Nam-ı Diğer Timofte'yi Kaybettik!!!

Başlatan maço, 24 Ocak 2008, 19:31:46

« önceki - sonraki »

Ladikli

Dayı oğlum,kardeşim ,abim,arkadaşım ,dostum,herşeyim;
     Ne yazacağımı,nasıl yazacağımı hiçbirşeyi bilmiyorum.Tam bundan bir hafta önce akşam İstanbul'daki   dayımın oğlu telefon açtı.Nerdesin diye sordu.Bende evdeyim dedim.Yalnızmısın,kimse varmı yanında dedi.Bende Mesut var diğer odada başkada kimse yok dedim.Sesi çok kötüydü.Sakin ol sakın panik yapma dedi.Teoman trafik kazası geçirmiş vefat etmiş dedi.Şaka yapacak başka şey yokmu dalga geçme dedim kapattım telefonu.Tekrar aradı yine söyledi doğru,bende inanamadım neyapacağımı şaşırdım dedi.Ben yine inanmadım,inanamadım.Acı haber tez duyulur derler gerçekten doğruymuş,evin önünde bir anda kalabalık toplanmaya başladı.
      Taksiyle yola çıktık Samsun'a doğru,diğer gelecek olanlara  otobüs ayarlandı.Samsuna Kocaeli maçı için gidecektim onunda tarihine vardı,erken gitmemem gerekiyodu.Çünkü Teoman ile öyle konuşmuştuk maçı beraber izleyecektik herzamanki gibi yine.Samsun'a gidiyorum ama niye gittiğimi  bilmiyorum.Telefonum sürekli çalıyor başsağlığı diliyolar,ben inanmıyorum inanmak istemiyorum.Bu ani yola çıkışımın sebebi Teoman'ın vefatı olamazdı,olmamalıydı.Samsun devlet hastanesine sabah saat 7 gibi ulaştım,kendimdeyim hiçbirşeyim yok,çünkü ben başka birşey için gitmiş olmalıyım oraya,Teoman orda olamazdı,olmamalıydı.Morgun önü kalabalıktı,hep tanıdık simalar.Dayım,yengem,doktor,babam,annem...İçeri girdim hiçkimse kendinde değil, bağıra-çağıra,hıçkıra-hıçkıra ağlıyor...Bir ara kendimi kaybetmişim,geçmişim,ama ayakta kalmalıydım,çünkü benim destek olmam gereken çok insan var orda.Bilgehan(Teoman'ın en küçük kardeşi)Konya'da okuduğu için henüz gelmemişti.Otogara(Teoman'ın renlerinin değişmesi için çok mücadele verdiği,ettiği)Refik abiyle almaya gittik.Otobüs fazla sürmeden geldi ve buluştuk.Arabayla Atakum'a doğru yola çıktık,çünkü hastanedekilerde buraya eve hareket etmişler.Refik abi bana eve gitmeden arabada söyle durumu dedi.Nasıl söyleyeyim,ne diyeyim,ben kendim inanmıyorumki ona söyleyim,güç bela söyledim,sarılıp kaldık öyle hiçbirşey diyemeden.Evin önüne gittik fazla sürmeden herkes geldi,sanki kıyamet koptu o an...
     Ordan bir süre sonra hareket edip,herkesten çok sevdiğin,yolunda yürüdüğün,peşinden koştuğun ,maddi-manevi hertürlü desteğini verdğin,İstanbul'u onun için terk ettğin Samsunspor'una geldik,beraber antreman izlemeye gittiğimiz yer varya orası.Bu sefer çok kalabalık orası,antrenmandaki gibi 3-5 kişi değil...ordan adliyeye(büromuzun önüne) Büro altıncı katta olduğu için manzarası güzeldi,burdan etrafı seyredip yorum yapmak  çok hoşuna giderdi...burdan havasını,suyunu çok sevdiğin köyümüze gittik.Yollar kar kıyamet,ama heryer çok kalabalık,(görmelisin eminim gördünde)herkes çok zor şartlar altında köye ulaşmış.(kırmızı-beyaz Samsunspor otobüsüde içinde taraftarlarıyla)Çünkü çok çok sevdikleri seni son yolculuğunda yalnız bırakmayacaklardı,bırakmadılarda...
      Samsunda çok güzel günlerimiz geçti.Askerliğini Kayseri-Yahyalıda uzun dönem yapmıştın,ilçenin Garnizon Komutanıydın.O yıllarda arabamız olmadığı için taksi kiralayıp gelmiştim,çok sevinmiştin. Heryere beraber gittik,gezdik,büroyu sabah açtık akşam kapattık...Üniversiteyi 2003 yılında bitirmiştim ama görev alamamıştım.İyikide alamamışım çünkü bu yıllarda hep seninle beraberdim.Keşke yine  yanımda olsanda ben ömür boyu işsiz-güçsüz gezsem hiç çalışmasam.Ankara'ya,Yozgat'a,İstanbul'a daha aklıma gelmeyen bir sürü yer.Maç haftası ayrı bir heyecan sarardı seni.Atkını,maç montunu günler öncesinden hazırlar yerinde duramazdın.Maçtan saatler öncesinden stada gitmek isterdin yağmur-çamur demeden çünkü;oranın havasını atmosferini yaşayacak,telefonunla çekim yapıp siteye koyacaktın ki gurbette yaşayan Samsunspor'lular izleyebilsinler diye.Bunları maç akşamı siteye yükleyebilmek,yetiştirebilmek için evede bir bilgisayar aldın,herkes merak eder, yarına kadar beklemesin diye.Gurbettekilerde bilirdiki Timofte bu işi yapacak takımından en güzel şekilde haberleri verecek,o güzel değerli yorumlarını yapacak.Kendinede bir araba aldın,sevdiğin, aşığı olduğun Samsunspor'un flamasını astın.Keşke arabayıda almasaydın,flamayıda asmasaydın.Allah(c.c)herşeyin en iyisini ve doğrusunu bilir ...Siteye yazan,yazamayan,acımızı paylaşan,paylaşamayan herkesten Allah(c.c)razı olsun,varolun,sağolun.Sen anlatılmaz yaşanırsın TİMOFTE
       Dayıma,yengeme,İbrahim'e,Bilgehan'a,bana,herkese Allah(c.c)sabır versin,mekanın cennen olsun.

