Samsunspor Kitabı ( Kırmızı-Beyaz-Siyah )

Başlatan mehmet yılmaz, 22 Aralık 2008, 10:08:58

« önceki - sonraki »

Kadir ÇELEBİ

Geceye katılan ve konuşmayapanlardan bir kaçını sizlerle paylaşmak istiyorum..

Mehmet abinin konuşması esnasında en çok anıları bizleri tebesümlendirdi hatta salonda sesli gülmelere neden oldu çocukluğunda radyoculuk oynamasından serkan aykuk'un ilk profesyönel golunün serkan tarafından yanlış hatırlanmasından tutunda Teoman abimizle ilgili söyledikleri unutulmaz bir geceydi. hüznü gurur ve sevinci hep bir anda yaşadık..

Ertuğrul Sağlam konuşmasında bu geceye davet edildiğimde hiç tereddüt yaşamadan feribotla istanbul'a indiğimde saat 19:30 idi koşarak geldim çünkü Samsunsporun bende ayrı bir yeri var 10 yıl gerek futbolcu gerekse teknik direktör olarak hizmet verdim aslen Gümüşhaneliyim ama gururla Samsunluyum diyebiliyorum..

Serkan Aykut Birçok kulup tarafından teklif aldım fakat futbolu Samsunsporda bırakmak istiyorum..

Ayhan Bermek Taraflartlar takımlarında destekte bulunabilirler fakat bu Salondaki taraftar topluluğu bununda uzerindedir bu yapmış olduğu organizasyon  bunun en basit örneğidir..

Veis İlhan (Grup İstanbul) Erciyesspor macı dolayısıyla Sesim kısık kusura bakmayın :)  ben tek birşey söylemek istiyorum Birgün herkes fener bahçeli olacak derlerya biz samsunsporlu olacak demiyoruz Çünkü O ayrıcalık Bize Kalsın..

İyiki gelmişim Cok şükür Samsunsprluyum Gururluyum onurluyum.. başta Mehmet abim olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler..

Futbol şehitlerimizi tekrar rahmetle anıyorum mekanları cennet olsun..

kadir55ist

selam
tek kelimeyle muhteşem...
ben dün gece bir kez daha samsun ve samsunsporlu olmanın ayrıcalığını yaşadım.
başta mehmet abimize ve geceye katılan hizmet eden gönül veren herkese sonsuz teşekkürler allah onlardan razı olsun.
SAMSUNSPOR BİR SEVDADIR...

kuzey55

AlıntıÖRKEMLİ KOKTEYL

Zamen ve gazetemiz köşe yazarı Mehmet Yılmaz'ın derlediği 'Kırmızı- Beyaz- Siyah' isimli Samsunspor kitab önceki gece İstanbul Tekofaks Center'de düzenlenen bir gece ile tanıtıldı. Geceye Samsunspor camiasının önde gelen isimleri katıldı

SAMSUNSPOR ADINA İLK KİTAP

Türkiye'nin en önde gelen yayınevlerinden İletişim Yayınları tarafından oluşturulan futbol kültürü serisinin son kitabı Kırmızı-Beyaz-Siyah için İstanbul'da görkemli bir tanıtım kokteyli düzenlendi. Tanıl Bora editörlüğünde, Zaman ve Halk gazetesi yazarlarından Mehmet Yılmaz tarafından derlenen ve Samsunspor üzerine yazılmış ilk kitap olma özelliği taşıyan Kırmızı-Beyaz-Siyah'ın tanıtım kokteyli Samsunspor camiasının önde gelen isimlerini Tekofaks Panasonic Center'de buluşturdu.

GECEYE KATILANLAR

Samsunlu işadamı Ayhan Bermek'in mükemmel ev sahipliğiyle gerçekleştirilen gecede, Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş, yönetici Tahsin Kosif, Süleyman Salur, eski başkanlardan Sezgin Gümüş, eski yöneticilerden Şafak Gedikoğlu, SAMSEV Başkanı Sadi Subaşı, eski teknik direktörlerden Gigi Multescu, Ertuğrul Sağlam, Kırmızı-Beyazlı ekibin değişik dönemlerinde formasını giymiş Tanju Çolak, Ercan Kol, Emin Kar, Celil Sağır, Serkan Aykut, Zafer Çabalar, Kenan Topçu, aktör Polat Bilgin gibi birçok tanınmış isim hazır bulundu. 

