Şu An Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Başlatan Clint_Eastwood, 31 Temmuz 2008, 22:05:10

« önceki - sonraki »

Ajan

Alıntı yapılan: samsuni - 27 Ağustos 2012, 00:45:33
Eğer bildiğin, iyi olduğunu düşündüğün kitaplara rastlarsan hiç düşünme al derim. Ama sırf ucuz diye öylesine kitap almanın da hiç bir anlamı yok bence.

Birçok dersin LYS 46 yıllık çıkmış sorular ve çözümleri olan kitaplar gördüm abi özellikle matematik ve geometrisini almayı düşünüyorum ama kullanabilirlik açısından sıkıntı olmasından korktuğum için bir türlü sipariş veremedim  :o

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: Ajan - 27 Ağustos 2012, 01:11:19
Birçok dersin LYS 46 yıllık çıkmış sorular ve çözümleri olan kitaplar gördüm abi özellikle matematik ve geometrisini almayı düşünüyorum ama kullanabilirlik açısından sıkıntı olmasından korktuğum için bir türlü sipariş veremedim  :o

Benim bildiğim kelepirden kasıt 2. el değil, hiç kullanılmamış ama satılamamış kitaplar.

Ajan

Alıntı yapılan: samsuni - 27 Ağustos 2012, 01:17:09
Benim bildiğim kelepirden kasıt 2. el değil, hiç kullanılmamış ama satılamamış kitaplar.

Öyleyse gönül rahatlığı ile sipariş veriyorum abi teşekkür ederim bilgi için

BigBadMama5552

Alper Canıgüz - Oğullar ve Rencide Ruhlar.

mehmet yılmaz

19 Eylül 2012, 12:33:02 #544 Son düzenlenme: 19 Eylül 2012, 18:49:21 samsuni
ilk olarak Yillar once okumus oldugum bir kitabı, taha akyol'un osmanli ve iran'da mezhep ve devlet'ini okudum. Alevilik, osmanli, Sah ismail, yavuz ve türkiye'nin neden asla iran gibi olamayacagi harika anlatilir o kitapta. Akabinde erhan afyoncu'nun osmanli'nin hayaleti adli kitabini bitirdim. 10 tl'lik cep kitap olarak basilmis. Okunmasi kolay, ilgi çekici bir kitap. ikisini de tavsiye ederim.

Ajan

Yalçın Küçük- Ders1 Küçülme Savaş

ult55ras

Doğu Perinçek - Türk Ordusu Kuşatmayı Nasıl Yaracak

Clint_Eastwood

Sarıkamış/ Beyaz Hüzün  - İsmail BİLGİN

Sarıkamış Harekâtını anlatan hüzünlü ve etkileyici bir roman... Dili oldukça yalın, sürükleyici, film tadında... İsmail BİLGİN'in en iyi romanı... Sarıkamış'ı unutmamak adına Türk Gençlerinin okuması gerekli diye düşünüyorum...

İyi okumalar...

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=98936&sa=119662541

Clint_Eastwood

Alıntı yapılan: emre - 08 Ağustos 2012, 14:53:55
John Verdon- Aklından Bir Sayı Tut 'u okudum ben de iftarı beklerken yapacak iş aradığım bugünlerde.

Pek kötü bir yorum duymamıştım hakkında ama ben beğenmedim açıkçası. Yazarın ilk romanı, sürükleyicilikten başka bir özelliği yok. Adının aklından bir sayı tut olması dolayısıyla sayılarla ilgili bir şeyler olabileceği de cezbetmişti beni ama küçük bir ayrıntıdan başka bir şey değilmiş. Neden böyle ufak bir detayı kitabın adını verdi anlamadım.

Mükemmel bir kurguyla başlıyor izlenimi verip daha sonra tipik bir seri katil hikayesiyle bitiyor. Çevirisi de sıkıntılı. Çok boş vaktiniz olmadıkça tavsiye etmem.  :)

Kitap tam bir pazarlama ürünü gibi dursa da türün hayranlarını kesinlikle tatmin ediyor... Kitabın sonunda cevaplanmayan bir kaç konu var ama kurgusal olarak gayet güzel. Merak seviyesini hep üst düzeyde tutuyor... Ayrıca John Verdon'ın ilk kitabı ve gelecek vaad eden bir yazar. Şu an 2. kitabı "Gözlerini sımsıkı kapat" ı okuyorum...

BigBadMama5552

mehmet yılmaz

28 Eylül 2012, 10:59:35 #550 Son düzenlenme: 28 Eylül 2012, 11:02:37 samsuni
Alıntı yapılan: BigBadMama5552 - 26 Eylül 2012, 16:33:05
Yusuf Atılgan - Anayurt Oteli.

