Yeni Başkanımız Efsanemiz Emin Kar

Başlatan ibrakadabra55, 22 Temmuz 2012, 16:42:30

« önceki - sonraki »

binikalamadım

Başkanım ,

yaptın bir iyilik bari bu teknik direktörlük işini de sen üstlen şu Besim'den çok daha faydalı olacağına hiç şüphem yok

feticalik

Alıntı yapılan: binikalamadım - 14 Nisan 2013, 20:50:36
Başkanım ,

yaptın bir iyilik bari bu teknik direktörlük işini de sen üstlen şu Besim'den çok daha faydalı olacağına hiç şüphem yok

tek dileğim..

kalptenþimþek

Neye inanacağımı şaşırdım artık..

berusa55

Başkan Emin Kar'a Duygulandıran Sürpriz Yaş Günü
53 yaşına giren Samsunspor Başkanı Emin Kar'a sürpriz doğum günü yapıldı.
Başkan Kar'a kulüp çalışanları, teknik ekip, futbolcular ve yönetim kurulu üyeleri, idman öncesi sürpriz yaş günü hazırladı. Kırmızı-beyaz renklerden oluşan ve üzerinde Samsunspor'un armasının bulunduğu yaş pastayı başkan Emin Kar, teknik ekip ve futbolcuların alkışları arasında kesti. Yaş gününde Emin Kar'ı eşi Yıldız Kar, ikinci başkan Recep Hun, Futbol Şube Sorumlusu Nihat soğuk, Halkla İlişkiler Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Serinkaya, futbolcular ve teknik heyet yalnız bırakmadı.

Sürpriz yaş günü karşısında duygulanan Başkan Emin Kar, futbolculara, "Sizlere teşekkür ediyorum. Ancak hediye olarak hafta sonu Balıkesirspor maçından galibiyet istiyorum" diyerek takıldı.

Yaş günü sonrası takım, Balıkesirspor maçının hazırlık idmanına başladı.

Kaynak

amisos5506

seni doğuran anaya kurban olurum büyük başkan.

Nuri Asan

Hayırlı ugurlu olsun yeniden.

Tek bi ricam var. Facebook hesabını kapatsin ve bir daha o siteye girmesin. Her türlü hakarete kulaklarını tikasin. Bir daha ne kendisi nede ailesinden birisi girsin. Kendisinin ve ailesinin uzulmesini asla istemem.

Artik Emin abiyi cok daha.zor günler bekliyor. Bize düşen takimin menfaati için destek olmak. Umarim başarılı olur. Bunu en cok biz taraftarlar isteriz.

isa55

Emin Kar'ın başkanlığı Samsunsporumuza hayırlı olsun. Bu sezon süper lige çıkarız inşallah.

evolution55

İlk sene kümede tuttun,ikinci sene tüm ayak oyunlarına rağmen finalde kaybettin artık üçüncü sene şampiyonluk zamanı emin başkanım  :_nazar samsunspor_x

Sadece Samsunspor

AlıntıSamsunspor Kulübü Başkanlığına Emin Kar yeniden seçildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen olağanüstü kongrede, daha önce aday olmayacağını açıklayan mevcut başkan Emin Kar, eski kulüp başkanı Erkut Tutu'nun hazırladığı listeyi divan kuruluna sunmasının ardından aday olduğunu belirterek, yönetim kurulu listesini teslim etti.

Kar'ın yeniden adaylığını açıklamasının ardından diğer aday Tutu, yönetim kurulu listesini geri çekti. Bunun üzerine çıkan tartışma nedeniyle kongreye 5 dakika ara verildi. Aranın ardından Emin Kar başkanlığındaki tek liste oylamaya sunuldu. Kar, oylama sonucu kulübün başkanlığına yeniden seçildi.

Emin Kar başkanlığındaki yönetim kurulu, Mehmet Pank, Adem Soycan, Recep Hun, Erol Arslan, İbrahim Akdağ, Vennas Akyol Haznedar, Bahri Uğurlu, Duran Yaşar Cengiz, Selahattin Süleymanoğlu, Cemallettin Pamuk, Muhammet Ali Akça, Erkan Acar, İsmet Uncu ve İbrahim Ersöz'den oluştu.

"Samsunspor, Süper Lig'de olmalıdır"

Kongreye katılan Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, yaptığı konuşmada, Samsunspor'un şehrin en önemli bir markası olduğunu söyledi.

