2021 - 2022 Sezonu Transfer Söylentileri ve Beklentileri

Başlatan SSKLA, 25 Mayıs 2021, 09:42:07

« önceki - sonraki »

seskat

Benim hiç umudum yok. Şu Hasan olayını hala anlamış değilim. İçerde neler dönüyor ve neden disiplin sağlanmıyor.

Transfer yapsak da, bence boşa para harcamış olacağız. Bizim takıma 4-5 değil, en az 7 ilk 11 oynayacak oyuncu lazım.
Öyle hazırlanması veya alışması hikayelerini de duymak istemiyorum.

Başta dediğim gibi, benim umudum yok bu sezondan. Belki Playoff yaparsak bi ihtimal, o da zor.

Hayırlısı artık.

Sadece Samsunspor

Kendi sahsi aldigim bilgiye gore giresunda oynayan Umut Nayir ismi geciyor

KareAs55

Bence maceraya gerek yok bu takım playoff oynar. takımın mücadele gücü playoffa yatkın duruyor,geçen sene bu yoktu.Bence bu mentaliteyle hazırlanmak lazım playoffa yönelik transfer yapılmalı. İyi duran top kullanacak bir orta saha,bir tane 6 numara ve oyun sıkıştığı zaman çözecek bir pivot santrafor şart. Diğer transferler alternatif için iyi olur ama ana odaklanılması gereken üç transfer bu olmalı

muzaffer4

Ligin başındaki kadromuzla son maçtaki kadroyu karşılaştırınca eksik olduğumuz gözüküyor. Aşırı transfer yapılacağını düşünmüyorum. Toplam 5-6 transfer yapılıp ilk 11 e 4 transfer yapılsa şimdiki kadrodan oynamayanların da yedek oturacağını düşünürsek makul olur. Lig geçen sene "bayağı kolaydı" bu sene ise "kolay" 3-4 haftalık bir hareketlenmeyle kendimizi ilk 6 da bulduk. İçerde Bolu ve tuzlayı yensek deplasmanda da son dakika gol yemeyip İstanbul'dan 1 puan alsak lig 4. Oluyorduk. O yüzden ben yine ümitliyim. 5-6 transfer işimizi görür. Hatta 4 olsun bu ligde ilk 11 oynayacak kalitede olsun yeterli olur. Bilindiği üzere transfer fobimiz var. Kimin geldiği değil nasıl oynayacağı daha önemli. Geçen sene leblebi gibi gol atan courreur bizde ayakları bağlanmıştı.

5trawberry

Düşük sözleşmeler üzerinden çok oyuncuya çok paralar savrulacagina, az ama öz adama harcanması taraftarıyım.
Ozegovic için bahsi geçen ücretler çok uçuk ve bizde daha iyisi var zaten.
Öyle adam almalıyız ki, Fofana gibi tartışmaya kapalı olmalı. Eğer bütçe sıkıntılı ise, yediğinden fazlasını atarız dediğin politikayi uygulayıp hücum transferine harcamak gerekir eldekini.
Yabancı stoper sevdasından vazgeçmeli.

Sene başında imkansız oldugunu düşünerekten Fofana,Bifouma,Paintsil demiştim Fofana geldi.

Şimdi ise bu takıma level atlatır dediğim kişi Lazar Markoviç.

Maliyeti yüksek olur, ama imkansız değil.

Savicevic ikna etsin :)

Lusage

Alıntı yapılan: evolution55 - 26 Aralık 2021, 23:56:01Saygı duyuyorum düşüncelerine, yalnız saydığın takımlardan kaçı süper ligte şu an? Altay ve ads. Altayda paixao kaçıncı senesinde çıkabildi süper lige, 3.sene de sanırım. Ads kaç tane transfer yaptı, kaçıncı senesinde çıkabildi süper lige? Haa o da bizim salaklığımızdan çıktılar süper lige.

Şu bir gerçek ki, yabancı verimi yıllardır en düşük olan takımız. Kadro mühendisliğimiz zaten yerlerde.

