Herkesin Dikkatine:Bu Resim Senin mi Solucanı

Başlatan Nuri Asan, 09 Haziran 2008, 18:44:19

« önceki - sonraki »

Nuri Asan

09 Haziran 2008, 18:44:19 Son düzenlenme: 09 Haziran 2008, 19:59:07 admin_
İllet bir şeydir tek çare size '' Bu Resim Senin mi'' diye ileti gönderen kişinin mesajını açmamak olacaktır.Amma velakin bu lanet olası mikrop solucan 50 bin bilgisayara 1 günde bulaşmıştır.Kendi çapımızda bu solucanı uzun süren uğraşlar sonucunda yok ettik.

İlk önce tüm MSN ve WLM'leri kapatın.Bu solucanı temizlerken 2 bilgisayara virüs bulaştırdık kasıtlı olarak.Bir bilgisayarda Nod-32 diğer bilgisayarda başka bir virüs programı yüklü idi.Nod 32'yi kurarsanız çok daha çabuk sonuç alacaksınız.

Daha sonra http://dosya.beyn.org/yazilar/msn-virusu/temizlik.zip adlı siteden bir program indireceksiniz.Dosyalar birleşecek bir uyarı çıkacak evet diyeceksiniz.

Daha sonra ilk işiniz Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız olmalı.Bu virüste en önemli adım bu dünden beri deniyorum.Bilgisayarınızı yeniden başlatmassanız bu solucan temizlenmeyecek.

İndirdiğimiz dosyadaki bat dosyasını yeniden çalıştırıyoruz arkadaşlar,garanti olsun diye bilgisayarınızı yeniden başlatalım.

Nod 32 ile tarama yapın,kurtuldunuz illetten.

Yalnız arkadaşlar siz siz olun bu tür şeyleri kesinlikle açmayın...

16 SS 1965

sitedeki durgun ve sempatik bengülünün başına geldi bu  sempatik bengülünün arkadaşının  laptopu çökmüştü ama  durguna ben haber vermiştim olayı hemen ortadan kaldırdı :D

Sempatik Bengülü

Alıntı yapılan: bursadan55 - 09 Haziran 2008, 19:22:57
sitedeki durgun ve sempatik bengülünün başına geldi bu  sempatik bengülünün arkadaşının  laptopu çökmüştü ama  durguna ben haber vermiştim olayı hemen ortadan kaldırdı :D

evet ya sorma arkadaşımın laptopu çöktü bir ileti gitmiş benden bu resimdeki sen değilmisin ne işin var o sitede diye arkadaşımda merak edip tıklıyo sonrası malum herkez dikkat etsin böyle şeylere bugünde benim msn adresimi kırmışlar ve benim adıma kontör istemişler allahtan kuzenler ve arkadaşlarım hemen farketmişler neyse herkez dikkatli olsun bu tür konularda

16 SS 1965

bide böyle birşey var

bu iyiligimi unutma sakin   numarani girip kontor istiyosun 100 kontor ve 500sms veriyolar ben yukledim superr   

Bafralı

evt bana da geldi
Allahtan o sırada internet cafedeydim.
Ucuz yırttım.

harbisamsunsporlu5517

avast vırus temızlemede işe yarıyor ntkrnl vırusunde bu programı kullanın