Teoman Taş ( Timofte ) için yazılan yazılar

Başlatan ZiyaAdnan, 26 Ocak 2008, 04:26:17

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Samsunspor'a yardım amacıyla sitemizde topladığımız parayı rahmetli Teoman'ın anısına verdiğimizi belirttik.

Resmi sitenin haberi

Alıntıwww.samsunspor.biz sitesinden bağış

Samsunspor.biz sitesi tarafından M.Teoman Taş gıyabında Samsunspora destek kampanyası çerçevesinde 3.345 YTL bağış yapıldı.Bağışı Samsunspor.biz sitesi yöneticileri, Samsunspor Genel Müdürü Bahadır Saraç'a teslim ettiler.
http://samsunspor.org.tr/
http://samsunspor.org.tr/haberdetay.asp?detay=2807&kategori=anasayfa

Fatura;

İlgili Fotolar;

samsunmania

Çok iyi yapmışsın kardeşim. Bundan güzel bir hareket tarzı olmazdı zaten.

kumkoylu ahmet

Selam
Ben Hollanda'dan Fatih Sonkaya

Teoman kardesimizin mekani cennet olsun.
Nur icinde yatsin.Allah Rahmet eylesin.

ailesi Ahmet ve Aynur tas ikiside benim ilk okul ogretmenimdi.
Hocalariminda basi sagolsun..Samsunsporun basi sagolsun..

SENI HIC UNUTMAYACAGIZ TiMOFTE..!!!

celebi

samsuni kardeş Allah razı olsun yaptığın mesele gerçekten çok büyük bir hizmet.

veis

sevgili samsuni allah rahmet eylesin teoman abiyle arkadaşlıgınız harbiden mezara kadarmış seni yürekden kutluyorum.

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: celebi - 07 Mart 2008, 08:22:33
samsuni kardeş Allah razı olsun yaptığın mesele gerçekten çok büyük bir hizmet.

ben tek başıma hiç bir şey yapmadım, sitenin eseridir eğer bir güzellik var ise ortada.

Alıntı yapılan: veis - 07 Mart 2008, 08:42:41
sevgili samsuni allah rahmet eylesin teoman abiyle arkadaşlıgınız harbiden mezara kadarmış seni yürekden kutluyorum.

Keşke tanıyabilseydiniz, O daha fazlasını hak eden birisi...
Artık Samsunspor'u onun yerine de tutacağım, Allah rahmetini esirgemesin üzerinden.

mehmet yılmaz

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: samsuni - 04 Mart 2008, 17:53:10

