TFF 1.LİG 2021-2022 3. HAFTA | Kocaelispor 1 - 0 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan cembaba, 23 Ağustos 2021, 13:33:58

« önceki - sonraki »

KocumVolkan

Alıntı yapılan: ercan0655 - 29 Ağustos 2021, 01:33:29Tüm duran topları yasin kullanıyor ve geçen sene olduğu gibi başarısız oluyor. İki hoca aynı şeyi yapıyor benim göremediğim ne var, bu takımda duran topları kullanacak iyi top kullanan kimse yok mu?

Yasin'in oyun içindeki performansı isteği iyi ama duran toplarda çok kötü...

_samsunspor_

Her kaybettiğimiz maça doğal olarak üzülüyoruz ama bu maça ayrı bir üzüntü oldu.Galibiyet beklerken mağlup olmak baya kötü durum.Rakipler bizden çekiniyordu bence,ama bu maçla birlikte cesaret verdik onlara.

Sol Açık

Kendimce maçtan notlar:
* Dünkü maçta savunmamız kötüydü diyemem. Aykut'u beğendim, güven verdi ve topu oyuna hızlı sokmaya çalıştı. Ayağı iyi değil, bu belli, ama dediğim gibi kalede güven veriyor.
* Özellikle Burak'ı çok beğendim. Rakibin pek çok kontra denemesini anında durdurdu. Hızı çok yerinde ve bizim gibi geride açık alan bırakan bir takım için çok ideal bir savunmacı.
* Genel görüşün aksine Boli'yi de hiç fena bulmadım. Topu oyuna iyi sokmadığını düşünsem de bu görevi ona hoca vermiş, niye kötü yapıyorsun diyemem, savunma görevlerini iyi yerine getirdi. Keşke gol yeteneği de olsa, kornerlerde bir şekilde pozisyon buluyor ama atamıyor.
* Yediğimiz golde hata Soner'in. Sağımızdan gelen hücumda stoperler sağa kaymışken, rakibin sağ açığı ile birlikte altıpasa kadar gelip rakibi bozamamak Soner'in hatası. Dün Soner savunmada açıklar verdi, hücumda da pek bir faydası dokunmadı. Melih'in alınmasının bir nedeni var demek ki, Soner'in yerine denenecektir.
* Ben Ali'yi zayıf karnımız olur diye düşünüyordum, ama o iyiydi.
* Hasan kendi vasatının altındaydı ama bunda rakibin de payı var. Ne Kubilay, ne de İrfan oynadı, savunma öncelikli bir ortasahası vardı Kocaeli'nin ve Hasan'a özel önlem alınmıştı.
* Osman iyiydi yine.
* Çinari sağdan içeri girip, soluyla iş yaptığında etkili olabiliyor, dün pek oyunda yoktu.
* Yasin de etkisizdi.
* Tomane birkaç zorlama yaptı, karamboldeki zorlaması ile ikinci yarıda gol de bulabilirdi, ama genel olarak etkisizdi.
* Mehmet Akyüz'den bahsetmek bile istemiyorum. İlk pozisyonda Boli'nin önünden vurdu ve zoru başarıp dışarı attı. Dokunmasa belki Boli atardı. İkinci pozisyonda ise en kötü tercihi, çok başarısız uyguladı. Özetle, hayal kırıklığıydı.

orhan

Her maçta önde basacan diye sistem kurarsan bu sana sıkıntı verir bazı maçlar kontrollü oyunu gerektirir dünkü maç da bunlardan biriydi eğer illede önde basacan diyorsan maçın ilk 20 dakikasında gol bulman lazım gol bulamazsan her geçen dakika senin aleyhine olur ve daha çok performans harcadığın için rakibine göre daha çok yorulursun.Önde baskı kurma olayı iç saha maçlarında kabul görür fakat manisa gibi eyüp gibi Kocaeli gibi Ankaragücü gibi deplasmanlarda sıkıntı yaratır bu tip maçlarda kontrollü oyun bizi başarıya götürür zaten kocaelide bizi kendi sahasında kabul edip kontra ve uzun toplarla sonuca gitmeye çalıştı bundada başarılı oldular ve üç puanı hanelerine yazdırdılar.Defansımızda recep ve boli çok yalnız kalıyorlar sağ ve sol bekimiz daha çok ofansı düşündüklerinden arkaya çok adam kaçırıyorlar goldede sonerin biran dalması ve adamını kaçırması gole neden oldu.Bu sistemde Hasan ve osmanada çok yük biniyor ileri geri koşmaktan topa vuracak mecalleri kalmıyor çünkü ileride topu çok erken kaptırıryoruz Gökan kesinlikle geçiş oyununu yapamıyor oyunu yavaşlatıyor ve topların kaybedilmesine neden oluyor kanatlarımız ise malesef üretken değil adam eksiltme ve düzgün orta kesmede ve tomaneyi topla buluşturma noktasında problem var inşallah sakatlık ve hazır olmayan oyuncuların dönmesi ile bunlar ortadan kalkar ve daha üretken bir takım oluruz. Takımımızın kazanma isteği dinamizmi ve mücadelesine bir şey denmez ama sistemin işleyişi noktasında problem var milli maç arası iyi değerlendirilip eksiksiz yeni bir başlangıç yapmalıyız.

