MHP BÜYÜKŞEHİR BLD.BŞK.ADAYI İBRAHİM ÖZYER'DEN SAMSUNSPOR'A ZİYARET

Başlatan ali ihsan, 06 Mart 2009, 11:33:35

« önceki - sonraki »

ali ihsan

Samsunspor'un önünü kim açacaksa,kim bu markanın değerini koruyacaksa ,kim bizim yüzümüzü ağartacaksa Belediye Başkanlığı ona nasip olsun.Mübarek gecede ettiğimiz dualardan birisi de bu olsun.

Mert

Alıntı yapılan: aliihsan55 - 08 Mart 2009, 22:57:17
Samsunspor'un önünü kim açacaksa,kim bu markanın değerini koruyacaksa ,kim bizim yüzümüzü ağartacaksa Belediye Başkanlığı ona nasip olsun.Mübarek gecede ettiğimiz dualardan birisi de bu olsun.

Yalnızca BİZ

AMİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİN...

europe_55

Amin...
Hepimizin dilegi bu...

Sadece Samsunspor

Amin

ali ihsan

AlıntıÖzyer: "Samsunporlu gençlere sözüm var""
09 Mart 2009 / 09:10
Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Özyer'in 100. Yıl Bulvarı üzerindeki Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı dün yapıldı.
Açılışa MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Prof. Dr. Osman Çakır, İl Başkanı Abdullah Karabıçak, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Özyer, İlkadım İlçe Belediye Başkan Adayı Necaaattin Demirtaş, Canik İlçe Belediye Başkan Adayı Şefik Yazgı, Atakum İlçe Belediye Başkan Adayı Fevzi Er, Bafra İlçe Belediye Başkan Adayı Hasan Arslan, Tekkeköy İlçe Belediye Başkan Adayı Ayhan Cengiz, 19 Mayıs İlçe Belediye Başkan Adayı Mehmet Aksoy, Ladik İlçe Belediye Başkan Adayı Mehmet Karahan, İl Genel Meclis Üyesi ve Belediye Meclis Üyesi adayları ile birlikte çok sayıda vatandaş ve Samsunsporlu taraftarlar katıldı.

Değişim gününün önemli başlangıç noktalarından birini bugün yaşadıklarını belirten MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Prof. Dr. Osman Çakır, "Bugün buna şahit oluyoruz. AK Parti zihniyetinin saltanatına son verme zamanı geldi. Bu kalabalık bunu açık ve net bir şekilde gösteriyor. Bilgi, yetenek, kabiliyet hepsi bizim adaylarımızda var. AKP adayları devletin, kamunun bütün imkanlarını kendi menfaatleri için kullanıyorlar. Verdiğimiz vergilerin hovardaca kullanılmasına müsade edecekmiyiz. Teslim olacakmıyız. Kabul edecekmisiniz bu yapılanları. Tepkimizi sandıkta koyacağız. Türkiye'de herkes perişan durumda. Hesabını sormayacakmısınız. Yapamayanlar gider, yapanlar gelir" dedi.

Konuşmasına alkışlar ve tezahüratlar altında "Samsun'a sözüm var" diyerek başlayan İbrahim Özyer ise , "Sanayici, esnaf, köylü, çiftçi, işçi, işadamı, pazarcı, öğrenci, işsizler aşsızlar ve gençlere sözüm var. Bu şehrin iki markası var. Biri Güneşin doğduğu yer. Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışı, güneğin doğuşudur, milli mücadele ruhudur. Milli mücadele ruhunu Amazon Heykeli ile yarıştırmak istiyorlar. Diğeri bu kentle bütünleşmiş Samsunspor. Benim Samsunsporlu gençlere sözüm var. Kendi ilçe başkan adaylarıyla kavgalı olan Büyükşehir'e sözüm var. O beni İlkadım belediye başkan adayından ayırmayın diyor. Sen kendine güvenemiyorsan niye aday oldun o zaman. Bizler sizin içinizden geldik. Meseleleri biliyoruz. Çözmek için yola çıktık. Sizin yüreğinize inandık geliyoruz. Samsun Rumelidir, Anadoludur, vatandır. Samsunlu sana sesleniyorum. Biz size güvenerek yola çıktık. Sizin yüreğinize güvendik. Bizimle yüreğinizi koymaya varmısınız. Allah hepimizin hakkında hayırlısını nasip etsin" diye konuştu.

