TFF 1.LİG 2021-2022 3. HAFTA | Kocaelispor 1 - 0 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan cembaba, 23 Ağustos 2021, 13:33:58

« önceki - sonraki »

cembaba

Tarih: 28 Ağustos 2021 Cumartesi
Saat: 19.15
Yer: Yeni Kocaeli Stadyumu

Kocaelispor iki haftadır oynadığı oyunla güven vermiyor. Kaliteli ayaklara sahipse de karmaşık bir görüntü sergiledi. Ankaragücü maçında da 11 değişikliğine giderek İlyas ve Bahattin'i ilk 11'de sahaya sürdü Mustafa Hoca. Bana kalırsa 0-0'a oynamak isteyecektir. Oturmamış bir takımları var. Biz kendi oyunumuzu oynarsak kazanabileceğimiz bir deplasman. Bu tür takımlar oturmamışken oynamak en iyisi. Hayırlısı ile 3 puanı alıp gelelim inşallah. Ben ilk 11'de değişiklik beklemiyorum. Aynı şekilde sahada kalacağız sanırım.

SSKLA

Kocaeli geçen seneki biz. Hatta daha kötüsü. Yine de çekindiğim bir rakip. Hava yakalamamız için yenmemiz çok önemli. Yenersek kocaeli belini doğrultamaz biz ise yolumuza gireriz. Net bir futbol ve skor ile dönmemiz ümidiyle.

maço

Rakibimizden çok bizim ne yapacağımızı merak ettiğim bir maç.
Deplasman maçına çıkıyoruz.
  • Aynı coşku ile oynayabilecek miyiz
  • Bahattin'in defans arkasına koşusunu ne kadar durdurabileceğiz
  • Kubilay'ın paslarına ve şutlarına ne kadar savunacağız.
  • Beklerimiz baskı altında dan dun mu yoksa yine ayağa mı oynayacak
  • Kontra atağa nasıl çıkacaz

eprianu

İnşallah Nurullah kaç sene birlikte top oynadığı Kubilay'ın neler yapabileceğini görmüştür ve ona göre önlem alabilir.

_SoN_

Bahattin ve Kubilay bize karşı aşırı motivasyon ile oynamazlarsa maçı alacağımızı düşünüyorum, oyun anlayışımız aynı olacaktır, maça çıkacak ilk 11 de değişiklik yapılacağını sanmıyorum, Tomane ve Gökhan Karadeniz biraz oyuna katılmaları haline bizi durdurumazlar.

SSKLA

Bahattin'in kendine hayrı yok, kubilay'ın ise bize motive olacak bir şey yaşadığına inanmıyorum. Taraftar iyi davrandı, yönetim iyi davrandı bi kötü davrandıysa hoca kötü davrandı o da gitti.

Sol Açık

İlk hafta Kocaeli'nin maçını izleyemedim, ama Ankaragücü maçını seyrettim. Öncelikle Kocaeli'nde tanıdığımız oyuncular sadece Kubilay ve Bahattin değil! Yılmaz Özeren 2 maçta da ilk 11'de oynadı. İlk maçta ilk 11'de olan, 2.maçta da Kubilay'ın yerine oyuna giren oyuncu da İrfan Başaran. Yani 3. yıl önce alt ligden çıkamayan kadromuzdan 4 önemli oyuncu, Kocaeli'nin orta saha hücum hattının önemli parçaları.

Bunu vurgulamak istedim; çünkü Kocaeli'ni "şampiyonluğun en büyük adayı" olarak gören, Samsunla da ilişkili kimi yorumcular vs var ama 10 numarada Kubilay veya İrfan, santraforda Bahattin, orta sahada banko oynayan Yılmaz kadrosuyla, 3 yıl önce, yani bu oyuncular 3 yaş gençken, biz alt ligde çıkamadık! Özetle, Kocaeli'ni abartmamak gerek...

Kocaeli Ankaragücü karşısında hiç fena değildi, ama en büyük silahı savunma arkasına yapılan koşular ve atılan toplar. Bu konuda hem yabancı forvetleri, hem Bahattin (ki en önemli yeteneği), hem de Benhur etkililer. Arkaya top atma konusunda da Kubilay'ın becerilerini es geçmemek gerek. Bizim takımın Balıkesir maçındaki oyun şablonu ve savunma performansını da düşününce, Kocaeli'nin bu özelliği bizim için göz korkutucu olmalı.