GURUR VERİCİ BİR GECE

Trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Samsunsporlu eski futbolcular Müjdat Gürsu, Mete Adanır ve Muzaffer Badalıoğlu'nun ailelerinin de katıldığı gecede, Samsunspor kulüp tarihini anlatan sinevizyon gösterisi duygusal anların yaşanmasına ve katılımcıların gözyaşlarına boğulmasına neden oldu. Kitabı derleyen Mehmet Yılmaz, Samsunspor tarihinde yazılmış ilk kitaba öncülük etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Yılmaz, Samsunspor tarihine damga vurmuş isimlerle birarada olmanın gurur verici olduğunu belirtti.

EN İYİ 11'E ÖDÜL

Bu arada kokteylin son bölümünde samsunspor.biz taraftar sitesi tarafından yapılan oylama sonucu Samsunspor tarihinin en iyi 11'ine seçilen isimlere plaketleri taktim edildi. En iyi 11'e seçilen isimler şöyle: Fatih Uraz, Emin Kar, Ercan Kol, Muzaffer Badaloğlu, Temel Keskindemir, Tanju Çolak, Serkan Aykut, Daniel Timofte, Celil Sağır, Nuri Asan, Ertuğrul Sağlam. Bu arada Samsunspor tarihinin efsane oyuncularından Gozgoz lakaplı Yılmaz Yurttaş'a bayrak futbolcu ödülü verildi. Yurttaş'ın ödülünü oğlu aldı.

----------
Öztürk'ten jest

Sağlık problemi nedeniyle geceye katılamayan Metro Turizm sahibi işadamı Galip Öztürk'ü temsilen kokteylde Necmi Hatipoğlu bulundu. Öztürk'e verilmek üzere hediye edilen Samsunspor formasını Samsev Başkanı Sadi Subaşı'nın elinden alan Hatipoğlu, Öztürk'ün isteği üzerine 100 adet kitap satın aldı.

Bermek'ten mükemmel ev sahipliği

Kokteyl Samsunlu işadamı Ayhan Bermek'in sahibi olduğu Tekofaks Panasonic A.Ş'de gerçekleştirildi. Tüm personelini gecenin kusursuz geçmesi için fedakar eden Bermek, bununla yetinmeyip kokteyl için gelen herkesle yakından ilgilendi.

Celil ve Serkan'dan teşekkür

Samsunspor tarihinin en iyi 11'ine seçilen Celil Sağır ve Serkan Aykut, antrenör-oyuncu olarak zaman zaman problem yaşadıkları Gigi Multescu'ya herkesin içinde teşekkür ettiler. Her iki futbolcuda, "Hocamızın bugünlere gelmemizde büyük rolü var" derken, Multescu gerek Celil gerekse Serkan ile gurur duyduğunu söyledi.

Tanju'dan anlamlı söz

Samsunspor tarihinin en önemli futbolcularından Tanju Çolak anlamlı bir konuşma yaptı. Çolak, "Dünya Karması'na seçildim ama benim için bu plaket daha anlamlı bir ödül oldu" deyince salonda alkış tufanı koptu.

Çolpan'ın gözyaşları

Türk futbol tarihinin ilk amigosu olan Lazigo lakaplı Yılmaz Çolpan plaket aldıktan sonra gözyaşlarına tutamadı. Çolpan, "Unutulmamak beni çok mutlu etti ve duygulandırdı" dedi.

Gecenin yıldızı Ertuğrul Sağlam

Samsunspor'da uzun yıllar futbol oynayan, daha sonra teknik adamlık yapan ve şu anda Bursaspor'u çalıştıran Ertuğrul Sağlam, geceye katılanlar arasındaydı. Zerafetiyle ve karizmasıyla büyük ilgi gören Sağlam, gecenin yıldızıydı. Samsunsporlular'ın arasında olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Ertuğrul Sağlam, "Samsunspor benim yuvam" diye konuştu.

halk gazetesinde yarın yer alacak haber...haber aynı zamanda fotomaç ve zaman gazetesinde de yer alacak.ayrıca Mehmet Yılmaz pazartesi günü Atilla cebecinin canlı yayın konuğu olacak.

