Futbol Direktörü - Fuat Çapa

Başlatan KocumVolkan, 20 Ekim 2021, 17:30:29

« önceki - sonraki »

eprianu

Tamamen iyi niyetli olduğunu düşünüyorum ama biraz daha cesur olmalı. Bugün kesemediğin Yasin ve Soner, yarın sonunu getirebilir hoca.

Yeterli veya yetersiz tartışılabilir ancak hatalarından ders çıkarma, farklı şeyler deneme girişimleri var. Ancan Yasin, Soner, Hasan gibi isimlerde daha cesur davranmazsa (ki şimdilik öyle görünüyor) bunun sonucunu alamaz. Bu takım Eyüpspor maçında iyiydi. Ancak aynı performansı Adana maçında gösteremedi. İki maçın kadrolarını eline alıp bakmak çok zor değil. Sebepler ortada.   

Stoper

"Hedefimiz devreyi ilk 6 içinde bitirmek"

Spor Toto 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'un teknik direktörü Fuat Çapa, devre arasına ilk 6 içinde girmek istediklerini söyledi.

Samsunspor'un teknik direktörü Fuat Çapa, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, lig sıralamasında yukarı doğru ivme kazandıklarını belirtti.

Samsunspor'un teknik direktörü Fuat Çapa, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, lig sıralamasında yukarı doğru ivme kazandıklarını belirtti.

Her hafta sürpriz sonuçların ortaya çıktığı bir ligde mücadele verdiklerini dile getiren Çapa, "Bu lig çok değişik. Süper Lig'de favoriler çok net şekilde söylenebiliyor ama burada maalesef onu söylemek mümkün değil." dedi.

İlk yarı sonuna kadar toplayabilecekleri 15 puanın hepsine talip olduklarını vurgulayan Çapa, şunları söyledi:

"Hedefimiz devreyi ilk 6 içinde bitirmek. Bunu gerçekleştirebilirsek, bence çok büyük bir başarı olur. Çünkü geldiğimizde oynayan bir 11 vardı ve bunu bozmadan devam ettik. Manisa FK karşılaşmasından itibaren 7 farklı isim oynamaya başladı. Bu da takım içindeki rekabeti arttırıyor. Futbolcularımızın hafta içi idmanlarda göstermiş oldukları performans bizim için önemli. Özellikle takım için mücadele eden oyuncular benim için çok değerli. Bireysel oyuncular tabii ki takımımıza katkı sağladığı sürece güzel ama biz sürekli takım vurgusunu ön planda tutmak zorundayız. Çünkü alacağımız, elde edeceğimiz başarılar takım halinde olacak."

Uşakspor maçı hazırlıkları başladı

Kırmızı-beyazlı ekip, Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda 1 Aralık Çarşamba günü Uşakspor'u ağırlayacağı maçın hazırlıklarına Nuri Asan Tesisleri'nde başladı.

Teknik direktör Fuat Çapa yönetiminde çalışan futbolcular, ısınma koşusu ve pas çalışması yaptı.

Antrenmana sakatlıkları bulunan Ismael Diomande, Kevin Boli, Alen Melunovic ve Recep Burak Yılmaz katılmadı.

https://www.ntvspor.net/futbol/hedefimiz-devreyi-ilk-6-icinde-bitirmek-61a4b9ee8b32628e14d4c4d0

_SoN_

İlk yarı için belirlenen hedefe belki de umduğundan daha kısa sürede geldik, özellikle takım defansı anlamında ileriye gittiğimiz kesin, maç maç değerlendirerek hem takıma hem taraftara hep temkinli konuştu, şu ana kadar hedefi doğrultusunda emin adımlarla ilerliyor, taraftar olarak elimizden geleni yapmalı sonuna kadar destek olmalıyız.

55.hakan

Kusura bakmayın maçta hakemi de yeneceksiniz Bolu top oynamaya gelmemiş. Madem Fofana tek yarı oynayabiliyor bu ikinci yarı olmalı. Bu hep böyle oldu şimdi niye değiştirdin bu adeti Fuat hoca. Tam işler iyi gitmeye başlarken alıyorsun oyundan Fofana'yı. İkinci yarı alsaydın oyuna bu kırmızı gördüğümüz zaman gol atma şansımız artacaktı. E sonra takımın en önemli gol ayağı Yasin i alıyorsun tecrübesiz adamları dolduruyorsun oyuna. Şu taraftar kadar 3 pauana inanın. Bolu üzerine bile gelmedi yazık oldu bu maça. Hakemden sonra maçı yakan adam hocadır...