Mesele X Y Z isimli oyuncunun Süper Ligde veya iyi bir ligde oynaması değil. Süper Ligde oynayan her oyuncu kaliteli değildir. Bugün Göztepe formasıyla bize karşı oynayan, bu sezon ligde 15 kez 11'de başlayan Ndiaye isimli arkadaşı bizim takımda ilk 11'i bırak 18'e dahi almam. O yüzden liglere veya oyuncuların isimlerine değil takıma katacakları kaliteye bakmak lazım.

ugurozkan

Son iki transfer döneminde iki grup risk alıyoruz:
Birincisi takımıyla sakatlık vb. nedeniyle sözleşme imzalayamamış eski yeteneğinden biraz uzak yabancı: dje dje, darri, diamonde, fofana(burada mı emin değilim)
İkincisi gurbetçi genç oyuncu: altınkulaç kardeşler, cihan. Bu dönem de gelecek gurbetçi olacak.
Bu risklerden tutan da tutmayan da olacak. Çok maliyetli olmadığı sürece bu riskler alınmalı.
Ama bizim asıl sorunumuz transfer rekabetine girip bonservis bile ödediğimiz as kadroda düşündüğümüz oyunculardan beklenen verimi alamamamız.
Melinovic, boli, hasan kılıç, melih okutan, barış, soner, çınari as kadro için alınmıştı ama neredeyse sıfır verimle oynadılar.
Yani risk transferlerinde başarımız as transferlerden daha fazla.
Ayrıca bu ligde başarılı olmuş osman hariç hiçbir oyuncudan verim alamadık: hasan, melih, soner, ali ülgen, gökhan karadeniz.
Daha kapsamlı kategorik bir değerlendirmeyi @Sol Açık'tan bekliyorum ;)

eprianu

@ugurozkan'ın tespitlerine katılıyorum.

Biz sezon öncesi transfer yapmayı beceremiyoruz ki devre arası bana kalırsa hiç beceremeyiz. Ben olsam alt liglerden veya yurt dışından genç oyunculara yönelirim. Alt yapıda da yetenek varsa olabildiğince kadroya alır denerim. Altınkulaç kardeşlerden göbekte oynayan iyi, Cihan iyi, Berk iyi. Hatta kim ne der bilmiyorum ama kalecimiz Alp Tutar bana göre diğer iki kalecimizden de iyi. Adam oyundan alınınca göz yaşı döktü bir de. Sahiplenmiş camiayı, oynamak istiyor. Böyle isimlerle yol alır bu camia.

Raqua55

Bilinmedik futbolcularin ismi geciyor. Yine ayni hatalari yapmayiz diye umuyorum. Ama yeniden yapicaz gibi.

5trawberry

Yetenek ile gelir karakter ile kalırsın diyor, ben gidecem diye şekil yapıp artistik yapan maçlara çıkmayan adamı ikna etmek için vakit ayırıyor.

Şaşırtmayan hareketler.

ugurozkan

Alıntı yapılan: 5trawberry - 03 Ocak 2022, 13:19:17Yetenek ile gelir karakter ile kalırsın diyor, ben gidecem diye şekil yapıp artistik yapan maçlara çıkmayan adamı ikna etmek için vakit ayırıyor.

Şaşırtmayan hareketler.

Hayır, sıkıntı kimse yetenekle de gelmiyor ;)

Sadece Samsunspor

Hasan kalmis takimda. Takimla Antalya ya gidiyor kamp a

Sadece Samsunspor

Sosyal medyada Goktan Tore yazmislar. Eger sakatligi falan yoksa sag acikta guzel is yapar. Bu lig icin yeterli

defansif orta saha

Gökhan Töre veya Lazar Markoviç... İkisinin sakatlık geçmişi kabarık olduğu için tam bizim takıma uygun transferler. Yanlarına bir de futbolu kafada bitirmiş Emre Çolak'ı eklersek tadından yenmez(!)

@Sadece Samsunspor hocam yanlış anlama eleştirim sana değil. Sosyal medyadaki isimlere ithafen yazdım

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: defansif orta saha - 03 Ocak 2022, 18:11:59Gökhan Töre veya Lazar Markoviç... İkisinin sakatlık geçmişi kabarık olduğu için tam bizim takıma uygun transferler. Yanlarına bir de futbolu kafada bitirmiş Emre Çolak'ı eklersek tadından yenmez(!)

@Sadece Samsunspor hocam yanlış anlama eleştirim sana değil. Sosyal medyadaki isimlere ithafen yazdım

Emre Colak i Basaksehir aldi. Farkindayim hayirlisi olsun tek amacimiz buralardan kurtulmak.