MeL_55

Alıntı "Sağlam politikayı reddetti"

Milli takımlar eski sorumlusu Ayhan Bermek, Bursaspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam ile ilgili ilginç bir iddia ortaya attı. Bermek, başarılı teknik adamın futbolu bıraktığı yıllarda dönemin başbakanı tarafından politikaya atılma teklifi aldığını ancak reddettiğini söyledi.

Samsunspor tarihinin anlatıldığı ve Mehmet Yılmaz'ın kaleme aldığı Kırmızı-Beyaz-Siyah adlı kitabın tanıtım gecesinde konuşan Bermek, kırmızı beyazlı kulübün efsane 11'ine giren Sağlam'ın futbolu bıraktığı yıllarda gerçekleşen görüşmede kendisinin de bulunduğunu belirterek, "Başbakanın politikaya atıl teklifini Ertuğrul Sağlam, 'Ben futbldan kopamam ve futbolun içinde yer almak istiyorum' diyerek reddetti. Ardından da Samsunspor'da antrenörlük yapmaya başladı" dedi. Bu güne kadar bu konuşmanın gizli kaldığını vurgulayan Bermek'in sözlerini Sağlam da doğruladı.
Samsunspor'un 20 yıl önce geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybedenlerin de anıldığı geceye Kırmızı beyazlı ekibin eski futbolcuları Tanju Çolak, Ercan Koloğlu, Serkan Aykut, Celil Sağır ve 20 Ocak 1989'daki kazada yaralanan Emin Kar ile kulübün eski ve yeni yöneticileri katıldı.

Ertuğrul Sağlam'ın futbolu bıraktığı 2003 yılında Recep Tayyip Erdoğan başbakanlık görevinde bulunuyordu. Erdoğan 2003 yılının Mart ayında görevi Abdullah Gül'den devralmıştı.

(Ligtv.com.tr)

**KaR6**

dun aksam emin kar ercan kol serkan aykut ve tanju colak la beraberdim torenden sonra su anda da sadece serkan aykut yok yanımda.. herkesin izlenimleri gayet olumlu mukemmel bir geceydi.. az sonra da babam ve mehmet abi skyturk te canlı yayına katılacaklar.. imkanı olanlar izleyebilir..

**KaR6**

şu benim resimleri ceken basta onur olmak uzere aydın abimden ve bilmeden cıktıgım resimler varsa bana yollamalarını reca ediyorum ;)

Kaya

video paylaşımı süper oldu teşekkürler
ne yazsam ki bu görüntülerle ilgili.....
anlamak için ağlamak lazım

samsunmania

Tek kelimeyle harikasınız. Başta Mehmet olmak üzere grup İstanbul üyeleri ve katılan davetlilere teşekkürler. En Büyük SAMSUNSPOR

SamsunluReis

Alıntı yapılan: **KaR6** - 20 Ocak 2009, 18:59:53
şu benim resimleri ceken basta onur olmak uzere aydın abimden ve bilmeden cıktıgım resimler varsa bana yollamalarını reca ediyorum ;)

abi benim çektim resimler çelebi abimde makina onunduu ona verdimm burdan bende sölüyorumm inşş en yakın zamanda koyar siteyee çelebi de souza ;) :D

salihcakir

Görüntülerden ve resimlerden anlaşılan o ki çok güzel, çok anlamlı bir gece olmuş. Başta Mehmet Yılmaz abimi ve tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum. Samsunspor'un adına yakışır o ismin ne anlama geldiğini bir kez daha hatırlatan muhteşem bir organizasyon olmuş.

ali ihsan

ali ihsan

Sadece Samsunspor

fotoğrafları ve videoları bize aktaran ve emeği geçen herkese çok teşekkürler, çok güzel bir gece olmuş

ali ihsan