Timofteye Mektuplar

Başlatan kaan, 24 Ocak 2010, 01:38:52

« önceki - sonraki »

AdanaDemirSpor

terketmedi sevdan bizi..:((

FilizAkiN

selamlar,
Büyük üstat yüreği sağlam vefakar insan M.Teoman TAŞ' ı reelde tanımak şahsıma kısmet olmadı ne yazık ki ve bunun içindirki kendimi şanssız hissediyor bunun üzüntüsünü yaşıyorum her daim. Bu sebepledirki biricik SAMSUNSPOR umuza sahip çıkarak rahmetliye vefa borcumuzu ödeyelim hiç değilse..  Hayatımızın keşkeleri arasında yer alan bu değerli taraftar için Allah'tan rahmet onu seven yakınlarına ve AİLESİ ne büyük sabırlar diliyorum...

Burak

Bende Çağrı'dan esinlenerek 1965. mesajımı buraya yazmak istedim. Bende buradaki bazı arkadaşlar gibi seninle tanışma fırsatına nail olamadım. Eğer tanışmış olsaydık en büyük Samsunsporlulardan birisi ile tanışamamış olmanın eksikliğini şu anda ki gibi hissetmezdim. Maçların gazete küpürleriyle süsleyip hikayelerini not ettiğin defteri sitede görene kadar bir insanın bir takımı bu kadar sevebileceğine ihtimal veremezdim. O defterin bir parçasını gördüğüm zaman gözlerim dolu dolu olmuştu. Bu nasıl bir sevgidir nasıl bir aşktır. Bize futbolun , takım tutmanın sadece başarıyı değil renkleri sevmek olduğunu , ekranların parlak yıldızını sevmek değil mahallemizin kızını sevmek olduğunu öğrettiğin ve aşıladığın için  teşekkürü bir borç bilirim BÜYÜK SAMSUNSPORLU.

Bugün itibariyle ufak bir kıvılcım şeklinde başlattığın ateşin bir alev topu haline gelmesini inanıyorum ki  biryerlerden izleyip mutlu oluyorsundur. Sen rahat uyu emanetin emin ellerde...

##kdc##

Teoman Abiyi tanıma şansım olmamıştı. Biraz geç kalınmış bir sevdaya tutulduğum bu camiada hemen hemen her kesimden insanın Teoman TAŞ demesi başlarda garibime gitişti. Ben ismini hiç duymamıştım halbuki. Nasıl bir kişi kendini bu kadar sevdirir, ölümünden sonra hala bu derece anılır demiştim. Çok araştırdım, yaptıklarını, sevdasını, gayesini.. Belki de hiç görmediğim, tanıyamadığım birinden hayatımda ilk defa birşeyler öğrenmemi sağladı. Samsunumuzun nice Teomanlar yetişmesi dileğiyle, Allah'ım gani gani rahmet eylesin. Mekanın cennet olsun canım abim.

İnşaallah birgün Türkiye Kupasını alıp mezarın başında seni anmayı Allah'ım bize nasip eder...

Ahmeti

10 Mart 2011, 18:28:25 #34 Son düzenlenme: 14 Mart 2011, 16:08:17 AHMETÝ*55*
bende 555 inci mesajımı buraya yazmak istedim.

Çok az kişi tanınmadan sevilmiştir işte sende onlardan birisin bu kalp seni asla unutmaz bizleri bu kardeşlik ortamında biraraya getirdiğin için ALLAH senden razı olsun yüce rabbim mekanını cennet eylesin.

Bizlerde samsunspor'luyuz ama senin kadar asla olamadık.

