Ercüment Gül: 'Ertuğrul'u eleştirme zamanı geldi'

Başlatan timofte, 20 Aralık 2004, 23:54:39

« önceki - sonraki »

timofte

Samsun yerel tv'lerinden Kanal S'deki spor programına canlı bağlanan Halk gazetesi yazarı Ercüment Gül, bugüne kadar hep destek verdiği Ertuğrul'u artık eleştirme zamanının geldiğini söyledi.

Ercüment Gül özetle şuınları söyledi: Bazıları dudak bükse de biz ertuğrul sağlam'a büyük destek verdik. Geçen yıl takım dar bir kadro ile 7. oldu. kadrodan sadece Mehmet nas gitti ve yerine birçok oyuncu alındı. her mevkide en az iki alternatifli bir kadro kuruldu bu takımdan başarı bekliyorduk. menajer hurma en az altıncı olunacağını söylerken şu anda dibe yaklaştık. sakarya ile dört, istanbulspor ile 5 puan kaldı aramızda.

ertuğrulun her istediği yapıldı. 5 kişi için gitsinler sistemime uymuyorlar dedi. gönderildi. sonra beş haftada sadece üç puan. iç sahada dış sahada yenilen farklar. son maçta Ertuğrul işi parasızlığa bağladı. yönetimi suçlarcasına mikrofonlara 'bu parasızlıkla nereye kadar' dedi. bu da bir hataydı. gönderilenlerin geri gelmesi gündemde 'benim haberim yok' dedi. Tabi söylemek istemiyorum ama Y.Ziya Yılmaz döneminde futbolcular parasızlık yüzünden kampı terk ettiklerinde kamptan ilk ayrılan ertuğrul olmuştu dedi.

Önümüzde zor da bir fikstir var. Takımda çok garip şeyler oluyor. hata üzerine yeni hatalar yapılıyor. Artık ertuğrulu eleştirme zamanı geldi. bizler gazeteciyiz. gördüğümüzü söylemeyelim mi? söylemezsek iş işten geçecek.' şeklinde konuştu.

NOT: Arkadaşlar samsunsporumuz malesef kaynıyor. Zor günler geçiriyor. Yerel medyada olup bitenleri takip edmeeyenler ve uzakta olanlar için buraya ekliyorum. Yanlış anlaşılmasını istemiyorum.

fatihsune

Sevgili Timofte senin ne kadar büyük bir Samsunsporlu olduğunu herkes biliyor kimse yanlış anlamaz merak etme...  :)
Ercüment Gül Spor yazarlarının duayenlerinden ve iyi bir samsunsporlu...
Dolayısı ile söyledilklerinin hepsinin altına imzamı atarım.Ertuğrıul konusunun ise daha fazla uzamandan bitirileceğini ümit ediyorum.Zira samsunlunun  gözündeki o büyük futbolcu, büyük insan giderek eriyor kendini bitiriyor...
En kısa zamanda başkanımızın büyüklüğünü gösterip, 5 futbolcu konusundaki cesaretini Ertuğrul Sağlam için de gösterip bizi bu ıstıraptan kurtarmasını diliyorum...

timofte

sevgili Fatih öncelikle teveccühün için teşekkür ederim. senin ve burada yazan, yazmayan birçok arkadaşımızın da büyük Samsunsporlu olduklarını da ben biliyorum.

söylediğim gibi eklenen bu mesajlar biraz olaylara eleştirel bakanların yorumları. bazı arkadaşlarımızın 'her koşulda destek' gibi güzel bir düşünceyle bunların gündeme gelmesinden rahatsız olabileceğini düşünerek 'yanlış anlaşılmak istemediğimi' belirttim.

sonuçta bunlar Samsunda konuşulan, yerel Tv'ler aracılığıyla tüm Samsun halkına duyurulan polemikler. uzaktaki renktaşlarımızın da bunları öğrenmeye hakkı var. katılabilir ya da katılmayabiliriz. ama olup bitenler bunlar.

büyük ihtimalle bu sabah, hangi futbolcuların takımda kalacağı konusunda bir karar verilecek. bekliyoruz.

Amsterdamli

Sevgili Timofte yerel televizyonlardaki olanlari bize aktardigin icin tesekkurler. Bunu herzaman yapiyorsun ve bukadar detayli yapmaya devam ettigin icin seni tebrik ederim. Genelde boyle programlarda Samsunspor cok genis bir sekilde islendigi icin bizimde tabiki duymak istedigimiz cok seyler konusuluyor.

