Lig A 16.Hafta | SAMSUNSPOR 0-1 Malatya

Başlatan Sadece Samsunspor, 26 Kasım 2006, 16:57:14

« önceki - sonraki »

supporter

Alıntı yapılan: "veis"haa bi not:CANİKLİ MEKANSIZLAR tekkelimeyle süperdiniz atkı şovunuz kaçıranlar için üzücü istanbula daha yeni geldim tek güzeli anımı siz yaşattınız allah razı olsun.

bu hafta siz süperdiniz öbür hafta şu iyiydi gibi zihniyet yüzünden zaten hep birlikte tezahürat yapmayı unuttuk. sesler birbirini bastırınca takıma katkısı ne?

bana göre tribün açısından süper olan tek şey ikinci yarının bir bölümünde tüm Bl.Evleri kale arkasının hep bir ağızdan bağırmayı başarmasıydı.

lucapicola

Üzülmemek elde değil ama artık önümüze bakmamız lazım.Antep maçından öyle veya böyle puan almalıyız.İkinci yarıda gerekli operasyonların yapılmasını bekleyeceğiz.İlk altıyı kovalamaya devam etmeliyiz.Yapacak birşey yok.Tribünden desteğe devam,karar alma noktasında olan insanları yönlendireceğiz.Transfer yapılması gereken noktalar belli.Geleceğe umutla bakmak istiyorum.

kenan

Alıntı yapılan: "veis"bu maç için istanbuldan kalkıp gittim.öncelikle samsunlu futbolcularda zerre kadar hakkım varsa helal etmem.alayı kansız ya bi takım 2 top yapamazmı bukadarmı olur ya.salak bi fatih ve mal gökhan gol atacakda biz sevinecegiz yanmışız yaa.ne şenol ne malaytalı diger topçular bizim adamlarımız adam degilki.haa bi not:CANİKLİ MEKANSIZLAR tekkelimeyle süperdiniz atkı şovunuz kaçıranlar için üzücü istanbula daha yeni geldim tek güzeli anımı siz yaşattınız allah razı olsun.

slm arkadaslar veıs allah sendende razı olsun kardesım su macıalamadıktan sonra kaskol sovun ne onemı kaldıkı bızım ve butun guruplarla bırlıkte tek hedefımız var oda SAMSUN SPOR ama korkuyorum sonumuz adana spor sıırt spor gıbı olacak ondan korkuyorum hepınıze tesekkurler :cry:

Forvetim

ne yapıp ne edip ilk 6 ya kalmalıyız başka yolu yok. devre arası takımda fırtına mı eser kasırga mı kopar bilinmez ama bişeyler olması lazım yoksa gidişat iyi değil. kesilecek topçu kesilsin alınacak alınsın takım toparlansın, düştüğümüz hallere bakın. asık suratlı bi insan oldum çıktım ya. yeter artık ne psikoloji kaldı ne heves. dengemiz bozuldu. kimin ne hakkı var buna.

piyanist

Alıntı yapılan: "Forvetim"düştüğümüz hallere bakın. asık suratlı bi insan oldum çıktım ya. yeter artık ne psikoloji kaldı ne heves. dengemiz bozuldu. kimin ne hakkı var buna.

Ne kadar doğru bir söz değil mi?Ah bide bunu topçular anlasa her şey düzelecek.Bizim Mahalle takımını sürsem yemin ediyorum o çocuklar o gazla malatyayı ne yapıp ne edip yenerlerdi.çünkü Bu Bütün Samsun halkının maçıydı

Forvetim Ya kardeş sende beni özetlemişsin hani :D

Tribün_ali

Sizin gibi futbolcular olmaz olsun yakışıyomu bu şehre formaya
EN BÜYÜK TARAFTAR FUTBOLCULAR SAHTEKAR

veis

seni, geçen sene hem dövüp hem ızdırap çekdiren malatya samsuna geliyor ve sen samsunda 5 bin kişiye oynuyorsun bu kabullenemez.

south_london

ne 5 bini ya sen hangi maça gittin bizim maçamı gittin başkasınamı?

hasselbaink

Alıntı yapılan: "veis"seni, geçen sene hem dövüp hem ızdırap çekdiren malatya samsuna geliyor ve sen samsunda 5 bin kişiye oynuyorsun bu kabullenemez.

http://www.samsunspor.biz/viewtopic.php?t=2387&postdays=0&postorder=asc&start=120

hemşo şu resimlere bir bak istersen evde yağlıboya tablo çizmedim bunları vatandaş maçta çekmiş stadda en az 10.000 kişi vardı sadece son üç sıra koltuklarla malatya seyircisi bölümü boştu.

jean

hedeften uzaklasiyoz en azindan ilk 6 ya kalmamiz lazim

O.YILMAZ

İkinci yarıda işler düzelir. En azından kendimi öyle avutuyorum ve ümit ediyorum.