ANADOLU TRİBÜNLERİNDEN BİR YILDIZ KAYDI

Türkiye'nin kendine has futbol ortamında büyük bir çoğunluk şampiyonluk yaşamış olan o dört takımı tutuyor. Ancak sayıca az olsalar dahi şehirlerinin takımlarını tutan insanlar da var. "Tamam, canım; onu hepimiz tutuyoruz ama üç büyüklerden(!) hangisini tutuyorsun?" diye soranları şaşırtan cevaplar verebilen, idealist insanlar bunlar.
Öyle ya, "Kolay Mı Şampiyonluk Görmeden Bir Kez Bile..." tezahüratları söyleyen insanlar hakikaten idealist olmalılar.
İşte her şehre lazım böylesi taraftarlardan birisi 24 Ocak 2008 günü geçirmiş olduğu bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Samsunspor taraftar sitesi www.samsunspor.biz'in kurucusu, Samsunspor kongre üyesi olan ve aynı zamanda deplasman da kovalayan avukat Muhammet Teoman Taş, 29 yaşında aramızdan ayrıldı. İnternet forumlarında Timofte ismiyle tanınıyordu. Özellikle ilk günlerinden itibaren aralıksız olarak yazdığı tribündergi sitesinin en bilinen isimlerinden birisiydi. Bu kadar farklı takımdan, farklı dünya görüşünden adamları bir arada toplamak, hepsinden hayır duası almak kolay değil. Üstelik Teoman bunu taviz vererek, boyun eğerek değil, adam olarak yaptı. Kimseyi kırmadan, beyefendice itiraz etmeyi bildi...  Ama hepsinin de ötesinde benim çok sıkı bir arkadaşımdı.
Sadece bir yazıya sığabilecek bir insan değildi.
Samsunspor onun kutsalıydı. O kutsalı hiçe sayanları gördükçe kahrediyor ama daha bir seviyordu Samsunspor'u. Nasıl tarif etsem size onun Samsunspor aşkını, gücüm yetmez ki! Ama eğer Samsunsporluluğun bir amentüsü varsa, Teoman ona harfiyen iman etmiş bir adamdı; eksiksiz, kusursuz... İletişim Yayınları için hazırlamakta Samsunspor kitabı için bir yazı yazacaktı bize, "söz, şubat sonuna hazır" demişti. Sözünün eriydi ama takdir-i ilahiye boyun eğecek kadar mümindi.
Özel bir insandı. Sevdiklerinden karşılık bulamayan ( belki de hiç beklemeyen ) ama inadına seven, ölümüne seven birisiydi. Çok naifti, öyle ki aldığı Samsunspor formasına 1987'nin efsane takımının forma reklamı olan Menteşoğlu'nu ve onun kahramanı Timofte'nin 11 numarasını yazdırtacak kadar romantizm yanlısı idi. Nitekim Türk sanat müziğini çok severdi.
Dedim ya, avukattı; Samsunspor'a yakın olabilmek için İstanbul'da durmak yerine Samsun'a gelmeyi tercih etmiş, mesaisinden, vaktinden, rızkından Samsunspor sevdasına pay ayırmıştı. Onu tanımayanlar bu şehrin ve Samsunspor'un ne kaybettiğinin farkında olamazlar. Ama tanıyanlar biliyor ki Samsunspor tarihinin en ağır mağlubiyetlerinden birisini aldı.
Kara haber tez duyuldu ve onu seven pek çok insan hastaneye koştu. Yapacak bir şey kalmamıştı ama yine de inanmakta güçlük çekiyorduk. Anne ve babası emekli öğretmendi; İstanbul'dan kaza geçirdi, ağır yaralı haberiyle apar topar getirildiler. İki kardeşinden birisi doktor, diğeri ise polis koleji öğrencisiydi.
Ertesi gün ilk tören Samsunspor Nuri Asan Tesislerinde gerçekleştirildi. Tabutunun üzerindeki çubuklu formayı bir avukat arkadaşımız getirdi. Milli Romen futbolcu Daniel Timofte'nin Samsunspor'da iken giydiği 11 numaralı orijinal forması...
Türk bayrağını ben getirdim çünkü onu iyi tanıyordum, bayrak sevdasını iyi biliyordum. Sarsılmaz imanı olan bir Samsunsporluydu. Biz onun yanında Samsunspor'un S'sini bile tutmuş sayılmayız.
Çok sevdiği Samsunspor'un onun cenazesine gitmek isteyen dostlarına kulübün adının yazdığı bir otobüs tahsis etmesi ne büyük bir güzellikti, anlatamam. Onu hayatının son birkaç yılında çok üzen Samsunspor hiç değilse son yolculuğunda yüzünü güldürdü. Ladik ilçesinin bir köyünde kar yağışı altında defnedildi; hatırı sayılır bir kalabalık vardı, otomobillerin zincir takmadan çıkamadığı köy camiinde.