Takımın hedeflediği, arzuladığı Süper Lig noktasında geçen sezon önemli bir başarı yakaladığını ancak son anda Mersin İdmanyurdu'na yenilerek bu şansı kaçırdığını hatırlatan Aksoy, "Son noktaya gelebilmek de önemli bir başarıdır. Samsunspor, Süper Lig'de olmalıdır. Bu anlamda, Samsunspor'a herkesin destek vermesi gerektiğine inanıyorum" dedi.

Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar da 35 yıldır Samsunspor'la yaşadığını ve kimsenin mağdur edebiyatı yapmaması gerektiğini dile getirdi.

Erkut Tutu ve yönetim kurulu üyelerinin kendisini tanıdığını belirten Kar, "Kimse bana, 'Emin sen yoruldun, çekil' demedi. Mağdur edebiyatı yapıyorlar, ben de görevi bırakmıyorum. 2 yıl görev yaptığım kulüpte, eğer bir yönetim kurulu ortaya çıkacaksa, en azından beni aramalarını arzu ederdim. Eski başkanımız Kazım Yılmaz'ı aradım ve aday olup olmadığını sorduktan sonra aday olarak ortaya çıktım. 21 gün önce kongre kararı aldım. 15 gündür liste yapıyorlar ancak bir kez olsun aramıyorlar. Bunun arkasında başka şeyler var. Bugüne kadar sustum, bundan sonra konuşacağım. Son dakika bana 'liste hazırlayalım' diye haber yolluyorlar. Böyle bir şey yok" diye konuştu.

Konuşması sırasında duygulanan Kar, "Vakit kaybetmeden kulübe gidip çalışmaya başlayacağım. Kongrede göreve tekrar geldiğimi öğrenen 6 futbolcumuz tek tek aradı ve Türkiye Futbol Federasyonuna alacakları noktasında başvurduklarını ancak bunu geri çekeceklerini belirtti. Biz, kulüpte yöneticilik yapmadık, ağabey-kardeş gibi olduğumuz için futbolcularımız da böyle bir davranış sergiledi. Onlara da çok teşekkür ediyorum" dedi.

jean

hayirlisi olsun baskanim herseye ragmen adam gibi adamsin bu sana yapilan hakaretler ins seni kusturmez samsunspora

Levent ÖCAL

HERŞEYİ AÇIKLADI

Başkan Emin Kar, kongre sürecinden, teknik adam konusuna, kurulacak olan takımdan, önümüzdeki sezonun hedeflerine kadar önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Kar genel kurulda listesini çekip salonu terkeden aday Erkut Tutu ile kongredeki konuşmasıyla kendini hedef aldığını öne sürdüğü eski AK Parti Milletvekili Fatih Öztürk'ü de topa tuttu

TRANSFER ÜSSÜ KURDU
Samsunspor Başkanı Emir Kar, göreve gelir gelmez, kulüpte adeta transfer üssü kurdu. Başkan Emin Kar, Samsun'da bulunan yönetim kurulu üyeleriyle bir yandan, teknik direktör konusunu netleştirmeye çalışırken, gazetemize de önemli açıklamalarda bulundu. Nuri Asan Tesisleri'nde muhabirlerimiz Selçuk Kaya ve Onur Erol'u misafir eden Başkan Emin Kar, kongre sürecinden, teknik adam konusuna, kurulacak olan takımdan, önümüzdeki sezonun hedeflerine kadar bomba açıklamalar yaptı. Başkan Kar, röportajında kongredeki hal ve hareketlerinden ötürü Erkut Tutu ve Fatih Öztürk'e de kırgın olduğunu dile getirdi.

ADAYLIĞA SALONDA KARAR VERDİM
İlk olarak kongreye değinen Başkan Emin Kar, "Ben 'aday değilim' dedim. Söylediklerimin de arkasındayım. Kongre günü saat 11.30'a kadar listemiz hazır değildi. Ben 35 yıldır kulübün içerisindeyim, defalarda kongrelere katıldım. Başkan adayları 1 hafta önce adaylıklarını açıklar, projelerini anlatır, aday olurlar. Ama bu son kongrede öyle olmadı. Kongre günü saat 11.45 gibi salona geldim. Oradaki izlenimimde Samsunspor sahipsiz kalmış gibi bir durum vardı. Sanki diğer liste de, Samsunspor sahipsiz kalmasın diye yapılmış gibi geldi bana. Bunları görünce, hemen listemi yaptım" diye konuştu.

