Hasbi Mentesoglu ( Hasbi Ağa )

Başlatan tuzlalı, 03 Mart 2005, 20:37:35

« önceki - sonraki »

tuzlalı

03 Mart 2005, 20:37:35 Son düzenlenme: 02 Haziran 2011, 23:45:58 samsuni
Evet arkadaşlar 3 yıl önce sefalet içinde hakkın rahmetine kavuşan büyük başkanımız için Allah tan rahmet diliyorum. Dünyanın heryerindeki binlerce samsunluyu mutlu ederek dualarını kazanarak büyük iş başarmış. Yaptığı hizmetlerden ötürü kendisini bir samsunlu olarak saygıyla anıyorum. Rahat uyu Hasbi Ağa, Allah günahlarını affetsin. Hala konuşuluyor yaptıkların. Samsunluların göğsünü kabartıyor.

curva55

Ben o yıllarda daha doğmamıştım ama istanbullulara o yılları gururla anlatıyorum haspi ağa kalbimizde...

timofte

Hasbi Menteşoğlu
Samsunspor, 1984-1989

Sevgili tuzlalı hatırlatman için teşekkürler
Ölümünün 3.yıldönümüzde efsane başkan Hasbi ağa'yı saygıyla anıyoruz.

carsambali55

hasbi ağayı bir hemşerisi olarak anıyorum(oda çarşamba doğumlu).. parayı tamamen kotu yollaran kazandığı doğru değil.ufak tefek yanlışlıkları olmuştur.ama ir cem uzan gibi devletin sirtına 10 milyar dolar borç yüklememiştir.hasbi ağanın fabrikalarının kapatılmasında kim bilir kimlerin parmaği var. hasbi ağa tam 40 bin kişiye işveren bir işadamıydı.yani bir haftada 40bin kişi işsiz kaldı...hayali ihracat diyorlarda peki bu adam 40bin kişiyi nerde çaliştırfı... eğer hasbi aganın fabrikaları kapatılmasa idi samsun şu an türkiyenin 4. büyük şehriydi .samssunsporda çoktan şampiyon olmuştu......

cico

allah gani gani rahmet eylesin mekanın cennet olsun hasbi menteşoglu

Sioux

hasbi ağa gibisi samsunumuza gelmedi de gelmez de..
onu suçlayanlar şu anda türk futbolunda üç sülüklerin başkan ve yöneticilerine baksın bence..
menteşoğlu ağamız onun yanında zemzemle yıkanmıştır.
allah taksiratını affetsin.

yönetici

Başlık bir yıl önce açılmıştı, bugün de Büyük başkanın vefatının 4.yıldönümü. Samsunspor'a altın bir dönem yaşatan efsane başkan bundan dört yıl önce hayatını kaybetmişti. Yöneticiler de Çarşamba'daki anmaya katılmışlar.

Hasbi Menteşoğlu'nu bu yıl da saygıyla yad ediyoruz..

salihcakir

allah gani gani rahmet eylesin. bende o günleri hatırlamıyorum ama samsunsporun mazisindeki efsane günlerinin mimarı olarak ona şükranlarımı ve dualarımı yolluyorum..allah razı olsun..allah rahmet eylesin..

akınyılmaz

beyler sizden yaşça büyüğüm ve hasbı aga zamanını bilirim o zamanlar ben lisede idim hasbi aga futbolu söyle özetlerdi topa tekmüğü atacan 3 direkten geçtimi tamam dır.ey gidi hasbiaga keşke yaşasaydın da o fırtınalı günleri canlı canlı senden dinleseydik . feneri 4 lediğimiz günler istanbulda stadlarda şampiyon samsun diye bagırdıgımız günler  istanbul stadlarında devasa kırmızı beyaz bayrakları açtıgımız hele galatasaraya 4-1 yenıldıgımız macta actıgımız devasa samsun bayragı televızyonlarda gunlerce gosterılmıstı ve cimbom seyırcısının de seslerini bile cıkaramayısı ve hayretleri hele hele en güzeli rakip takımların bırak samsun kümeye demelerini en hoşumuza giden rakip takım seyircilerinin bagırması ise ( içimizde samsun aşkı bambaşka - bu büyük taraftarınla çok yaşa -samsun bütün engelleri aşacak-kupaları birer birer NAH alacak diye bagırmaları idi)işte fener beşiktaş galatasaray taraftarı o günlerde samsun için böyle bagırılardı şimdi ise samsun kümeye diye bagırıyorlar .ah hasbı aga ah o günlerden bu günlere geldik .o ugur dündar denen adam seni mahvetti o hala piyasada sen de yoksun

Forvetim

Allah günahlarını affetsin, Mekanı Cennet olsun. Kazancının doğru veya yanlış yoldan kazanması kendi vicdanı ile alakalı bişeydi, kendi hesaplaşmasıdır. Emin olmadığımız bi konuda yorum yapamayız hele ki ahirete göç etmiş birinin ardından yakışık almaz. Şimdi herkes helalinden mi kazanıyo sanki, adamın altında X5 var (150 milyar) helalinden kazanıp alınıyorsa ben it gibi çalışıyorum benim niye yok. Samsuna ve Samsunsporuma yaptığı hizmetlerden ve işyerlerinde yüzlerce insana iş imkanı verdiğinden dolayı Allah razı olsun, O olmasaydı şimdi Samsun'da Samsunspor'da daha geri planda olurdu eminim. Bu günlerde geldiysek muhakkak ki emeği katkısı çok büyük, keşke sağ olsaydı da biraz omuz verseydi. Şimdi ki işadamları malesef Samsun ve Samsunspor için geleceğe yatırım yapmıyorlar günü kurtarmanın kendi ceplerini şişirmenin derdindeler. Ama ektiklerini de er geç biçerler,,,

Rentboy

türkiyede nice hayali ihracatlar yapılmış ve hala da yapılmaya devam etmekte.bir ülkenin vergi geliri diye yırtınan maliye bakanı bile kaçak villada oturuyorsa bence hasbi ağa sütten çıkmış ak kaşık.zamanında samsunsporu nasıl batırırım hesabını yapan bizansın aciz insancıkları böyle bir oyunla istediklerini elde etmişler.o günleri yaşamayı o kadar isterdim ki.o mutlulukları tatmayı o kadar dilerdim ki.inşallah yine yaşarız diyecemde çok uzak geliyor bana artık.

neyse asıl konuya gelelim.hasbi ağa seni rahmetle anıyoruz.Allah rahmet eylesin.Gönlümüzdesin...

samet

sensiz yaşamaya alışamadık...emanetine gözümüz gibi bakıyoruz...ruhun rahat olsun...
SENİ HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAĞIZ...

timofte

"Büyük Başkanımız" Hasbi Menteşoğlu'nu vefatının 4.yıldönümünde şükranla anıyoruz.

tuzlalı

Büyük başkan Allah gani gani rahmet eylesin. Samsunlu, Samsunsporlu efsane insan.

jean

bu mezari gormùdum ama omu emin degilim hala bu mezarlik carsambada ise bizim mezarligin icinde demkki bilen varsa soylesin lutfen