Lig A 15.Hafta | G.B.Oftaş 2-0 SAMSUNSPOR

Başlatan bluegreen55, 19 Kasım 2006, 16:47:15

« önceki - sonraki »

bodensee55

V.Terranova

Bence OFTAŞ bizi yenemez.SAMSUNSPOR böyle maçlarda daha esinlikle yenilmeyiz ama bize galibiyet gerekiyor.Bence 1-2 bu maçı alırız.Gaziantep Belediye bile  kök söktürdü Oftaş'a.Maçı izledim bu takım nasıl bu kadar puan toplamış anlamak mümkün değil.

SAMSUNSPOR bu kadrosuyla bile çok üstün diğerlerinden ama  sezon başındaki  kötü sonuçlar  bizi yıktı.Takım 2-3 tane nokta transfer ve iyi bir hoca ve idman programı ile şimdi ilk ikideydi.Umarım bundan sonra istediğimiz başarıyı yakalarız.Karşıyaka maçı gibi kazalar arada sırada olur.Bunu kaza olarak görüp inancımızı korumalıyız.

lucapicola

Bence çok ortada bir maç olacak.Her türlü sonuç çıkabilir.Temennim galip gelmemiz. Pozitif düşününce kafaya oynayan bir takımla çok önemli bir maça çıkacağız bu da ekstra motivasyon getirebilir diye düşünüyorum.

sezer-55

SAMSUNSPOR bU maçı kazanır.Skor tahminim 1-3 biz bu maçları severiz.deplasmanda daha iyi oynuyoruz.Artık oftaşında yenilme zamanı geldi artık.

berusa55

alırız bu macı!karsıyaka macı kazaydı!diğer takımların da basına gelecek arkadaslar!umutsuzluk yok!

Tribün_ali

Bu mac 2_1 bizim caner, adnan atar haydi samsunum

MeL_55

AlıntıSamsunspor en az 1 puan istiyor

Samsunspor Genel Menajeri Ercüment Coşkundere, Ankara'dan en az bir puanla dönmeyi hedeflediklerini söyledi.

Karşıyaka maçında son saniyede yedikleri golle 2 puan kaybettiklerini belirten Coşkundere, "Gençlerbirliği Oftaşspor ise son saniye attığı golle 3 puanı aldı. Yani biz bu hafta 4 puan kaybettik. Çünkü hedefimiz liderlikti. Öncelikle ilk 6 içine girmeyi hedefliyoruz, ancak şampiyon olmakta bir diğer hedeflerimiz arasındadır. Bunun için öncelikle maçı kaybetmemek için mücadele edeceğiz. Yani Ankara'dan en az bir puanla dönmeyi düşünüyoruz" dedi.

Öte yandan, Samsunspor, Gençlerbirliği Oftaşspor maçının hazırlıklarını sürdürdü. ilk 11'de bulunan futbolcuların hafif bir idman yaparken yedekler, Samsunspor Süper Genç Takımı ile hazırlık maçı yaptı.

berusa55

1 puan mı ?yetmez kardesim artık ne 1 puanı!sen karsıyakayla berabere kalarak o bir puan hakkını kaybettin!adamlar yukarda!yen ve gel puan farkı azlasın!

piyanist

Bencede KSK Maçında limiti Doldurduk.Ya Yenilmeyinde Naparsanız Yapın.Yenseniz Daha İyi olur.3-1 Yeneriz

çerkez55

şuanda eskişehirdeyiz oftaş maçına burdan geliyoruz.çarşambalı sametim yine buluşcaz ankarada kopacaz yine.biz geliyoruz

mehmet yılmaz

OFTAŞ, herkes için tam bir sürpriz oldu. Sene başında konuştuğum Gençlerli bir aradaşım OFTAŞ'taki topçuların tek hedeflerinin daha fazla para kazanabilmek namına G.birliği'ne yükselebilmek olduğunu anlatmıştı. Takımın birincil hedefi Süper Lig değildi asla. Ancak gidişat OFTAŞ'ı zirveye kondurup hedeflerde de değişiklik oluşturdu. Hatta geçenlerde Metin Diyadin'in bir röportajı vardı ve "Ankra 4. takımı kaldırır" diyordu. Tabii ben göüşe hiç katılmamakla birlikte yine de sözü Ankara'da ikamet edenlere bırakmaya hazırım.

Buradaki esas mevzu şu; acaba OFTAŞ'ın yürekten oynayan genç oyuncuları "şampiyonluk stresi" denilen hissiyatı omuzlayabilecekler mi? Eğer pazar günü biz kaybedersek aradaki fark iyice rahatsız edici boyutlara ulaşacak.

Nedendir bilmiyorum ama bu maçı kazanacağımıza tam anlamıyla inanıyorum. Eğer futbolda tecrübe diye, isim ağırlığı diye birşey varsa Samsunspor bu maçı kazanmalı. Ancak rakibinden daha fazlasını yapamadan da bunun başarılamayacağını unutmamak lazım.

