ÇİRKİN ADAM : Atıf Keçeci

Başlatan roligan, 30 Kasım 2004, 15:17:21

« önceki - sonraki »

roligan

ARKADAŞLAR, DÜN GECE (29/11/2004) HABERTURK DENİLEN TELEVİZYON MÜSVEDDESİNDE, "ŞEREF TRİBÜNÜ" DENİLEN REZİL PROGRAMDA SAMSUNSPOR'UMUZA VE TARAFTARIMIZA GERÇEKTEN DİL UZATILMIŞTIR.
ATIF KEÇECİ DENİLEN SPOR YAZARI (BEŞİKTAŞ YAZARI, BEŞİKTAŞ YALAKASI, BEŞİKTAŞ ...) ÇİRKİN ADAM, PANCU'NUN GÖRDÜĞÜ KIRMIZI KARTIN ARDINDAN STATTA ÇALINAN "SANA KIRMIZI ÇOK YAKIŞIYOR" ŞARKISINA SİNİRLENDİĞİNİ BELİRTEREK, "SEN BU ŞARKIYI ÇALARSAN, GELİR SANA DA DÖRT TANE (dikkat lütfen) TAKARLAR" DİYEREK ÇİRKİNLİĞİNİ EN ÜST BOYUTLARA VARDIRMIŞTIR.
SİZİ BU ÇİRKİN ADAMI, (Aynı zamanda Fanatik yazarı) PROTESTO ETMEYE ÇAĞIRIYORUM.
BEN ŞAHSEN RTÜK'E ŞİKAYET ETTİM BİLE...
SAYGILARIMLA!

timofte

roligan,
ben bu programı takip etmemiştim..
hıncal uluç denilen istanbul yalakasının lafı bile beni yeterince deli etmişti.
bu çok daha adice bir saldırı. bu köpeğe meydanın boş olmadığını göstermeliyiz..
rtük ve atıf denilen yalakanın mail adresini bizlere de iletirsen tepki göstermek isteriz..

herkesin holiganizmden şikayet ettiği bir ortamda bu ne haddini bilmezliktir.
istemeyiz ama yarın birgün bu adam müsveddesi samsunda saldırıya uğrasa bunun sorumlusu kendisi değil midir?

roligan

Sevglili Timofte
mail adresi: akececi@fanatik.com.tr
ALO RTÜK 178 Telefonla Şikayet Hattı
mail: rtuk@rtuk.org.tr
lütfen sessiz kalmayalım!

timofte

sevgili roligan,
atıf keçeci denilen adam müsveddesine bir e-posta gönderdim.
yazmak isteyen arkadaşlarımız için aşağıya metni koyu harflerle çıkarıyorum
şu an telefon olmayan bir ortamdayım. en kısa zamanda rtük'ü de arayacağım.

atıf keçeci,

önceki akşam habertürk televizyon kanalındaki konuşmanızda samsun kenti ve samsunspor takımına karşı yapmış olduğunuz saygısızlık nedeniyle sizi kınıyorum..

pancu'nun kırmızı kart görmesinden sonra stad hoparlöründen çalınan 'sana kırmızı çok yakışıyor' şarkısına çok sinirlendiğinizi söylüyor ve sen o şarkıyı çalarsan 'işte böyle samsuna dört tane takarlar' diye seviyesizce bir laf ediyorsunuz. bunun adı  spor yazarlığı ya da yorumculuğu değildir..  geçen seneki maç canınızı acıtmış olabilir, o şarkıya da sinirlenebilirsiniz.. sonra beşiktaş'ınız maçı kazanınca coşada bilirsiniz.. ama haddini bilmeden konuşamazsınız.. sonra holiganların kan dökmesinden bahsedilmesinin hiçbir anlamı kalmaz. holiganın başı, sizler gibi yorumlarla toplumu geren spor medyasıdır. sizin ettiğiniz şu laf, şikayet ettiğimiz holiganlardan zihniyet bakımından aranızda hiçbir fark bulunmadığını, aranızdaki tek farkın elinizde bıçak olmaması olduğunu göstermektedir.

takım yazarlığı furyası ile para kazanması; desteklediği takımın bir holiganı gibi yazılar yazmak, yorumlar yapmaya bağlı olan olan sizi, bundan sonra bu ülkeyi birlikte paylaştığınız diğer takım taraftarlarına ve özellikle de camiaları küçümseyerek ağzınızdan çıkanları kontrol etme gereği duymadığınız anadolu takımlarına karşı daha saygılı olmaya davet ediyorum..

curva55

Kanalın böyle bir adamı tutması bile büyük bir ayıptır.Acaba yönetimin böyle bir terbiyesizlikden haberi varmı.Bence bu işin peşini bırakmamalı.Seviyesiz adam sanki sokakta arkadaşlarıyla konuşuyor.

Amsterdamli

Sevgili Roligan, kulubumuze sahip ciktigin icin tesekkurler. Sevgili Timofte yazdigin yazida gercekten Atif Kececi'nin haddini cok iyi bildiriyor. Sanirim ne RTUK'den nede kendisinden yanit gelmemistir. Zaten bu Besiktas yazarlari inanilmaz tarafli yazilar yaziyorlar. Okurken migdem bulaniyor.

timofte

eyvallah sevgili amsterdamlı,
aslında hıncal'a da yazmak lazımdı böyle bir şey..
izlemedik ama roligan sağolsun bu atıf keçeci hakkında uyandırdı bizi..

yazıma karşılık atıf efendinin verdiği cevabı aşağıya ekliyorum.
cevap vereceğini ben de sanmazdım ama bişeyler yazmış atıf efendi.
tabi hala bir şeyin farkında gibi görünmüyor..

