Efsane kaptan; Emin Kar

Başlatan timofte, 28 Ekim 2007, 12:16:29

« önceki - sonraki »

cembaba

Stoper

Geçmiş olsun.
Allah acil şifalar versin.

usare

Allah acil şifalar versin. Çok büyük geçmiş olsun.

Gorkem

Çok büyük geçmiş olsun,Allah acil şifalar versin..

CurvaSs

**KaR6**

herkese çok tesekkur ederim.. site aracılıgıyla tanıştıgım abilerim kardeşlerim sağolsun yalnız bırakmadılar, Allah razı olsun..

jean

Ahmeti

Yüce rabbim acil şifalar verir inşaallah

mehmet yılmaz

Emin abi, sosyal sorumluluk projelerine katılıyor ve çok da iyi yapıyor.  >l< >l< >l<

AlıntıMüdür'den Kar'a nezaketli davranış

08 Ekim 2011 / 07:47

Trafik Denetleme Şube Müdürü Ayhan, eski futbolcu Emin Kar'ı otoparkta karşılıyarak tekerlekli sandalye ile taşıdı.
Samsun Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Muhittin Ayhan, eski futbolcu Emin Kar'ı otoparkta karşılayarak, tekerlekli sandalyeyle emniyet binasına kadar götürdü.

Samsunspor'un 1989 yılında Malatyaspor deplasmanına giderken geçirdiği trafik kazasında yaralanarak hayatını tekerlekli sandalyede sürdüren Emin Kar, Samsun Emniyet Müdürlüğü'nün servis şoförlerine yönelik düzenlediği seminere katıldı.

Emin Kar, özel otomobiliyle Samsun Emniyet Müdürlüğü önüne geldi. Trafik Denetleme Şube Müdürü Muhittin Ayhan, örnek bir davranış sergileyerek Emin Kar'ı aracının yanından tekerlekli sandalyesi ile Emniyet Müdürlüğü'ne kadar bizzat taşıdı.

Emin Kar'ın seminerde sunum yaptığı öğrenildi.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=34656

**KaR6**

Vazgeçmek bu kadar kolay mı? 

9 maçta alınan 7 puan ve istikrarsız, zaman zaman da kötü futbolun kamuoyundaki etkilerini takip ediyorum birkaç gündür. Genel görüş işimizin bittiği, lige havlu attığımız yönünde. Kaybedilen maçlardan sonra, biz de en ağır eleştirileri yaptık ama hiçbir zaman bu takımdan ümidimizi kesmedik. Bana göre bir Samsunsporlunun, hiç değilse sadece Samsunsporlu olan bir kişinin davranışı da bu şekilde olmalıdır. Aksi takdirde, takım sadece başarılı olduğunda tribüne gelen 'seyirci'lerden ne farkımız kalır?

Her fırsatta direniş takımı olarak nitelendirdiğimiz Samsunspor takımını, 34 maçlık bir ligin 9.maçında küme düşmüş olarak ilan etmek; bize yakışmaz. Durumun hiç de iç açıcı olmadığının elbette hepimiz farkındayız. Umut tacirliği yapmanın da bir anlamı yok. Ancak bu kötü günlerde kendi gardımızı düşürmemiz, yapılacak en son şey olmalı bizim için. Vakit kaybetmeden herkes üzerine düşeni yapmalı ve bozulan moralleri düzeltmeliyiz. İçinde bulunduğumuz kötü durumda en az paya sahip olmasına rağmen, en çok iş yine taraftarımıza düşüyor. Nasıl ki geçen sene adeta ölüyü dirilterek bu takımın şampiyon olmasında önemli rol oynadılar, bu sene de aynı şeyi yapmamaları için hiçbir neden yok! Unutulmasın ki bu takımın gerçek sahibi taraftarıdır ve tribün bitti demeden bu lig bitmez! Vakit, birlik olma ve tekrar ayağa kalkma vaktidir.

Bir paragraf da basına açmak lazım. Yerel gazetelerde 'takım küme düştü' 'havlu attık' manşetleri atmanın kime ne faydası var anlayamıyorum. Futbolcusu, taraftarı, basını hepimiz aynı geminin yolcusuyuz. Küme düşersek, hep beraber düşeceğiz hep beraber çıktığımız gibi. Ayrıca bu gazeteleri futbolcu kardeşlerimizin de okuduğunu unutmamak lazım. Önümüzde oynanacak kritik maçlar varken; oyuncuların moralini bozacak bu tip davranışlardan acilen vazgeçilmelidir. Eleştiri tabii ki olacak ancak dozunu iyi ayarlamamız şart. Biraz daha hassasiyet göstermemiz gerekiyor camia olarak.

Son sözüm ise takıma. Hangi takımın formasını giydiklerini unutmasınlar. Aldıkları paradan çok, gördükleri sevginin karşılığını vermek zorundalar. Birçok camiaya nasip olmayan bir taraftar kitlesini arkalarına aldıklarını geç olmadan fark etmeleri gerekiyor. Samsun şehri, bir futbolcunun ihtiyacı olan her şeyi karşılayabilecek nitelikte bir şehir, bir fırsat. Bu fırsatı kaçırırlarsa en büyük zararı kendilerine vermiş olacaklar. Kişisel problemlerini bir kenara bırakıp, bir an evvel sahada verebilecekleri her şeyi vermeye başlamalılar.