Ercument Gul'un dediklerini cok iyi anlayabiliyorum aynisi bu forumdada oldu. Bizlerdende Ertugrula destek verenler cogunluktaydi ve isler iyi gitmeyincede sabrediyorduk ama oyle bir noktaya gelindiki bazi seylerin arkasina soru isaretleri koymak zorunda kaldik.

timofte

sevgili amsterdamlı,

o kadar ilginç şeyler konuşuldu ki, elime kağıt kalemi alıp konuşmaları kelimesi kelimesine not ettim. Samsunspor basına ve dolayısıyla kamuoyuna açık bir camia olmadığı için neler olup bittiği daha çok bu gibi programlarda konuşuluyor.

bizler de Samsunspor'u seven insanlar olarak doğal olarak merak ediyoruz olup biteni. sizlerin de bilmesini istedim, rica ederim herkesin öğrenmek hakkıdır. ama katılıp katılmamak kendi bileceği iştir. bugün Ertuğrul'un durumu eleştirilmesini gerektiriyorsa eleştirilebilmeli, başardığı zaman da alkışlanmalıdır. eleştiri getirenin alkışlamaya hakkı olmadığını söylemek doğru olmaz. destek olmaksa ayrı bir konu. Her şeye rağmen , yenilen farklara rağmen maça gidip Samsunsporu yalnız bırakmayan insanları da bir tarafa koyamayız.

Sioux

şendoğan hoca'nın ertuğrul sağlama senin sistemin ne demesi çok anlamlı bence.
kardeşim sistemimde yok dediğin cenk 7 gol atmış, en çok görev verdiğin adamlar caner ve ivanov toplam bir gol atmışlar. insanlar açıklama bekleyecek tabi..
hep destek tam destek kulağa hoş geliyor ama kümeye düşene kadar destek değil bu.
veya iç sahada trabzondan beşiktaştan dört yemek değil.
sakaryadan dört, diyarbakırdan üç yemek değil..
hurmanın ertuğrul giderse ben de giderim demesi. ağzıma bi laf geliyor ama söylemeyeyim nereye gidersen git deyip geçeyim..
ben iyi polemik yaparım deyip ukalalık etmenin de anlamı yok.
allahtan serkan ve ali akdeniz döndü. bakalım ama hoca ve bu adamlar aynı takımda zor. bir çare bulunmazsa cadı kazanı gibi kaynamaya devam ederiz. malesef bu ortamda da başarı hayal.

Sioux

Alıntı yapılan: "Kirita"bir çare bulunmazsa cadı kazanı gibi kaynamaya devam ederiz. malesef bu ortamda da başarı hayal.

zamanında söylemişiz yanılmak çok isterdim ama malesef kötü gidiş aynen devam.
o yüzden bu başlığı tekrar üst sıralara taşımak lazım diye düşündüm. bence artık ertuğrulu sadece taretışmak değil bir an önce kurtulmanın da zamanı geldi. işi bilen bir adamı hemen takımın başına geçirmek lazım. ertuğrul yakışıklı adam sempatik de görünüyor tipi samsunspora yakışıyor karakteri de iyi ama.. hoca değil. futbolu bilmiyor. kupadan da elendik zaten turu geçsek de şansa olacaktı bu. ne taraftar ne de topçular ertuğruldan memnun değil. zorla milletin başında tutmanın anlamı yok.

Anonymous

vallahi ercüment abinin dediklerine sonuna kadar katılıyorum
basında saglam a çok destek verdi şimdi dedikleri çok yerli ve haklı

cico

bugun ki yazısında ercüment abi yazmış bazıları kızar ama gerçekler acıdır arkadaşlar

salihcakir

bu konuyu temcit pilavi gibi sürekli masaya koymak istemiyorum; ama ercüment beyin bugunki halkgazetesindeki yorumunu okuduktan sonra ;sizinle bu konuyu tekrar mutala'a etmemiz gerektigini düsündüm..
öncelikle yaziyi aynen paylasiyorum(son iki paragrafa lütfen dikkat):

