''YUSUF ZİYA YILMAZ'' hangi şehrin başkanısın ?

Başlatan merkez, 14 Haziran 2008, 17:52:28

« önceki - sonraki »

pitbul055

Akyol

Alıntı yapılan: samsuni - 10 Mart 2009, 01:31:30
Bir de Kenan Şara bana soruyor, "siz hiç Samsunspor için bir fedakarlık yaptınız mı?" diye. 
Bu soru nasıl bir zihniyetin ürünüdür eyy Kenan Şara senin bu soruları sorduğun insanların bu kulübün tarihine nasıl katkıda bulunduğunu biliyor musun? vefa'nın sadece bir semt adı olmadığını bilen bir insana böyle saçma bir soru sorduğunun farkında mısın? Tam düzelir herşey iyiye gider diyoruz ama nerde siz hala burnunuzun dikine gidiyorsunuz bu milleti yeşillikle kandırmaya devam sayın K.Şara yazık yazık yapıştığınız koltuktan elbet birisi söker sizi gün olur devran döner...

beşnumara

elbette bir gün bunları birisi sökecek. ondan sonra bunları o yaptıkları yeşilliklere bağlayacaksın ama ipini kısa tutacaksın ki fazla açılmasın.zarar verebilirler.

Mert

Heyyy gidi yusuf ziya al işte destek sözü verdiğin başkanımız da istifa etti.Kına yak bir yerlerine.Belki içinden oh iyi oldu diyosundur.Ama o ohları sana yedirmeyeceğiz.Sana yazıklar olsun.Allahtan tek dileğim inşallah bu seçimleri kaybedersin yusuf ziya.İnşallah o sandığa gömerler seni de bir daha gün yüzü göremezsin.Senin isminin geçtiği heryerde midem bulanıyor artık.

mehmet yılmaz

AlıntıKENAN ŞARA

Erdem EROL
erdemerol@gazete55.net

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenan Şara, HALK Gazetesi Yazarı Mehmet Yılmaz'ın, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a yönelik ısrarlı sorularına yanıt vermiş.

Bakın hazretleri ne demiş:

"A Takımı davasının tamamı Samsunspor değildir ama çıkış noktası Samsunspor'dur. Bizim Samsunspor ile ilgili topladığımız tüm yardımlar belgeli, hesaplıdır. Buna rağmen biz aylarca hapiste yattık. Başkan çok büyük sıkıntılar yaşadı. Yanımızda kimseyi göremedik."

Galiba olayın en önemli özeti ilk cümle...

"Tamamı Samsunspor değil ama çıkış noktası Samsunspor'dur"

Tamamı Samsunspor olsaydı, bugün A takımından sanık bile olsanız, hepiniz birer kahramandınız!

Ama Samsunspor da bugün süper ligde belki de zirve mücadelesi yapan bir takımdı. A takımıyla ilgili yapılan en büyük itiraflardan birisi bu olsa gerek!

Samsunspor diye yola çıkıp, sonra rotanın başka limanlara çevrildiğinin itirafı...

"Yalnız kaldık" cümlesi de doğru değil!

A takımında sanık olmalarına rağmen hala yüzde 42'ler civarında oy oranı çıkıyorsa anketlerde, buna yalnızlık denilmez...

Yani iki gerekçe de Yılmaz'ın Samsunspor'a sırt çevirmesini haklı hale getirmez!

*

Şara devam ediyor:

"Eskişehir'e, Antalya'ya, Mersin İd. Yurdu'na, Bolu'ya... Buralarda belediyelerin yaptığı yardımlar kanuni değildir. Çünkü hiçbir belediyenin profesyonel spor kulüplerine bu gibi katkılar yapması hukuken mümkün değildir. Peki, bizim durumumuz ne idi? Biz bunu bile bile Samsunspor için çok yardım aldık. Ancak Samsun şehri ilginç bir yer. Bolu'da, Trabzon'da kimse şikayet etmezken burada Samsunspor'a yardım etmemek için şikayet edeler oldu. Eğer Eskişehir'de şikayet olursa orada da dava açılacağını"

Demek ki;

Şara'nın saydığı şehirlerde; toplanan paralar kulüp dışında bir yere gitmiyor... Onların çıkış noktası da, varış noktası da şehirlerinin takımı olunca, işi kitabına ve kılıfına uydurmak kolay oluyor...

Yani; Bu şehirlerde belediyelerin başında ve onun çevresinde şehri seven, işi bilen yöneticiler var!

Ana sıkıntı da, Samsun'da ikisinin de olmaması gibi görünüyor!

*

Şara sürdürüyor:

"Mevcut kanunlarla belediyelerin kulüplere para yardımı yapmaları mümkün değildir. Bunu kimse yapamaz. Ama karşımıza nakit para istemek yerine başka projelerle gelinirse ve bu projeler şehrin tüm yönetim birimleri tarafından onaylanan, sonradan yan çizilecek projeler olmazsa Yusuf Başkanın ilgisiz kalacağını sanmam."

Yusuf Ziya Yılmaz versin o sözü...

Bu şehirde Samsunspor'u 100 milyon TL bütçeye çıkaracak imkanlar var!

Kimse de zaten direk para versin demiyor!

