Kasım Çıkla

Başlatan mehmet yılmaz, 25 Mayıs 2008, 14:27:32

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

25 Mayıs 2008, 14:27:32 Son düzenlenme: 29 Mayıs 2008, 19:43:12 samsuni
Kasım Çıkla

1967 Samsun doğumludur. 1987'den itibaren sürekli olarak Samsunspor forması giymeye başlamıştır. Samsunspor'dan ayrıldığı 1995 yılına kadar takımın banko oyuncusu ve stoperidir. Savunmadaki hava hakimiyeti ve yürekli oyununun yanı sıra ortalamanın üzerinde gol atabilen bir savunmacı idi. Samsunspor'da lig dördüncülüğü ve beşinciliği, Balkan Kupası, İki kere İkinci Lig şampiyonluğu kazanmış, Türkiye Kupası ve Başbakanlık Kupası finali oynamıştır. Kaptan Ercan ile birlikte uzun yıllar boyunca 4 ve 5 numaralı formaları paylaşmışlardır. Samsunspor'da sembol bir oyuncu olacakken Multescu ile yaşadığı anlaşmazlık sonucunda 8 yıllık Samsunspor serüvenini noktalamış ve Karşıyaka'ya gitmiştir. Bakırköyspor, Sapancaspor ve Bartınspor formaları giyerek futbola veda etmiştir.

veis

evet kendisiyle bakırköy e geldikden sonra birebir tanışdık.ama herdaim saglam defansı ile göz kamaştırırdı.ayrıca sessiz kişiligiylede çok beyefendiydi.bakırköysporda iken 3 maçını seyretdim ama resmen ben buraların adamı degilim diye bagırıryordu.

hasselbaink

Kornerlerde ileri çıkar zank diye takardı topu filelere. Karagümrük, Antalya, Karabük, Zeytinburnu, Karşıyaka.... Çok golünü bilirim Kasım Abinin o şekilde. Samsunspor'un simge isimlerinden birisi olacakken Multescu'nun yüzünden Bünyamin'le birlikte ayrılmıştır takımdan. İzmir'de yanlış işlere bulaşıp epey para kaybetti. Ama benim Samsunspor hatıralarım arasında hep sevip, saydığım bir isimdir.

s_uzunkaya

90-91 sezonuydu, kocaeli samsunda inanılmaz bir şekilde 2-0 öndeydi ve maç da 90. dakkaydı. stattan çıktıydım ve çıkar çıkmaz golllll seslerini duyarak kendimi stada attım uzatmalarda bitiyor artık ve son saniyelerde kasım ın golüyle 2-2 ye getirmiştik maçı :)

hasselbaink

O sezon Kocaeli ile çekişiyorduk ama dediğin maç Karagümrük maçı idi. 0-2 idi oyun 88 ve 90'da atmıştık golleri. İkincisini Kasım atmıştı, ilkini hatırlayamadım.

mehmet yılmaz

Evet, o maç Karagümrük maçıydı. Nisan ayında oynanmıştı. Ben o maça gidememiştim. Çarşamba Mahallesinde top oynuyorduk arkadaşlarla. Bir yandan da karşıdaki kırtasiyeciye gidip skoru soruyorduk. 2-0 'ı duyunca canım sıkılmıştı. Eve gelince 2-2 bittiğini duymuş buruk bir sevinç yaşamıştım.

3-4 haft sonra şampiyon olmuştuk zaten. Tam da 19 Mayıs haftasına denk gelmişti o şampiyonluk. ( İnşallah bu seneki de öyle olacak...) Hatta TRT'de Pazar eğlence programı vardı ve Samsun'dan olmuştu naklen yayın. Programa Samsunsporlu futbolcular tam takım halinde eşofmanlarla katılmışlardı. Sunucu Kasım'a mikrofonu uzatmış ve şampiyonluğu getiren oson dakika golünü sormuştu, yani Karagümrük maçını.

Nuri Asan

Kasım Abinin Bartınspor'da oynadığını duymuştum bir ara doğrumudur acaba?

Bu arada Forum yönetimine ricada bulunsak;
Futbolcularımız diye yeni bölüm açılabilinir mi acaba?
Tabi ki bu bölümde Erol Kapusuz gibi parazitler değil;Bünyamin,Kasım,Vural,Ercan...gibi adam gibi adamlar bulunması şartı ile.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: samsuni - 25 Mayıs 2008, 14:27:32
Kasım Çıkla

1967 Samsun doğumludur............Karşıyaka'ya gitmiştir. Bakırköyspor, Sapancaspor ve Bartınspor formaları giyerek futbola veda etmiştir.