Alıntı"Samsunsporlu futbolcuların hafta sonundaki o dondurucu soğukta Fenerbahçe karşındaki müthiş mücadelesi ve maç sonrası saha içinde yaptığım röportajlar sırasında yüzlerindeki mutluluğu yakından gören biri olarak kendilerini bir bir kutluyorum.
Bunun yanı sıra Ertuğrul Sağlam'ı son derece akılcı taktik anlayışı nedeniyle de tebrik ediyorum. Bu arada yapılan bazı yorumlarda Samsunspor'un Fenerbahçe karşısında futbolu çirkinleştirdiği şeklindeki eleştirilere de hiç katılmıyorum. Böylesi güç farkı olan takımlara karşı, Galatasaray önündeki Gaziantepspor gibi oynamaya kalkarsan 5 golü kalende görürsün.
Samsunspor, ligin ikinci yarısına beklenenin üzerinde bir performans göstererek başladı.
Deplasmandaki Ankaragücü galibiyeti ve Fenerbahçe beraberliği moralleri tekrar düzeltti.
Hatırlarsanız Ertuğrul Sağlam'ı en çok destekleyen spor yazarlarından biriyim. Ancak son haftalardaki yazılarımda bazı eleştirilerde bulundum. Bunların bir kısmı benim doğrularımdı.
Bunların büyük bir kısmının arkasındayım. Yalnız Serkan Aykut'un ilk 11'de oynatılmaması konusunda zaman Ertuğrul Sağlam'ı haklı çıkardı. Çünkü Serkan Aykut basına yaptığı açıklamada hala fizik olarak hazır olmadığını söyledi.
Bunun yanı sıra Ertuğrul Sağlam'ın futbol oynadığı dönemde, Samsunspor'un Kıbrıs kampını para alamadığı için terketmesi konusunda yanlış istihbarat aldığımı, işin doğrusunun elverişsiz hava şartları nedeniyle kamptaki futbolcuların dönmelerini kendi parasıyla uçak biletlerini alarak dönmelerini sağladığı belirtmek istiyorum.
Yine Ertuğrul Sağlam'la sorunları varmış gibi izlenim verilen ve de 11'e giremedikleri için huzursuzluk çıkaran, dolayısıyla da yönetim tarafından alınan kararla Samsunspor'la yolları ayrılan Cenk, Ali Akdeniz, Erman hatta Şenol'un asıl sorunlarının para olduğu zamanla ortaya çıkmıştır."

ben ercumen beyin sezon basinda yayimlanan yorumunun ard1ndan; donem ortasinda basarisiz sonuclarin ardindan ise hincalvari dönüsünden ve bence yersiz elestirilerinden sonra kendisine itibar edilmemesi gerektigi kanisina varmistim..iste bugun ki yorumu da yukaridaki gibi..sizlerin bu sanal samsunsporlu sahsiyetin yorumlarina itibar etmemeniz gerektigine inaniyorum..
bir indan bazi seyleri elestirebilir(dogru ve düzgün bir biçimde elbette); bundan daha dogal bir sey yoktur lakin bu tarz günlük ve tutarsiz söylemlerin de elestiriyle bagdasmadigi kesin..

not: tatilimde internetten uzak bir yasam gecirdigim için sizlerle paylasimda bulunamadim..herkesten özür diliyorum.bundan sonraki donemde daha aktif olarak katilicam insallah..herkese tesekkür ediyorum

Sioux

bana göre ercüment gül geri adım atmakla yanlış yapmış.
yönetime yakın olmak için bunu tercih etmiş olmalı. ortada bir hedef kalmadığı için ertuğrul sağlam için de bir risk kalmadı. bundan sonra gönderme işi bitti.  önümüzdeki yıllara yatırım kisvesi ile rahat rahat devam edecek biz de böyle 3-4 yemeye devam edeceğiz. yenile yenile yenmeyi öğrenecek ertuğrul ama bakalım ne zaman.. bu arada adımız amblemimiz küçük düşmüş kimin umurunda, hoca yetiştiriyoruz biz.. bir de caneri yetiştiriyoruz. iki-üç sene sonra 'Hedefim istanbul' şeklinde açıklama yapsın diye.. böyle gelmiş, böyle gidiyor.
bizim babamızdan miras hep samsunsporlu kalacağız ama bu yenilgilere üzülen ne topçular ne de hoca adayları.. bizleriz bizler.. samsunsporlular.

cico

bence bu topic yenildik diye yeniden canlanmaya başladı 4 puan aldık bu konuya hiç kimse yazı yazmadı arkadaşlar ben ertugrul olayından şunu anladım başkan bu adamın arkasında başkan da bu kovacak gibi görünmüyo
ne yapalım bizim alın yazımız bu
ben KUPA görmedim acaba torunum GÖRÜR MÜ ertugrul saglam

Sioux

Alıntı yapılan: "cico"
ben KUPA görmedim acaba torunum GÖRÜR MÜ ertugrul saglam

evet olayın özeti bu cümlede yatıyor, ama ertuğrul sağlam ın böyle bir derdi var mı ya da istanbula gidip antrenörlük yapmak mı daha önemli samsunun alacağı kupalar mı bundan emin değilim.