sayın .....
 HaberTürk,teki programı dikkatli izlemiş olsaydınız
sonra
 dan yaptığım düzeltmeyi duyar bu şekilde bir mail atmayı
 gerekli görmezdiniz.
 Ben 1976-1977 sezonundan buyana önceleri Beşiktaş kulübü
 yöneticisi, sonrada medya mensubu olarak samsun,a
geliyorum
 Caddede ,pazarda dolaşırken arkamızdan 'Katil Beşiktaş '
 diye tabiri mazur görün anıranlar stattada aynı şekilde
 bir asırı aşkın spora emek vermiş bir kulübe karşı bu şe
 kilde slogan atmaya devam ettiler.
 Bana bu mail,i kaleme alırken bu yanlışıda açıklamış ol
 saydınız şahsıma karşı daha haklı bir konumda olurdunuz.
 Ben yazarlığı keyif aldığım için yapıyorum . Maddi bir
 tarafı yok. İstanbul,da borsa aracı kurum şubelerim ve
de
 finans şirketim var.
 Samsun insanına karşı edilmiş bir söz olmadığını anlama
 nız için size şu kadarını söyliyeyimki ben Kefeli
 ailesinin özellikle de Fevzi Kefeli ağabeyimin çok yakın
 dostuyum.
 Bu cevabım karşısında nasıl isterseniz öyle düşünün.

bilmiyorum bu adama tekrar bir cevaba gerek var mı,
zira yazısı çelişkiyle dolu. bir yanlışlığı vurgulamak için bir başkasını söylememiz gerekiyormuş beyefendiye.. bir de tanıdığı birinin referansını vermekle terbiyesizliğini örtebileceğini sanıyor.. üstelik düzeltme yapmışsa bile bir daha bu şekilde konuşmaması gerektiğini bilmeliydsi bu vatandaş..

ama anlamamış. anlayacak olsa ilk mail yeterince açık.
tekrarına gerek yok diye düşünüyorum.. en azından karşısındaki insanların sandığı kadar aciz olmadığını anladı..

Sioux

adamın verdiği cevaba bak. özrü kabahatinden büyük..
şerefsizlik yaptıktan sonra ha para için yapmışsın ha para almadan..
sen böyle yorumlar yapmaya devam eder bu kafayla gidersen millet daha çok laf atar sana samsunda.

Amsterdamli

Adamlar kendini buyuk goruyorya. Besiktas olarak dokunulmazliklarinin oldugunu saniyorlar. Bir asirdir spora hizmet etmis bir kulup diye bahsediyor. Tamam saygi duyariz fakat gunumuz bugunde pek hizmet degil hezimet ediyorlar. Turk futbolunda adalet denen birseymi var. Bu arada verdigi Fevzi Kefeli referansi bizde cok eskilerden yoneticilik yapmis bir kisidir.

fatihsune

Evet arkadaşlar bu kendini beğenmiş yazar müsvettelerine gereken cevabı vermek lazım...lazım ki bir daha konuşurlarken akıllı olsunlar,samsun halkının bu konulara olan duyarlılığını bilsinler.ona göre konuşsunlar.
Bende takvim yazarı erhun ateş le böyle bir polemiğe girdim bu adam cnn de de konuk spor yorumculuğu yapıyor.

> Erhun Ateş...!
>  Acaba sana o köşeyi kim verdi...? Merak ediyorum
> doğrusu.Spor Yazarlığı sadece kendi takımına yönelik
> olumlu yazılar yazan kişilere kaldığı için bu durumda
> maalesef.Sana yazıklar olsun...senin gibiler yüzünden
> Anadolu da Beşiktaş en sevilmeyen takım....HÜLLE YOLU
> İLE İLHAN İLE TÜMERİ ÇALAN!!!! HER GİTTİĞİ DEPLASMANDA
> SATIRLARLA DÖNER BIÇAKLARIYLA KAHVEHANE BASAN,STADINDA
> CİNAYET İŞLENEN BİR TAKIM....UTANIYORUM...EVET SİZDEN
> UTANIYORUM...
>  Ve tüm kalbimle içtenliğimle dua ediyorum DAHA BETER
> OLUN İNŞALLAH...
yolladığı cevap
Dİyecek bir sey bulamiyorum sana.
Bende sizlerden utaniyorum.
Katil diye bagiranlarin hangi takim taraftari oldugunu sanirim
biliyorsundur.

Çuvaldizi önce kendine batir.
Sen beter ol.

Bir daha da mail atma
Senin gibilere cevap vermekten asil ben utaniyorum.
Sana zorla benim yazimi oku mu diyorlar !

Okuma..

Senin gibi art niyetlilere yaziklar olsun
bir daha mail atma
kısacası adamın savunacağı bişey yok,dalkavukluktan başka bişey değil yaptığı...
İnşallah bundan sonra bu tarz adamlara samsunspor için nasıl konuşmaları gerektiğini  öğretiriz.

Sioux

Alıntı yapılan: "fatihsune"
Katil diye bagiranlarin hangi takim taraftari oldugunu sanirim
biliyorsundur.

katiller bir yana bırakıldı katil diye bağırmak suç oldu..
bu adamlar uçmuş arkadaşlar. paraya güce tapan insanlar ne anlatsak boş..

atakum

ne olcak ıstanbulda ındanlara tepeden bakmak kolay gelıyor onlara zannedıyolarkı samsun cocugu tepkısız kalacak ssoeldıklerını yıyıp yutacak bunlara ne zaman bole sevıyesızce konussalar ıstanbul takımlarından o kadar nefret edıyorum hala anlayamadılar parayla saadet olmadıgını