ERKUT TUTU'YU YADIRGADIM
Başkan Emin Kar, şöyle devam etti: "Biz liste koymasak, taraftar grubu bir liste sunacaktı. Yani aslında bir anda 3 liste oldu. Taraftar grubundaki arkadaşlarla görüşünce, 'Başkanım siz varsanız, biz listemizi çekiyoruz' dediler ve listelerini çektiler. Ardından diğer aday Erkut Tutu'nun tavrını çok yadırgadım. Çıktı dostça bir konuşma yaptı, herşey güzeldi. Zaten onların içerisinde de iyi dostlarımız var, hepsi iyi Samsunsporlular. Daha sonra kongre salonunu terkedip gitmesini yadırgadım. Ben bunu ifade etmek istiyorum. Tabiki bunlara takılmamak lazım, kongre bitmiştir. Artık ne yapabiliriz onlara bakmalıyız."

FATİH ÖZTÜRK KULÜBE NE KATMIŞ?
"Benim aklıma takılan ise kongrede eski AK Parti Milletvekili Fatih Öztürk'ün konuşması oldu. 'Kapı kapı dilenenler aday olmasın' gibi bir şeyler dedi. Hala anlamış değilim. Beni her zaman gördüğünde teşekkür eden eski vekilimizin oradaki konuşmasını yadırgadım. Bunu kendisine de söyleyecektim ama telefonuma bakmadı. Dilenci kelimesini hangi anlamda kullandı bilmiyorum. Fatih Öztürk bu zamana kadar bir tane kombine bilet mi almış? Kulübe yardım mı etmiş? Yada onun vasıtasıyla birilerine gidip para mı almışım? Evet biz Samsunspor için dilendik. Samsunspor'un daha iyi olması için kapı kapı dolandık."

KULÜBÜ FATİH ÖZTÜRK'E BIRAKIRIM
"Aday olan Erkut Tutu, bu tarz konuşmazken, Fatih Öztürk'ün konuşmasını duyunca, herhalde dedim 'bunların sözcüsü Fatih Öztürk'. Gelecek olan yönetimin bizim bilmediğimiz bir vaadi mi vardı? Maden onların sözcüsü Fatih Öztürk, o zaman Erkut Tutu'nun projelerini o anlatsın. Fatih Öztürk,  'bizim bu kadar paramız var' desin, 'şunları yapacaktık' desin, şu anda gelsin kulübü ona bırakayım. Benimle birlikte herkes yadırgadı onun konuşmasını. Ne anlatmak istediğini de anlamadım. Ben Cemal amcanın (Cemal Yeşilyurt) yanına gidiyorsam, futbolcular ve personel için para istiyorsam, bunun adı dilenmekse, evet dileniyorum, Samsunspor için dilenmeye de devam edeceğim."

HOCA KONUSU NETLEŞİYOR
"Hoca konusunu hafta sonuna kadar netleştirmek istiyoruz. Takımımıza kim uygun, kiminle çalışabiliriz, hepsini süzgeçten geçiriyoruz. Takımımıza en iyi hocayı bulacağız. Önümüzdeki sezonun planlarını yapıyoruz. mevcut takımı tutmak istipyoruz. Bu konuda sadece Umar'da bir sıkıntı var. Şu bilinmeli ki Umar, şu anda bizim oyuncumuz, kendisine de hiç borcumuz yok. Sadece kendisiyle ilgili sıkıntılar var. Bizim bir verdiğimiz yerde diğer takımlar Umar'a 5-6 veriyoruz. Kafası karışık. Süper Lig'de oynamak istiyor. Bunlar normal şeyler. Biz de kulübün menfaatlerini düşünerek, hareket edeceğiz. Üç yıllık anlaşmamız var. Değerini bulursak, sadece Umar için değil hangi futbolcu olursa olsun, bizde oynamak istemiyorsa, kulübün menfaatlerine uygunsa herkesi bırakabiliriz. Yeri dolmayacak bir oyuncu yok. Herkesin yerin doldururuz. Hoca konusunu hafta souna kadar bitirmek istiyoruz."

FUTBOLCULARA ÖDEME YAPILMALI
"Biz transfer işini hocaya bırakacağız. Bizim mevcut takımımızda olmazsa olmaz oyuncularımız var. İlk onlarla oturup konuşacağız. Ben inanıyorumki, transfer işinin hoca ağırlıklı olması gerekiyor. Bunun için ardından dış transfer işini hocaya bırakacağız. Bizim kadroda düşündüğümüz oyuncuların hepsinin sözleşmesi devam ediyor. Tabiki onlara cuma gününe kadar ödeme yapmamız gerekiyor. Yoksa yasal haklarını kullanıp, boşa çıkabilirler. Ancak hepsi bizde kalmak istiyoruz. Onları da ikna edeceğimize inanıyorum. Herşey güzel olacak. Kimes merak etmesin."

