"Yazarlar" bölümü yeniden aktif ..

Başlatan yönetici, 22 Haziran 2006, 11:12:28

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Bu gece yeni bir yazar daha katılacak aramıza; sizlerin aslında yakından tanıdığı bir isim. Haftasonuna doğru da M.Teoman Taş Derneğinden bir başka arkadaşımız köşe yazılarına başlayacak.

İnsanların ciddi anlamda sermaye aktarıp, eleman istihdam ettikleri bir sektördeyiz. Bizim verecek paramız, bir ofisimiz vs. yok ancak samsunspor sevgisinden doalyı bir araya gelen üyelerimiz sayesinde şu an Samsun'un açık ara en fazal ziyaret edilen web sitesiyiz. Bu nedenle forumda üzerinde ittifak ettiğimiz konuları, Samsunspor'umuzun sıkıntılarını daha çok kişi farklı bakış açılarıyla dile getirmeli diye düşünüyorum. Bilmelisiniz ki, bu site ciddi anlamda takip ediliyor. Biz yazılarımızla tarihe not düşelim, Samsunsporluluk vicdanında yerimizi rahat edelim istiyoruz.

Samsunspor sevdalısı bütün üyelerimize şükranlarımı sunarım. Amatör ruhla profesyonellere kafa tutuyor, onları geride bırakıyoruz.

sadece55

Gozgoz yılmaz abimize de bir köşe yakışır aslında

SSBiz Gençlik

Hayırlı olsun Engin abi... Yazılarını bekliyorum... Şimdiden eline sağlık...

ali ihsan

Hayırlı olsun Engin Abi.Senin kaleminden Samsunspor'u okumak çok keyifli olacaktır.

Dartagnan

Abi hayırlı olsun yaw :D valla siteden haberimiz oluyor soylemiyorsun da :P

ali ihsan

Alıntı yapılan: **KaR6** - 03 Kasım 2009, 12:58:54
abimm, Allah yardımcın olsun.. cümlelerin zor bir araya geldiği şu gunlerde Allah kuvvet versin parmaklarına..

Amin Mustafa.Bol gollü galibiyetlerin ardından yazmakta nasip olur inşallah.

berusa55

Hayırlı olsun Engin abi. Yazılarını keyifle okuyacağız.

Dartagnan

ali ihsan abi kusura bakma unutmusum yukarda yazmayi :( seninde hayırlı olsun abi.Bekliyoruz yazilarinizi;)

**KaR6**

yazarlara gençler halısaha maçı teklif ediyorum, kadro son 2 transferle şampiyonluga oynar  ;D

hayırlı olsun engin abime de, zaten her maçtan sonra döktürüyodu, en iyisi oldu ;)

Ollivanders

abim ve ali ihsan abi  her ikinize de hayırlı olsun zevkle okuyacagız.

mehmet yılmaz

04 Kasım 2009, 13:59:05 #100 Son düzenlenme: 04 Kasım 2009, 16:40:05 samsuni
Engin abi, sercan&turgut ikilisine olan hayranlığını daha ilk yazısında dile getirmiş. gerçi, biz de site ahalisi olarak topluca hayranız bu ikisine...  ;D

AlıntıBiraz Heves, Çokça Gerçek!

5 dakika heveslendik "Sercan bugün iyi, hevesli, güçlü gibi " dedik ama sadece beklentiymiş."Turgut koşuyor, süper bir vuruş yaptı daha hırslı" dedik ama sadece umutmuş. 5 dakika sonra her şeyin bu isimler için eskisi gibi olduğunu gördük. Oysa ki ben bile umutlanmıştım konu Sercan ve Turgut olmasına rağmen.

04.11.2009 / 01:36:02

"Oynasınlar, bazıları tarafından sürekli var olduğu iddia edilen yeteneklerini ortaya koysunlar  yeter ki takım kazansın" dedim kendi kendime nasıl olsa yiğide hakkını verirdik bir şekilde diye düşündüm. Ama sonra bunun bir diğer yönü aklıma geldi."Madem ki yapabiliyordunuz neden 10 haftadır yapmadınız neden bu takımı yediniz bile bile" dedim ama  zaten bir müddet sonra bunları düşünmeye de  gerek kalmadı, hiçbir şeyin değişmediği ortaya çıktı.

