TFF 1.LİG 2021-2022 16.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 2 - 0 Ankaragücü

Başlatan _SoN_, 07 Aralık 2021, 12:00:49

« önceki - sonraki »

eprianu

Her zaman Polat'ın oynatılmasını savundum. Ancak böyle bir maçta ilk on bir çıkacağına ihtimal vermiyordum ve doğru da bulmuyorum. İnşallah iyi bir oyun sergiler ve formayı kapar.

_SoN_

Yunus tecrübesiz, osman bölgesinde değil, polat ise bu maçı ilk 11 kaldıracak seviyede değil, bu maç için bence de bu değişiklik sürpriz oldu. İnşallah genç oyuncularımız bu maçı kaldırabilir.

jean

Polat icin daha erken bence insaallah firsati degerlendirir

55.hakan

Polat olmaz bu maçta kupada şişiriyorlar gençleri sonra önemli maçta koskoca maç gidiyor. Yapmayın bunu Melih 3-4 pozisyon yaratmıştı en az. Polat ve Yasin çıkıp Melih ve Fofana girmeli.

emre

Çınari'yi göreceğimize Polat'ı izleyelim. Şu Yasin'den de kurtulsak keşke devre arası.

eprianu

Sosyal medyada yerden yere vurmalar başlamış. Yasin dökülüyor, Hasan vasatı geçemiyor, takım olarak da hücum noktasında iyi değiliz ama Polat'a yüklenen yüklenene. Tamam kabul ediyorum  çok iyi değil ancak kötü de değil. İlk yarı bariz hatası da yok. @emre hocamın dediği gibi Çınari oynayacağına Polat oynasın.

binikalamadım

Nadir çiftçi oyuna girene kadar maçı alacağımıza ikna olamadım...nadir girince bitti bu iş dedim...

jean

Yendik cok sukur cok onemli bir galibiyet daha saka maka havaya girdik son 3 mac 6 yada 7 puan alirsak guzel takviyelerle neden olmasin biraz durust olmak gerekirse hakem bize calisti bazi faullerde yinede mucadelemiz iyidi tebrikler

55.hakan

Ankaragüçlüler çok kolay attılar kendilerini yere. Yunus Emre ve Berk takıma uyum sağladı ama Polat sağlayamadı maalesef. Girecekse sonradan maç rahatlayınca girmeli. Bunlar çok önemli maçlar.

kavak_55

Tebrikler büyük SAMSUNSPOR taraftarı, futbolcular teknik ekip ve büyük başkan. Çok şükür yendik çok iyi oldu. Takım bugün çok iyi mücadele etti. Polat kötü değil ama bu tür stresli maçlarda üst düzey bekleyemeyiz ama mutlaka daha iyi olacak inşallah. Bütün takım iyi mücadele örneği gösterdi hakemde iyiydi.

Sadece Samsunspor

Maci stadda izledim. Cok guzel yerinde bir galibiyet aldik. Takim gol yememeyi ogrendi. Ankaragucu bu oyunuyla liderse bizim cikariz. Polat cok genc daha cok cok yolu var. Istek var ama dedigim gibi zamana ihtiyaci var. Fofana oyunu geceyle gunduz gibi degistirdi. Muhtesem bir galibiyet oldu taraftar sehir herkes mutlu ayrildi.

Furkan

Güzel futbol güzel galibiyet. Maç başından sonuna kadar takım maçı ne kadar istediğini izleyen herkese hissettirdi. Bu galibiyet gazla motivasyonla değil doğru planlama ve iyi çalışılmış rakip analizi sonucudur taraftarın etkisi bunların ardından bir kuvvet çarpanı olarak gelir. Yoksa bundan çok daha kalabalık ve hazırlıklı tribünler önünde ne kadar hüsranla biten maçlar izlediğimizi herkes hatırlar. Tebrikler takım tebrikler hoca.

eprianu

Maçtan önce söylemiştim kazanacağız diye, öyle de oldu. Boluspor'u da yeneceğiz İnşallah.

Sene başında transfer konusunda bir yazı paylaşmıştım. Süper Lig'den yaşlı ve kaprisli futbolcuları alacağımıza alt liglerden yaşı 24'ü geçmeyen oyuncuları alalım, alt yapıdan yeni oyuncular çıkaralım demiştim. Çünkü 3 yıldır bu camia kaprisli, kibirli, kariyerinin sonu geldiğinden dolayı para için buraya gelenlerle dolmuştu. Önce geçen seneden kalan artıkları temizledik, sonra da kadroda ciddi bir revizyona gittik. Yunus Emre Çift, Berk Taşkın, Polat Yaldır, Cihan Kahraman gibi isimler sahada artık. Camia olarak çok büyük bir risk aldım ama doğru olanı yaptık. İnanın dün akşam sahada Gökhan Karadeniz, G. Alsan, Kubilay gibi isimler olsaydı biz Ankaragücü'nü yenemezdik. Bu kadar net.

