Samsunspor Kitabı ( Kırmızı-Beyaz-Siyah )

Başlatan mehmet yılmaz, 22 Aralık 2008, 10:08:58

« önceki - sonraki »

bengülü

resimler harika süper görüntüler emeği geçen herkezi kutluyorum

eski55

ORAYA GELEN VE NE KADAR GÖNDERMEYE ÇALIŞSALAR BİLE SAMSUNSPORDA FUTVBOLU BIRAKACAĞINA SÖZ VEREN İNSANA SAYGI DUYUYORUM ..SERKAN AYKUT . .............. VBU TAKIMIN   KRALIDIRRR...GERÇEKLER ACIDIR AMA GERÇEKTİRR...

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: eski55 - 24 Ocak 2009, 23:17:12
ORAYA GELEN VE NE KADAR GÖNDERMEYE ÇALIŞSALAR BİLE SAMSUNSPORDA FUTVBOLU BIRAKACAĞINA SÖZ VEREN İNSANA SAYGI DUYUYORUM ..SERKAN AYKUT . .............. VBU TAKIMIN   KRALIDIRRR...GERÇEKLER ACIDIR AMA GERÇEKTİRR...

Zaten hem kitapta hem de gecede Samsunsporlu Kral hak ettiği itibarı görüyor. Bu arada kitabı edinebildin mi abi? Deniz Kültür Merkezinde varmış...  Bekliyorum yorumlarını.

eski55

24 Ocak 2009, 23:26:38 #273 Son düzenlenme: 24 Ocak 2009, 23:33:15 samsuni
YEMİN EDERİM 1 GÜNDE 309 SAYFADA BIARAKTIM ...ERTESİ GÜN BİTİRDİM ... MÜKEMMEL OLMUŞ .. AĞZINA  VE ELİNE SAĞLIK..
..

Mert

Mehmet abi istanbuldaki gecenin ertesi günü selen badaloğlu ile konuştum.Geceden çok etkilendiğini ve sahneye çıktığında çok heyecanlandığını söyledi ve sana tekrar teşekkürlerini iletti.Ayrıca babamın kim olduğunu birkez daha öğrenmiş oldum dedi ve istanbul grubu ile yakın bir deplasmana (sakarya,kasımpaşa,güngörören vs.) gidebileceğin de söyledi.

mehmet yılmaz

Samsunsporlu babasının kızı gibi davranmayı başardığı için ben de kendisine teşekkür ederim; gurur duyduk kendisiyle... Allah razı olsun.

Uzak olduğu için Sakarya ve gerginlik olabileceği için Kasımpaşa zor olabilir ama müsait olursa Güngören maçına davet edin kardeşimizi. O da İstanbul Grubundan sayılır ne de olsa.

esedullah

Mehmet Yılmaz tam bir Samsunspor sevdalısı yazılarını takio ediyorum çok değerli bir abimiz.Ayrıca kitapıda aldım çok güzel bir çalışma olmuş

King Of The North

Kitap bitti üstadım, yeni versiyonu bekliyoruz,boşluk olacak şimdi,bir daha mo okusam ne yapsam acaba ;)

harbisamsunsporlu5517

kitabı bugun veya yarın alacagım inşallah

KotuCocuk55

Allah Hepinizden razı olsun!

Geceyi,kitabı,resimleri,videoları,haberleri ve son erciyes-kartal maçlarını görünce yeni başlayan almanya hayatımda hiç bu geceki kader hasret duygusuna kapılmamıştım.
Gurbet elde yaktınız beni..

Bir gün buluşuruz elbet...

kaan

Resimlere yeni bakma fırsatı buldum.Gerçekten çok merak ediyordum bu kadar kusursuz  bir kitabın galasını...

Ama tahmin ettiğim gibi kusursuz gurbetten evime yeni döndüm ve siteme sizlere kavuştum yeniden merhaba.Muhteşem bir kitabın muhteşem bir galası peşine kartal galibiyeti mutluluğumuz hat safhada.

Başta Mehmet abi olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler kucak dolusu sevgiler.

Anadolunun kalesi asillik sembolü Samsunspor'umuzun en büyük eksiğini giderip bir kez daha büyüklüğümüzü tüm Türkiye'ye gösterdik umutluyum herşey çok daha güzel olacak.

Dip Not:2 sene sonra elime aldığım ilk kitabı 2 günde okumamda bir tavsiye niteliğindedir bence kaçırmayın...

jean

kitabim dun geldi kargoyla tekrar tesekkurler emegi gecenlere odamin bir kosesine koydum gelen gecen gorsun

kaptan 55

mehmet kardeşim eline yüreğine sağlık

mehmet yılmaz

AlıntıFutbol kitapları okurunu arıyor

ÖZGÜR ÇAKIR SABAH 27.01.2009

Türkiye'de futbol kültürü ve kulüplerle ilgili kitapların sayısı her geçen gün artmasına rağmen bu kaliteli kitaplara tribünlerin ilgi gösterdiğini söylemek zor..