ali ihsan

AlıntıÖzyer: "Samsun'un hiçbir makro projesi yok"
11 Mart 2009 / 14:46
MHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Özyer, "Samsun hiçbir makro planı olmayan ve kötü yönetilen bir şehir" dedi.
Mustafa BİLİK/ Haberexen.com

Milliyetçi Hareket Partisi Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Özyer 100. yıl bulvarı üzerinde bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi'nde basın mensupları ile bir araya gelerek projelerini anlattı.

Özyer, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP Başkan Adayı Yusuf Ziya Yılmaz'a da yüklenerek şunları söyledi: "Samsun hiçbir makro planı olmayan ve kötü yönetilen bir şehir. Bizim Samsun'un geleceğine yönelik gerçekçi projelerimiz var. Ama bu projeleri sivil toplum örgütleri ile paylaşarak hayata geçireceğiz. Biz Samsun'u ortak akıl ile yöneteceğiz. Örneğin bizim Cumhuriyet Meydanını genişletme projemiz var. Bunu mimarlar odası ile görüştük. Ben yaptım oldu demek bizim politikamız değil. Geçtiğimiz günlerde TRT 2 ekranlarında Mithat Bereket'in hazırlayıp sunduğu 'Adaylar Tartışıyor' adlı program şehrimize konuk oldu. Devlet Televizyonu şehrimizde yıkım kararı olan yabancılar pazarında ağırlandı. Demek ki bizim şehrimizde konuk ağırlayacak başka bir yer yokmuş. Samsun daha düne kadar tüm Karadeniz'i ve Orta Anadolu'ya gıda ve giyecek temin eden bir şehirdi. Bu şehrin kapasitesi buna yetiyor. Ama siz gidip gıda borsasını ikiye bölerseniz sizin kapasiteniz bu şehri yönetmeye yetmiyor demektir. Samsun'da işverenimizin istihdam sağlayacak yapılanmalarında önünü açacağız. Başka şehirlerde 5 tane organize sanayi bölgesi varken Samsun'da bu sayı sadece birse ve o da problemli ise bu meseleyi çözmek gerekir. İşveren ihtiyaç duyduğunda Samsun Büyükşehir Belediyesini arkasında bulacak. Samsun serbest bölgeye iş alanı ilave edilerek ' Yer olsa iş yeri açacağız ' diyen yatırımcılar ile istihdam artacaktır. Türkiye'nin en önemli iki ovası Samsun'da Tarımsal üretim için sektörel teşvik isteyeceğiz. Bu sayede her evde en az bir çalışan olacak. Samsun'da insanımızın şehrini sahiplenmesi için Samsun - İskenderun tren hattı için bu şehirde kamuoyu oluşturacağız. Bu projeyi devletin unsurlarından oluşturduğumuz Samsun kamuoyu ile talep edeceğiz. Samsun limanında gümrük işlemlerin hacmini artırabilmek amacıyla, Akdeniz'de üretilen ürünlerin bu tren yolu ile düşük maliyetle Samsun'a getirerek buradan da kuzeyimizdeki ülkelere gönderebileceğiz. Bunun ardından hemen ihtisas fuarımızı Samsun'da kuracağız. İnşaat ruhsatı alırken 900TL ile 3000TL arasında otopark harcı ödüyorsunuz. Bu paralar nereye gitti. Bu paraları otopark harcı olarak belediyeler aldı. Peki, bu şehirde ki otopark problemi çözülmediğine göre, otopark yapılmadığına göre nereye harcandı. Tekkeköy iktidar tarafından özellikle isteniyor. Ama bunun nedeni seçimden sonra bölgede bulunan mobil santrallerin yeniden insanların sağlığına zarar vermesine rağmen faaliyet geçirilmek istenmesi ve yeni santrallerin kurulma planları. Yoksa Tekkeköy halkı için yada Tekkeköy için bir şey istediklerinden değil"

Ayrıca Özyer Samsunspor Başkanlığından istifa eden Fuat Köktaş için "Üzüntülüyüm" değerlendirmesi yaptı.

