TFF 1.LİG 2020-2021 11. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 2-0 Tuzlaspor

Başlatan ata55, 23 Kasım 2020, 11:52:58

« önceki - sonraki »

jean

Altay seri galibiyetlere basladi ne yapip edip almaliyiz bu maci

umit

Kazanırsak önümüz çok açık.
Sürpriz isimler çıksın gol atsın,sahada varlığını hissettirsin istiyorum.

GurbetciFanatik

Taktige bakmiyorum artik isterseniz 89 dakika geri top oynayin ama 3 puani alin artik.

_SoN_

ilk 11 tahminin bu şekilde. Tekrar söylüyorum bu maçı çok farklı bir istekle kazanacağımızı düşünüyorum.

FORUM YÖNETİMİNE ÖNEMLİ NOT : Chrome tarayıcısından bazen resimler görünmüyor, resimli ilk 11 paylaşımlarını göremediklerini söylüyordu bazı arkadaşlar, bende dikkat ettim görünmüyorum bahsettiğim tarayıcıdan.

binikalamadım

GurbetciFanatik

Sol Açık

Çok önemli ve net bir galibiyet oldu.

Ezerek oynadığımız Altınordu maçını almış olsaydık, şu an maç fazlasıyla da olsa liderdik ve görece kolay bir fikstüre giriyoruz. Önümüzdeki 6 maçta en az 14 puan bekliyorum ve devreyi lider kapatacağımızı düşünüyorum...

Stoper

He şöyle ya.
Tebrikler şampiyonluk yürüyüşüne devam!

jean

Cok kritik galibiyet elde ettik cok sukur kazanmasaydik takim strese girecekti vede zirvede darbe yiyecektik gecen yil surekli kazanmaya alisinca 3 mactir galip gelememek cok uzun geldi oda ayri bir ozlem oldu insaallah boyle devam ederiz ikinci devreye kadar

cembaba

Çok iyi bir galibiyet oldu. Rakibimizi yenmek önemliydi. Nispeten daha kolay bir periyoda girdik. Toplayabildiğimiz kadar puan toplayalım. Devre arasına lider girelim.

eprianu

Sakatlıklar, koronavirüs salgını, yabancılar başta olmak üzere futbolcuların kötü performansı gibi bu kadar olumsuzluğa rağmen puan durumunda çok iyi bir yerdeyiz. İnşallah bu işin sonunu getirebiliriz. Bu fırsat bir daha elimize geçmeyebilir.

brigand

Oyunumuz çok mu iyi, hayır. Oyuncularımızın genelinin performansında keskin bir çıkış mı yaşandı bence yine hayır.
Ama Giresun maçına nazaran çok daha fazla koştuk ve mücadele ettik.
Ferhat ve Guido yine müthiş mücadele etti, çalıştı. Onlara Nurullah da katıldı ve net pozisyonlarda çok iyi kurtarışlar yaptı, kendini hatırlattı.
Mevcut durumumuzla galibiyeti nasıl alacağımız aşağı yukarı belliydi ve gereğini yaparak, mücadele ederek aldık 3 puanı.

Sezon başı en sağlam bölgemiz olarak görünen stoper mevkiinde sakatlıklar ve formsuzluk nedeniyle maalesef özellikle kanatlardan gelen hava toplarında açıklar verdik.
Ferhat'ın orta alandaki baskın formu göbekten delinmemizi engelliyor. Bu nedenle stoper bölgesindeki sorunlarımızı ancak oyuncu tercihleriyle çözebileceğiz ki bu da Veli ve Boli'nin sağlıklı olmasına bağlı.

Göbekte yine Ferhat'ın yüksek seviyedeki mücadelesi sayesinde Savicevic ve Kubilay'a oyununun iki bölgesinde daha rahat hareket etme imkanı yaratıyor. Bu durum bize özellikle hücumda çoğalma imkanı veriyor. Ki ilk golün öncesinde ceza sahasında varyasyona giren oyuncumuz Savicevic, Kubilay ve sağ bek Erhan.

İlk devre sonuna kadar elimizdeki malzemeyle yapabileceklerimizin en iyisini yapmak zorundayız.