'YİNE AĞLIYOR' DİYECEKLER
"Geçen yıl hiç kimse bizden böyle bir başarı beklemiyordu. Ligde kalırsak ne mutlu bize diyorlardı, final oynayıp, Süper Lig'e çıkamayınca 'niye ilk 2'den çıkamadık' diyorlar. Şu anda ligde tek transfer yapan takım Ankaraspor. Onların da hiçbir maddi zorlukları yok. Biz kendi takımımız tutarsak, 2-3 takviyeyle beraber geçen yılki başarının daha da üzerine çıkarız. Tabiki bize bütün Samsun halkının destek vermesi gerekiyor. Ben böyle konuşunca herkes yine diyecek, 'başladı ağlamaya' diye. Sanki bizden sonra gelecekler, daha önce gelenler, hep ceplerinden para gerdiler. Bizim bir defa ismimiz çıktı ya 'parasız başkan' diye, herkes konuşuyor. Ben doğru bildiğim yolda ilerliyorum".

10 MİLYON LİRA BORÇ ÖDEDİK
"Kongrede belki kimse dikkat etmedi ama okunan raporlarda güzel detaylar vardı. Son 2 senede biz mucize başardık. Kur farkı olmasa 10 Milyon Lira'dan fazla borç ödedik. Biz adığımızda takımda 2 oyuncu vardı şu anda 20 lisanslı oyuncumuz var. Bunlar kolay işler değil. Milletin ağzı torba değil. Ben bildiğim yolda gidiyorum. Önümüzdeki sezonda iyi olacağız. Taraftarımız rahat olsun. Bana inansınlar. Ben gerekin yapacağım. Kulüpteyim, çalışıyorum, inşallah hayırlısı olur Samsunspor için. Bin an önce kongreden çıkıp artık önümüze bakmalıyız. Herkesin sahip çıkması gerekiyor. Şehrin ileri gelenleri de geçen yıl, bir önceki yılda olduğu gibi bizlere sahip çıkacaktır."

Haber Gazetesi

lato

Hep aynı açıklamalar. Samimi gelmedi. ''Erkut TUTU listesindeki iki kişi yüzünden aday oldum. Bu zamana kadar sustum açıklayacağım susmayacağım'' diyordu. Açıklayacakları bunlarsa eski söylediklerinden çok farklı bir durum yok. Takım sahipsiz kalacak gibi geldi liste hazırladım kadar saçma bir sebep de yok. Bir taraftar grubu bir eski başkan liste hazırlamış. Sahipsiz kalmasın diye bile olsa hazırlamış. Bir insan arkasındaki desteği saçma sapan hareketlerle nasıl bu kadar karşısına alır bunu gösterdi bize başkan. Bildiği bir şey varsa açıklayacak yoksa da mağdur edebiyatı yapmayacak artık. Yönetimin devam etmesi taraftarıydım ama yaşananlar hiç hoş olmadı. Kongrede listeler varken sahipsiz kalmasın dedik yangından mal kaçırır gibi liste yapıp kongreye girdik demek ne kadar inandırıcı? Recep Hun ayrı konuşur başkan ayrı konuşur. Bu insanlar birbiriyle görüşmüyor mu? Ağız birliği yapın da biz de inanalım en azından.. Samsunspor şahısların çekişmelerinden kurtulsun derken güvendiğimiz insanlar bile iç hesaplaşmaların peşinde koşuyor.

sadece55

Açıklamaya bak ben milletvekiliyim Protokolden izliyorum niye kombine Bilet alayım diyor.Hep bu takımın kanının emdiniz yıllarca.Açıkçası Fatih Öztürkün Galip Öztürke tutunmasından başka bu şehire bu ülkeye birşey kattığını düşünmüyorum.Bedava dan milletvekilliği yaptı bedavadan Şirket yöneticiliği yapıor.

lato

Fatih Öztürk fırsattan istifade şov yaptı. Bu kulübün bu durumlara gelmesindeki en büyük etken ''Bize muhtaçsınız istersek veririz'' anlayışı güden zihniyettir. Emin KAR'ı onla çarpıp ikiye katlayacak bütçe oluşturur istese. Buyursun gelsin başkanlığı da yapsın o zaman. Bu takımın kurumsallaşması lazım yoksa çok Fatih Öztürk'ler ayar verir daha bize