Ş.Çakmaker'den yönetime, menajere, Ertuğrul'a bombardıman!

Başlatan timofte, 21 Aralık 2004, 00:09:31

« önceki - sonraki »

timofte

Samsunsporlu eski futbolcu, antrenör Şendoğan Çakmaker Yerel Klas Tv'de katıldığı programda Yönetime ağır eleştirilerde bulundu.

Çakmaker herkesin 'Falanca giderse ben de giderim' tarzında açıklamalar yaptığını, bu gibi tehditlerle Samsunspor taraftarını yıldırmak istediklerini söyledi. En son olarak menajer Süleymasn Hurma'nın da 'Ertuğrul giderse ben de giderim' dediğini hatırlatan çakmaker; 'Hurma kimdir? hangi kulüpte başarılı olmuş da burada olacak. bu kadar hocanın hiçbiri bununla anlaşamadı. hepsi kötü de hurma mı iyiydi?' diye sordu. Hurma'nın hem teknik hem idari konularda ahkam kestiğini bunun da rahatsız edici olduğunu vurgalayan Çakmaker, giderlerse de gitsinler.  insanlar bu ekibe güvenmedikleri için destek veremiyorlar. verdiler de ne oldu' dedi. Bu yönetimin takımı 12 yıl önce aldığı gibi tertemiz bırakması halinde şehirde birilerinin Samsunspor'a sahip çıkacağını iddia eden Çakmaker; ' bu şehirde ne aslanlar var. ama ortaya çıkmalarını engelleyen bir sistem var. taraftarı heyecanlandırıp yeni atılımlar yapacak insanlar var' diye konuştu.

seyircinin maçlara olan ilgisizliğini de yönetime ve ertuğrul sağlama bağlayan Çakmaker, 'seyirci tavır koyuyor bunu da anlayamamıyorlar. seyirci jovanovski döneminde de bunu yapmıştı dedi. Çakmaker 'Sağlama verilen destek kimseye verilmedi. ama başarısız isen gidersin. eğer samsunsporu gerçekten seviyorsan faydalı olamadığında gideceksin. bu millet yenilgi üstüne yenilgiye rağmen ses çıkarmadı. ama bu hoca başarılı ise ben cahilim. sistemime uymuyor dedin aslan gibi adamları gönderdin. senin sistemin ne? bu adamlar gideli takımın gol atamıyor. senin sistemime uymuyor dediğin adam 7 gol atmış. bu adamların kadro dışı kalmaları trajikomiktir.' ifadelerini kullandı.

Ertuğrul'un yerinde Samsunlu bir hoca olsa şimdiye kadar çoktan 'kanat takıp uçururlardı' ifadesini kullanan Çakmaker, ama Ertuğrul ona verilen desteğin kıymetini bilemedi şeklinde görüş bildirdi. Mehmet ali çınar'ın ağzına 'ne zaman istifa ediyorsun' diye mikrofon sokan insanların şimdi nasıl sessiz oturduklarını gördüğüne şaşırmadığını belirtti.

Caner için de yıldız değil diyen Çakmaker, 'Serkan elimde büyüdü. Ben yıldızdan anlarım, Caner 1.lig kapasitesi olan bir oyuncu ama yıldız değil. yıldız olunmaz doğulur. hele son haftalarda caner sahada adeta geziniyor. futbol oynamıyor'dedi. İvanov'un ise idmanda bile gol atamadığını belirten antrenör Çakmaker, bu adamı vakit harcamadan göndermek lazım dedi.

curva55

Hurma konusunda haklı ama diğer konularda şaçma sapan konuşmuş.Samsunda aslanlar varmış o zaman belediye başkanının olduğu dönemde geçselerdide görseydik o aslanları.Anca lafta çıkıp yüzüne söylesin icraat yok diye.Yıllardır bu takım 1. ligde oynuyor eskiden takımın adı asansör takımdı.Heralde kendi geçmek istiyor takımın başına muhalefet olacağına destek versin ne biçim samsunlu.

Sioux

adamın sözlerinin en az yarısı doğru bence.
bu yönetim biraz başına buyruk doğru ama bunun sebebi ortada aslan falan olmamasıdır.
Hurma konusunda özellikle çok haklı. bu adamı içine sindirebilen varsa beri gelsin.
hayatımda böyle ukala birisini görmedim.
bu arada adam seyircinin gidişata tavır koyduğu konusunda da haklı.
ilk beş haftayı unutmasınlar nasıl hınca hınç doluydu stad.

curva55

Alıntı yapılan: "Kirita"Hurma konusunda özellikle çok haklı. bu adamı içine sindirebilen varsa beri gelsin.
hayatımda böyle ukala birisini görmedim.
bu arada adam seyircinin gidişata tavır koyduğu konusunda da haklı.
ilk beş haftayı unutmasınlar nasıl hınca hınç doluydu stad.

+1965

curva55

Amsterdamli

Bu Hurma konusuna bende takiliyorum hep. Gercekten cok ilginc ve iddiali aciklamalar yapiyor her sefer. Ama bugune kadarda bunlari pek gerceklestirebildiklerini sanmiyorum. Buyuk konusmak belki takimi ve seyirciyi motive etme acisindan yapiliyo olsa gerek ama netice cikmayincada bu aciklamalara nekadar guvenebiliriz artik. Ayrica 5 futbolcunun ayrilmasi konusunda takindigi agredif tavir hos degil. Madem bu futbolcular gonderiliyor bunun nedenlerini herkezin bilmeye hakki vardir. Yoksa taraftarlar ve kamuoyu kendini hice sayilmis olarak kabul eder ve takima ilgide azalabilir.