5trawberry

diocid

Guido ya ayrı bir parantez açmak lazım, 33 yaşında ama hala daha genç arkadaşlarından daha fazla koşabiliyor, ayrıca çok istekli.

_SoN_

Maça Hoca tahmin ettiğim kadro ile başladı, ( gökhan alsan hariç, onu 18 kişilik kadroya almayarak,yine esrarengiz kesiklerinden birine daha şahit olduk, bunu ilk haftalar şuan takımın neredeyse yıldızı olan ferhat'a da yapmıştı)

Maça çıkan kadromuz, tahmin ettiğimiz gibi diğer maçlara göre daha istekli ve galibiyete odaklıydılar, kalecimizin formda olması ve guidonun ekstra oyunu, galibiyette çok etkili oldu.

Çıkan ilk 11 maalesef sezon başı bu sene için takımızda beklediğimiz ilk 11 değildi, oynadığımız 10 hafta gördüğümüz futbol bunu gerektiriyordu.
Sezon başı ilk 11 e yazdığımız boli,caner,tomane sakat, plumain ve gyasi formsuz, yani; sezon başı bizim ve takımı kuran yönetiminin ilk 11 e yazdığı 5 isim yok, ve sezonun güçlü takımlarından ilk 4 te yer alan Tuzlaspor ile oynuyoruz.
Bu durumu sezon başından bu yana hemen hemen tüm maçlarda yaşadık, sakatlık ve covid yakamızı bırakmadığı gibi, ilk 11 oyuncularımızında forumsuz yada takıma uyum sağlamaması ( en iyi tabirle) yedek ağırlıklı bir kadro ile oynamamıza sebep oldu.

Dediğim gibi sezon başı kağıt üzerinde iyi yedek diye takımda kalmasını önerdiğimiz, goido, burak çalık, kubilay bu sezonun kurtarıcılarından oldu, bence bu durum bile kadro kalitesi bakımından diğer takımlardan çok alt seviyede olmadığımızı gösterir, diğer taraftan da her zaman söylediğim, takım oyununu da ne kadar başardığımızın göstergesidir.Çünkü bütün bu olumsuklara rağmen takımımız üst sırada bulunan Tuzlaspor'u  güzel ve mücadeleci bir futbolla yendi şuan 3. sırada ve nispeten önümüzdeki ilk yarının kalan maçları daha kolay sayılabilir.

Olumsuz taraftan bakacak olursakta, "kanatlara bu sezon bizi uçuracak, süper ligtede bizimle beraber ilk sıralara oynayacak, bizi avrupa kupalarında oynatacak" kanat oyuncularımız tam bir fiyasko çıktı, "öve öve bitiremediğimiz" forvetimizde "idmanda" sakatlanarak ilk yarıyı kapattı ! Yedek aldığımız forvetimiz ise hala forvet olduğunu ispat etmek için uğraşıyor. Bu toplu olumsuzluklarada şansızlık diye bakarsak ikinci yarıda çok zorlanırız, bence transferde yapılan yanlışlık olarak görülmeli ve çok iyi iki kanat ve forvet transfer etmeliyiz. Ben orta sahada eksik olduğumuz konusuna katılmıyor, eksikliğimiz ferhat'ın "oynatılmaması" idi ve bu eksiklik bence giderildi, o mevkinin yedeği muhsin ve oğuzda ferhat yokken orayı dengeler.

Olumlu ve olumsuz iki bakış açısı ile durum değerlendirmesi yaptığımızda,şu andaki durumumuz başarı sayılabilir, ilk yarıda kalan maçlarımız nispeten daha kolay ve toplayabildiğimiz kadar puan toplamalıyız, ikinci yarıya başlamadan yapılacak transferlerle bu sene bu ligten ŞAMPİYON çıkabiliriz.

İnşallah seneye bu lanet covid belasından kurtularak süper ligte maçlar seyrederek takımımıza olan hasretimizi süper ligte gidermek nasip olur.

Bu vesile ile takımımızı bu güzel galibiyetten ötürü kutluyorum, bende bu galibiyeti covid ile mücadele eden başkanımıza ve başkan yarımcımıza armağan ediyorum. İnşallah tez zamanda iyileşip sevdiği bu futbol medyasında kendini tekrar sık sık görürüz, konuşmalarını takip etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.