Felix-Michel N'Gonge

Başlatan timofte, 03 Aralık 2007, 13:29:52

« önceki - sonraki »

timofte

Sevgili Edmontdante'nin 1980'li yıllardan arşivini bizlerle paylaşmasından sonra, 1990'ları ağırlıkla içeren şahsi arşivimden ben de sık sık paylaşımda bulunmaya karar verdim. Takımımızda iki sezon oynayan N'Gonge den iki fotoğraf, birinde Bjk'yi 97 senesinde dörtlediğimiz maçtan sonra Milliyet gazetesinin kendisi hakkındaki yorumları var..

edmontdante

ASİCS forma süpermiş .NGONGE ilk maçında kırmızı kart görmüştü deplasmanda oynadığımız fb maçıydı.Trabzon'da yaylada olduğumuz için maçı radyodan dinliyorduk.Spiker'in anlattıklarından  dehşet bir forvet olduğu anlaşılıyordu.Önünde kimse duramayacak falan diye düşünmeye başlamıştım.Ama zamanla düşündüğüm gibi olmadığı ortaya çıktı.Ya da ben çok dehşet bir oyuncu hayal etmişim demekki.İyi oyuncuydu eşi AVUKAT tı galiba.bjk maçındaki performansını  zaten kimse unutmamıştır

jean

bu adama hastaydim bjk yi 4-1 yenmistik sahane oynamisti bide bursasporu bursada 3-2 yenmistik adam resmen tek basina maci almisti faul yaptilar buna bagirmasi taa ekran basindan duyudlu bunun gibi dinamik forvet bulmak zorlasti

tuzlalı

Bu oyuncuyu ilk maçında, Çanakkale Dardanel e karşı Samsunda stadta izleme şansı bulmuştum. Öylesine bir maç çıkardı ki, çok umutlandırmıştı beni. Dardanelin sol tarafını felç etmişti. Gelen bütün hava toplarını almıştı. Neredeyse bütün ikili mücadeleleri kazanmıştı. Çok mutlu olmuştum.

İyi oyuncu olmasına rağmen, bazı maçlardaki üst düzey performansı beklentimizi artırmış olmalı ki, biraz hayal kırıklığı yaşattı bize. Biraz daha başarılı oyununda istikrarlı olabilse çok daha güzel anılarını paylaşıyor olurduk elbette.

ali ihsan

Dardanel maçında meşhur Kompela onu durduramamıştı.Öyle bir tekme attı ki N'Gonge'ye saha dışında 5 dk.tedavi görüp oyuna öyle dönebilmişti.Gününde oldumu izlemesi çok keyifliydi gerçekten.

veis

bizim sitedede ngonge vardı kayboldu nerelerde ya.

Kaya

ngonge nin gs li van gobel i bayılttığı maçı hiç unutamam nasıl da sevinmiştik herkesi biçen devrilmeyen van gobel diye bilinirdi  :P

kumköylü ahmet

trabzon macinda ismetin uzakdan goluyle beraberligi yakalamis son dakikada serkanin goluyle 2-1 yenmisdik serkana asisiti nonge yapmisdi o macda superdi.
Bu arada ben maca trabzonlularin kahvesinde bakmis tek basima orayi yikmisdim mac sonunda herkez beni disarda bekliyordu...
ben de erkekseniz tek tek gelin dedim kimse gelmedi o macda ben kendimden gecmisdim ey gidi gunler ey gidi guinler

termerüzgari

bence gelmis gecmis en iyi transferlerden biriydi

kaptan 55

anelkanın stiline benziyodu heleki 4-1 lik bjk maçında bjklı salihi deli etmişti bu adamı tutamadılar sonra kayboldu gitti

14.basamak

Eski haberlere bakarken rastladım.. Bakın N'Gonge ne demiş;
Ngonge saçmaladı26.02.1999/HürriyetArşiv
Trabzonspor Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın Campbell için söylediği sözlere, bir dönem Samsunspor'da top koşturan Ngonge'den de sert tepki geldi. Watford'un Zaire'li forvet oyuncusu Michael Ngonge'nin hakaret dolu şu sözleri Daily Mail gazetesinde yer aldı: ''Türkiye'deki halk Avrupa'dan en az elli yıl geri. Siyah bir insana bakışları bir hayvana bakar gibi. Samsun'dayken evde kalmak zorunda kalmıştım.''

beşnumara

;D ;D o da abartmış haa yuhh ama kendini hayvan olarak görüyorsa bir şey diyemem

Ollivanders

hadi ordan tovbe tovbe !!! :)

Akyol

Alıntı yapılan: beşnumara - 22 Temmuz 2009, 15:29:31
;D ;D o da abartmış haa yuhh ama kendini hayvan olarak görüyorsa bir şey diyemem

gozgoz yýlmaz

22 Temmuz 2009, 23:47:52 #14 Son düzenlenme: 27 Eylül 2012, 19:47:36 salihcakir
N'Gonge iyi bir futbolcuydu. Etkileyici maç performansları olmuştu.