Türkiye'de yayın dünyasının farklı alanlarda kitap yayımlamayı alışkanlık haline getirmesiyle, futbol kültürüyle ilgili kitaplarda da gözle görülür bir artış yaşanmaya başlandı. Futbol kulüpleri, anılar, köşe yazıları, futbol kültürü gibi temel başlıklarla sıralanabilecek bu kitaplara son bir buçuk ay içerisinde dört kitap daha eklendi. Bunlardan ilki Mehmet Ali Gökaçtı'nın Bizim İçin Oyna: Türkiye'de Futbol ve Siyaset adını taşıyor. İletişim Yayınları'ndan çıkan kitap yayımlanmadan çok kısa bir süre önce vefat eden Gökaçtı, Osmanlı'nın son dönemlerinden bugüne kadar olan tarihsel süreçte değişen politik koşullarla, siyasetçilerin ve siyasi nüfuz peşinde koşanların futbol üzerinden kurdukları ilişki ve bununla bağlantılı olarak da futbolun Türkiye'de izlediği seyrin izlerini yakalamaya çalışıyor. İletişim Yayınları'ndan çıkan bir diğer kitap ise Mehmet Yılmaz'ın derlediği Samsunspor -Kırmızı Beyaz Siyah adını taşıyor. Kitap, birinci lige çıkan ilk Karadeniz takımı olan Samsunspor'un kuruluşundan bugüne şaşaalı dönemlerinden yaşadığı trajik olaylara kadar kapsamlı tarihini ortaya koyuyor. Yine son bir buçuk ay içerisinde Fenerbahçe Galatasaray derbisinin yüzüncü yıldönümüne denk gelen günlerde Doğan Kitap'tan Yer Fener Gök Cimbom kitabı ve Gol filminin Alfa Yayınları'ndan çıkan aynı adlı kitabı yayımlandı. Türkiye'de yavaş yavaş da olsa bir futbol kitaplığı oluşsa da acaba bu kitaplığın değerini taraftar biliyor mu? Yoksa taraftarlar futbolu sadece seyirlik bir olay olarak mı algılıyorlar? Futbolun sadece 90 dakikadan ibaret olmadığını ve bir kültürel değer taşınıdığını her daim yazı ve beyanlarında dile getiren spor yazarlarına göre taraftarlar genel olarak bu kitaplarla pek ilgilenmiyorlar. Bu ilgisizliğe rağmen bu kitapların değerinin epey önemli olduğunu düşünüyorlar. Spor yazarlarına son dönemde çıkan futbol kitaplarını ve taraftarların kitapla ilişkisini sorduk.

http://www.sabah.com.tr/haber,077DB52DFDA7424FB2232E4CC144A05A.html

AlıntıHaşmet Babaoğlu (SABAH yazarı)
Mehmet Ali Gökaçtı'nın kitabını ve Samsunspor kitaplarını beğendim. Aslında bu kitapları taraftardan çok yine kitap okurları okuyor. Maçlar, kulüplerin tarihinden önemli. Samsunspor, Ankaragücü ya da Eskişehirspor gibi kulüp tarihiyle ilgili kitaplar önemli. Bu kitapları okuduğunuza o illerdeki kültürü anlıyorsunuz. Bir tür sosyolojik doküman bunlar. Bana göre federasyon da, elindeki belgelerle futbol tarihi kitaplığı oluşturmalı. Sade futbolla değil sporun başka dallarıyla ilgili de pek çok çalışma yapılabilir. Örneğin neden bu ülkede birileri çıkıp da, ata sporumuz dediğimiz güreşle ilgili bir şeyler yapmaz, Gazanfer Bilge monografisi kaleme almaz? Veya neden bizde 60 ve 70'lerde manşetlerden inmeyen bisiklet sporuyla ilgili bir çalışma yapılmaz?

AlıntıBağış Erten (Eurosport Türkiye Genel Yayın Yönetmeni)
Samsunspor kitabını okudum. Mehmet Ali Gökaçtı'nın kitabını ise editoryal süreçinde olduğum için birkaç kez okuma şansı buldum. Futbol kitapları basımında özellikle son 15 yılda bir hareketlilik var. Ama bu bir kütüphane oluşturmaya yeterli değil. Az biraz kitaplar basılıyor ama okunmuyor. Monografik çalışmalar bence çok önemli. Ama bir kulübün kendi resmi yayınıyla, ya da sadece istatistiki bilgilere boğulmuş bir kitapla olmaz bu işler. Sadece kitap değil, futbol kültürüne dair her şeye, mesela bir sergiye, bir kütüphaneye, bir müzeye destek vermek gerek. Türkiye'de futbol kültüründen şikayetçiysek bunu ancak kültürel alana açılarak düzeltebiliriz. Neden bir futbol federasyonu kültür fonu oluşturulmasın ki?

Sercan

takım Samsunspor derleyende Mehmet abim olunca okunuyo tabi...