Çakar) öyle bişey beklemiyordum şaşırdım o yazıyı onun yazdığını sandığımda  çünkü ona göre biz sıradan basit bir takımızdır...o bizim hayrımıza bi yazı yazacağını sanmıyorum.. birde 4-5 yıldır Zaman gazetesi okuyorum aboneyim hiç yazısına rast gelmedim diyordum  o geceye nasıl geldi kim davett etti diye düşünüyordum :D

samcopat

Bir devre damgasını vurmuş beyinlere adını altın harflerle kazımış tarihi birçok anadolu kulübünden daha şanlı olan kulümüz için yazılan şeyler geç kalınmış olsada yinede onur verici. saygılarımla

Sony

Samsunspor asansör takım değildir, direniş takımıdır!!!

kayacan

90'lı yıllar çok güzel anlatılmış. Taraftar gözüyle,yönetici gözüyle ve futbolcu gözüyle o yılların anlatılması çok hoş olmuş. Özellikle olayı birebir yaşayan kişilerin ağzından o yıllar arada kirli bilgi olmadan birinci ağızdan okununca yanlış bazı fikirlerimiz ve o yılara bakışımız değişiyor.Bu ilerleyen yıllardaki Samsunspor için çok değerli kaynak olacaktır. Örneğin Hasbi ağa,Nuri Asan yaşasaydı onlarla dönemlerinin hakkında detaylı konuşulsaydı bu bizler için ne kadar değerli olurdu.en azndan bir yerlerden başlanmış ve 90'lı yıllar canlı tanıklarla anlatılmış.Kitaba emeği geçenlere bir Samsunsporlu olarak teşekkürü borç bilirim.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: kayacan - 13 Mart 2009, 12:59:44
Örneğin Hasbi ağa,Nuri Asan yaşasaydı onlarla dönemlerinin hakkında detaylı konuşulsaydı bu bizler için ne kadar değerli olurdu.

Bunu ben de çok defa söylemişimdir. Hadi Nuri Hoca apansız gitti aramızdan ama Hasbi Ağa 2002'de vefat etti. Bu nasıl bir yerel medyadır ki derli toplu bir röportajı bile yok rahmetlinin. Onunla ilgili bilgileri hep yanındakilerden aldık, keşke kendisini konuşturan ve bunu yazılı hale getiren birileri olsa imiş.

Samsun'da spor medyasının çok yetersiz olduğunu düşünüyordum -ki daha da pekişiyor bu. Bu kitabı kimin hazırladığını bir kenara bırakalım. Bir İlahiyatçının Kur'an-ı Kerim'i okumaması, bir hukukçunun anayasayı okumaması ne ise Samsunspor üzerine mesleği olan insanların bu kitabı okumaması da odur. Benim tahminim okuyan kişi sayısı taş çatlasa 3'tür.

Ayrıca kitaptan alacağım şey Samsunsporluların bu teşekkürleridir. Ben teşekkür ederim, şereftir bizler için.

diver55

Sevgili Mehmet YILMAZ, halen okumakta olduğum kitabınız için size teşekkür ediyor, elinize emeğinize yüreğinize sağlık diyorum.
Samsun'da yapılan tanıtım gecesinin yeterli ilgiyi görmemiş olması tıpkı Samsun'umuz ve Samsunspor'umuzun bu gün içerisinde bulunduğu durumun bir göstergesi ve beni de çok üzdü. Ama sizin ve bu sitedeki arkadaşlarımızın kısacası bizlerin bu durumdan daha çok motive olmamız ve daha çok çalışmamız gerektiğinin de bir göstergesi.
Samsun'u ve Samsunspor'umuzu seven tabiiki çok insan var ama nedenini çözemediğim şekilde herkesin başkalarından bir şeyler beklediği, fedakarlıktan kaçtığı bir dönem yaşıyoruz.
Herkesin üzerine küçük ya da büyük sorumluluk alması gereken bir dönem. şehrimize ve şanlı kulübümüze sahip çıkmamız ve bu mücadelede de ısrarcı olmamız gereken bir dönem. Samsun'umuz bu zor imtihandan sonuçta başarıyla çıkacaktır, umudumuz bu yönde.
Kitabınızı halen okumaktayım ve beni de çocukluk dönemlerime götüren çok güzel bölümler içeriyor. Aslında elimizdeki değerin ne kadar büyük bir değer olduğunu okudukça daha da anlamaktayım. Tekrar bu eseri camiamıza kazandırdığınız için teşekkür ediyorum. Samsun ve Samsunspor aşkı kolay bir şey değildir, fedakarlık ister ama bu duyguyu taşımakta, büyük bir gururdur. Siz bu büyük fedakarlığınızla Samsunspor tarihine adınızı altın harflerle yazdırdınız.
Selam sevgi ve saygılarımla,