Takım geçen maçlara oranla daha hırslıydı. Bu doğru ama bizi öyle şeylere alıştırdılar ki mesela MİY, Hacettepe, Buca maçlarında, artık buna bile razı olduk. Yoksa sahada oyun adına yine hiçbir şey yoktu. Belki de iyi olduğunu söylediğimiz mücadele bile sadece geçen haftalarla kıyasladığımızda iyiydi. Banfield-Estudientes maçının ilk yarısının son 30 dakikasını  izledim gece. Adamlar 14.dakikada 10 kişi kalmışlar saha alabildiğine su içinde göl gibi eve öyle bir tempo yapıyor ki takım ben 10 kişi olduklarını spiker ilk yarının sonunda söyleyince anladım. Onu gördükten sonra bizimkisi mücadele falan değil ama tabii ki artık bulunduğumuz durum ve şartlarda bunları değerlendirince biraz umutlandık.

İlhan Ummak sahanın en kötüsüydü. Can Özgür, Hakan Hacıbektaşoğlu da kötülerdendi. Özellikle stoper mevkiinde oynayan Can Özgür'ün bu kadar kolay çalım yemesini anlamak mümkün değil. Kolay çalım yiyen stoper olur mu Allah aşkına?

Georgi'yi beğendim. Bence çok ağır bir oyuncu ama top ayağındayken doğru yere doğru zamanda pas atmayı biliyor. Bu da bizim takımda olmayan bir özellik. Ama sezon başında anlatıldığı gibi bir oyuncu değil kesinlikle. Fakat sürekli taşımak zorunda olduğu pozisyonlarda ve alanlarda  topla buluşuyor. Bu onun görevi değil aslında. Şöyle orta sahası ve kanatları etkili bir takımın iç saha maçında birkaç kez izleyebilsek kesin kanıya ulaşabiliriz.

Maalesef 3 pas yapamayan bir takım halindeyiz. Takımın bu kadrosu ve oyuncuların bu formlarıyla işimiz çok zor. İsteseler çok farklı şeyler olur da diyemiyorum artık. Çünkü bunlar isteseler ancak mücadele ederler. Belki mücadele ve sertlik ile  puan kazanabiliriz. Ama elalem 2 kez gelip 1 gol yapıp maçı alıp götürüyor. En önemlisi sonuca gidecek iş yapabilmek maalesef bizim kadromuzda  bunu yapabilecek bir tane isim göremiyorum.

Herkes haddini bilecek sahada. Bunu da bilmiyor bizimkiler. Mesela Sercan. Kardeşim güçsüzsün 2 çalım at bırak, artık devamını getirmeyi. Üçüncüyü zorlama. Sağ ayağın hiç yok hala sağ taç çizgisine doğru çalım atıyorsun yani gidebileceğin en iyi nokta taç kazanmak. Tamam, hoca seni oraya koymuş ama o zaman içeri zorla bunu da mı anlamıyorsun? Bir diğeri de Hakan Hacıbektaş. Düz pas ver bize yeter. Yeter ki adama gitsin. Her topu havadan ve kesme veyahut dibine vurarak oynamak zorunluluğu yok ki bu oyunda. Basitini yapsan yeterli

11  hafta oldu. Kanattan kaç tane orta gördük? Ya da orta sahadan iyi çıkıp adam eksilten ve ya araya atılan kaç tane pas. Ayağına top geldiğinde 3 metre ötesindeki arkadaşına top atamayan oyuncular var. Hal böyle olunca mücadele de bir yerde sonuçsuz kalıyor. Ama başka yapabileceğimiz bir şey yok bence. Zaten dışarıda puan alamıyoruz. İç sahada taraftar desteğiyle ve takımın biraz umut veren hırsı ve mücadelesiyle ligde kalabiliriz. Bu sefer de taraftar gündeme geliyor. Geçen sezonlardan farklı olarak daha bir bölünmüş, etkisi azalmış, oyuncusuna ve yönetimine daha az inanan bir taraftar profili var... Yani nereden tutsak elimizde kalıyor, Allah yardımcımız olsun!

http://www.samsunspor.biz/koseyazisi-Biraz_Heves_Cokca_Gercek_-6610-

Kaya

Hayırlı uğurlu olsun abim kalemine kuvvet....

YaşarDoğu

04 Kasım 2009, 16:12:57 #102 Son düzenlenme: 04 Kasım 2009, 16:19:10 YaþarDoðu
Engin Abi hayırlı olsun,

artık içindekileri dökerek rahATlarsın ;D :P

cgr

04 Kasım 2009, 16:16:45 #103 Son düzenlenme: 04 Kasım 2009, 16:39:41 samsuni
Alıntı yapılan: samsuni - 04 Kasım 2009, 13:59:05
Engin abi, sercan&turgut ikilisine olan hayranlığını daha ilk yazısında dile getirmiş. gerçi, biz de site ahalisi olarak topluca hayranız bu ikisine...  ;D

Revenge