Ama açıkçası Kocaeli'nde başka da bir numara görmedim. Bizim takım, rakip oyuncuların savunmamızın arkasına sızmasına kolay izin vermezse yenilmeden, muhtemelen 3 puan alarak döneriz.

Takımımızı abartmayalım, ama rakibi de gözümüzde büyütmemek gerek...

jean

Cok zor mac olacak ilk galibiyetlerini almak isteyecekler en azindan maglup olmamaliyiz

mehmet yılmaz

Balıkesir maçı elbette net bir ölçü değil lakin birtakım şeyleri görmemizi de sağladığı kesin. 
Zorluk derecesi yüksek bir maç olacağı kesin. Kocaeli deplasmanlarında tarihi bir üstünlüğümüz var. Zor maç olsa da ben yine de kazanacağımızı düşünüyorum.

defansif orta saha

Kocaeli'nin bizim geçen seneki halimizden farkı yok. Sıkıcı, durarak ve gayet yavaş oynuyorlar. Bütün takım Kubilay'ın eline bakıyor, bahattin de ani koşularla araya kaçmaya çalışıyor. Kubilay'dan çekincem yok, orta sahamız yeterince sert. Lakin stoperde Boli oynarsa Bahattin bize sorun çıkarır. Ayrıca Benhur'a dikkat edilmeli, bu hafta iki çok net pozisyon kaçırmasına rağmen ataklara katkı vermekte etkikiydi.

Günün sonunda ben 0-1 veya 1-2 gibi tek farkla kazanacağımızı düşünüyorum. Kocaeli 3.haftayı da galibiyetsiz geçerse taşlar yerinden oynar, o yüzden balıkesir maçı kadar kolay geçmez.

mehmet yılmaz

Cumartesi akşamı Kocaelispor deplasmanına çıkacak olan Samsunspor 'un rakibi ile geçmişten bugüne kadar oynadığı maçlarda çok büyük bir üstünlüğe sahip olduğu görülüyor.

İki takım arasında bugüne dek 42 lig maçı oynanmış. Bu karşılaşmaların 22'sini Samsunspor kazanırken 9 maç Kocaelispor'un galibiyeti ile bitmiş. 11 müsabaka ise berabere sonuçlanmış. Samsunspor'un attığı 72 gole Kocaelispor 40 golle karşılık vermiş.

İki takım arasında oynanan maçlarda Samsunspor'un hem Samsun'da hem de Kocaeli'de üstün olduğu görülüyor. Samsun'da oynanan 21 maçın 13'ünü Samsunspor kazanırken 6 karşılaşma berabere bitmiş. Kocaelispor'un yalnızca 2 galibiyeti var. Samsunspor'un 36 golüne Kocaelispor 12 golle karşılık verebilmiş.

İzmit'te oynanan 21 maçta da yine Samsunspor'un üstünlüğü görülüyor. 9 karşılaşmayı Samsunspor kazanırken Kocaelispor'un 7 galibiyeti var. 5 maç ise berabere bitmiş. Samsunspor'un attığı 36 golle Kocaelispor 28 golle karşılık vermiş.

İki takım arasında oynanan son 10 maçın sadece 1'ini Kocaelispor kazanırken, Kocaeli'de oynanan son 5 maçın 5'ini de Samsunspor kazanmış.

_SoN_

Melih ve Alladdin sakat oldukları için, fofana ,Diomande,Melunovic de hazır olmadıkları için kadroya alınmayacakları konuşuluyor, sakatlığı anladıkta hazır olmama konusu beni pek memnun etmede, melihin yokluğunda fofana izlesek ne güzel olurdu.

jean

Kendimi bildim bileli sansimiz tutuyor kocaeliye insaallah yine boyle devam eder

_Jack Daniels_

Bu tip zorluk seviyesi yüksek maçlarda orta sahalar maçın kaderini belirler genelde. Hasan-Osman faktörüyle tek farklı kazanacağız bence.

maço

Oyunumuzu merak ediyorum.

Bir an önce gelse maç saati