kayacan

Az önce Hakkı Yeşilyurtun Deplasman tribününden basın tribününe... başlıklı yazısını okudum.Çok beğendim.Bende kendimi Samsunsporlu sayardım.Meğer bizden çok sevenler varmış.

mehmet yılmaz

AlıntıGeçenler de İletişim yayınlarından Mehmet Yılmaz'ın Samsunspor'la ilgili bir kitabı yayımlandı. Bu kitapta sizin de bir yazınız var. Samsunspor'la nasıl bir ilişkiniz var?

O kitap için daha önce tanışmadığım, ama çok kıymetli bir arkadaş olduğunu bildiğim Tanıl Bora aradı.  Kitabın içeriğini anlattı, bana "Sen de bir şey yazar mısın?" dedi. Benden bir şey istenince "Hayır, olmaz" dediğim çok azdır. Bu da hayatta başıma çok iş açar. Tıpkı şu röportaj için sana "Hayır" diyememem gibi. Sonra kitabı derleyen Mehmet Yılmaz'la bir kaç telefonda konuşup bir iki mailleştik. Sonuçta yazdığım bilimsel ya da felsefi bir metin değil, geçmişe dair hatırladığım -artık ne kadarını doğru hatırlıyorsam, belki de birçoğunu uydurdum ya da öyle olduğunu hayal ettim, bilemiyorum- şeylerdi. Bir de nedense sanki o şehre, doğup büyüdüğüm yere dair tuhaf bir biçimde bir vefa borcum var gibi hissettim. Sonuçta gayet güzel bir kitap olmuş. Yazan çizen, projeyi düşünen herkesin eline sağlık.

Samsunspor'la ilgime gelince. Şu anda takımın başındaki hoca Ercüment Hülagü Coşkundere liseden sınıf arkadaşımdır. Samsunspor'da oynarken çok izlemiştim onu. Doğrusu aman aman bir futbolcu değildi ama işini yapardı. Ama akıllıdır benim arkadaşım takımı iyi bir yere getirir. Ben de Samsun'a gittikçe denk gelirsem mutlaka maça giderim. Bir de hafta sonları, yenilmelerine gerek yok, berabere bile kalsalar içim cız eder. Öyle aman aman Samsunspor taraftarı da değilimdir ama kan demek ki böyle bir şey. Yani "Şekeri ne kadar ezersen ez yine şeker..." durumu biraz da... 

Cem Dizdar

http://medya.webim.eu/?i=19801

kaptan 55

sene 2009 da SAMSUN'un yerel medyası bu haldeyken o yıllarda nasıl olmasını bekliyordunuz ki?heleki o yıllar TÜRKİYE'nin bizleri konuştuğu dönemlerde bile etkin olamamış bi yerel medyaya sahibiz.

guvener55

kitabı nerden temin edebilirim samsunda bilgi verirseniz çok sevinirim

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: guvener55 - 19 Nisan 2009, 21:10:08
kitabı nerden temin edebilirim samsunda bilgi verirseniz çok sevinirim

Çiftlik'te Deniz Kültür Merkezi
Site Camiinde Çiftliğe çıkan yokuşta Endülüs Kitabevi
Yeşilyurt AVM'de D&R benim bildiklerim...

guvener55

teşekkür ederim abi.yarın bakıyorum hemen