Bir yandan İBB; OFTAŞ, Kasımpaşa gibi takımların futbola dair yatırımlarını fazlasıyla takdir ediyorum ama inkar etmeye gerek yok; hiçbirinin Süper Lige çıkmasını da istemiyorum. Hoş, ben istesem ne değişecek ki?

piyanist

Alıntı yapılan: "samsuni"OFTAŞ'taki topçuların tek hedeflerinin daha fazla para kazanabilmek namına G.birliği'ne yükselebilmek olduğunu anlatmıştı. Takımın birincil hedefi Süper Lig değildi asla.

isim ağırlığı diye birşey varsa Samsunspor bu maçı kazanmalı. Ancak rakibinden daha fazlasını yapamadan da bunun başarılamayacağını unutmamak lazım.

Eğer Oftaşın Derdi Para İse Sezon Sonunda Şampiyonluk Stresi Basabilir Ama Basmayabilirde Şöyle

1-Sonuçta Takımın Derdi Şampiyonluk Değil.Derler İse Bizim Amacımız Süper Lig Değil Para O Zaman Sters Basmaz.

2-İlk Yarıyı Hiç Ummadıkları Bir Yerde Kapatacaklar Kuşkusuz.Bazı Yöneticilerin Azının Suyu Akıp Süper Lige Çıkın Şu Kadar Para Diyip Takım Süper Lig İçin Yönlendirilirse Stes Basar.

Ankara 4.Takımı Çok Rahat Kaldırır.İstanbuldan Çok Daha Mantıkılı.Mevki Olarakta Ekonomik Olarakta Ankaranın Gücüne Güç Katar.

Bu Kadar Ankara Takımının Süper Ligde Olması Aslında Benide Rahatsız Ediyor.Samsunda Samsunspordan Başka 2.Bir Takım Süper Lig Yüzü Göremez.Bi Şehir Gelişmiş İse 4 Değil 10 Takımı Bile Kaldırır.Çünkü Futbol Bi Kent İçin Para Demek.

İsim Ağırlığı Olarak Samsunsporun Mutlak Kazanması Gerekir.Ama Dediğiniz Gibi Rakibinizden Daha Fazlasını Yaparak Rakibi Boğarak.KSK Maçı gibi Rakibi Küçümsemekle Olmaz Bu İşler.

G.Oftaş'ın Başarısını Ben Acemi Şansı Olarak Nitelendiriyorum.İkinci Yarıda Bu Sürpiz Takımlar Mum Gibi Sönecektir.

Keşke Bizim De 3 Takımımız Süper Ligte 4.Takımımız Süper Lige Aday Olsaydı.Ama Sorulması Gereken Soru Bence Biz Birbirimizimi Yerdik,Yoksa Desdekm Mi Verirdik? Sizce???

dilatino

kisisel görüsüm icerde oynadigimiz istanbul macindaki gibi akilli ve sabirli oynarsak. bu maci samsunspor olarak kazaniriz. oftas su anda lider dogal olarak onlar düsünsün samsunu nasil yeneriz diye bizde onlarin üstümüze geldiklerinde verdikleri aciklari degerlendirip maci kazanabiliriz.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: "Onur_55"Ankara 4.Takımı Çok Rahat Kaldırır.İstanbuldan Çok Daha Mantıkılı.Mevki Olarakta Ekonomik Olarakta Ankaranın Gücüne Güç Katar.

<ankara ekonomki olarak 4 takımı elbette kaldırır; buna kimsenin itirazı yok ancak Ankaraspor gibi suni bir takımın şehre kattığı heyecan ne ise OFTAŞ'ınki de o olacaktır. Sadece gençlerbirliklilerin tali takımı özelliği olacak.

Tabii burada göz ardı edilmemesi gereken esas konu şu; eskiden topçu Anadoludan yetişirdi. Şimdi ise artan nüfusla birlikte İstanbul ve Ankara'dan da iyi futbolcu yetişiyior. ürk futbolunun taşralığa dari özellikleri kaybolmaya yüz tutuyor. Her neyse, bunlar sosyal konular. Çok fazla deşmeye gerek yok. Futbol basit bir oyundur; laf dolandırmak yerine hem hissiyatıı hem de temennimi tekrarlayayım. Samsunspor bu maı kazanacaktır. Eğer biz de OFTAŞ'a dur diyemeyeceksek bu Lig A denen sahnenin perdeleri kapansın gitsin...

piyanist

Alıntı yapılan: "samsuni"artan nüfusla birlikte İstanbul ve Ankara'dan da iyi futbolcu yetişiyior. Türk futbolunun taşralığa dari özellikleri kaybolmaya yüz tutuyor. Her neyse, bunlar sosyal konular.

Eğer biz de OFTAŞ'a dur diyemeyeceksek bu Lig A denen sahnenin perdeleri kapansın gitsin...

Malesef Dediklerinize Katılıyorum.Türk Futbolu Bazı Özelleiklerini kaybediyor.Aslında Sizin Dediğiniz Olayın Aksini Düşünüyorum.Yani bunların Deşilmesinden Yanayım.

Ama Şu Anda Tek Derdimiz Bu Kendin Bu Takımın Süper Lige Çıkmasıdır.

Oftaş Maçını Kazanmak Zorundayız.Samsunspor bu Maçın Üstesinden Gelecektir.Fakat Sadece Bu Maçı Kazanmakla olmuyor.Örneğin bu Maçı Kazanırsak Malatyayıya Yenmek Zorundayız.Artık puan Kaybedtme Lüxümüz Olmadığının Kanısındayım