Raqua55

Cinari yerine daha hareketli Bah alsan daha iyi olmaz mi? Cinari ayakta duramiyorda.

cembaba

Fuat hoca beni çok şaşırttı işin açıkçası. Oynanan oyun, gençleri oynatması (mecburiyetten de olsa risk aldı.) Kriz ortamındaki takımı potaya soktu. Takımdaki Mehmet Akyüz, Gökhan Karadeniz gibi isimlerden bizi sıyırdı. Oynamak isteyeni oynatıyor. Değişik bir sistem de denedi. İstanbulspor maçındaki 5'li savunma oyununu da başarıyla uyguladı takım.

ercan0655

Yasin ve Hasan a gösterdiği tahammül hariç beni umutlandırdı. Elindeki kadroyu iyi kullanmaya çalışıyor. Hasan konusunda ayağımıza sıktı, adamı kadroya hiç almamalı idi geldiğinden beri sahada yoktu.

Kaya

Stoperin olmadığı için elindeki beklerden bir üçlü defans kurgusu düşünüp İstanbulspor'a karşı oynamak zorunda kaldın bunu anlarım.

Tuzla maçında , Berk ve Yunus gibi iki orijinal stoperin varken , gittin yine İstanbulspor maçı kurgusu ile sahaya çıktın bunu hiç anlamadım.

İlk 10 dakikada bile böyle gitmeyeceği gün gibi ortadayken , neredeyse 60 dakika bu sistemde ısrar ettin. Mucizevi bir şekilde takım skor olarak geri düşmedi. Son yarım saat dörtlü savunma ve daha derli toplu bir orta saha ile maçı kazanıyordun. Hatalarından ders çıkarıyorsundur umarım...

55.hakan

Madem tur atlamak istiyorsun tam kadro çıksana sen de. Karşındaki Uşak Belediyespor mu yedeklerle çıkıyorsun Göztepe bile neredyse as takımla çıkmış.

maviay55

Bursa maçında kaybedilen puanın tek sorumlusu

55.hakan

Aynı kanatta hem Fofana hem Kayanba nın oyntmasının anlamı nedir Allah aşkına. Sürekli Fofana nın ayağına baklıyoruz taktik yok. Nurullah ı nasıl yeterli görüp kaleci transferi istemedin.

5trawberry

Nurullah ve Soner'i birilerinin kalbi kırılmasın diye oynatmaya devam edecek misin göreceğiz?
Şu takımın kanatları çalışmıyor, bir kişi eksik kalmışız takımı ileriye taşıyan Tallo'yu cıkartıyorsun.
Ali Ülgen ve Soner'i çıkartıp kaleci ve Burak'ı alacaksın.
Neyi planladin bilemiyorum.
Bize gol lazım adam işlemeyen ortasahadan 4-4-1 le gol bekliyor.
İnsallah yaniliriz

Sol Açık

Nurullah konusunda hocayı haksız bulmuyorum. Alp'i gördük, kesinlikle Nurullah ile boy ölçüşemez. Soner'in de herhalde alternatifi yok, çünkü yedeklerde bile bir sol bek yok. Ama yedek kaleci olarak Aykut'un olmamasını anlayamadım.

Kötü oynamadık. Futbol biraz böyle, iyi de olsan bazen bir anlık bir hata/talipsizlik veya rakibin becerisi tüm oyunu değiştiriyor. 38.dakikada 10 kişi kaldık ve bunun sorumlusu hoca değil. Bu yenilgiden ötürü hocanın suçlanmasını doğru bulmuyorum...

eprianu

Dökülen Soner'i hala ilk on birde çıkaran, alternatifi yoksa alt yapıdan sol bek çıkarmayan ya da devre arası sol beke transfer istemeyen, her maç patlamaya hazır bomba olan Nurullah'ta ısrar eden, "ben oynamak istemiyorum" diye bas bas bağıran Hasan'ı oynatan, saçma sapan değişiklikler yaparak maçı bitiren, kritik maçların birinde dahi en ufak bir katkı sağlamayan Yasin'i ısrarla kadroya yazan Fuat Hoca bu mağlubiyetin en büyük sorumlusudur.

Kazandığımız maçlarda da aynı kaybettiğimiz maçlarda da; takımın gözünde heyecan yok, ışık yok. Futbolcularda istek yok, Fofana dışında kapasitesini zorlayan da yok.

Marifet küme düşme adaylarına 3-5 atmada değil; rakipleri yenmede. Balıkesir'i herkes yeniyor.

_SoN_

Kaç tane kornerden, kaç tane saçma sapan hava topundan daha gol yememiz gerekiyor, bu pozisyonlara hiç mi çalışılmıyor hocam, nurullah ısrarını anlamıyoruz, sonerin hiçbir şekilde katkı vermemesine rağmen oynatmanı anlamıyoruz, bu kadar aynı hatalı golleri engelleyememeni anlamıyoruz, bu şekilde sonuca varmak çok zor olacak hocam çok.