_SoN_

Şimdi trt sporda büyük harflerle açılan haberde,  bu Morutan'ın ilk 11 de olduğunu gördüm, şimdi benzetmek veya kıyaslamak için yazmıyorum, bu adam daha dün geldi, ya Galatasaray bu işi bilmiyor yada Fatih Terim, biz 20 gün önce gelen adamları maç kadrosuna bile almıyoruz hazır değil diye genç adamlarla rotasyona gidiyoruz, Fatih Terim'in yaptığına bak arkadaş !! iki günlük adam ilk 11 emi yazılır, takımla birlikte kamp yapmamış, takımla birlikte sezon başı idmanlarına katılmamış !!

Bilmiyor abi , bu adamlar işi bizim hocamız gibi bilmiyor.

cembaba

Bu konuda yanılıyorsunuz. Eski takımıyla kamp görmüş bir yabancı oyuncu ile kamp görmemiş boşta oyuncu ile arasında fark var. Diomande, Melunovic, Fofana boşta ve sezon öncesi kampı geçirmeyen oyuncular. Milli ara bize ilaç gibi gelecektir. Çok acelecisiniz.

Maçı izleyemedim ama okuduğum yorumlar gol atıp bekleme oyununu tercih eden Kocaelispor'u açamadığımız yönünde. Bahane bulmak için yazmıyorum ama hazır olmayan ve eldeki kadroyla bu kapanan takımları açmak çok zor olacaktı. Puan kaybının burada yaşanması normal. Kritik maçlarda olmasın yeter ki. Takımın oynadığı oyun çoğu kesimi memnun ediyor. Gökhan Karadeniz eleştirileri çokça var mesela. Savicevic'i oraya monte edince veya düşük performanslı Hasan'ın yerine Diomande-Osman'la vites yükselttiğimiz zaman farklı olacaktır. Sağ kanatta Melih iyi başlamıştı ama Çinari öyle başlayamadı. Oraya direk Fofana yazılacak. Bu maçtaki gibi Yasin'in düştüğü maçlarda Fofana'yı sola çekip Melih'i içeri atarız. Seçeneğimiz artacak. Bunu göz ardı ediyorsunuz.

_SoN_

2 sene top oynamayan adam mı bunlar?iki hafta idmanda kıran kırana çift kale oynayıp, maçta İkinci yarı 15-20 dakika süre alamayacaklar mı? Mesele acelecilik değil aşırı güvendir, aşırı güven bazen ters teper ve olumsuz sonuçlar verir, vura vur gideceğiz dediğimiz sezonun ikinci maçında yenilmişiz, geçen sene acele ediyoruz diye diye koskoca sezonu forvetsiz ve kötü futbolla bitirdik, sütten ağzımız yandı , benim anlatmak istediğim şu, bu sene çok zor geçecek, rakipler çok ama çok zorlu, bu sezon her maç finalin ötesinde, elinde kullanılabileceğin malzeme varsa 10-15 dakika bile olsa kullanmak lazım. Milli maç arasına girerken bu kadar kısa sürede mağlubiyet kim ne derse desin olmadı .

Benim için bu sezon filan oyuncu yorgun, falan hazır değil, şunu riske etmeyelim,bunu az daha bekleyelim değil, birine birşey olacaksa ilk maçta olsun, çünkü ilk maçta final son maçta, alınabilecek her puan alınmalı, risk edilecekse bir oyuncu ilk maç edilmeli.

Geçtiğimiz sezonu averajla, 1. lige çıkamadığımız ilk sezonu da bu tarz puan kayıplarıyla kaybettiğimizi unutmayalım.