Sercan

Alıntı yapılan: SamsunSpor_34 - 24 Ocak 2008, 19:38:16
Samsunsporluların kaderimidir boylesi kazalar anlamadım gitti Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ailesine sabırlar dilerim..

Evet bende şimdi bunu düşündüm.Hep Samsun'u çok sevenler onun için çalışanların kaderimi bu?Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.Hem Teoman abinin hemde Samsunspor şehitlerimizin...

timsahlar

Ailesinin ve tüm Samsunspor camiasının başı sağolsun,mekanı cennet olsun...

Bursadan sevgilerle...

Lazoli

baha55

55_HayLAZ_55

inanın haberi aldıktan sonra siteye giremedim şimdi yazıyorum mekanın cennet olsun güzel insan

gaziosmanpasali

tum Samsunspor camiasının ve Samsun halkının bası sagolsun. GAZİOSMANPAŞA TARAFTAR GRUBU olarak herkesın bası sagolsun

kübra55

bizim için büyük bir kayıp oldu başımız ssaolsun teoman abi'ye çok üzüldük
Allah rahmet eylesin

yasemin 5516

teoman abiyle yüzyüze konuşmadım ama kendisini çok seviyordum ailesine ve sevenlerine allah sabır versin mekanın cennet toprağın bol olsun teoman abi. TERKETMEDİ SEVDAN BİZİ. :'(

dilek

Allah'ım ne büyük bir acıdır bu? Katlanmak çok zor, anlatılacak kelime yok, bir tarafım yarım şimdi..

Biz birlikte büyüdük seninle, abi kardeş olmuştuk, geceleri oturup sabahlara kadar sohbetler ederdik, ceviz kabuğunu izler yorumlar yapardık. Bazen koltuğunun altına sıkıştırıp tavlayı zile basardın ''Seni yenmeye geldim'' derdin, yenince sevinirdin çocuk gibi o mahçup gülümseyişin yerleşirdi hemen dudaklarına, ben yenersem kızdırmaya çalışırdım seni ama hiç kızmazdın, bilirdin çünkü seni kızdırmak için söylediğimi..

Sen tam bir Samsun ve Samsunspor aşığıydın, ben senden öğrendim Samsun sevgisini. Lise defterlerindeki ders örneklerinde bile Samsunspor ve Timofte'nin adı geçerdi, satır satır. Okulu bitirince Samsun'a yerleşme kararı almıştın, çok sevinmiştim bu kararını duyunca.    Belki bu kararı almak zor olmamıştı senin için ama uygulamada çok zorlandığın dönemler olduğunu hatırlıyorum.. Bazen işler tersine giderdi işte.. Ama sen yılmadın o çok sevdiğin Samsun ve Samsunspor'una yakın olabilmek için mücadele ettin karşına çıkan her zorlukla, sen kendi kişiliğinden ve doğrularından ödün vermeden, doğru bildiğin şeyi söyleyerek, yanlışın karşısında durarak hiç kimseye boyun eğmeden başardın..

Seninle tanışma fırsatına erişmiş kişiler  bence şanslı saymalı kendini çünkü senin gibi bir insan birdaha gelmeyecek bu dünyaya;

Sen koca kalpli büyük insan...Rahat uyu...
Dualarımız hep seninle...

Kara Mamba

Çok sevilen biri ben tanımadım ama sevenlerine baş sağlığı diliyorum.

gaziosmanpasali

benımde tanıma fırsatım olmadı ama cok sevılen bırı oldugu kesın mekanı cennet olsun GAZİOSMANPAŞA TARAFTARLARI OLARAK CAMIAYA AİLESINE VE SEVENLERINE tekrardan bassaglıgı dılıyoruZ.

Derya

mehmet yılmaz

Benim bile daha önce görmediğim fotolarımız var orada; of... offf....... Klibi izlerken çok kötü oldum gerçekten de. Bu güzel insan, sevgili dostum, kardeşim... İnanamıyorum halen. Sanki birazdan MSN'ye girecek ve "s.a., hayırdır selam yok mu?" yazacak gibi...

Sadece Samsunspor

yine çok kötü oldum ya teoman abi seni hiç göremedim ama yazışmayla bile bu kadar sevdirdin kendini bana

asla unutulmayacaksın teoman abi  :'(