Bir hususa daha değinmek istiyorum. Yönetim 3 yıldır söylem ve eylemleriyle beklenti yükseltip, daha sonra hayal kırıklığına yol açtı. Bu sene bilerek veya bilmeyerek beklenti düşürdüler. Hatta beklenti o kadar düştü ki bir ara küme düşeriz diyenler bile oldu. Ancak gelinen noktada Samsunspor taraftarı doyumsuzluğu da bir kenara bırakmış gibi görünüyor. Bu da takım üzerindeki baskıyı ortadan kaldırdı. Şimdi tekrar iddialı bir konumdayız. İnşallah sabırsızlık gösterip, beklenti yükseltip takım üzerinde tekrar baskı kurmayız.

_SoN_

Uzun zamandır bu kadar bağırmamıştık, yine sesimiz kısıldı ama bu sefer gol diye bağırmaktan Müslüm Baba'ya eşlik etmekteden .

Takım puanlar alıp hedefe odaklandığı sürece taraftar tekrar o eski günlerine dönecek inşallah, maçta özellikle Polat ile başlaması sürpriz oldu, Polat ilk yarıda ezdiği toplarla yine hazır olmadığını, yada heyecanını yenemediğini, yada aşırı güvenden dolayı savruk oynadığı bize gösterdi. Onun dışında ilk yarıda sağlam durup kendimizi ikici yarıya, yani Fofana'nın girişine kadar atabildik.

Fofana oyuna girdikten sonra yine ne kadar önemli bir oyuncu olduğunu anladık, Polat ne kadar o kısımda verimsizse Fofana o kadar iyiydi, özellikle önünü boşaltıp şut atması gereken yerde atmadığı için bizi bir kaç golden de etti, ama her haliyle oyunumuzu çok değiştirdi.

Saveseviç bu maç çok vasat bir top oynadı, sorumluluk almadı, aldığı toları kullanamadı, dolayısıyla Polat'ın yanında beğenmediğim oyunculardan ikincisiydi.

Yunus Emre nazar değmesin osmanla beraber defansta iyi oynadılar, Osman kendini aştı bu maç çok iyiydi, sağ ve sol beklerimiz yine vasattı, ilerde çok iş yapmasalarda geride kendilerine verilen görevi yaptılar.

Yasin attığı golle ne kadar formsuzda olsa kalitesini ortaya koydu, Tomane yine bildiğimiz gibi her dakika mücadele etti.

Takım defansımız kendine geldi, özellikle Cihan'ı kazanmış olmamız çok ama çok büyük bir artı, Yunus Emre'yi kazanmamız bize çok önemli mesajlar verdi, hele hele Berk'in dakika aldığı maçlarda oynadığı oyunu görünce inanın yeniden heyecan kazanmaya başlıyor insan, özetle nazar değmesin takımımız gençlerimizle iyi yolda.

Bir artıda hocamıza, geldiği günden bu yana az laf çok iş mantığı ile devam ediyor, söz vermiyor, 2 yersek 3 atarız demiyor, önde basacaz şöyle böyle hucum yapacaz demiyor, elimizde ekmek bu, çıkacak köfte şu deyip ona göre konuşuyor. İlk yarıda hocamızın "zorda olsa ilk 6" hedefini tutturduk gibi , ben inanıyorum ki, önümüzdeki maçıda kazanıp bunu perçinliyeceğiz.Bu konuda hocanın hakkını teslim etmeli, ilk ismi açıklandığında yaşadığımız önyargılardan kurtulmamız ve ondada destek olmamız gerektiğini görmemiz lazım.

Bu hızlı ve güzel gidişatın tek olumsuz tarafı, önümüzdeki maçın hafta içi ve gündüz oynanacak olması, kendi sahamızdaki saha ve taraftar avantajımızı kullanamayağız, taraftar sayısı az olacaktır, inşallah bu takıma olumsuz yansımaz.

Özetle ;

GELİYORUZ.

5trawberry

Bir şekilde üç puan almak güzel ama papaz her gün pilav yemez derler. Berabere devam etsin bir şekilde gol buluruz mantığı her zaman tutmaz. Gole kadar net şut ve tehlikeli atağımız yok gibi nerdeyse. Üstelik ilk yarı Ankaragücü'nün net iki pozisyonu var ki Nurullah birisini ayakla diğerini yumrukla dışarı çeldi.
Çilingir rolünü Fofana aldı. Takım ikiye ayrılıyor: Fofana varken, Fofana yokken.
Netice olarak, ipler elimizde. Rüzgar tersine döndü.
Bolu maçını kazanırsak geçen senenin ADS'si oluruz.