Ağır işleyen bir romandır, Değişik bir türü var. Psikolojik faktörler ön planda. Yanılmıyorsam Zebercet için Türk edebiyatının en antikahramanı derler.

Ötüken Neşriyat'tan çıkan Cem Sökmen imzalı, Eski İstanbul Kahvehaneleri'ni bitirdim. Son derece titiz bir çalışma olduğunu söyleyebilirim. Bendeniz, kız istemeye gittiğinde dahi kahve içmemiş birisi olarak kahve ve kahvehane kültürüne çok uzak olmama ve üstelik İstanbul'da mesela Şehzedebaşı neresidir, tam olarak bilmememe rağmen sıkılmadan okudum kitabı.

Şimdi ise Elif Şafak'ın Mahrem adlı romanına başladım. İyi olacağını tahmin ediyorum.  

özkan

Süper bi kitap diyebilirim  ;)

Adam FAWER - Olasılıksız

YaşarDoğu

Ahmet ümit -Kavim
Polisiye roman - İstanbul Hatırası kitabını okuyanlar bilirler , aynı karakterler Kavim kitabında da yer almakta.Güzel kitap tavsiye ederim.

Sinan Akyüz- Piruze (Şamda Bir Türk Gelin )

Kitap roman ama hikaye tarzında yazılmış , fazla betimleme yok , direk ana karakterin agzından anlatılıyor.Gerçek yaşanmış hikaye.Cebinizde taşıyabilir heryerde okuyabilirsiniz.

Apokrifal - Aydoğan Vatandaş
Yakın tarihimizde Mardinde bulunan gerçek incilin hikayesini anlatan güzel bir kitap.Armagedon kitabının yazarı yine güzel bir kitap yazmış.

Yukarıdaki kitapları Sözde Peygamber Ocağı denilen yerde okudum.

Şuan okuduğum kitap Huzur Sokağı - Şule Şenler Yüksel
Kitap dini roman , TV deki diziye hiç bakmadım ama kitabın aynısı kesinlikle değildir, kitap dini içeriği çok yüksek bir kitap.

Bugün ki çarşı iznimin gelişimde yanımda aldıgım kitapları malesef aramada elimden aldılar. :(
Kitapları ;
Ahmet Ümit - Sultanı Öldürmek
Sinan Yağmur -Aşka Yolculuk

emre

Alıntı yapılan: Clint_Eastwood - 25 Eylül 2012, 22:51:46
Kitap tam bir pazarlama ürünü gibi dursa da türün hayranlarını kesinlikle tatmin ediyor... Kitabın sonunda cevaplanmayan bir kaç konu var ama kurgusal olarak gayet güzel. Merak seviyesini hep üst düzeyde tutuyor... Ayrıca John Verdon'ın ilk kitabı ve gelecek vaad eden bir yazar. Şu an 2. kitabı "Gözlerini sımsıkı kapat" ı okuyorum...

ben kesinlikle katılmıyorum hocam. Tamam sürükleyici falan ama kurguda aynı başarıyı gösterdiğini düşünmüyorum.

mehmet yılmaz

Elif Şafak - Mahrem - Doğan Kitap

2000 yılında Yazarlar Birliğince Yılın Romaqnı seçilmiş bir eser. Şafak'ın henüz popüler olmadığı, ilk dönemlerine ait bir romanı. Ustalık dönemine dair ilk işaretleri burada bulabiliyoruz. Mahremiyet üzernie kurgulanmış, hikayelerin birleşimiyle ortaya çıkan ilginç bir anlatımı var kitabın. Sarsıcı sahnelerin de yer aldığı, şaşırtıcı bir kitap. Şafak okurlarına tavsiye ederim.

Kahraman Bapçum - Olimpiyat Tarihinden Unutulmaz Kahramanlar, İnanılmaz Olaylar - Ötüken Neşriyat

Türk spor yazarlığını gerçek duayenlerinden birisi olan Kahraman Bapçum'un bir çoğunu yerinde takip ettiği Olimpiyat Oyunlarıyla ilgili kitabı. Çoğu vefat etmiş olan, çok eski sporcular var kitapta. Olimpiyatlarla ilgili orijinal bilgiler de... Zatopek, Mildred Dicricson, Fanny Coen, SSCB-ABD basketbol finali, Jimmy Thorpe, Mark Spitz, Nadia Comaneci, Jesse Owens, Nurmi, Zola Budd ve Naim Süleymanoğlu gibi efsanevi sporcularla ilgili anektodlar bulabileceğiniz ilgi çekici bir kitap.