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(  :( :(

CurvaSs

benim için samsunspor 10'lu yaşlarımda ilkokul yıllarında toplu olarak maça gitmemle başlamıştı. ilerleyen dönemlerde arkadaşlarla maçlara kaçıp, sevimli bi' abi görüp, önünüze geçebilir miyim? demekle devam etti. bazen emniyet almaz diyen kişilere de rast geldik, bazen hiç sormadan "gel maça sokayım seni" diyenlere de. ama her zaman samsunspor'umun yanında olmak istedim. yaşım ilerlemişti, artık içerdeki maçlara değil, deplasmanlara da gitmek istiyordum. ilk deplasmanım ali sami yen statıydı, babamla birlikte gitmiştik.. 3-2 yenilmiştik ama olsun, ben içimdeki sevginin ilerlemesini hızlandırmıştım. daha sonralarında ankara deplasmanları, yozgat'ta oynanan sivas maçımız.... böyle gitti, geldi. bazen niye bu kadar maçlara gidiyorsun diyenler de oldu ama ben güldüm geçtim. tabii ki; o bilemez samsunspor sevgisini veya malatya deplasmanını mahalleden arkadaşlarla izlerken, gol olduğunda başımdan aşağı kaynar suların dökülüşünü, birden gözlerimin önüne perde inişini. daha sonrasında maçın bitiş düdüğünü... işte o zamanki durumumu anlatamam, anlayamazlar..! ağlamak ile ağlamamak arasındaki ince çizgide dolanıyordum ki; göz pınarlarım kurudu, ağlayamadım. bir şeyler demek istedim, diyemedim. eve gittiğimde sessiz bir şekilde odama çekildim ve yorganın altında ağladım.. evet, süper lig bizim için bitmişti. de bu sevgimin bitmesine engel değildi. bu durumda seni yalnız bırakan binlere rağmen sarıldım, maçlara gittim, deplasmanlara gittim, her zaman yanında oldum. zaten benim sevgim de böyle basit olamazdı. iyi günde yanında olup, kötü günde geriye çekilen zavallılardan olamazdım. hiçbir zaman, hiçbir menfaat beklemedim. bazen cebimdeki son para ile deplasmana gittim, bazen cebimdeki fazla para ile yanımda bir arkadaşımı daha getirdim. hani ben de öğrenciydim, bir gün makarna, birgün iskender yiyebilen bir güruhtan geliyordum.

asıl konu ise benim samsunspor'luluğum değil, senin samsunspor'luluğundu..! tribündergi'de tek başına takımını savunmandı, her şeye rağmen samsunspor diyebilmendi, iyi günde değil, kötü günde de 19 mayıs'ta olmandı.. şimdi bakıyorum da, herkes samsunspor diyor, samsunspor adına bir şeyler yapmaya çalışıyor. atkısıyla, formasıyla sokaklarda gururla geziyor. bursa'da, izmir'de, ankara'da, istanbul'da, kayseri'de samsunspor aşkı yaşıyor. daha önceleri öcü gözüyle bakılan taraftarlara, şimdilerde herkes sahip çıkıyor.

senin istediğin de bu değil miydi? samsunspor'unun, samsunspor'umuzun daha yukarlarda olması.. hani zaten samsunspor'un olduğu ligtir "süper lig" diyenlerin çoğalmasını istemedin mi? bence bunu istedin. takımının taraftarlarının centilmen, bir o kadar da bağlı olmasını istedin. bunları isterken de, hiçbir şeyden taviz vermememizi istedin.

evet, bugünlerde bu isteklerin, sen aramızda olmasan bile gerçekleşiyor. şanlı samsunspor taraftarı ayağa kalkıyor, herkes saygı duyuyor, kimseye salça olmadan, başı dik bir şekilde takımına sahip çıkıyor.

bu durumun asıl mimarları, sen ve senin gibi takımına aşık samsunspor'lulardır.

tekrardan mekanın cennet olsun, ileride o taraflarda samsunspor atkım ve formamla görüşmek üzere..!

kırmızı beyaz kara sevda...!!!

