Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Yavuz Bahadıroğlu'nun Mimar Sinan adlı kitabı ile Adem Yavuz Arslan'ın Bi Ermeni Var adlı Dink cinayetini anlatan kitaplarıyla temmuz ayını kapattım.

CurvaSs

daha başlamadım, zaten kitabı da yeni aldım ama güzel bi' eser olduğundan şüphem yok.

aşk ve öbür cinler / gabriel garcia marquez

mehmet yılmaz

Beşir Ayvazoğlu'nun yıllar önce çıkan romanı Bozgunda Fetih Rüyası'nı okumak ancak kısmet oldu. Kitap bir biyografik roman niteliğinde. Romanın kahramanı ise ünlü şair Yahya Kemal Beyatlı. Romanda ağırlıklı olarak 1915'ten 1922'ye kadar yaşananlar yer alıyor. Yahya Kemal'in şahsi hayatına paralel olarak Osmanlı ve Türk tarihi de arka dekorda anlatılıyor. Romanda devrin edebiyatçı, gazeteci, siyasetçi, devlet adamı ve askeri kişilikleri de kendine yer buluyor. Bilhassa kaybedilen Balkan toprakları ve şairin içinde açtığı yaralar dikkat çekici. Döneme ve şaire ilgi duyanlar için önemli bir kitap.

maraton

Birader bizlerden aldığın maaş ile yan gelip yatıyorsun sırf sıkıntıdan işsizlikten de çok kitap okuyorsun.. Biz senin maaşını ödeyebilmek için sırtımızda ter it gibi koşturuyoruz.. Bir de hava yapıp başlığı rehin alma !! Bu arada şu an Emrah şerbes in son kitabını okuyorum şu ana kadar yavan gidiyor.. Bitirmeden yorum erken ama yazarın o eski güzel cuk oturan karakter inşası bu sefer olmamış gibi.. Umarım yanılırım be kitap bitince fikrim değişir.. Şimdilik behzat amirimin hatrına okuyorum

mehmet yılmaz

O kitabın sonunda kayser soze ortaya çıkacak,  bir de yüzük düşünce sır ortaya çıkacak :)
Deliduman'ı almayı düşünüyordum ama madem sen begenmedin alayım hemen  :P
Murat Menteş, ruhi mücerreti oku, şahane...
Ben tatildeyken özellikle senin 'it gibi' çalıştığını bilmek kitapları daha bşr keyifli hale getiriyor ;)

mehmet yılmaz

Önce Harun Tokak'ın Önden Giden Atlılar adlı kitabını okudum. 90'lı yılların başında adını bile ilk defa duydukları ülkelere giderek buralarda okul açan fedakar öğretmenlerin hikayeleri var kitapta.

Ardından Ali Çimen'in 'Tarihi Değiştirenler' serisinin son kitabı olan 'Özel'i okudum. Daha önceki seriden seçilmiş isimlerin ve oalyların olduğu kitap üslubu bakımından çok başarılı. Tarih severlere şiddetle tavsiye edilir, üstelik fiyatı da sadece 5 TL.

mehmet yılmaz

Ali Çimen'in bir istihbarat romanı olan Kırık Heykel'i.
Roman CIA, MİT, Mossad, MI6, FSB, VEVAK gibi gizli servislerin Ortadoğu'daki mücadelesini anlatıyor. Romanın kahramanı Sibel Ulutürk adlı bir MİT ajanı. Özellikle 2009-2012 arasındaki olaylar etrafında işleniyor. Casusluk hikayelerinden hoşlananlar için ideal bir roman.

mehmet yılmaz

Ali Çimen - Tarihi Değiştiren Liderler

Tarihi Değiştirenler serisi Ali Çimen imzalı bir popüler tarih çalışması.  İşte bu serinin bir ürünü olan Dünyayı Değiştiren Liderler'de kadim zamanlardan bu yana dünyanın çehresini, gidişatını değiştirmiş pek çok önemli isimden bahsediyor bu kitap. Klasik tarih anlatıcılığının üstüne başarılı bir üslup eklendiği kesin. Ayrıca ilgi çekici fotoğrafların ve sonlara iliştirilen notlar da okuma kolaylığı sağlıyor.

mehmet yılmaz

Mustafa Armağan, Ufukların Sultanı - Fatih

Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul/Fetihle ilgili çeşitli kaynaklarda yayımladığı yazılarını derlediği bir kitap olmuş Armağan'ın. Büyük Sultan Fatih'e ilgi duyanlar için güzel bir çalışma. Fetihle ilgili ve elbette Fatih'le ilgili bir kısmını bildiğimiz önemli bilgiler veriyor.

Furkan

İsmail Bilgin- Osmanlılar Geliyor

Horasan'dan Söğüte kayı boyunun o kutlu göçünü anlatıyor. Mükemmel bir eser.

esedullah

Hüseyin Nihal Atsiz-- Bozkurtlar Diriliyor ( Yeniden 3. defa )

Desiqner

RİYÂZÜ'S SÂLİHİN

En meşhur hadis kitaplarından olan Riyazü's Salihin insana ve ibadete yönelik her konuya öncelikle Ayetler sonra Sahih Hadisler (Buhari,Müslim) üzerinden yaklaşmış...
Sahih hadislerde geçen hadiseler o kadar çekiyor ki kendine Peygamber efendimizin meclisinde bulunmuşsunuz hissine kapılıyorsunuz.Ben ve benden önce okuyan birkaç arkadaşıma kitabın hissettirdiği bunlar...
Bundan sonra İnşallah İmam-ı Gazzali'den  İHYA-İ ULÛMİDDİN eserini okuyacağım...

CurvaSs

şimdiye kadar okumamanın verdiği üzüntüyle 375 sayfa bitti. uçurtma avcısı, okumayanların kesinlikle ama kesinlikle okuması gereken bi' kitap, başından kalkamıyorsun o derece güzel.

biten kitap yerine de bugün '1984'ü almayı düşünüyorum.

orucreis

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: CurvaSs - 03 Eylül 2014, 14:48:59
şimdiye kadar okumamanın verdiği üzüntüyle 375 sayfa bitti. uçurtma avcısı, okumayanların kesinlikle ama kesinlikle okuması gereken bi' kitap, başından kalkamıyorsun o derece güzel.

biten kitap yerine de bugün '1984'ü almayı düşünüyorum.

1984 çok iyidir. Big Brother. Günümüze de çok uygun. Aynı şekilde Orwell'ın Hayvan Çiftliği'ni de okumalısın bence.

Uçurtma Avcısına gelince... En iyisi hiç gelmeyeyim. Müthiş bir duygu fırtınası. Bir gecede sabaha dek soluksuz okumuştum.
Aynı şekilde 'Bin Muhteşem Güneş' de var. O da çok iyi ama ben sonuncusu olan Ve Dağlar Yankılandı'yı cesaret edip okuyamadım. Çünkü beni çok sarstı iki kitabı.