TFF 1.LİG 2021-2022 6. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 2 - 2 Gençlerbirliği

Başlatan Kaya, 16 Eylül 2021, 03:51:50

« önceki - sonraki »

seskat

Benim anlamadığım, hocanın B planı yok.
Orta saha üstünlüğü olmadan maç kazanamazsın. Bursa maçının kopyası oldu. Rakip bu kadar beceriksiz olmasa bu maçı da 1-4 veya 1-5 bitebilirdi.
Hoca risk aldığını zannediyor ancak bu şekilde risk alınmaz.
Risk dediğin defansı orta çizgide tutup orta 3 lüyü sağlama almaktır. Orta üçlüde Yasin'in hiçbir şekilde işi yok. Onun mevkisi sol açık. Fofana sağda oynayamıyorsa yedek kalmalı veya Yasin yedek kalmalı.
Sağ açıkta Melih veya Çinari oynamalı. Performans olarak kötü de olsalar bu ikili hariç sağ açık yok.
Sol bekte Soner'in yedeği yok. Hüseyin bu ligin seviyesinde oyuncu değil.
Herkes forvete yükleniyor, bence Tomane bu takım için yeterli, adama insan gibi orta açamıyorlar.
Ne Soner ne Ali ne Melih ne de Alaaddin.
En sağlam bölgemiz kalemiz. Defansa ister Boli, ister Berk istersen Yunus Emre'yi koy, orta sahadaki 3 lü sağlam olmadıkça faydası olmaz.
Biz bu şekilde oynarsak, kimse kusura bakmasın ama Play Off dahi hayal olur.

Bizim gördüğümüzü teknik heyet görmüyor mu?
Yasin 7 günde 3 maç oynayacak oyuncu değil. İşin kötüsü, hislerime göre bu takımda yavaş yavaş gruplaşmalar başladı.

Hayırlısı olsun

Raqua55

Kume dusme hattiyla sadece 2 puan fark var. Dunya kadar para harca 5 macta 7 puan topla. Deplasmanda silik oyna.Puan ve Oyun anlaminda tehlike canlari caliyor. Eger bize birsey olmaz gibi bir havaya girersek lig sonunda sert bir kayaya carpabiliriz.

orucreis

Takım el freni çekilmiş ama gaza yüklenmeye çalışan bir araba gibi.

Ne oynadık belli değil. Eksiğimiz o kadar çok ki neyi sayacağımı bilmiyorum.

Ancak en çok dokunan koskoca takımda karambole kalabalığa orta kesen birisi olmaz mı ya.

50 orta yapıldı isabet yok bu nasıl bir anlayış bu taktiğe nasıl çalışılmaz

jean

Saniye basi pozisyon oldu bu nasi isdir bu sene strese gerek yok anlasilan bir sey olmicak anlasilan bizden

SSKLA

Tercih ve kurgusal hataları var hocanın ama en kötüsü maç sonrası maça iyi başladık çok istedik olmadı demesiydi. Yanlış tercih yapılır, kötü futbol oynanır ama futbol körlüğü kabul edilemez bence.

Tercihler ve kurgu konusunda yanlışları sıralamamız gerekirse:

-En büyük hata 10 numara yokken 4-2-3-1'de ısrar etmek, taktik sorulduğunda maç maç bakacağız takımın taktiği diye bir şey yok derken. Ki bence 10 numaralı sistem bizim için anlamsız, Hasan uzun paslar ile oyun kuran bir futbolcu yani 10 numara bölgesi zaten bypass olan bir yer. Bu yüzden savicevic ve hasan birlikte 8 numara oynamalı ve ters kanata ve paralele uzun paslar ile oyunu açmalı.

-Bahsettiğim düzende kanat oyuncularının dribling özelliği olmalı ki her ne kadar yaşlı olsalar da Mehmet Akyüz ve Yasin bile bu ligde dribling yapabilen topçular. Yani kanatlara uzun oynanmalı ama şu an yaptığımız gibi isabetsiz orta oyunu oynamamız anlamsız. Forvetimiz Tomane ve boyu 1.80, orta durumunda ters kanat oyuncuları da içeri girmiyor ki mehmet ve yasin dışında kafa vurabilecek kanadımız yok. Dolayısıyla sprinter kanatların yapısına daha uygun halde kanat oyuncularımız içeri kat edip ya şut çekmeli ya da içeri pas çıkartmaya çalışmalı. Belki melunovic ile oynarken orta oyunu denenebilir ama şu anki şartlarda hiç mantıklı değil ki orta konusunda da başarılı değiliz.

-Beklerimiz içeri kat eden kanatlarımıza destek olmak üzere atak alternatifi olarak çıkmalı ama genel itibari ile onlar da ortayı düşünmemeli.

-Atak pozisyonuna geçtiğimizde iki stoper sağa ve sola açılıp ortalarına önlibero osman veya diomande girmeli. Hızlı atak yediğimizde bu üçlü set haline pres yapmadan geriye doğru defans çizgisini çekmeli ta ki bekler görev bölgesine dönene kadar ve ilk müdahele onların en azından görev alınına yaklaştığı zaman yapılmalı. Şu anki durumda özellikle soner sol bek dışında her yerde duruyor saçma sapan zamanlarda müdahele yapmaya çalışıp defansın dengesini bozuyor. Ve aslında defans olarak tek müdahele konusunda ısrarcıyız bugün gençlerbirliği biraz yetenekli olsa 5-6 yapardı.   

Hocaya diyeceğim bir şey yok ama bunlar yenilir yutulur gibi eksikler değil. Ben yarım yamalak futbol bilgimle görüyorsam bir futbol adamının bunları görmemesi ya da bir önlem geliştirememesi acı verici. Ben taaaa temmuzda ikinci hazırlık maçından sonra dedim ki defans kurgumuzda sıkıntı var, aslında sıkıntı var dediğim olay da böyle bir kurgumuzun olmamasıydı ve her atağın geçmesiydi 2.5 ay geçti ben bunu göreli ama hoca hala bir çözüm üretemedi anlamlandıramıyorum.