mehmet yılmaz

AlıntıSamsun'daki gergin maçın galibi Malatyaspor oldu

MEHMET YILMAZ
Bundan bir yıl önce, yine bu zamanlarda 19 Mayıs Stadı'nda yine bir Samsunspor-Malatyaspor maçı vardı. Ancak o maç Süper Lig'e aitti. Geçen pazarki maç ise bir Lig A mücadelesiydi. İki takım geçen sezon yer aldıkları Süper Lig'e yükselme şiarıyla lige başlamış ancak inişli çıkışlı bir grafik çizmişlerdi. Malatyaspor İsmail Kartal'ın gelişiyle birlikte tekrar bir ivme kazanırken, Samsunspor 7 haftalık başarılı bir sürecin ardından tekrar fetret devrine girdi.
Mücadeleyi Samsunspor taraftarının arasında seyrettim. Geçen sezonun 33. haftasında Malatya'da oynanan karşılaşmaya giden kişiler de vardı etrafımızda. Orada yaşadıklarının bir linç provası olduğunu, emniyetin ve Malatyaspor yönetiminin ciddi bir zafiyet içinde bulunduklarını söylediler. Bir hafta boyunca gaza getirilen normal insanların o gün adeta bir Frankenstein'a döndüğü iddia edildi. Maalesef bunun tezahürü de bu kez Samsun'da olmuştu. Yani, en ortalama taraftarlar bile kin duymaya başlamıştı. İşte, burada devreye iki takım taraftarının deplasmana götürülmeme planı girdi. Gerçi, Samsunsporlular'ın iddiasına göre Malatyaspor taraftarı zaten gelmeyecekti. Maç öncesi emniyet tedbirleri oldukça sıkıydı. Buna rağmen havalimanı gelişinde Malatyaspor otobüsüne yönelik bir saldırı gerçekleşti. Açıkçası, bu maça Malatya taraftarının gelmemiş olması oldukça hayırlı olmuş... Peki, uzaması muhtemel bu düşmanlığın bitişi nasıl olabilir? Burada ilk kıvılcımı çakan Malatyaspor'un anlamlı bir jest yapması gerekiyor sanki. Nitekim, o zaman takımın başında olan Ümit Kayıhan en azından bir özür dilemişti bu sezon başındaki Kocaelispor maçında.

Maça gelince... Samsunspor taraftar gruplarının çok sıkı bir tezahürat performansı sergiledikleri göze çarptı. Ancak Türkiye'de belki de hiçbir statta olmayan aşırı gruplaşma tribüne zarar veriyor gibi. Stadın tamamına yakını güzel havanın da etkisiyle doluydu ve bir galibiyet bekleniyordu. Ancak Samsunspor'un sakatlık ve cezadan oluşan kadro zafiyeti burada da etkisini gösterdi. Buna rağmen Levent Eriş'in klasik 4-5-1'den vazgeçip 3-5-2'ye geçmesi düşünülebilirdi ancak yapmadı. İsmail Kartal ise öncelikle bir puan hedefi doğrultusunda bulduğu iki pozisyondan birini gole çevirdi ve ardından sıkı bir müdafaa uyguladı. Samsunspor özellikle ikinci devre pozisyonlar da buldu. Mağlubiyeti hak ettiklerini söylemek pek mümkün değildi. Maçın son anlarında futbolcular arasında oluşan bir gerginlik tribünlere de yansıdı. Ancak burada emniyetin bir tedbir de Malatya kalecisi Şenol için alması gerekirdi. Devre arası emniyet amirlerinden birine saldıran Şenol tribünleri de fazlasıyla gerdi.

Kaybetmek Samsun taraftarını derinden üzmüştü ve çıkışta Başkan Mazhar Başoğlu'na bazı münferit tepkiler oldu. O da arabasından inerek 'Ben ne yapayım?' dedi. Taraftarın biri de şöyle cevap verdi: İstifa et!

Malatyaspor ise iyi giden İsmail Kartal aşısının tutması için duacı olacak artık! Tabii burada Taner Demirbaş'a da değinmek şart. Geçen yıl Sakaryaspor formasıyla hiçbir maçı boş geçmeyen ve adeta garantili bir gol makinesi gibi işleyen Taner, aynı formu Malatyaspor'da da sürdürüyor. Zaten maçın tek golü de ondan geldi. Lig A'da son haftaya girilirken şehir takımlarının 2. devre için tek temennisi, genç takımların şampiyonluk stresine girmeleri olacak. Bize de bu dengeli ve ilginç ligi takip etmeyi sürdürmek düşecek.  
Sayı: 162
Bölüm: Lig A

bu da maçla ilgili ulusal basında çıkan bir yazı.

yönetici

Samsunspor-Malatya maçında yaşananlar gerçekten çok güzel analiz edilmiş ve ortaya konulmuş. Malatya'daki olaylara rağmen yazar objektif bakmaya gayret etmiş olaylara. Bu başarılı gözlem ve nitelikli anlatım için teşekkür ederiz.

veis

admin bu bestemi sakın silme tribünlerde artık bu söylenir oldu.

veis

malatya demek ... demek
o ...  ...mek gerek
bizim başımız kel mi
bize de vermen gerek
al bunu alamaz mısın
sen ne biçim delikanlısın