1 puanı olan Ankaragücü takımı bile ümidini kaybetmemişken, bizim teslim bayrağını çekmemiz; takımımıza karşı ihanetten başka bir şey değil. Yakalanabilecek küçük bir seri ile kendimizi yarışın içinde bulabiliriz. Bu yüzden camia olarak kenetlenmeyi başarmalı ve kendimize güvenimizi geri kazanmalıyız. Süper Lig'e çıkabilmek için neler çektiğimizi, 1.Lig'de yaşadıklarımızı lütfen unutmayın. Zor elde ettiğimiz bu başarıdan kolayca vazgeçmek hiçbirimize yakışmaz.

http://www.habergazetesi.com.tr/koseyazilari.php?yazarID=67&id=6147

kaptan 55

TRİBÜN BİTTİ DEMEDEN BU LİG BİTMEZ
                                                  EMİN KAR

O KİM LA DİYEN SORAN OLURSA GİT BABANA SOR..ESKİLER İYİ BİLİR

Kaya

Emin amca bizim gibi düşünen basındaki belkide tek kişidir...Seviyoruz seni büyük kaptan..

Sioux

En acı hayat dersi
Samsunspor'un 1989 yılında geçirdiği trafik kazasında sakat kalan kaptan Emin Kar, başarılı bir futbolcu iken tekerlekli sandalyeye düşüşünü yüzlerce insana 'acı hayat dersi' olarak anlattı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa gerçekleştirdiği etkinlik kapsamında Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu'nda sertifika töreni düzenlendi. "Trafik kazalarının sizi engellemeyeceğinden 'Emin' misiniz" temasıyla yürütülen ve trafik bilincinin oluşturulması amaçlanan çalışma kapsamında 14 okuldan, 14 öğretmen 134 öğrenciye teorik ve pratik eğitim verilerek sertifika almaları sağlandı.

Törenin bilgilendirme ve 'hayat dersi' bölümünde 20 Ocak 1989 yılında Samsunspor'un deplasmana giderken geçirdiği vahim trafik kazasında ağır yaralanan efsane oyuncu Emin Kar, bir trafik kazasıyla hayatının tamam değiştiğini, koşan bir sporcu olarak felç kalmanın acısını bir anda yaşadığını söyledi.

Malatya deplasmanına giderken 10 dakika önce yolda kartopu oynadıkları sonrasında bir kamyonla çarpışıldığını ifade eden Kar, "Ölen ve yaralananlar oldu, ben de gözümü açtığımda yürüyemiyordum" dedi.

Sakat kalmayı hiç düşünmediğini, böyle bir şeyin olacağının aklına hiç gelmediğini öğrencilere ve protokol üyelerine anlatan Kar, "Ben kazadan sonra uzun bir süre oturamadım. Ya yüz ya da sırt üstü yatıyordum. O kadar oturmaya özlem çektim ki, uzun tedaviler sonrasında oturmaya başladım. Şimdi televizyonlarda izliyorum bir oyuncu maçta 5 kez rakibinden top çalınca günün futbolcusu oluyor. Ben o zamanlar bir maçta 17 top çaldığım için hocam bana kırkayak demişti. Ama şimdi iki ayağımı bile kullanamıyorum. Büyük hayallerim hedeflerim vardı. Ama hepsi bir kazayla sonlandı. En büyük halim oğlumla top oynamaktı, onu gerçekleştiremedim. Lütfen herkes kurallara uyalım ve kazanın acı yüzüyle karşı karşıya kalmayalım" dedi.

Katılımcılara hitap eden Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, "Trafikte belirli duyarlılık içerisinde davranmamız gerekmektedir. En önemli görev bizlere düşüyor. Duyarlı olmamız ve kurallara uymamız çok önemli. Türkiye ve dünyada kazalar oluyor, binlerce insan kazalarda yaralanıyor, hayatını yitiriyor. Önleme açısından en önemli husus kurallara uymak. Samsun'da kazalarla ilgili belirli kurumlarımızın önemli çalışmaları var. 2010 yılında sadece 85 vatandaş hayatını kaybetti" diye konuştu.

İl Emniyet Müdürü Hulusi Çelik, "Emniyet müdürü trafik hepimizin problemi gelişmekte olan gelişen ülkelerin problemleri, ama olmazsa olmazımız. Yaşam alanlarımızın bir parçası. İnsanın kendi içinde yaşadığı vicdanı önemlidir. Kendini sorumlu tuttuğu şeyler önemli. Trafik ayrı bir kültürdür. Belki kurallar zinciri olarak ülkelerde ufak tefek değişiklikleri var. Bizim ülkemizde en çok trafik sabır, beceri, saygı ve dikkat istiyor. Bunun için buradayız duyarlılık için buradayız" şeklinde konuştu.
Daha sonra eğitimi tamamlayan öğrenci ve öğretmenlere belgeleri verildi. (İHA)

**KaR6**

her seferinde aynı şeyi söylemesen olmuyo di mi?

Serkan

Alıntı yapılan: **KaR6** - 06 Aralık 2011, 22:09:28
her seferinde aynı şeyi söylemesen olmuyo di mi?

bilader kaptanımız istediği zaman istediğini söyler sanane ?

diyen mutlaka çıkar sana :  )