Samsunspor için insanların para verip de yaptıramayacağı şeyleri, karşılıksız yapmıştı. 2004'te www.samsunspor.biz taraftar sitesinin kurdu; başka şeyler de yaptı ama hicap duyarım onun adına konuşmaya.
Youtube'da Samsunspor'un 20 Ocak 1989 kazasının klibi var. O koydu onu oraya. Klipteki Mete Adanır röportajını konuşurduk hep Teoman ( Timofte ) ile... Efendiliği yüzünden akan, kültürlü, tane tane konuşan çok iyi bir genç iken vefat etmişti Mete. Teoman da aynı yaşta veda etti bize; geride onu çok seven insanlar ve canı kadar sevdiği Samsunspor'u bıraktı.
Hem iyi bir tribüncü hem de kariyer sahibi, saygın bir insan olunabileceğinin adeta dersini verdi. Bir şehir nasıl sevilir, o şehrin takımı nasıl tutulur gösterdi insanlara. Vefatıyla birlikte İngiltere'den Eskişehir'e, Sakarya'dan Almanya'ya kadar pek çok yerden taziye telefonları, mesajları geldi. Bu kadar çok seveni olduğunu biz de şaşkınlıkla öğrendik. Yüze yakın internet sitesinde onun adına taziye başlıkları açıldı. Pek çok taraftar sitesi ana sayfadan haber olarak duyurdu bu acı kaybı. Samsun'daki yerel basın konuya ayrı bir hassasiyet gösterdi. Özellikle ömrünün son 2.5 ayında spor yazarlığı yaptığı Halk Gazetesi tam anlamıyla sahiplendi hadiseyi. Teoman'ın en çok sevdiği insanlardan birisi olan Samsunspor eski başkanı İsmail Uyanık da aileye özel olarak taziyelerini bildirirken, üzüntüsünü çok net bir şekilde koydu ortaya ve dedi ki; "Kaç gündür kendimi toparlayamıyorum. Bir üzüntüm de nasıl olup da bu güzel insanı, bu gerçek Samsunspor'luyu bu kadar geç keşfettiğim konusunda. Teoman'ın vefatıyla Samsunspor geleceğinden önemli bir parçayı kaybetmiştir. O hakiki bir Samsunsporlu, pırıl pırıl bir gençti. Düşüncelerimiz ortaktı, çok az vakit geçirmiş olmamıza rağmen birbirimizi çok iyi anlamıştık. Onun gözlerindeki ışığı görmüştüm ben. İnanmakta güçlük çekiyorum halen. Mekânı cennet olsun."
Timofte için Samsunspor tribünlerinde 6-7 tane pankart açılırken özel bir de beste yapıldı. "Başka diye soranların inadına Samsunspor; Teoman Taş duy bu sesi, terk etmedi sevdan bizi..." Ayrıca Kayseri Erciyesspor, Mersin İdman Yurdu ve Giresunspor tribünlerinde de pankartlar açıldı Timofte'ye özel... Youtube'a pek çok klip eklendi onun adıyla.
Samsun'da Atakum Belediyesinin de desteğiyle adının verileceği bir park yapılmasına karar verildi. M. Teoman Taş Samsunspor Parkı, onun ismini yaşatacak bir güzellik. Yaz aylarına doğru parkın açılması bekleniyor.
Ayrıca 2 şubat 2008 günü oynanan 2. TBBL Samsun Basket Kulübü - Kocaeli Yahya Kaptan maçı öncesinde Taş Ailesine Samsun sporuna hizmetleri nedeniyle Samsun BK; taraftarlar adına da www.samsunspor.biz admin grubu adına birer şükran plaketi takdim edildi. Samsun BK maça onun adı ve resmi olan bir pankartla çıkarken, üzerlerinde de onun resminin olduğu bir tişört giydiler.
Bir hafta sonra oynanan Samsunspor - Kocaelispor maçı öncesi farklı şehirlerden gelmiş olan tribün temsilcileriyle önce bir kahvaltı yapıldı, ardından aileye taziye ziyaretine gidildi. Maça Samsunspor "Seni asla unutmayacağız Av. M. Teoman Taş" pankartıyla çıkarken maç öncesi bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Tribünlerde Teoman Taş için hazırlanmış olan pankart ve atkılar dikkat çekerken, Taş ailesi de maçı protokol tribününden seyretti.
Özetle sadece Samsunspor değil Anadolu tribünleri önemli bir figürünü yitirdi. Ancak şu da bir gerçek ki, Samsunspor'un üzerinde bir talihsizlik var. İlk olarak 1927'de kurulan takımın renkleri siyah-beyazmış. Ancak 1965'de gelen profesyonellikle birlikte renkler kırmızı-beyaza çevrilmiş. Gelgelelim o siyah Samsunspor'un peşini hiç bırakmamış. Nitekim 1989 yılındaki o feci kazadan sonra siyah tekrar eklenmiş renklerin arasına. Timofte Teoman'ın vefatı o siyahı yine hatırlattı herkese...
Söylenene göre MSN sayfasında en son "bir dilek tutamadan kaydı bütün yıldızlar" yazıyormuş...