*

Ve can alıcı cümleyi söylüyor Şara:

"Maça gelirse orada kendisine karşı küfür ve hakaret dolu tezahüratlar yapılabilir. Geçmişte oldu çünkü. Siz olsanız öyle bir ortama girer misiniz?"

Sayın Şara...

Şimdi o çekindiğiniz küfürleri etmiyorlar mı?

Duymuyorsunuz ama...

Sadece statta değil!

kaptan 55

ya bırak samsuni bunlar bizleri çocuk sanıyolar hala tam bi siyasetçi gibi kıvırıp duruyo peki kayıp trilyonlar nerdeymiş o paralardan SAMSUNSPOR'a ne kadar gitti hepsi vardır SAMSUNSPOR'un kayıtlarında. sen 10 lira topla 1 lira SAMSUNSPOR'a gönder sonra yok öyle yok böyle inşallah bu seçimde gideceklerdir zaten seçimi kaybetsin bunlar size şimdiden söylim SAMSUN'da durmaz bunlar kaçıp giderler

faça55

Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi bir huyu vardır.
Gün gelecek Samsun'daki iktidarınız bitecek, o zaman ne kadar saygı görecek, nasıl hatırlanacaksınız bakalım. Şimdilik az bir kesim farkında neyin ne olduğunu, zamanla insanlar görecek bu şehrin sadece Samsunspor'u batırmakla kalmayıp teşvik, lojistik, tersane gibi masallarla nasıl avutulduğunu.

pitbul055

11 Mart 2009, 10:31:23 #368 Son düzenlenme: 11 Mart 2009, 14:20:27 samsuni
başkanlığını yaptığı şehrin takımının taraftarından korkan belediye başkanı olurmu.demekki sende suçunu biliyorsunki

CriminaL

KocumVolkan

benim için samsun bitmiştir deyip çekip uzak diyarlara gitse keşke...

Kaya

zamanı gelince herkese sorulduğu gibi senin içinde soracak imam nasıl bilirdiniz? diye.SAMSUNSPOR taraftarı o vakit senin için hangi duygularda olacak başkan hala suskunsun bugünde herkes gibi ölüme bir gün daha yaklaştın...

cembaba

Arkadaşlar o değilde adamın videosunun altına "SADECE SAMSUNSPOR " yazdım. Adam benı sılmıs facebook' tan. :) Sonrakı ekleyecegım de buydu. sizinle de paylaşayım. Adam siyasete futbol u karıştırmak istemedıgı gıbı bır suru şeyler söylemiş bende cewap olarak,

Sayın Kocatepe, Bir şehrin markası, bana ve çoğuna göre, o şehrin futbol takımıdır. Günümüzde bir çok insanın hatta %75' lik bir kısmının futbol ile yatıp kalktığını düşünürsek, ve de şu an süper lig' de oynayan takımların, belediyelerden aldığı yardımlar söz konusuyken, 1965' ten bugüne kadar, Bir efsane olmuş olan Samsunspor' umuz söz konusuyken, kusura bakmayın da sesimizi en azından duyurmak amacımız. Tabi ki belediye' den yardım istiyor değiliz. Fakat çözüm aramak da en doğal hakkımız. Samsunspor' uma, ne bileyim örneğin belediye otobüslerinin kazandığı paranın %10'u, kaç tane Plaj açıldı onların % 10' u gibi sürekli gelir sağlayacak çözümler istiyor. Bunlar sadece örnek. Sizin hangi takımı tuttuğunuz hakkında bir bilgim yok. Fakat Samsunspor SAMSUN şehrinin markasıdır.! Bu takım zamanında, İlhan Mansız, Tümer Metin, Tanju Çolak, Krita, Musa Aydın, Ertuğrul Sağlam, ve şu anda  ismini sayamadığım bir çok futbolcuyu çıkarmış ve efsane olmuş bir kulüptür. Sahip Çıkın Başkanım!

red_white

çevremizdekilere bi şekilde anlatmalıyız neden yzy ye oy vermemesi gerektiğini son 1 hafta herkes çevresindeki bilmeyenlere anlatsın yzy 1. bile çıksa burdaki amaç ondaki oyların ne kadar çok düştüğünün farkededilmesidir

AntZ

100 gün hapis yatmak Samsunspor için birşey yapmak değil, istersen 100 yıl yat. Keşke 100 gün yattıktan sonra çıkıpta ne yaptıysam Samsunspor için yaptım, Samsunspor sevgimden yaptım Samsunspor'a feda olsun deseydin o zaman değil 100 gün 1 gün bile yatmış olsan baş tacı olurdun. İçinizde az da olsa Samsunspor sevgisi varsa hadi Samsunspor a yardım etmek size zarar veriyor da diyelim, gidin kardeşim açın bu kentin önünü. Birşey yapmaya çalışmayın, hiçbirşey yapmayın sadece gidin inanın 100 gün yatmaktan çok daha faydalı olur. Bir geçmiş olsun bile demiyorum, acımıyorumda, 100 gün yatmışlarmış... Banane, çıktıktan sonra Samsunspor için yaptım feda olsun diyemeyen adamlar yatmış yatmamış, ölmüş kalmış BANANE