Özyer: " Türkiye'nin birçok şehrinde Belediyeler o şehrin kulübüne destek veriyor. Ama kimse operasyonlara karışıp yargılanmıyor. Kimse Samsunspor'u yaptıklarına kılıf göstermesin. Herkes haddini bilsin. A takımı operasyonunu da Samsunspor düşmanlığına mazeret olarak göstermesin. Samsunspor'a kalıcı ve sürekli destek sağlama sözünü ben veriyorum. Bu takım için elinden gelen her fedakarlığı gösteren Sayın Köktaş'ın istifasından da üzüntü duyuyorum" şeklinde konuştu.

ali ihsan

AlıntıÖzyer: "Yılmaz yapamadıklarını anlatmış"
14 Mart 2009 / 08:10
MHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Özyer, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın yeniden seçildiğinde uygulayacağı 5 yıllık eylem planını değerlendirerek Yılmaz'a teşekkür etti!
Mustafa BİLİK/ Haberexen.com

Milliyetçi Hareket Partisi ( MHP) Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı İbrahim Özyer, HABEREXEN' in ele geçirdiği Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın yeniden seçildiğinde uygulayacağı gelecek 5 yıllık eylem planı ile ilgili olarak şunları söyledi:

" Sayın Yusuf Ziya Yılmaz'ın gelecek 5 yılda hayata geçirmek istediği projelerin geneline baktığımızda, on yıllık iktidar imkânlarına rağmen uyguladığı yönetimde sel taşkınlarını alt yapı problemlerini bu güne kadar çözemediğini kendisinin de kabullendiğini görüyoruz. Gerek ulaşımla ilgili, gerek otoparkla ilgili, gerek alt yapı ile ilgili Samsun'umuzda yaşanan Konaklama ve turizm alt yapısı ile ilgili, organize sanayi ile ilgili ve serbest bölge ile ilgili on yıllık iktidar imkânlarına rağmen yapamadıklarını, bizim ifade ettiğimiz eksiklikleri uygulamak istediği projelere baktığımızda kabul ettiği gözüküyor. Sayın Yılmaz on yıllık iktidar imkanlarına rağmen istihdam sorunu dahil bu güne kadar Samsun'un bu sorunlarını çözemediğini kabul ettiğini görüyorum ve bu nedenle kendisine teşekkür ediyorum"

Eylem planında Samsunspor yok

Özyer, Yılmaz'ın 5 yıllık eylem planı içerisinde Samsunspor ile ilgili herhangi bir maddenin bulunmamasına da değinerek : " Sayın Yusuf Ziya Yılmaz'ın ne Samsunsporla ne Samsun'un değeri olan 'Güneşin doğduğu şehri' kültürel anlamda ifade edecek markalarla ve Samsun insanının istihdam sorunu ile hiçbir ilgisi yok ve Yusuf Ziya Yılmaz Samsun halkını tanımıyor" dedi.

"Ben Yılmaz'a sormuştum"

Hafif raylı sistem ile ilgili olarak da dünyanın terk ettiği teknolojiyi kullanırsanız üçüncü dünya ülkesi olursunuz diyen Özyer "Küçük düşünenler küçük projeler ile yetinebilir ama büyük düşünen bir yöneticimiz olsa idi dünyanın terk ettiği teknolojiyi kullanmaz Metro gibi ulaşım araçlarını şehrimize getirmek için projeler üretiyor olurduk. Ben Sayın Yılmaz'a 'Raylı Sistem Atakum' da bulunan Veterinerlik Araştırma Enstitüsü'nün neresinden geçecek? Güzergahın buradan geçirilmesi yönünde gerekli izinler alınmış mı?' diye sormuştum bu soruma da henüz bir yanıt alamadım" diye konuştu.