Eski futbolcularımızı zaten bu bölümde değerlendiriyoruz. Yenilerden şimdilik ayrı bir başlığı hak eden kimse yok gibi. Ama önümüzdeki sezon belki olabilir böyle bir bölüm.

s_uzunkaya

27 Mayıs 2008, 14:13:32 #8 Son düzenlenme: 27 Mayıs 2008, 14:19:13 slazenger
  arkadaşlar gelmeyin üstüme yawww, yaşlılıma verin  :P...önemli olan kasım ın uzatma dakkalarında gol atması dimi  ::) hassellbaink bu arada bravoo abii gerçekten...sen söleyince dakkalarıda hatırladım, hatta galibiyet için bastıracak vakit bile bulmuştuk değilmi :)

veis

bu denli özümüzden insanlarla başarılı yılları anmak çok güzlede bu adamlar dan teknik ve idari anlamda yararlanamamak çok kötü.bugün ercan kaptan vural isa bünyamin gibi nice kaliteli oyuncularımız varken biz halen ts li oldugu belli olan ymnetici ve idarecilere teslim ediyor canım samsunsporu.

celebi

hem kişiliği ile hem futbolu ile beyefendi bir futbolcuydu

gurbet

28 Eylül 2008, 13:42:49 #11 Son düzenlenme: 28 Eylül 2008, 14:37:55 **KaR6**
GERÇEKTEN SAMSUNUN VE SAMSUNSPORUN YETİŞTİRDİĞİ EN BÜYÜK STOPERLERDEN BİRİDİR. TALİHSİZLİĞİ OYNADIĞI DÖNEMDE MEVKİİSİNDE TRABZONLU KEMAL. GS BÜLENT, BŞK LI GÖKHAN GİBİ BÜYÜK FUTBOLCULAR OLMASIYDI. O YÜZDEN MİLLİ OLAMADI  AMA KESİNLİKLE MİLLİ OLMAYI HAK ETMİŞTİ. EĞER BUGÜN OYNASAYDI FATİH TERİM'E GÖRE TÜRKİYENİN EN İYİSİ DİYE LANSE EDİLEN SERVET 18 KİŞİLİK KADROYA BİLE GİREMEZDİ. AYRICA KASIM ADAM GİBİ ADAMDI. İYİLİK SEVERDİ.
BENİM ANLAMADIĞIM BÖYLE ADAM GİBİ ADAMLARA NEDEN SAMSUNSPOR YATIRIM YAPMAZ. BUNU ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL, TÜM SAMSUNSPOR CAMİASI ARTIK ANLAMALI Kİ BAŞARI NÜFUS KAĞIDINDA SAMSUN DOĞUMLU OLANLARDA YADA SAMSUN NÜFUSUNA KAYITLI OLAN FUTBOLCU VE TEKNİK ADAMLARDADIR.
GEREKİRSE BU ADAMLARI GÖNDER TEKNİK DİREKTÖRLÜK KURSLARINDA YETİŞTİR ONDAN SONRA KULLAN.

Lutfen tüm mesajı buyuk harflerle yazmayalım.. teşekkürler..

kumköylü ahmet

kendisi hakkinda bilgim yok tanimiyorumda daha oncede duymadim

gurbet

kumköylü ahmet kardeşim yaşın kaç bilmiyorum ama şu an 40 yaş ve üzeri olanlar kasım ın ne büyük stoper olduklarını bilirler. stoper olduğu halde her sene ortalama 5 gol atardı. ayrıca oynadığı sürece hiç yedek kaldığını hatırlamıyorum. gösterişsizdi ayrıca beyefedi idi.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: gurbet - 18 Ekim 2008, 21:26:42
kumköylü ahmet kardeşim yaşın kaç bilmiyorum ama şu an 40 yaş ve üzeri olanlar kasım ın ne büyük stoper olduklarını bilirler. stoper olduğu halde her sene ortalama 5 gol atardı. ayrıca oynadığı sürece hiç yedek kaldığını hatırlamıyorum. gösterişsizdi ayrıca beyefedi idi. 

40 yaşa gerek yok, yaşı benim gibi 29-30 olanlar da iyi bilirler Kasım Çıkla'yı. Kumköylü'nün bilmiyor oluşuna şaşırdım doğrusu. Ayrıca dediklerin de çok doğru, Türkiye'nin en golcü stoperlerinden birisiydi.