Futbol Extra - Mart 2008

King Of The North

Teoman kardeşimize Allah ömür verseydi Samsunspor klubünün başında görürdük onu ilerleyen zamanlarda,herşeyiyle Samsunspor sevdasına bağlı az sayıdaki kader arkadaşlarımızdan biriydi o,aşk bahçelerinin en nadide çiçeği olur ya işte o da onlardan biriydi ama o çiçek soldu yeni çiçekler onun anısını yaşatacaktır.

celebi

o dergiyi teoman kardeişimizin ailesini ziyaret ettiğimizde azda olsa okuma fırsatı olmuştu.o an bile tüylerim diken diken oldu.

beşnumara

ben de aldım dergiyi.yazılanları okudum.ev arkadaşlarıma ve okuldaki arkadaşlara gösterdim.yazılanları okudular ve hepsinin ortak olarak söyledikleri:"hakikaten büyük bir samsunsporluymuş başınız sağolsun". teoman abimizi başkanlık koltuğunda gerçekten görmek isterdim.onun gibi samsunsporlu bir başkanın başımızda olması gerekiyordu.hepimizin başı sağolsun.

kumkoylu ahmet

Unutulmadin......
Unutulmayacaksin......
ALLAH Mekanini CENNET Etsin insallah......
ALLAH Sevdigi Kullari Erken Alirmis Yanina.....

Ahmet Sonkaya
Hollanda

Adnan Mesadonoviç

Derya

Gözlerimiz hala her yerde seni arıyo Teoman.Zaman en büyük ilaç diyolar ya hani ama değilmiş.Zaman sadece acınla yaşamayı öğretiyo bizlere.Acında bukadar büyük olunca zor oluyo.Kartal maçında senin için ordaydık Ebru'yla,benim etrafa bakınmam Ebru'nun dalıp gitmeleri hep gözlerimizin seni arıyo olmasındandı.O koca stadda o kalabalıkta okadar büyük bir boşluk vardıki hiçbir şey dolduramıyodu,dolduramazda.Unutulması imkansız güzel insan 3,5 gün değil dualarımız herzaman seninle

Sempatik Bengülü

17 Nisan 2008, 10:48:51 #44 Son düzenlenme: 17 Nisan 2008, 11:35:10 sempatik bengülü
Alıntı yapılan: Derya - 17 Nisan 2008, 10:35:49
Gözlerimiz hala her yerde seni arıyo Teoman.Zaman en büyük ilaç diyolar ya hani ama değilmiş.Zaman sadece acınla yaşamayı öğretiyo bizlere.Acında bukadar büyük olunca zor oluyo.Kartal maçında senin için ordaydık Ebru'yla,benim etrafa bakınmam Ebru'nun dalıp gitmeleri hep gözlerimizin seni arıyo olmasındandı.O koca stadda o kalabalıkta okadar büyük bir boşluk vardıki hiçbir şey dolduramıyodu,dolduramazda.Unutulması imkansız güzel insan 3,5 gün değil dualarımız herzaman seninle

haklısın derya dualarımız 3-5 gün değilki teoman abime herzaman