SAMSUNLU ORUMA 55

28 Mart 2011, 12:02:42 #36 Son düzenlenme: 28 Mart 2011, 12:05:56 SAMSUNLU ORUMA 55
Bir insan düşünün ki kırmızı ve beyaza ömrünü adamış,
Bir insan düşünün ki herkes tarafından sevilen,
Bir insan düşünün ki kendisi çok uzaklara giden ama hep bizim yanımızda olan,
Bir insan düşünün ki sabah akşam Samsunsporla yatan ve Samsunsporla kalkan,
Bir insan düşünün ki içerde ve dışarda Samsunspor'u yanlız bırakmayan,
Bir insan düşünün ki Samsunspor sevgisini 7'den 77'ye herkese aşılayan,
Bir insan düşünün ki o düşündüğünüz İnsan Av.M.TEOMAN TAŞ'tan başkası olmasın...

ahmetsefa55

hey gidi teoman abi sen fitili ateşledin bak o ateş nası tum samsunu sardı  :(

34 SS 1965

Hep böyle olsun isterdin abi.
yukarıdaki resim senin için hep tartısırdın kavga ederdin maratonda.Gidin sinemaya gidin cafe diye haykırırdın oturmayın derdin atın çekirdeği elinizde bağırın derdin.Bak abi o günleri sen gün gözüyle göremedin ama şuanda cenneten görüyorsun be abi eminim ki o kadar mutlusun ki ve bi okadar da heycanlısın 5 sene yoktuk bu ligde ama dönüyoruz artık abi kupayı getircezcegiz abi mezarın başına gün gelecek inş süper lig ve türkiye kupasınıda getircez abi.Senin için bunların hepsi olacak çünkü buınları en çok isteyen sendin şu maraton senin eserin bu site sayesin de sen yaptın abi bu güzellikleri bu tribun basarısını sana borçluyuz CENNETİN TİMOFTESİ.

Levent ÖCAL

Ben Sitede, Samsun'da ve Samsunspor'da yeniyim.
Samsun'a her gelişimde Samsunspor'lu kuzenlerimden veya arkadaşlarımdan Seni duydum.Samsunspor taraftarı seni senin Samsunspor'u sevdiğin kadar çok seviyor buna şahid oldum özellikle memleketime geri dönüş yaptığımda bunu çok iyi anladım. Siteye üye olarak seni ve seni sevenleri tanımaya çalıştım ama ilk seferde bazı sebeplerden dolayı siteden uzaklaştırıldım. İnanki o sebebi bilmek bile istemezsin abi  :) Ama anladım ki gerçek taraftarlığın Yaşadığın Şehre ve Takımına Sahip Çıkmak demek olduğunu yine Samsun'da ve senin öncülüğünde oluşturulmuş olan bu mükemmel platformda öğrendim. Ve sonra dedimki kendi kendime Samsunspor'un diğerlerinden neyi eksik? Eksiği yok fazlası varmış bunu anladım. Kardeşlik, sadakat ve memleket sevgisi Samsunspor taraftarını gözümde yüceltti. Seni tanıyabilmek için eski yazılarını elimden geldiğince okumaya çalıştım, sende tarifi mümkün olmayan Samsunspor sevdasını gördüm ve senin sayende Samsunspor'umuza daha sıkı bağlandım.

Seni hiç tanımadım ama keşke tanıyabilseydim, tanışabilseydim.

Samsun'luyum, Samsunspor'luyum  samsunspor_x

FilizAkiN

Despote55 bende senin gibi yeniyim bu sitede epeydir de girme fırsatım olmadı siteye, yeni geldim yurtdışından. İlk geldiğimde beni çok iyi karşıladı bazı arkadaşlar ;D Sende hazır ol sanada bi karşılama töreni düşünüyolardır eminim..  (Aramıza hoşgeldin despote55)

celebi

yok despote geçti o süreçten filiz

FilizAkiN

kikikiki  ;D o zaman geçmiş olsun diyeyim bendee

edmontdante

Teoman'ın sitesi burası.Yüreğinde sadece SAMSUNSPOR'u hissedenlerin,karşılıksız sevenlerin sitesi.Bu sebeple bahsedilen karşılama töreninden geçmeleri doğal olan.

FilizAkiN

peki öyle olsun bakalım :o samsunspor bi gün hak ettiği yere gelecektir buna inanıorum ben tüm yüreğimle, o geldiğinde  rahmetli ninde ruhu şad olacaktır mutlaka.